Nemzeti Sport, 2002. november (13. évfolyam, 296-324. szám)

2002-11-02 / 296. szám

2002. november 2., szombat nemz* sport AjDl^Éf __ ________________ ■ _ ^ Hazai labdarúgás3 _ VIDEOTON FCF-SIÓFOK FC: Fülöp Zoltán a hajrában ez alkalommal is betalált a székesfehérváriak kapujába A hazai védelem teljes csődje A mérkőzésről tudósított: BENKŐ GÁBOR, SZÉKELYHIDI JÁNOS Fölöttébb ellentmondó információk érkeztek a Videoton háza tájáról az el­múlt napokban. A Hivatásos Labdarú­gók Szakszervezete két héttel ezelőtti vizsgálódásakor (ezt kifejezetten Muszbek Mihály ligaigazgató kérésére tette a HLSZ) például kiderült, hogy a fehérvári klub nyár óta több millió fo­rintos adósságot halmozott fel a játéko­sokkal, és fő­ként a légiósokkal szem­ben. Ezzel ellentétben Szigli István sportigazgató csupán azt ismerte el, hogy kisebb összeggel tartoznak a kül­földieknek, majd hozzátette, hogy már elindult a pénzek kifizetése. Szigli egyébként határozottan cáfolta azt a hírt is, miszerint a Videoton labdarú­gócsapatát működtető kft. ügyvezetője, Maráczi Endre - noha ezt többen is ál­lították -beadta volna lemondását. Ezen előjelek ellenére is jó hangulatú sajtótájékoztató előzte meg a mérkőzést, ahol mindkét szakvezető kiemelte a meccs fontosságát. Az előzetesen meg­adott összeállításokhoz képest mindket­ten két-két helyen változtattak. A hazai­aknál Várhidi Péter kihagyta a védelem­ből Iván Riszticset (helyére a rutinos Csató Sándor került), illetve a jobb oldali középpályás posztjára - taktikai okokból - a térdsérülése miatt sokáig hiányzó Szalai Tamást jelölte. A túloldalon Csank János Grósz Róbert helyett az apró termetű, fürge mozgású Sipeki Istvánnak szavazott bizalmat, míg a támadósorban a bosnyák Almir Filipovics lett Fülöp Zol­tán társa. Az első, igazán veszélyes szituációra szűk negyedórát kellett várni, ekkor ép­pen az előbb említett Sipeki a jobb ol­dalról, egy csellel befelé indulva készí­tett elő lövőhelyzetet, és bizony nem so­kon múlt, hogy nem lepte meg Végh Zoltánt, aki annak ellenére került vissza is ismét a csapatba, hogy a múlt héten az MTK ellen remek teljesítményt nyúj­tott a jó ideje mellőzött Milinte Árpád. Ezzel együtt kiegyenlített játék zaj­lott a pályán, bár feltűnt, hogy a vendég siófokiak gyorsabban játsszák át a kö­zéppályát, és főként a jobb oldalon könnyen kerültek a védők mögé. Igaz, a szélről belőtt labdát magabiztosan hatástalanították a hazaiak. A Videoton nehezebben tudott kibontakozni, a kö­zéppályáról felpasszolt labdára ugyanis gyorsabban reagáltak a vendégek, kevés lehetőséget adva így a fehérvári táma­dóknak. Aktív csupán Szalai volt, akin azonban még erősen érződött a meccs­hiány. A 25. percben aztán egy remek egyéni akció végén (Fülöp egy az egy­ben verte meg Csatót) vezetést szerez­tek a siófokiak, ám a hátránya tudatá­ban nagyobb sebességre kapcsoló Vi­deoton öt perccel később máris egyen­lített. Tegyük hozzá, ehhez nem csu­pán Dvéri Zsolt rúgótechnikája és hely­zetfelismerő képessége kellett, hanem az is, hogy Csernyánszki Norbert rosszul állítsa fel a sorfalat. A szünetben csupán Várhidi Péter változtatott: lehozta az észrevehetetlen Onyeabor Monyét és