Nemzeti Sport, 2003. november (14. évfolyam, 298-326. szám)

2003-11-02 / 298. szám

2003. november 2., vasárnap nem jut el sport FERENCVÁROS-BALATON FC: Szeiler József távozását követelték a lelátót a hajnali órákban átrendező szurkolók Kuttor Attila fejes gólja döntött A mérkőzésről tudósított: LIPCSEI ÁRPÁD, SINKOVICS GÁBOR írhatnánk azt is, hogy ünnepi hangu­latban kezdődött a szombat esti ösz­­szecsapás, ha nem történtek volna azok a furcsa dolgok péntek éjszaka. Mert bizony néhány ferencvárosi szurkoló úgy érezte, valamit tennie kell, valami különleges akcióhoz kell folyamodnia, hogy a helyzet változ­zon. A helyzet pedig egyértelmű: a zöld-fehér hívek bizonyos csoportjai enyhén szólva nem szeretik az FTC vezérkarának tagjait. Nem rajonga­nak Várszegi Gáborért és legszíveseb­ben Újpest külterületén látnák Szeiler Józsefet. Az ellentét kibékíthetetlen, ez most már nyilvánvaló. Eddig csak az „Elég volt!” transzparenssel, no meg néhány rigmussal tiltakoztak, ám az elmúlt éjszakán ennél sokkal több történt. Néhány ifjú bejutott az Üllői úti stadionba, és a Nagyvárad tér felőli kapu mögötti szektorban, ott, ahol az ultrák szurkolnak, nem kevés munká­val úgy kenték le fehér festékkel a zöld székeket, hogy azokból a „Szeiler, ta­karodj” felirat rajzolódott ki. Képzel­hetik, a reggel a stadionba álmosan ki­bandukoló pályamunkások arckifeje­zését. Nem volt mit tenni, a tiltakozók művét el kellett tüntetni, és ezt úgy ol­dották meg, hogy ezeknek az ülések­nek a többségét a pályamunkások le­törték, kiemelték a helyéről. A felirat­ból a meccsre nem látszott semmi... Aztán elérkezett a szombat dél­után, és öt óra előtt néhány perccel ünnepire váltott a hangulat (már per­sze, ha ilyen körülmények, és ennyire kevés néző előtt lehet ezt a szót hasz­nálni...), hiszen a pálya közepén egy­szer csak megjelent egy igazi fradista, korának meghatározó labdarúgója, Rákosi Gyula, aki virágcsokrot adott a kétszázadik első osztályú meccsén pá­lyára lépő Dragóner Attilának, vala­mint taps köszöntötte az aktív pálya­futásától ezen a napon búcsúzó, jel­legzetes mozgású Kiss Béla játékvezetőt. Aztán elkezdődött a meccs, ám ar­ról túl sok mindent nem lehet írni. Az a kevés néző, aki mindenszentek nap­ján a Fradi meccsét választotta szóra­kozás gyanánt, sok-sok füttyel jelez­te, hogy nem tetszik neki, amit lát. A Ferencváros meglehetősen körülmé­nyesen szőtte támadásait, a zöldek csak ritkán jutottak el a vendégek ti­zenhatosán belülre, így fordulhatott elő, hogy eltelt 45 perc igazi hazai helyzet nélkül. A Balaton FC ez idő alatt pontosan azt tette, amit egy kis­csapat tehet az Üllői úti stadionban. Alaposan megszervezte a védekezé­sét, és ha a helyzet úgy hozta, ellentá­madásokkal operált. Egy ilyen kósza akció végén az előrehúzódó Kuttor CSERE első Gólszerző: Kuttor (0-1) a 26. percben Sárga lap: Juhász T. (Penksa buktatásáért) a 16. Dragóner (Mészáros meglógásáért) a 45., Tököli (reklamálásért) a 89. percben Szögletarány: 6:1 (4:1) Üllői út, 5467 néző Vezette Kiss B. (Világi, Kispál) így bíráskodott (6): Kiss Béla játékvezető több alkalommal is rosszul helyezkedett a mérkőzés folyamán, emiatt több alkalommal is benne akadt el a labda. Legnagyobb hibájaké­rt az róható fel, hogy a 73. és a 75. percben nem adott sárga, illetve utóbb piros lapot László And­rásnak a siófokiak védőjének, aki előbb Gerát, aztán pedig Tököli Attilát rántotta le. Attila fejelt a házigazdák kapujába, még jobban felbosszantva a drukke­reket. A Fradit ellenben