Nemzeti Sport, 2002. április (13. évfolyam, 88-116. szám)

2002-04-16 / 102. szám

14 Csapatsportok RÖPLABDA. Extraliga, férfiak, a 3. helyért, 1. mérkőzés Előny a kaposváriaknál Kométa-Kaposvár SE­­Phoenix Mecano-Kecskeméti RC 3:1 (-22, 22, 23,17) . Kaposvár, 300 néző. V: Adler, Kiss B. KAPOSVÁR: Dávid 9, BÁNHEGYI 9, Cuti­­no 4, Szajfulin 10, GELENCSÉR 11, GRÓZER 21. Cs: Geiger (liberó). Edző: Demeter György KECSKEMÉT: Csala 8, Buday 3, Kása, JÁ­NOSI 19, Somodi 7 IFJÚ NAGY 20. Cs: Rapi, Torma 2, Kodácsy 2, Neizer 1. Edző: Nagy Péter Az eredmény alakulása: 1. játszma: 7:7 12:11, 15:16, 20:22, 22:24. 2. játsz­ma: 7:3, 12:12, 16:12, 21:16, 24:19, 24:22. 3. játszma: 6:6,10:10,14:15,19:17,21:21, 24:23. 4. játszma: 6:6, 11:6, 17:10, 20:12, 22:13, 24:17 JUTÁSZ RÓBERT Mindkét csapatnál felépültek a sérül­tek, ám a hazaiaknál Varig Csi vírusos fertőzés miatt mégsem tudta vállalni a játékot. Ha fel tudunk pörögni minden lehetséges, jegyezte meg a mérkőzés előtt Nagy Péter, a vendégek edzője. Kemény nyitásokkal indított mind­két együttes, és fej-fej mellett alakult az eredmény. Az első technikai szünet után kapta el a fonalat a Kométa, zsi­nórban négy pontot szerzett, ám a vendégek időt kértek, és sikerült is fel­zárkózniuk. Jánosi bombaerő­s nyitása az egyenlítést, majd a vezetést is meg­hozta, a liberó nélkül játszó híres­­városiak a folytatásban nagyon ügyel­tek a védekezésre, Somogyi és ifji­ Nagy jól sáncolt, Jánosi továbbra is jól nyi­tott, és miután Grózer egy ziccert el­ütött, a vendégeknek sikerült megsze­rezniük a játszmagyőzelmet. Az ellen­fél előnye felébresztette a Kométát, já­tékosai már jobban ügyeltek, és Gró­zer nyitásaival négy pontos előnyre tettek szert. Ám a másik oldalon ismét csak Jánosi és ifjú Nagy vétette magát észre eredményességével és döntetlen­re alakították az állást. Ezt követően ismét hazai percek, újabb négypontos vezetés követke­zett, s bár a vendégek mindent elkö­vettek az újabb hátrány lefaragására, Gelencsérék hatásos blokkja meghozta a hazai egyenlítést. Megannyi nyitás­rontással segítette egymást a harma­dik játszma elején a két együttes, így aztán a szett közepéig ismét együtt haladtak. Ezután pontelőnyhöz jutott a Kométa, s bár a lelkes kecskemétiek 21 -nél ismét befogták ellenfelüket, de erejükből többre nem futotta. A ne­gyedik játszmában nagy lelkesedéssel harcoltak a vendégek, az egyenlíté­sért, ám 6:6 után ismét működésbe lé­pett a Gelencsér-Grózer blokk, amely egymás után hozta a hazai pon­tokat. A pontgyűjtésbe Szajfalin is bekap­csolódott, bár Nagy Péter edző Budayt és Kását visszacserélte, a hazai betonfa­lat továbbra sem tudták sokszor áttör­ni. Végül Cutino ásznyitása meghozta a párosviadal első­ találkozójának kapos­vári győzelmét. B SBIHHi Demeter György: - Nagyon nehéz mérkőzés volt, de amikor fegyelmezetten nyitottunk, eredményesebbé vált védekezé­sünk, s ez hozzásegített bennünket a győzelemhez. Nagy Péter: - Két és fél játszmában egyenrangúak voltunk, de utána a nyitá­sok és nyitás-fogadások a Kaposvár javára döntöttek. Csütörtökön otthon