a még erőnléti prob­lémákkal küzdő Szálait, helyükre Néme­­di Norbertét és Tímár Krisztiánt küldte be. Harcosabban és nagyobb elszántság­gal kezdte a második játékrészt a hazai csapat, ám hiába próbáltak gyorsabban futballozni, a sok pontatlan passz miatt többnyire csupán energiát emésztettek fel az akciók. Egy újabb szabadrúgásból azonban mégis a Videoton szerzett - némiképp szerencsés - gólt. A piros-ké­keknek ezután lehetett volna esélyük ar­ra is, hogy lendületben maradva beda­rálják a rövid időre megzavarodott Sió­fokot, ám a mindössze 17 percet pályán töltő és ez idő alatt két sárga lapot be­gyűjtő Tímár kiállítása miatt erre már nem volt reális lehetőségük. A Siófok a kiállítás után átvette a ve­zetést, így elmondható, roppant nehéz helyzetbe került az amúgy sem sok meg­győződéssel futballozó Videoton. A gól- és emberhátrányban csupán szenvedtek a hazaiak, a Siófok viszont a találkozó hátralévő részében kedvére futballozha­tott. Annak rendje és módja szerint fö­lénybe is kerültek a vendégek, és ha Végh kapuja előtt jobban összpontosíta­nak, akár több góllal is megnyerhették volna a találkozót. Érdekesség, hogy a két együttes siófoki összecsapásán a vég­játékban csapatának pontot mentő Fü­löp slusszpoénként ez alkalommal is be­talált a Videoton kapujába. A vendégek tehát megérdemelten nyertek, hiszen szervezettebben, pontosabban és egy­szersmind jobban futballoztak ellenfe­lüknél. Úgy fest, a székesfehérváriak akár még komolyabb bajba is kerülhetnek az újabb vereség után. Nincs könnyű hely­zetben a Videoton, hiszen a klub - ha ta­gadják, ha nem - anyagi nehézségekkel küzd, játékosok jelentgetik fel az egye­sületet, és még az is elképzelhető, hogy - noha ezt is cáfolják egyelőre - az ügy­vezető is távozik a posztjáról. A szurkolók nem viselték könnyen a hazai vereséget, és húsz percen át tün­tettek az öltözőt képező konténerek környékén, sőt, két ablakot (az egyik a siófokiaknak kiutalt helyiséghez tarto­zott) be is törtek az elkeseredett drukkerek. Történt mindez nem sokkal azután, hogy nézőtéri rendbontás miatt bezárták a Sóstói-stadiont. hirdetés—————— a Kati Szalai T. helyett Tímár Schultz helyett Usvat (1) és Monyó helyett (-) a 71., Sipeki­né-Némedi (4), mindkét­ Ivett Csordás (-) a tő a szünetben. Vasas 78., Filipovics helyett helyett Korsós A. (-) Pusztai (-) a 87 a 80. percben percben Gólszerző: Fülöp (0-1) 25., Dvéri (1-1) a 30., Schultz (1-2) a 34., Tóth N. (2-2) a 49., Filipovics (2-3) a 64., Fülöp (2-4) a 91. percben Sárga lap: Filipovics (megrúgta Tóth Nor­bertet) a 17, Pantics (Térjék lerántásáért) a 48., Erős (Terjék buktatásáért) az 54., Tímár (Filipovics felrúgásáért) az 55., Tímár (Gaál felvágásáért) a 62., Dvéri (reklamálásért) a 87. percben Kiállítva: Tímár a 62. percben Szögletarány: 2:5 (1:3) Székesfehérvár, 1500 néző­­ Vezette: Dubraviczky (Ring, Nagy I. A.)­­ így bíráskodott (7): Dubraviczky Attilá-­­ nak döntő hibája nem volt A szabálytalan­­o­ságokat azonban olykor fordítva ítélte meg,­­ és a lesek elbírálásánál is több alkalommal felül kellett volna bírálnia segítőjét, Nagy Im­re Attilát. 