nem papri­kázta fel különösebben a bekapott gól. Mentek előre a zöld-fehérek, hi­szen tudták, hogy végül is ez a dol­guk, de az akciókba rengeteg hiba csúszott. Különösen Leandro hibázott sokat, akinek kiabálták is teli torok­ból, hogy „műbrazil”, ám a helyzet ettől sem lett jobb. Tököli Attila és Gera Zoltán ritkán jutott szóhoz a nagy erőkkel védekező siófokiak szo­rításában, pedig egyértelműnek tűnt, hogy a körülményes FTC csak egyé­ni megoldásból egyenlíthet. Ám Gera és Tököli cselei elakadtak a balatoni gátban, így aztán füttyszó kísérte az öltözőbe a ferencvárosiakat. A második félidőben fokozta a tem­pót a Fradi. Igaz, az első játékrész ira­mához képest ez nem volt nagy művészet. A zöld-fehérek megpróbál­tak villámgyorsan egyenlíteni, ám ez talán ezen a napon akkor sem sikerült volna, ha Kiss Béla játékvezető saját búcsúmeccsét mondjuk éjfélkor fújja le... Egyszerűen érthetetlen volt a Ferencváros szurkolói számára, hogy csapatuk három nap alatt miként tu­dott ennyire visszaesni. Szerdán az MTK elleni kupameccsen jól ment a zöldeknek, értékes sikert arattak a Hungária körúton, aztán eljött a szombat, és mintha nem is ugyanaz a csapat lett volna a pályán. Csoda-e, ha a drukkerek megint csak kombinálni kezdtek, hiszen az előző idényben az akkor még Siófok néven játszó csapat már megtréfálta az Üllői úton játszó FTC-t, és bizony sokan mondták ak­kor, hogy a tippmix hatással lehetett a Fradi teljesítményére. Ez a mondat azt sugallta akkoriban, hogy lehettek olyanok, akik jól jártak és sokat keres­tek a Fradi vereségével. Erre tessék, most megint jött a Balaton FC, és új­ra diadalmaskodott a fővárosban... De mi ne keressünk ilyen összefüg­géseket. Maradjunk inkább a pályán, és bízzunk abban, hogy valóban ott dőlnek el a fontos dolgok a magyar bajnokságban. A Ferencváros formán kívül játszott, ám még így is meglett volna a lehetősége, hogy pontot sző- FERENCVÁROS BIJLATOIM FC A mérkőzés osztályzata: X FOTÓ NÉMETH FERENC A siófoki Sitku Illés (balra) és a ferencvárosi Kiss György fejpárbaja a vendégek sikerét hozta, éppúgy, mint az Üllői úti meccs FÉNY ÉS ÁRNYÉK . Játékvezető ritkán kerül ebbe a ro- r­o­vatba, ám Kiss Béla megérdemli,­­ hogy most itt írjunk róla. A rossz-­­ májúak szerint azért, mert „végre­­ abbahagyta a bíráskodást”, ám Kiss­­ igazi sportember, aki igyekezett­­ tisztességgel végezni a munkáját.­­ Hibázott, bizonyára olykor hibázott­­ is, de nem hagy maga után olyan nyomokat, hogy bárki megkérdő­­j­­­­elezze a tisztességét. Ezen a mécs- l­j csen fújta utoljára a sípot. ­ A Ferencváros vezetői csinálhatnak ■ , úgy, mintha minden rendben lenne.­­­­ Nem kell tudomást venniük a hóna- | pok óta kifeszített „Elég volt!” transz­parensről, és azt sem kell komolyan venniük, hogy péntekről szombatra virradó éjszaka egy rejtélyes parti­zánakcióval fejezték ki nemtetszé­süket a drukkerek. S azt sem muszáj intő jelként felfogniuk, hogy hétről-hétre kevesen ülnek az Üllői úti stadion lelátóin. Ám, ha sem­miről sem vesznek tudomást, az olyan mintha homokba dugnák a fejüket... NS Online A sportportál ajánlata: www.nemzetisport.hu/bajnoksi Hazai labdarúgás PERCRŐL PERCRE 15. perc: Lipcsei játszott Gera felé jobbra a siófoki térfél közepén. A tá­madó átlépte a labdát, így az az oldal­vonalnál futó Kriston elé került. A kö­zéppályás centerezése után László még beleért a labdába, így Csernyán­­szkinak volt ideje felkapni azt. 18. perc: Virág rövid szóló végén a balösszekötő helyéről, 23 méterről jobbal lőtt, a labda egy méterrel süví­tett el a bal kapufa mellett. 