Nemzeti Sport, 2002. szeptember (13. évfolyam, 236-265. szám)

2002-09-01 / 236. szám

GYŐRI ETO FC-DEBRECENI VSC: Marius Sumudica újra eredményes volt, és ez három pontot ért a Loki csapatának Először veszítenek a zöldek A mérkőzésről tudósított: HAVASRÉTI BÉLA, VAJDA GYÖRGY Taktikai okokból mindkét edző­ változ­tatott a mérkőzés előtt megadott össze­állításon. Tam­ási Zsolt kihagyta a közép­ső védőt játszó Jurica Karabaticot, s a kö­zéppályás Füzi Krisztiánnak szavazott bi­zalmat. A Kispestről „hazatérő”, egykor az ETO-ban nevelkedett labdarúgó a védelem előtt amolyan elősöprögetőt játszott. Tamási egyébként nem kis meglepetésre hazai pályán szokatlan módon két védőt szerepeltetett csupán, hivatkozva arra, hogy a DVSC csak egy csatárral, nevezetesen Marius Sumudicá­­val lép pályára. A vezetőedző persze a középpályássorban lehetőséghez jutók­nak, így Füzinek, Goran Jovanovicsnak és a vonal mellett fel s alá futó Németh Nor­­bertnek, illetve Darko Pericnek is szánt védekező feladatot, ám nekik nem a ti­zenhatos előtt, hanem a középpályán. Szentes Lázár is változtatott az össze­állításon. Kihagyta Hanák Viktort, s he­lyére Kaha Sketianit állította, azért, mert a grúz légiós gyorsabb Hanáknál, így nagyobb eséllyel vehette fel a versenyt a gyorsléptű Herczeg Miklóssal. Az ETO- ban Böjte Attila fogta a vendégek házi gólkirályát, a négy gólt szerző Sumu­dicát, Sándor Tamásra Jovanovics ügyelt, a bal oldalt pedig Németh zárta le Dom­­­bi Tibor előtt. Húsz perc telt el valamire való táma­dás nélkül, a Debrecen, nyilván okulva az Újpesttől elszenvedett 5-2-es hazai vere­ségből, a biztonságot helyezte előtérbe. Sok oldalpasszal, labdatartással igyeke­zett lassítani az amúgy sem gyors játékot. Az ETO meg ahelyett, hogy a széleken próbálta volna megbontani a DVSC vé­delmét, mindent középen erőltetett - hi­ába. Alacsony színvonalú játék csordo­gált a pályán, jellemző, hogy az első taps csak a 29. percben csattant fel, akkor is annak a Róbert Semmiknek szólt, akit sé­rülés miatt már a találkozó elején lecse­rélt a hazaiak mestere. Semenik helyére Baumgartner Attila állt - ez is jelezte a győriek abbéli szándékát, hogy nem mondanak le a támadófutballról. Nagy kár, hogy a támadófutball csíráját sem le­hetett felfedezni az első félidőben... Szenvedtek Herczegék, a szervezet­ten, okosan futballozó vendégek pedig elérték céljukat. A 35. percben már har­sány füttyszó is jelezte a nézőtéri elége­detlenséget: az eddig négy győzelmet, egy döntetlent elérő hazaiaktól sokkal többet várt a publikum. Valamivel gyorsabb játékot produkált a szünet után az ETO, s mert ennek kö­vetkeztében kinyílt a hazai védelem, a debreceni kontrák is veszélyesebbé vál­tak. A vendégek bánatára az egyébként gyors Dombi hiába került többször is a védelem mögé, a 35-szörös válogatott labdarúgó rendszeresen a kapu mögé ívelte a labdát. Látta ezt Szentes Lázár edző is, és az 55. percben megelégelte a „Dombi-show-t”: lecserélte az indiszpo­nált játékost, és helyére a sokkal agili­­sabb, hatékonyabb Kiss Zoltánt állította. A DVSC játékosai valószínűleg elhit­ték, van mit keresniük az ezúttal