Nemzeti Sport, 2003. november (14. évfolyam, 298-326. szám)

2003-11-02 / 298. szám

Labdarúgás PÉCSI MFC-VIDEOTON: A fehérváriak gyengén játszottak, és hét forduló után kaptak ki Segítenek a göröngyök A magyar foci jövőjéért! A mérkőzés osztályzata: 3 f% 1/ _ g & PÉCSI MFC VIDEOTON J-oGsg Németh G. 6 Tudor 6 Szabados 6 Pantics 5-2,3 Dienes 6 Risztics 5 Bajusz 6 Koller Á. 5 Szekeres Zs. 6 Tereánszki-Tóth 5 Sipos 6 Tóth B. 5 Horváth L. 5 Dvéri 6 Erős G. 6 Szalai T. 4 Gaál M. 6 Szabó T. 4 Pest K. 6 Hercegfalvi 6 Horváth Gy. 5 Földes G. 4 Vezetőedző: Vezetőedző: Nagy Tamás Csank János Gaál M. helyett Sketiani Szalai T. helyett Kóczi­­(-) a 67, Erős G. helyett án [5­ a 3tt, Tereánszk- Berdó (-) a 70., Hor­­i-Tóth helyett Nagy Do­váth Gy. helyett Ulrich (-) a 64., Földes helyett (-) a 90. percben Savu (-) a 77. percben Gólszerző: Pest K. (1-0) a 2., Hercegfalvi (1-1) az 54., Erős G. (2-1) a 60., Pest K. (3-1) a 90. percben Sárga lap: Pantics (Horváth Gy. lerántásáért) a 62., Horváth L. (időhúzásért) a 86., Kóczián (Berdó lerántásáért) a 91. percben Kiállítva: Pantics a 78. percben Szögletarány: 3:10 (1:4) Pécs, 4000 néző Vezette Erdős J. (Tumó, Varga I­ .) így bíráskodott (8): Erdős János játékvezető az első félidőben a sárga lapok kiosztása nél­kül is kézben tartotta a mérkőzést, a fordulás után kiosztott kártyák egytől egyig jogosak vol­tak A mérkőzésről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓ, VARGA T. RÓBERT Mindenszentek napján meccset ren­dezni nem túl bölcs dolog... Az alap­szakasz első felében az új-mecsekaljai stadionban rendre hét-nyolcezer néző előtt játszott a Pécsi MFC, ezúttal leg­feljebb négyezren ültek fel a lelátóra. Persze, a csökkenő lelkesedésnek van másik eshetősége is: a piros-feke­ték az utóbbi két mérkőzésüket nem­hogy elvesztették, hanem azokon a meccseken gólt sem lőttek (a Balaton 2-0-ra győzött Pécsett bajnoki találko­zón, míg a Magyar Kupában a Bodajk nyert 1-0-ra), így aztán Nagy Tamás vezetőedző hétfőn negyvenedik szüle­tésnapján nem ünnepelt. „Bevallom, nem voltam valami jó passzban. Igazából nem a vereségek keserítettek el, hanem, hogy azt vettem észre játékosaimon, hitü­ket vesztve futballoznak. Ezt mi nem en­gedhetjük meg magunknak, ezért a csü­törtök délelőtti edzés előtt két órán keresz­tül egyenként kiértékeltem a játékosokat, és habár nekik is elmondtam, az önbizal­mukat nem én adom vissza, próbáltam meggyőzni őket, motiválják magukat” - mondta a fiatal szakember, aki azt is el­árulta, a csatároktól vár teljesítményja­vulást. „Így jöjjön be minden kívánsá­gom” - mondhatta volna a pécsi szakvezető már a kispad mel­lett állva a második percben, hiszen az ezúttal a csatár­poszton szerepeltetett Pest Krisztián már ekkor betalált Dániel Tudor kapujába. Csank János­nak, a Videoton vezetőedzőjének szavai is beigazolódni lát­szottak, hiszen a kezdés előtt megemlí­tette: noha a Pécs mintha hullám­völgyben lenne, számukra ez nem lesz egyszerű meccs. A mesteredző gyanít­hatóan arra gondolt, jó néhány megha­tározó játékosát kénytelen nélkülözni: sérülés miatt nem léphetett pályára az a Gabriel Vochin, aki alapember a Csank-féle védelemben. A langaléta hátvéd hiánya legköze­lebb a 33. percben tűnt fel a meccsen, az addig a kapuja elé tömörülő vendég­látó újfent Pest Krisztián révén veze­tett akciót, amelyből növelhette volna előnyét a Pécs. Hogy a Videoton mit csinált ez idá­ig? Támadni nem támadott, védekeznie pedig nem kellett, úgyhogy ilyen csöndben véget is ért az első félidő... A fordulást követően sem változott a kép: a Pécs a kontrákra és a