Nemzeti Sport, 2003. szeptember (14. évfolyam, 238-267. szám)

2003-09-01 / 238. szám

MTK HUNGÁRIA-GYŐRI ETO FC: Öt vesztes csata után végre ünnepelhetett a kék-fehérek szurkolótábora Nem kellett izzadni a sikerért A mérkőzésről tudósított: LIPCSEI ÁRPÁD, PAJOR-GYULAI LÁSZLÓ Lassan feledésbe merülő érzéssel ké­szülhettek a győriek erre a mérkőzésre: a győzelem ízével a szá­jukban érkeztek a Hungária körútra. Furcsa módon így most ők regélhettek ennek az íznek a fenségességéről a baj­noknak, hiszen az MTK a legutóbbi öt meccse után vesztesen hagyta el a pá­lyát - ebből hármon BL-selejtezőkben, kettőn pedig bajnokikon kapott ki és ez bizony cseppet sem lélekemelő, ön­bizalmat építő sorozat. Persze a ven­dégjátékosok keble sem dagadhatott a büszkeségtől, hiszen a múlt heti Bé­késcsaba elleni sikert megelőzően ép­pen kilenc hónapja nyertek utoljára a saját a közönségük előtt, és az időtarta­mot tekintve bátran leszögezhetjük: nehéz szülés volt... Mindent egybevetve a közelmúltat illetően két, a szárnyalástól igen mesz­­sze álló csapat találkozott egymással ezen a hűvösre fordult nyár végi estén. A Győr felállásával is próbált gondos­kodni arról,­hogy ne legyen melege, Igor Nicsenko kivételével ugyanis min­denki kapott védőfeladatot Varga Zol­tántól. A labda elvesztésekor az ukrán légióst leszámítva ugyanis minden győri azonnal visszazárt, nehogy a há­zigazdák területhez jussanak. Az igaz­sághoz tartozik azonban, hogy amint lehetőségük nyílt, rögtön meg is lódul­tak, tehát az óvatosság egyáltalán nem ment a bátorság rovására, és így ki­mondottan mozgalmas, jó iramú első negyedóra végére tett pontot az MTK két gólja. A bajnok ugyanis kitűnően alkalmazkodott ellenfele harcmodorá­hoz. A középpályások és a csatárok rengeteg helyváltoztatással szüntele­nül mozgatták, bontották a győriek vé­dekezését, kiválóan váltottak ritmust, bátran cselezve és villámgyors kény­szerítőkkel alakítottak ki létszámfölé­nyes szituációkat. A vendégeknél a szervezettség csupán látszólagos volt, hiszen a középpályán szereplők közül Miriuta Vasile, Nyilas Elek és Kalina Ti­bor enyhén szólva ritkán dönt csúcsot a labdaszerzésben, ráadásul amikor Illés Béla kivitte a szélre a rátapadó Böjte At­tilát, utóbbi helyén rendszerint óriási űr tátongott. A két csapat tudása, szakmai nívója közötti különbség tükröződött tehát abban, hogy az MTK az első félidő de­rekán szép támadásokat vezetve kétgó­los vezetéshez jutott. Ugyanakkor el­követte azt a hibát, hogy engedte fel­állni a szemlátomást megrogyott győrieket. A vendégek a második gól után 20 percig szinte át sem lépték a felezővonalat, ám amikor végre meg­tették, Németh Norbert remek szólója után Nicsenko szépített, és váratlanul szorossá tette az eredményt. A szünetet követően is az MTK irányította a játékot, olykor nyomasztó volt a fölénye, csak éppen nem futbal­lozott annyira ötletesen és már-már el­lenállhatatlanul, mint tette azt első 20 percben. A vendégek szorgosan véde­keztek, bíztak a szerencséjükben és a gyors ellencsapás lehetőségében. Var­ga Zoltán nyilván ezért is állította be a gyorsaságáról ismert Herczeg Miklóst, ám az MTK ekkor már nem adott esé­lyt vendégének a