91 VIDEOTON FCF SIÓFOK Végh Sztanojevics Csató S. 5 4 4 Csernyánszki Pantics Kuttor 5 6 6 Vilotics5 Koller5 Szalai T.5 Sipeki6 Tóth B.4 Erős5 Monyé4 Schwarcz5 Vasas4 Schultz6 Dvéri6 Gaál6 Terjék5 Filipovics6 Tóth N.5 Fülöp7 Vezetőedző: Vezetőedző: Várhidi Péter Csank János Siófoki fölény: Alekszandar Pantics könnyedén fejelte el a labdát Terjék Lajos elöl PERCRŐL PERCRE 5. perc: Fülöp jobb oldali beadása után kisebb zűrzavar támadt a fehérvá­ri védelemben, Filipovics fejesét végül Sztojanovics vágta ki. 9. perc: Szalai jó cselekkel vezette fel a labdát, majd a jobbösszekötő he­lyéről jobb lábbal 16 méterről célozta meg a bal alsó sarkot, ám Csernyánsz­­ki vetődve elcsípte a labdát. 13. perc: Sipeki a jobb oldalról, a ti­zenhatos sarkáról bal lábbal csavart ka­pura, a labda elsüvített a felső léc felett. 14. perc: Egy székesfehérvári védő­ről kipattanó labda az előrehúzódó Kuttor elé került, aki 12 méterről ka­pura lőtt, a labda a bevetődő Tóth Ba­lázsról vágódott ki. 25. perc: Gaál a félpályáról indította Fülöpöt, aki a tizenhatos közelében átvette a labdát, egy csellel átjátszotta őrzőjét, Csatót, és 12 méterről jobbal a kapu közepébe lőtt. 0-1 28. perc: Schultztól Dvéri szerezte meg a labdát a Siófok térfelén, majd néhány lépés megtétele után 22 mé­terről jó lövést zúdított kapura, a lab­da centiméterekkel kerülte el a bal fel­ső sarkot. 30. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Videoton: Dvéri, kihasználva azt, hogy Csernyánszki rosszul állította fel a sorfalat, jobb lábbal 18 méterről a bal alsó sarokba tekert. 1-1 32. perc: Dvéri legurított szabad­rúgását Tóth Norbert húsz méterről bombázta kapura, de a középre tartó labdát Csernyánszki kapus biztosan fogta. 34. perc: Sipeki jobb oldali beadását Filipovics továbbította Gaál elé, aki a habozó Csató mellett Schultz elé ját­szott, és a középpályás nyolc méterről, jobb lábbal, laposan a kapu közepébe lőtt. 1-2 49. perc: A Pantics szabálytalansá­gáért megítélt szabadrúgást Tóth Norbert végezte el. A kaputól 18 mé­terre letett labdát bal lábbal lőtte el. A labdába a sorfalban álló Sipeki beleért, így az becsapta a jobbra vetődő Csernyánszkit, aki ugyan visszanyúlva hozzáért a kapu közepébe tartó labdá­hoz, de védeni már nem tudott. 2-2 55. perc: Némedi átadásával Terjék fordult le őrzőjétől, és hat méterről kapura lőtt, Csernyánszki ezúttal jó vetődéssel elcsípte a labdát. 62. perc: Jobb oldalon vezetett tá­madást a Siófok, Gaál ügyesen meg­tolta a labdát, és a késve közbeavatko­zó Tímár akasztotta a siófoki játékost. A védő megkapta második sárga lapját, majd a piros is villant... 64. perc: Sipeki bal oldali szabadrú­gását követően Filipovics hat méter­ről, a rossz ütemben kimozduló Végh mellett a kapu közepébe fejelte a lab­dát. 2-3 68. perc: Ismét veszélyes támadást vezetett a Siófok a bal oldalon. Gaál faképnél hagyta a fehérvári védőket, az ötösön belül az alapvonaltól középre lőtte a labdát, de balszerencséjére nem volt középen siófoki csatár, és Vilotics menteni tudott. 73. perc: A fehérvári védőkről kipat­tant labdát a jobb oldalról Usvat lőtte be, Fülöp öt méterről alig fejelt a hosszú sarok mellé. 