tanács­talanul futballozó hazaiak ellen. A 60. percben mégis a horvát Sandro Tomicnak kellett nyújtózkodnia - a mérkőzés fo­lyamán először volt védenivalója. Ki­nyíltak a zárt védelmek, a középpályán is felborult a rend, nagy-nagy rohanásba kezdtek a játékosok, azonban így is csak „helyzetecskék” alakulhattak ki. Aztán a 69. percben megtörtént a cso­da. Az addig helyzetet sem kialakító Debrecen Sumudica révén megszerezte a vezetést, feladva a leckét ezzel a baj­nokságban eddig még veretlen Győr­nek. Sokkal szervezettebben futballozott a Debrecen, szakmai nyelven amolyan félfutballt játszottak Szentes Lázár tanít­ványai. De hát mint tudjuk, a cél szente­síti az eszközt: a Loki három ponttal tá­vozott az idén először elbukó ETO-tól. Kartner(5) a 20.Jo- raszünetben.Dam­­janovic helyett Karte­­bi helyett Kiss Z. (6) az o (-) a 69., Herczeg 55., Sumudica helyett helyett Hucika (-) a 8! Bajzát (-) a 84. pere­semben­ben Gólszerző: Sumudica (0-1) a 69. percben Sárga lap: Balog Zs. (Semenik buktatásáért] a 17, Sketiani (Herczeg visszarántásáért) a 25., Szekeres (Peric buktatásáért] a 70., Sándor­ (kezezésért] a 70., Füzi K. (Bajzát visszahúzá­sáért, a 85. percben Szögletarány: 5:6 (3:3) Győr, 4000 néző Vezette: Szarka Z. (Szekrény, Boda) így bíráskodott (6): Szarka Zoltán több téves ítéletet is hozott Nagy hibája, hogy a 9. percben Balog Zsoltnak nem mutatta fel a sár­ga lapot, amikor az őt átjátszó Semeniket há­tulról buktatta és megelégedett egy szabadrú­gás megítélésével. Tévedését fokozta, amikor Sketianinak nem adta meg a másik sárga lapot szándékos kezezésért. Véleményünk szerint akkor is hibázott, amikor a gól előtt fordítva ítélt meg egy szabálytalanságot, s ezzel az ETO-t sújtotta. Darko Peric (fehér mezben) az első játékrész hajrájában ígéretes helyzetben hibázott . A IFA GYŐRI ETO FC BfiffECEb­il VSC Sebők 0 Tomic 6 Böjte 6 Balog Zs. 5 Baranyai 5 Flavio Pim 6 Főzi K. 5 Szekeres 6 Jovanovic 5 Sketiani 3 Peric 6 Dombi 4 Szanyó 6 Habi 5 Németh N. 5 Vincze G. 6 Herczeg 6 Böőr 6 Nicsenko 5 Sándor T. 5 Semeník 0 Sumudica 6 Vezetőedző: Vezetőedző: Tamási Zsolt Szentes Lázár HIRDETÉS* MARGARÉTA VIRÁGÜZLET Győr legszínvonalasabb virágüzlete, non-stop nyitvatartással. Győr, Mónus I.-Nagy I. u. sarok Tel.: 06 (96) 428-964 MESTERMÉRLEG Gratulálok a Debrecennek. Ahogy eddig a győzelmeket sem fújtuk fel, úgy ebből a vereségből sem csinálunk tragédiát. Van két hetünk, megyünk tovább a megkezdett úton. Egyéb­ként pedig nem érdemeltünk veresé-TAMÁSI ZSOLT ak J­­a Gyni Az első félidőben mindkét csapat a biztonságra törekedett. A második­ban a Győr nagy erőket mozgósított meg a győzelem érdekében, de nem­­ sikerült megbontania védelmünket,­­ és mily szép az élet, mi betaláltunk, s­­ nyertünk.