gólszerzésre. Regedei Csaba kiállítása után pedig végleg egy­oldalúvá vált a mérkőzés. A győrieknél nemcsak a létszám, hanem a pontszer­zésbe vetett hit is fogyott, utóbbi a percek múlásával egyre erősebben, így aztán az MTK győzelme egy pil­lanatig sem forgott veszélyben, a látot­tak alapján pedig vitatni is lehetetlen, hogy a bajnok megérdemelten jutott a három ponthoz, amelyért nem is kel­lett nagyon megküzdenie. Gólszerző: Torghelle (1-0) a 18., W. Silva (2-0) a 21 Nicsenko (2-1) a 34., Illés (3-1) az 59 Jevdimirovics (4-1) a 85. percben Sárga lap: Horváth R. (Zavadszky megrú­­gásáért) a 19., Czvitkovics (Miriuta visszahúzá­sáért) a 42. percben Kiállítva: Regedei az 53. percben Szögletarány: 6:1 (3:0) Hidegkúti-stadion, 1000 néző Vezette: Szabó Zs. (Hegyi, Kispál) így bíráskodott (7): Szabó Zsolt játékvezetőnek nem volt nagy hibája a mérkőzésen. Néhány esetben főszabályt al­kalmazhatott volna, ám ezt nem tette. A 38. percben Torghellének sárga lapot kellett vol­na felmutatnia akkor, amikor hátulról buktatta Nyilast Vezetőedző: Egervári Sándor CSERE Illés helyett Pisont (-) és Czvitkovics helyet Zabos (-}, mindkettőt 66., V. Silva helyet Szabó D. (-) a 83 percben Szakmai igazgató: Varga Zoltán Kalina­ helyett Jancetic (5) a 35. percben, Nic­senko helyett Herczeg M. (4) a szünetben, Nyilas helyett Bajevsz­­ki (-) a 70. percben Az első gól: Torghelle Sándor boldogsága MTK HUNGÁRIA GYŐRI ETO FC K­imMÉVÉK Vii'S3333QM Végh 0 Sebők Zs. 6 Molnár Z. 5 Regedei 5-2,3 Halmai 6 Jaki 4 Komlósi 5 Stark 5 Zavadszty 6 Horváth R. 4 Czvitkovics 6 Böjte­­ 5 Jezdimirovics 6 Nyilas 6 Illés 6 Miriuta 5 Füzi Á. 6 Kalina 4 Torghelle 7 Németh N. 6 W. Silva 7 Nicsenko 5 Ez bizony fájt Nyilas Eleknek - Torghelle Sándor szerelése nem sikerült túl szabályosra FOTÓ NÉMETH FERENC FÉNY ÉS ÁRNYÉK Kisebb ünnepség előzte meg a ta­lálkozót. Az­­MTK régóta ápolja korábbi nagyságainak emlékét, és az őszi szezon elején mindig meg­koszorúzza Orth Györgynek, a le­gendás csatárnak a szobrát. Ezúttal megemlékeztek a nemrég elhunyt Szimcsák Istvánról is, aki az ötve­nes-hatvanas évek fordulójánál csaknem kétszázszor játszott a klub színeiben. Regedei Csaba roppant nehéz hely­zetbe hozta az egyenlítésért harcoló társakat. Kiállítása után a győri kis­­padnál is bizonygatta ártatlanságát, de akármit is mondott a part- , jelzőnek, egy igazán fegyelmezett profi ilyen helyzetben még csak lehetőséget sem ad az esetleges fél­reértésre. HIRDETÉS Bozsik-programra pályázzon Polytan MŰFŰVEL Referencia: FTC, UTE, Győri ETO, MTK legjobb minőség, kedvező ár, legnagyobb tapasztalat Németh és Tsa Kft. 06 23 535 662/fax 661 MESTERMÉRLEG Végig mi kezdeményeztünk, ezért a győzelmünk abszolút megérdemelt. Sok gólhelyzetet alakíto­ttunk ki az összecsapáson, ám ne legyünk elége­detlenek azért, mert csupán négy al­kalommal találtunk ellenfelünk kapu­jába... "TE EGERVÁRI SÁNDOR , A az MTK Hungária vezetőedzője ! Az első huszonöt percet végig alud­­­­tuk, utána a szünetig jól futballoz-­­ tünk. A kiállítás, Regedei Csaba fe­gyelmezetlensége azonban eldöntötte­­ a sorsunkat. Sajnálom, hogy ez a mérkőzés így alakult. P. VARGA ZOLTÁN W ______________a Győr szakmai igazgatója 1 PERCRŐL PERCRE 10. perc: Czvitkovics ívelt a győri tizenhatos bal oldalánál kapura törő Welton Silva elé. A brazil támadó nyolc méterre Sebők kapujától ballal elsőre luftot rúgott, és mire ismételt volna, a vendégek kapusa felkapta előle a labdát. 