újra meg­próbáljuk. HIRDETÉS MINDEN CSÜTÖRTÖKÖN A NEMZETI SPORTBAN! Gyaloglónapra készülnek a hölgyek Zsonglőrök két keréken­­*** Lendületben a csocsóbajnokság ISDOK­ Hét­vég* • sportprogramajánló Szabadstílus info: fresstyle@nsmzstisport.hu Cutino ásznyitása tett pontot a meccsre 2002. április 16., kedd nemzeti sport RÖPLABDA: Extraliga, férfiak, döntő, 1. mérkőzés Botos Ferenc kiválóan keverte a kártyalapokat Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:2, 4:6, 6:10, 7:14, 13:15, 15:19, 18:24. 2. játszma: 3:1, 8:6, 9:10, 16:14, 18:15, 19:20, 19:23, 22:23, 24:24. 3. játszma: 6:1, 8:7, 13:9, 14:14, 19:16, 22:17, 23:20. 4. játszma: 2:4, 5:5, 5:7 7:12, 9:13, 12:13, 15:17 21:20, 23:24 SZABÓ GÁBOR Ahhoz képest, hogy első bajnoki aranyérmének megszerzésére készült, viccelődni is volt kedve Ruffing Péter­nek, a Dunaferr edzőjének a döntő első felvonása előtt. Arra a kérdésre, hogy történt-e bármi rendkívüli az elmúlt huszonnégy órában, azt felelte meglehetős fanyar humorral: „Igen, felállítottuk a hálót... ” A túloldalon vi­szont feszülten üldögélt a kispadon az edzősége alatt hét aranyérmet össze­gyűjtött Botos Ferenc. Derekasan be­vallotta: ő bizony ideges. Szó, mi szó, a játékosokról sem lehetett megmin­tázni a nyugalom szobrát, az első né­hány labdamenetben még dadogott a labda. A Barcika vetkőzte le gyorsabban idegességét, és ahogy azt Botos Ferenc elképzelte: támadó nyitásokkal meg­szórta a Dunaferrt. A hazaiak támadá­sait vagy sáncolták, vagy megtompí­tották a vendégek, Csíkos pedig jól fe­jezte be a kontrákat. A Vegyész fölé­nye Schildkraut nyitásai alatt teljese­dett ki, a borsodiak feladója ásszal is „kedveskedett” a riválisnak. Pajor 6:10-nél váltotta a gyengélkedő Szeke­rest, Csíkos ütésével azonban 12:6-ra, Nirka bombájával 14:7-re lógott meg a Barcika. Ekkor beindult Morozov, és előbb ütései, majd nyitásai révén két pontra felzárkózott a házigazda. De amint Morozov leforgott a nyitóhely­ről, máris a vendégek következtek, akik immár Kopilov pontjaival is meg lettek támogatva. Tulajdonképpen si­mán szerzett játszmaelő­nyt a Vegyész. A Dunaferr nagyon megérezte Urfi Csaba ponttalanságát, a válogatott ütő a második szett első harmada után is még nullán állt. Ebben az időszakban Gubik ásza és mesebeli mentései, va­lamint Pásztor sáncai érdemeltek em­lítést. A Botos-csapat nyitásfogadása ekkor messze volt a tökéletestől, amit kétpontos előnyre váltott a Dunaúj­város. Sokáig nem tudta távol tartani magától az ellenfelet, 10:9-re már Csíkosék vezettek. Urfi első pontja 13:12-es vendégelőnynél született meg, majd hirtelen eltűnt a szinkron Schildkraut és a centerek között, a hi­bákból jól táplálkozott a Dunaferr. Aztán 16:14-es állást követően nem is tért vissza Schildkraut, helyette Nagypál osztogatott. Kellő rutinnal tette a dolgát, más kérdés, hogy Morozov rontott ütése, majd a Gubikot sáncoló Nirka révén jutott 21:19-es vezetéshez a Vegyész. Sőt, 23:19-re elhúzott, amikor Szekeres és Urfi blokkjával egy pontra olvadt a különbség, Morozov pedig 24:24-re egyenlített. Hiába, mert