­­ Tm­­­i SZENTES LÁZÁR FÉNY ÉS ÁRNYÉK Az ETO meghívására a mérkőzés díszvendégeként jelent meg a stadi­onban Bakács Zoltán 11 éves kisfiú, akinek szülei az emlékezetes móri tragédia során vesztették életüket. A kis Zolika imádja a focit (példaképe Gera Zoltán), Győrött kívánja foly­tatni iskolai tanulmányait, az ETO színeiben akar játszani. Részére az ETO 18 éves koráig ösztöndíjat fog folyósítani. Példamutató cselekedet. Zolika már ETO-mezben, 15-ös számmal a hátán a meccs kezdőrú­gását is elvégezte a szurkolók szűnni nem akaró tapsa közepette. Szemmel láthatóan a „gólt nem kap­ni” jelszóval játszó DVSC szervezet­ten, jól védekezett. Balog Zsoltnak és Kaha Sketianinak azonban alaposan meggyűlt a baja a gondjaira bízott győri szélsőkkel. Szabálytalanságoktól sem riadtak vissza, mindketten joggal kaptak sárga lapot (sőt, a grúz játékos a másodikkal is szembesülhetett vol­na, de szándékos kezezésért csak sza­badrúgással büntetett a játékvezető). Szentes Lázár aztán a szünetben cse­lekedett, lecserélte a hátvédeket. PERCRŐL PERCRE 9. perc: Balog Zsolt az őt átjátszó Semeníket buktatta. Az eset sárga lapot érdemelt volna, de Szarka játékvezető ennek felmutatását elmulasztotta. Semeník egy ideig még bicegett, aztán cserét kérve elhagyta a pályát. 19. perc: Herczeg a bal oldalon lefu­totta Baloghot, beadását Nicsenko az öt és felesről visszafejelte, de a nagy lendü­lettel érkező Szanyó elől Szekeresnek sikerült kivágnia a labdát. 27. perc: Egy gyors vendégtámadás után Sándor Tamás a jobbösszekötő helyén, 22 méterre a győri kaputól csi­nált egy visszacselt, majd jobbal megcé­lozta a hazaiak kapuját, de a középre tartó lapos lövést Sebők biztosan hárí­totta. 35. perc: A vendégek kapujától 28 méterre a bal oldalon szabadrúgást vé­gezhetett el a győri csapat. Szanyó Peric elé pöccintette a labdát, s a horvát légi­ós jobbal nagy lövést zúdított kapura, de Tomic biztosan hárította a labdát. 36. perc: Az alapvonal közelében Baumgartner és Sketiani harcolt a lab­dáért, amely aztán Baumgartner birto­kában maradt A befelé induló szélső elöl az elvetődő védőjátékos kézzel húz­ta le a labdát. Szarka játékvezető azon­nal sípolt a helyszínre futott, de csak a szabadrúgást ítélte meg, a szándékos kezezésért joggal járó sárga lap felmuta­tását azonban elmulasztotta, lehet, azért, mert eszébe jutott, hogy pár perccel korábban már adott egy ilyen színű lapot a hátvédnek. 43. perc: Szemre is tetszetős Peric- Herczeg-Peric adogatás után a horvát lé­gól nem találta el jól a labdát, így az elkerülte a vendégek kapuját. 50. perc: Nicsenko a jobbösszekötő helyén nagy lendülettel tört kapura, az­tán tíz méterről, jobbal küldött félmá­­s lövése elzúgott a léc mellett. 6. perc: Szanyó labdája Szekeresről Nicsenko elé pattant, az ukrán csatár bal lábbal, 12 méterről lőtt, a labdát Tomic látványos vetődéssel ütötte szögletre. 66. perc: Herczeg a bal oldalon robo­gott előre, az alapvonal közeléből lapo­san a kapu elé adott, de Tomic kivető­déssel megszerezte a labdát a berobba­nó Nicsenko elől. 69. perc: Herczeg és Habi a győri térfél közepén harcolt a labdáért, kettő­jük ütközetét - véleményünk szerint - a játékvezető fordítva ítélte meg, s így Habi végezhetett el szabadrúgást. Gyorsan a kapu elé ívelt és a fedezetle­­nül maradt Sumudica 12 méterről a ki­induló Sebők mellett jobbal úgy perdí­­tette el a labdát, hogy az a jobb oldali léc tövéről a kapuba perdült. 0—1 Marius Sumudicát­­balra­ húzta-vonta Böjte Attila, a román légiós mégis gólt szerzett