11. perc: Németh Norbert pasz­­szolt a balján futó Nicsenko elé. A támadó a középre húzó játékostársat akarta ziccerbe hozni, ám a labda az MTK védői közti „flipper” után visz­­szapattant elé, így a balösszekötő helyéről 14 méterről, jobbal lőhetett, de Végh magabiztosan ölelte magá­hoz a bal alsó sarok felé tartó labdát. 16. perc: Czvitkovics a bal oldal­ról szabadrúgásból élesen lőtte kö­zépre a labdát, amit Illés nyolc méterről megcsúsztatott. A labda a bal kapufán csattant, a kipattanót Molnár kaparintotta meg, és meg­próbálta újfent középre játszani, ám az lepattant a győri védőkről. 18. perc: Czvitkovics és Torghelle dupla kényszerítője szétzilálta az ETO védelmét. A középen vezetett támadás végén Torghelle 15 méter­ről, jobbal, higgadtan a bal alsó sa­rokba belsőzött. 1-0 19. perc: Miriuta emelt Nicsenko elé a jobbösszekötő helyén, aki befu­tott a tizenhatoson belülre, majd Komlósi szorításában 13 méterről, jobbal lőtt, ám Végh lábbal hárítani tudott. 21. perc: Illés a győri bün­tetőterületen belül keresztbe vezette a labdát és a jobb oldalon üresbe fu­tó Zavadszky elé passzolt, aki az alapvonalig masírozott, majd közép­re emelt. Ott Welton Silva emelke­dett a legmagasabbra, és hét méter­ről könnyedén a bal alsó sarokba fe­jelte a labdát. 2-0 23. perc: Gzvitkovics bal oldali szögletből kapura tekerte a labdát, amit Sebőknek a gólvonalról sikerült visszabokszolnia a mezőnybe. Áz éppen a kapujától 25 méterre álló Jezdimirovics elé, aki középről, job­bal, fél méterrel küldte azt a léc fölé. 34. perc: Németh a bal oldalon szép csellel előbb elfektette Molnárt, betört a tizenhatoson belülre. Egy lövőcsellel az elé érkező Halmait is becsapta és középre játszott, Nicsenko hét méterre háttal a kapu­nak előbb megszelídítette a labdát, majd fordulásból, jobbal, elegánsan - a kirepülő Végh felett - a bal felső sarokba emelt. 2-1 53. perc: Regedei és Silva küzdött a labdáért a jobb sarokban, a lelátó­ról úgy tűnt, hogy végül a hazai játé­kos lábáról pattant a labda az alapvo­nalon túlra, ám Kiss Pál asszisztens szögletet jelzett. Az ítélet nem nyer­te el Regedei tetszését, odaszólt a partjelzőnek, aki ezt jelezte Szabó Zsolt játékvezetőnek, a bíró pedig ki­állította a magáról megfeledkezett bekket. 59. perc: Zavadszky futtatta a bal oldalon meglóduló Silvát, a brazil tá­madó az alapvonalról nagyszerűen adott középre, a labda átszállt Sebők kapus felett, így az egyedül érkező Illés hat méterről zavartalanul fejel­hetett a kapu közepébe. 3- 1 66. perc: Czvitkovics Füzi átadása és jó harmincméteres szóló végén húsz méterről jobbal, laposan lőtt, Sebők azonban jobbra dőlve másod­szorra megkaparintotta a jobb alsó sarok felé suhanó labdát. 85. perc: Pisont a bal oldalon futó Torghellét szöktette, a csatár balról laposan keresztbe lőtte a labdát, ott érkezett Jezdimirovics és hat méterről, jobbal úgy lőtt a kapuba, hogy az Sebők kapusról pattant a hálóba 4- 1