26. perc: Kriston kezezéséért járt a szabadrúgás a Balaton FC-nek a bal oldalról, 25 méterre az alapvonaltól. Vörös ívelt középre, Kuttor a kapu­nak háttal hét méterről megcsúsztatta a labdát, és az Szűcs kapujának bal felső sarkában kötött ki. 0-1 rezzen ezen a szombaton (és megúsz­­sza idei első hazai vereségét). Ám még a hosszabításban is kimaradtak a lehetőségek, hadd legyen még bosz­­szúsabb az amúgy is dühödt közön­ség. A Balaton FC előtt viszont le a kalappal, hiszen ebben a bajnokság­ban sokadik bravúros meccsét játssza. Erre aztán már a legpesszimistábbak sem mondhatják, hogy ez a véletlen műve. Sallói István klubigazgató nyá­ron pénz és támogatók után rohan­gált, most viszont a játékosai futnak sokat és nagy-nagy lelkesedéssel, és ezzel aztán pótolják is a tudásbeli kü­lönbséget. Egyértelmű: ez a jövő útja a ma­gyar futballban. Kevés pénzből, már­­már amatőr szinten, lelkes futballis­tákat alkalmazni, akik örülnek, hogy szerelést és fizetést kapnak. Cserében aztán legyőzik az Üllői úton indisz­­ponáltan játszó Ferencvárost... 29. perc: Zováth átadásából Leand­ro fordulhatott kapura. A ferencvárosi szélső némi pozíciókeresés végén középről, 21 méterről ballal lőtt, Csernyánszki sasszézva kísérte ki a bal alsó sarok mellett egy méterről elgu­ruló labdát. 50. perc: Sallai buktatta Gerát 24 méterre Csernyánszki kapujától. A szabadrúgásból Lipcsei jobbal alig vitte a bal kapufa mellé a labdát. 52. perc: Leandro végzett el gyorsan egy szabadrúgást a bal oldalon a felezővonaltól, és a szélen megiramo­dó Tököli elé emelte a labdát. A csatár Juhár Tamás szorításában az alapvo­nalig jutott, majd laposan középre ját­szott, ám Csernyánszki előrevetődve megszerezte a labdát az érkező Penksa elől. 57. perc: Kriston, Gera volt a labda útja. Utóbbi a vendégek tizenhatosá­nak előteréből próbált a védők mögé emelni, ám Radics belefejelt a labdába, amit heves pozícióharc végén Tököli az ötös jobb oldali sarkától Penksa elé csúsztatott. A szlovák légiós estében, ballal, hat méterről a bal alsó sarok mellé lőtte a labdát. 70. perc: Sasu fordult le Kuttorról a jobb szélen. Rövid vágta után laposan keresztbe gurított a siófoki tizenhatos előtt, Penksa ballal hosszan tette maga elé a labdát, majd jobbal, középről, 17 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt. 75. perc: Tököli visszahúzását követően Gera rúghatott szabadrúgást 23 méterről, középről. Első jobblábas kísérlete után a labda a sorfalról levá­gódott, igaz, éppen elé, így egy igazí­tás után, 19 méterről, ballal újra lövés­sel próbálkozott, ám Csernyánszki balra dőlve biztosan eltette magához a labdát a bal alsó sarok előtt. MESTERMÉRLEG ! Csapatom végigtámadta a mérkőzést,­ lám a siófokiak jól megszervezték vé­dekezésüket. Utolsó passzaink nem si­­­­kerültek, helyzeteinket kihagytuk. A­­ második félidőben daráltunk , hajtottunk, de semmi nemr­e jött össze. [Védekezésben együttesem a maximu­mot nyújtotta. Stílusunkat nagyban­­ meghatározta az ellenfél játéka, hiszen a Fradi ránk kényszerítette a rombo­lást. Egy pontrúgás után ér­ményesek tudtunk lenni,­­ összességében ennyivel job­bak voltunk ellenfelünknél. CSERTŐI AURÉL , a Balaton FC Vezetőedzője GARAMI JÓZSEF a Ferencváros szakmai igazgatója 3 HIRDETÉS : SUZUKI QSSS) 1185 Budapest, Üllői út 780. Tel.: 290-0035, fax: 292-0683 internet: www.suzuki-varro.hu Nyitva tartás: H-P: 7-18 Szó.: 9-13 - 1108 Bp. Harmat u. 208. Tel: 06-1/262-66-00