Szekeres há­lóhibájával ért véget ez a felvonás. A történtek nagy haragra lobban­­tották a korábban Urfi helyére beálló Mózer Zoltánt. Az ifjú ütő szerezte csapata második pontját, majd 2:1-nél mehetett nyitni: szerváit képtelenek voltak kezelni a túloldalon (egy ász is keveredett közéjük), és 6:1-re ellépett a Dunaferr. Ezt követően egymás hi­báiból építkeztek a csapatok, ami úgy testesült meg a mérkőzés alakulásá­ban, hogy hol vezetett három-négy ponttal a Dunaferr, hol felzárkózott a Barcika. A hazaiak 19:16-os előnnyel vágtak neki a hajrának, annak ellené­re, hogy percek óta Morozov nélkül játszottak. Úgy tűnt, ezúttal az ászra A kazincbarcikaiak némileg meglepő dunaújvárosi sikeréhez természetesen a hatékony sáncmunka is kellett DUNAFERR VEGYÉSZ RC­KAZINCBARCIKA Dunaújváros, 500 néző. V: Hóbor, Donkó Urfi 4 Schildkraut 1 Szekeres 7 Csíkos 16 Morozov 18 Nikolajev 10 Nagy A. 6 Kopilov 11 Forgó 7 MIRKA 15 Gubik 5 PÁSZTOR 12 Szabó G. (liberó)­­ Bencsik (liberó) Pajor 1 Kiss T. 1 MÓZER 9 Bagó Tóth T. 4 Nagypál Tóth G. 3 Edző: Edző: Ruffing Péter Botos Ferenc FOTÓ: MEGGYES­ BÁLINT Vette a cókmókját.­­ A második játszmában 24:23-ra veze­­­­tett a Kazincbarcika, és Botos Ferenc valamiféle megérzésből fakadóan vál­lára akasztotta táskáját. Talán arra gondolt, csakis csapata nyerheti meg­­ a labdamenetet, és már lehet is térfe­­­­let cserélni. Nos, egy hálóhiba miatt­­ érvénytelenítették a játékvezetők a­­ barcikai akciót, ennek ellenére Botos­i állva maradt, és a táska is ott himbá­­­­lózott az oldalán. Ha már egyszer így­­ gondolta... Nem tévedett. Ha kis ké­­­­séssel is, de 27:25 után vihette a cók-­­ mókját - benne a megnyert két játsz­­­­mával. A meccs végén a következőkkel­­ magyarázta a jelenetet: „Cseréltem ha­j­tót, mind a két időmet kikértem, én már­­ többet nem tudtam hozzátenni a játék­­­­hoz. Vártam, a játszma végét. Bejött. ” j nem volt szükség a pakliban, a többi­ek is kellőképpen elbizonytalanítot­ták az ellenfelet. De nem eléggé, mert a negyedik szettben új erőre kaptak a borsodi „öregek”. (A barcikai kezdő hatos át­lagéletkora 33 év.) Nirka higgadt megoldásaival, Tóth Tibor célt tévesz­tett labdáival 12:7-re elhúzott a Ve­gyész, mire visszatért Morozov a túl­oldalon. Fokozatosan közelített a Dunaferr, végül a Csíkost sáncoló orosz légiósnak köszönhetően 21:20- ra fordított. Mégis a vendégek jutot­tak játszmalabdához, és a pihenő Kopilov helyén szorgoskodott Tóth Gábor a másodikat értékesítette. Bombájával megszakadt a Dunaferr idénybeli hazai veretlenségi sorozata. ­Mestermérleg Ruffing Péter: - Az a csapat, amelyik hazai pályán, saját közönsége előtt nem mer játszani, és a tényleges tudásának csak töredékét tudja kihozni magából, bukásra van ítélve. Ma ez történt, nem a Barcika nyert, hanem mi veszítettünk. Botos Ferenc: - Kellő időben, kellő he­lyen vertük meg a Dunaferrt. Sikerünk annak tudható be, hogy maximális fe­gyelemmel röplabdáztak játékosaim, most hosszú volt a kispad, és a cserék nagyban segítették a munkámat. Nem vagyok eufórikus állapotban, lesz még mit tennünk.