91. perc: Usvat átadásával Fülöp lé­pett ki a fehérvári védők között, hi­degvérrel cselezett is egyet, majd 11 méterről, ballal a tehetetlen Végh mellett a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-4 m itre* football perfection has arrived... SPORT GLOBAL MAGYARORSZÁG Kft. 1047 L'Jdfipesi, Saross u 95., telete és fax: 272-0524, 272-0525 Gellei Imre csapata a Fradi-pályán játszik. i­­ : Az Üllői úton kerül sor november 20-1­­ án a Magyarország-Moldova barátsá­­j­á­gos válogatott mérkőzésre. A magyar I­­ csapat 2002-es évzáró meccse 17.30. 1 órakor kezdődik majd. A belépőki 12000 és 4000 forintba kerülnek, vár­­hatóan november 13-tól lehet élővé-, s télben jegyeket venni. Az olimpiai vá­­­­­­logatott is ugyanezen a napon lép pá­­j­­lyára 13 órától Kecskeméten, szintén i­s Moldova ellen. FÉNY ÉS ÁRNYÉK Ezen a mérkőzésen is kiderült, hogy jó csapat a Siófok. Noha a legutóbbi fordulókban két vereséget is begyűj­töttek a sárga-kékek - köztük egy sú­lyos kudarc érte őket, hiszen 0-4-es eredménnyel zártak az Üllői úton -, Székesfehérvárott újból a korábban látott kulturált és szervezett játéku­kat mutatták. Csank János együttese a szakvezető nagy örömére a helyzet­­kihasználásán is sokat javított, és győzelme értékét növeli, hogy bár el­lenfele kétszer is kiegyenlített, mind­kétszer képes volt újítani. Csöppet sem csökkenti az újonc együttes játékosainak érdemeit, de az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy a hazaiak védelme ezen az estén kritikán aluli teljesítményt nyújtott, és bizony Végh Zoltán sem remekelt a kapuban. ■ A Sóstói-stadion két temető közelé­­­­ben található, azaz nem volt szeren­csés Mindenszentek napján mérkő­­­­zést rendezni. A fehérváriak ezért évek óta nem játszottak ezen a napon­­ hazai pályán. Ezúttal azonban kény­szerhelyzetbe került a fehérvári klub, mert az erre a napra jelölt Kis­­pest-Ferencváros mérkőzés időpont­ját megváltoztatták, és a fordulóban házigazda csapatok stadionjai közül csak a székesfehérváriban van a tele­víziós közvetítéshez szükséges világí­tás, így a Videoton-Siófok mérkőzés­e került képernyőre. A két temetőt ek­­j­­­ként a sok-sok gyertya fénye mellett a I­­ Sóstói-stadion reflektorai is bevilágí­­­­tották. A Videoton vezetőit dicséri, hogy a találkozó előtt egyperces­­ gyászszünetet tartottak az elhunytak i­­ tiszteletére. MESTERMÉRLEG El kell ismernem, ezen a mérkőzésen megmutatkozott a két csapat közötti magassági és fizikai különbség. Azt viszont hozzátenném, hogy ettől füg­getlenül a siófokiaknak nem­­ kellett volna tizenketten len­niük... VÁRHIDI PÉTER a Videoton vezetőedzője Végig jobbak voltunk, fizikálisan és mentálisan is ellenfelünk fölé kere­kedtünk. A korábbi meccseinken sem játszottunk rosszul, de most végre gó­lokat is lőttünk. A látottak alapján nem lehetett kétséges a győzelmünk. CSANK JÁNOS a Siófok vezetőedzője 1A Borsodi Liga állása HIRDETÉS 1. MTK 1291 2 29-13+1628 2. FTC 1282 224- 9+1526 3. Győri ETO 1272 3 25-15+1023 4. Újpest 1271 4 28-19 +922 5. Debrecen 1264 2 28-21 +722 6. Siófok 1363 4 20-18 +221 7.ZTE 1253 4 23-20 +318 8. Sopron 1233 616-21 -512 9. Dunaferr 1233 618-24 -612 10. Videoton 1325 612-22-1011 11. Kispest 1213 815-32-176 12. Békéscsaba 121­­1115-39-243