védekezés­re összpontosított, a Videoton pedig egyszerűen csak volt. A fehérváriak ko­rántsem virtuóz játékosai a rossz tala­jon estek-keltek, előre nem jutottak. Amúgy a gyep állapota miatt szület­hetett meg a hazaiak második gólja - igaz, ekkor már 1-1 állt az eredmény­­jelzőn -, Erős Gábor a csúszkáló védők között higgadtan gurította a labdát a kapuba. A gól után aztán már volt idő elgondolkodni azon, hogy a Videoton e meccsig miként tudott­ tizenhét talá­latot elérni ezzel a támadójátékkal, és ilyen antifutballal miként lehet máso­dik a bajnokságban. A hosszas eseménytelenség, illetőleg a meccs végén Ka­ha Sketiani szabadrú­gásgóllal biztosította csapata számára a győzelmet, a tíz emberre fogyatkozó és az ezen a napon gyengén teljesítő Vi­deoton ellen. Csank János együttese hét forduló elteltével kapott ki... Pest Krisztián gesztusa árulkodó: a pécsiek támadója talán nem is hitte el, hogy röviddel a kezdés után beveszi a fehérvári kaput PERCRŐL PERCRE 2. perc: Megszerezte a vezetést a PMFC. Sípos átadásával Szabados meglódult a jobb szélen, majd jobbal az alapvonal közeléből beadott, és Pest Krisztián nyolc méterről, egyből, jobb belsővel a bal alsó sarok­ba lőtte a labdát. 1-0 24. perc: Tóth Balázs húszméteres pattogós lövését Németh Gábor elő­revetődve fogta meg. 33. perc: Pest Krisztián ügyesen szöktette a 16-oson belül Horváth Gyulát, aki jobbról, kilenc méterről, jobbal a gólvonal előtt keresztbe lőtte a labdát. 38. perc: Horváth Gyula tálalt a fel­zárkózó Erős Gábor elé, aki 17 méterről jobbal alig lőtt fölé. 44. perc: Tizennyolc méterről Erős Gábor kísérletezett egy jobblá­bas lövéssel, ám a labda középre ment, s így Tudor könnyedén tudott hárítani. 54. perc: Szabó Tibor bal oldali beívelése után nem tudtak felszabadí­tani a pécsi védők, és Hercegfalvi egy csel után ballal, laposan nyolc méterről a kapu közepébe lőtte a lab­dát. 1-1 60. perc: Horváth Gyulától Erős Gábor kapta a labdát, és hét méter­ről, jobb belsővel úgy helyezte a ka­puba, hogy az a bal kapufa tövéről pattant a hálóba. 2-1 78. perc: Pantics lerántotta Pest Krisztiánt - megkapta a második sárga lapját, és a játékvezető kiállította. 90. perc: A fehérvári kaputól har­minc méterre jobbról Sketiani végez­hetett el szabadrúgást, a labda a kapu előtt gellert kapott, és azt közvetlen közelről a belépő Pest Krisztián segítette a bal alsó sarokba. 3-1 MESTERMÉRLEG Négy nap alatt eltemettek bennün­ket, ma ismét teljes fényében láttuk a napot. Azt mondják, a Videoton cso­dát tesz a bajnokságban, ebben az esetben miénk a csodák cso­dája. Ma minden csapat-, részben tüzesebben játszot­tunk. NAGY TAMÁS a Pécs vezetőedzője eg jól felkészített csapat ellen mért­­ köztünk a mély talajú pályán. Nagy­­ volt a küzdelem, a szerencsésebb és a­­ motiváltabb együttes győzött, azaz­­ nem mondhatok­­mást,­ minthogy a Pécs megérde­melten nyert. CSANK JÁNOS a Videoton vezetőedzője . Gergely Károly, a­z NB I B-s DVTK vezetőedzője örülhetett: a múlt héten még sztrájkoló játékosai legyőzték a Szolnokot 8. oldal FÉNY ÉS ÁRNYÉK A kezdő sípszót megelőzően Toller László klubelnök és Pázmándi Zsolt ügyvezető köszöntötte Dienes And­rást, aki 300. mérkőzésén szerepelt a­­ pécsi együttesben, ráadásul mindezt­­ egy olyan találkozón tette, amelyik az­­ 1200. találkozója volt az együttesnek, j E csendes, az elhunytakra emlékező­­ napon is volt, aki nem bírt magával: egy randalírozó fiatal még az intézkedő rendőrökkel is szembeszállt. Ráadásul több társai is akadt: tizenöten betörték a menekülőkaput, és ezzel próbáltak balhét csiholni a mérkőzésen...