Nemzeti Sport, 2002. április (13. évfolyam, 88-116. szám)

2002-04-15 / 101. szám

12 Csapatsportok 2002. április 15., hétfő nem­eti sport KÉZILABDA. Női Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés - fantasztikusan hajrázott a Podgorica A Fradhszn talán még segíthet SIMON JÓZSEF A Kőbányai úti csarnok talán leghíre­sebb vendége ezúttal Zorán Zsivkovics mester volt. Az elismert szakember nem csak a Podgorica edzője, hanem a világbajnoki bronzérmes jugoszláv férfi válogatott szövetségi kapitánya is. A rutinos, idő­s trénert barátként üdvözölte Mocsai Lajos szövetségi ka­pitány csak úgy, mint az MKSZ több vezetője, valamint néhány NB I-es klub edzője. „Igazi kupahangulat foga­dott bennünket Budapesten - mondta Zsivkovics. - Két nagyon képzett és si­keréhes csapat találkozik, és mi elégedet­tek lennénk a döntetlen körüli ered­ménnyel, vagy legfeljebb két-három gólos vereséggel. ” Ezzel szemben Németh András úgy vélekedett, hogy öt-hat gólos győzelem után várhatná csapata kicsit nyugodtabban a vasárnapi vis­­­szavágót. A közönség fergeteges buzdítása közepette, iszonyatos lendülettel kez­dett a Herz-FTC. Főleg Siti és Far­kas Ágnes volt elemében, aki a magas, erős, de kissé lassú montenegrói lá­nyok - többségük a vb-bronzérmes jugoszláv válogatott tagja­­ között látszólag könnyedén lőtte góljait (7-3). A félidő derekáig a vendégek nagyszerűen képzett sztárjai, főleg büntetőből lőtt gólokkal tudták tarta­ni magukat. Sugár bravúros védései, Farkas gólpasszai, Kovács és Lórvy szi­gorú védekezése egyaránt tapsra ra­gadtatta a nagyérdeműt (12-6). A Podgorica támadásaiban jóval keve­sebb volt a trükk, a szellemesség és az erő, mint a Fradi-akciókban. Bula­­tovics, Dantjanac és Petrovics csak ak­kor volt eredményes, a gyors indítás­ból megiramodhatott, vagy ha né­hány húzás után megtalálta a rést, a Fradi védőfalán (14-12). Pádár Ildikó férfiasan birkózott a podgoricai védő­fal belső embereivel, ezzel igyekezett helyet teremteni az átlövéshez test­vérének Margitnak, valamint Farkas­nak és Sitinek. Pádár Margit lövései azonban rendre célt tévesztettek, ugyanakkor Mraviková és Kirsner bát­ran vállalkozott és góljaiknak köszön­hetően visszaállt a hazaiak szempont­jából megnyugtató különbség (17-12). A második félidőt lendületesen és eredményesen kezdte a jugoszláv baj­nok, és feltűnő volt, hogy a védeke­zése zártabb, hatékonyabb lett (19-19). A túl goromba védekezés azonban megbosszulta magát, mert kettős emberhátrányba került, és a hazaiak büntetőt is lőhettek (23-19). Hullámzó teljesítményt nyújtottak, gyakran egymás hibáiból éltek a csa­patok, de a Herz FTC mindent meg­tett, hogy őrizze előnyét. Kihagyott helyzeteivel azonban lendületbe hoz­ta vetélytársát, amelynek kapujában Djurics remekelt (24-25). Ettől kezd­ve a hazaiak futottak az eredmény után (25-28), a közönség pedig ezt skandálta: „Mindent bele!”. A kínos fordulat láttán Németh András edző időt kért, és a folytatásban úgy tűnt, sikerült is lelket öntenie tanítványai­ba, mert Kirsner után Farkas is két­szer betalált (28-28). Pokoli izgalmak közepette kezdődött a hajrá, és 29-31-nél az idegi fáradtság miatt egy-két játékos­nál elszakadt a cérna. Sorra következ­tek a büntetők és a kétperces kiállítá­sok. Az utolsó perc 31-31-nél kezdődött, ám Damjanac betalált, és a küszöbön állt a Fradi hazai veresége. Farkas, a mezőny legjobbja azonban 15 másodperccel a vége előtt hét­méteresből egyenlített, és ezzel meg­mentette együttesét a hazai fiaskótól. Zsivkovics mesternek azonban így is teljesült az álma.­­Mestermérleg N­émeth András: - A második félidőben az döntött, hogy a Podgorica öt nemzetközi klasszissal rendelkezik a belső­ posztokon. Mi ugyanitt kevesebben voltunk. A két együttes védekezése között is akadt különbség, mert saját kapuja előtt keményebben, erőszakosabban kézi­labdázott a jugoszláv bajnok. Együtte­semben ezúttal nem volt meghatározó, kiemelkedő teljesítményt nyújtó játékos, legfeljebb négyen-öten érdemeltek négyes alá osztályzatot. A nagy hibát akkor kö­vettük el, amikor hatgólos előnyünk bir­tokában bután kézilabdáztunk, és hagy­tuk, hogy a Podgorica a saját stílusát játssza. A visszavágón csak akkor lesz esélyünk a döntőbe jutás kiharcolására, ha ugyanolyan bíráskodást kapunk, mint itt, a Podgorica. Zoran Zsivkovics: - Az első félidőben az történt a pályán, amit a Ferencváros akart, a másodikban viszont szeren­csénkre fordult a kocka. Óriási lépést tet­tünk a fináléba kerülésért, és hazai pá­lyán élni is szeretnénk ezzel az eséllyel. A hazaiak közül Farkas fantasztikus teljesítményt nyújtott, a saját csapatom­ból pedig Bulatovics, Knezevics Kolakovics játéka tetszett. A többiek an­él­nál többet tudnak, mint amit ezúttal Budapesten mutattak. HERZ-FTC BUDUCSNOSZT 200-SORICfl (jugoszláv) SUGAF^^^^DJURIc!^^^^ MRAVIKOVÁ 5 DAMJANAC 5 Padár M. Knezevics 1 SITI 6(1) BULATOVICS 8(4) Pádár I. 1 Jeraminok 2 FARKAS Á. 15 (7) Milicskovics 2 Kirsner 3 Szavics EinSHHHEIiaHHMI3 Miklosová (kapus) Vojicsics (kapus) Tóth T. Kolakovics 5 (2) Kovács V 1 PETROVICS 6 Lőwy 1 Jovovics Tóth E. Fetmanovics Edző: Edző: Németh András Zorán Zsivkovics Az eredmény alakulása 7. pz 4-213.p:8-6. 18. p.: 12-6 22. p.: 13-11 28. pz 17 -12 32. p.: 18-.17 37. pl: 19-19.41. p.: 23-19.47. p: 24-25. 51. p.: 25-28.54. p.: 28-28.57. ix: 31 -31 Kiállítások: 10. ill. 22 perc Hétméteresek: 9/8. ill. 7/6 Siti Eszter (hátul) és társai az első félidőben szerzett előnyt nem tudták megőrizni Óriási adok-kapok ! Farkas Ágnes: - Kevés olyan ú j mérkőzést játszottam, amelyen ennyi­­­­ pofont kaptam­ volna, mint a ?női talál­ ]­­­kozón. Fordulatos meccs volt, és a má­­­­­­sodik félidőben nekem már nem maradt]­­ erőm. Lelkileg és fizikailag egyaránt­­­­ elfáradtam, nem bírtam tovább a pofo­ ] \nokat. Az elődöntőben óriási a tét, és\ | ezt a párharcot nem lehet a csoport- \ ] mérkőzésekhez hasonlítani. A Podgori­ \ ]­ca szerintem minden tudását kiadta, \ | nekünk viszont még vannak tartaléka­ ] \ ink. Nem adjuk fel! | Siti Eszter: - A második félidő­ elején ]­­ nagyon sok ziccert kihagytunk, ezzel­­­­ magunkra hoztuk ellenfelünket. Bát­­­­­ran kell kézilabdáznunk a visszavá­­­­­­gón, mert nekünk már nincs veszteni­ í­s valónk.­­ Sugár Tímea: - Az elején nagyon jól­­­­ ment a játék, lendületesen támadtunk, s minden elképzelésünket megvalósítot­­­­tuk. A végén azonban kiderü­lt, hogy a­­­ Podgorica nagyon felkészült, erős csapat.­­­­A saját dolgunkat nehezítettük m­eg, de­­­­ a visszavágón meg foguk mutatni, hogy j­ó mi is nagyon jók vagyunk. így látta a kapitány Mocsai Lajos szövetségi kapitány a talál­kozó után röviden értékelte a látottakat. „Az első félidőben nyújtott játékáért di­cséretet érdemelt a Fradi - mondta a mester. - Farkas Ági vezérletével több­nyire diktálta a tempót, és csak rövid időre került hullámvölgybe. Ekkor sok taktikai variációt alkalmazott, kihasználta, hogy a Podgoricának csak jobbkezes átlövői vannak és kevés labdát kap a beállása. A folytatásban viszont az derült ki, hogy a hasonló hőfokú európai kupameccsekre tíz hónapig kell készülni. A hajrában előjött és érvényesült a montenegróiak magassá­gi és erőfölénye. A végjátékban már csak elvétve volt szellemes és gyors az FTC já­téka, a hazai lányok keveset mozogtak labda nélkül. A vendégcsapatban négy-öt, a hazaiaknál legfeljebb két-három átla­gon felüli teljesítményt láttam. ” KÉ­ZILABDA: Női EHF-kupa, elődöntő, első mérkőzés - remek első félidőt produkáltak a győri lányok a norvég sztárcsapat otthonában A visszavágón ledolgozható a hátrány Kiállítások: 8, ill. 16 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 8/7 Egyszer - éppen a kupasorozat előző körében - már járt Norvégiában a győri csapat, igaz a Gjövik elleni negyeddöntő visszavágóra tetemes előnnyel érkeztek Vara József tanítvá­nyai, így akkor belefért egy minimális vereség, hiszen voltak a mérkőzésnek olyan időszakai, amikor összesítésben majdnem húsz góllal volt jobb az ETO. Persze a magyar hölgyek ponto­san tudták, hogy ezúttal teljesen más mérkőzésre számíthatnak, hiszen a Baekkelagets Oslo igazi sztárcsapat, ki­verése hatalalmas bravúr lenne a fiatal Rába-parti hölgyektől. A győriektől azonban nem idegenek az ilyen kihívások. Ráadásul az év eddig eltelt időszakában többnyire remek játékot produkált a Graboplast, igaz a kupamérkőzés előtti utolsó bajnokin, a Ferencváros otthonában döcögött a gépezet, sem védekezésben, sem támadásban nem álltak a helyzet magaslatán a zöld-fehér csapat játékosai. Ám a rossz főpróbát a babona szerint jó előadás követheti... A vendéglátók kifogástalan ellátást biztosítottak a Győri Graboplast ETO számára, ennek is köszönhető­, hogy jó hangulatban, bizakodva vágott neki a meccsnek a magyar együttes. Jól kezdődött a mérkőzés, látszott hogy az ETO-játékosok nem akarnak semmit a véletlenre bízni, már Oslóban be akar­ják biztosítani a döntőbe jutást. Nites­­cuék bátor játéka meglepte a világ­klasszikokkal felálló házigazdákat, így a magyar remények beteljesülésére jó alapnak tűnt az első harminc perc. Az ETO ebben a játékrészben kifejezetten jól támadott és védekezett, fej-fej mel­lett haladtak a csapatok. A második félidőben lehetőség lett volna az előny növelésére, de sorban maradtak ki a magyar ziccerek, így a hazaiak ragadták magukhoz a kezde­ményezést, és a vezetést. Feljavult a norvég csapat egyik leghíresebb játé­kosa, Teodorovics s ezzel magabiztosabb lett a Baekkalegets támadójátéka. Egy­re nőtt a különbség, s az ETO a mérkőzés vége felé jelentősnek tűnő hátrányba került. Piát góllal vezettek a vendéglátók, ám Vérten Orsolya az utolsó másodpercben betalált, így ötre csökkentette a különbséget. Erre mondják: határeset, ám ismer­ve a győri csarnok hangulatát a helyze­tet tekinthetjük akár bíztatónak is... Zeljko Tomacs: - Nagyon jó csapat az ETO, öt gól nem nagy előny, úgy gondol­tam, többet tudunk nyerni. Remek mérkőzést várok Győrben, nyílt a tovább­jutás kérdése. Vura József: - Az első félidőben a meg­beszéltek szerint játszottak a lányok, a második félidőben ennek kevés jele volt lát­ható. Több játékosunk adós maradt a jó teljesítménnyel. Remélem, sikerül a dön­tőbe jutást otthon kiharcolnunk! BAEKKELAGETS OSLO GYŐRI GRABOPLAST (norvég) ETO SKIBELUND SIRINA Steen 3 Lovász 5 FRIDRIKAS 9(3) Jókai 1 Larssen Görbicz 4 (3) Fialen 1 Kindl TEODOROVICS 4 NITESCO 7(4) Saebee 6(1) VÉRTEN 3 O M Festő (kapus) Herr (kapus) Kvifte 2 Kulcsár Gy. 1 Tönnersen 1 Mehlmann 1 Hausmann 1. Edző: Edző: Zeljko Tomacs Vura József Az eredmény alakulása. 8. p.: 3-2 13. p.: 5-4 17. p.: 7-7 20. p.: 7-8.25. p.: 9-9 36. p.: 15-15. 42. p.: 20-18. 54. p.: 24-19.. FOTÓ: MEGGYESI BÁLINT