Nemzeti Sport, 2004. április (102. évfolyam, 90-118. szám)

2004-04-01 / 90. szám

LABDARÚGÁS MAGYARORSZÁG-WALES 1-2 88. perc: Szabics emelte Gera elé a labdát, aki középről, 16 méterről, fél­fordulattal a levegőből lőtte el a lab­dát, Coyne bravúrral mentett szö­gletre a bal alsó sarok elől. PERCRŐL PERCRE 8. perc: A bal oldali sarokból Lisztes hozta játékba a balösszekötő helyén érkező Gerát, aki miután átvette a lab­dát, azt egy pattanás után, 19 méter­ről ballal ellőtte, de Jones a kapu bal oldala elől, nagyot vetődve szögletre mentett. 18. perc: Lisztes tört be a 16-oson belülre, ám nem érte el a labdát, viszont Gebbidon belépett elé és buktatta a magyar középpályást. Tizenegyes! A büntetőrúgást Ke­nesei végezte el, és jobbal, nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0 20. perc: Komlósi lökte meg a lev­egőben Taylort, a magyar kaputól 19 méterre, a balösszekötő helyén. Koumas állt a labda mögé és a rosszul felállított sorfal mellett elc­savarta a labdát, amely a vetődő Ba­bos mellett elszállt és a bal kapufáról a kapu jobb oldalába vágódott. 1-1 75. perc: Bodnár végzett el bedobást a jobb oldalról, az alapvon­altól 15 méterre. A labda átszállt mindenki felett, a kapunak háttal ál­ló Szabics lekezelte - ezzel a lendülettel el is vette a lehetőséget a kecsegtető lövőhelyzetben érkező Lőw elől majd kapura fordult, és 16 méterről, jobbal a jobb kapufa mellé lőtte. 81. perc: A bal oldalról Lőw szerette volna keresztbeadni a labdát, ám az lecsúszott a jobb lábáról, így nem magyar játékoshoz, hanem Earn­­shawhoz került, aki egyedül törhetett kapura. A tizenhatoson belül egy csel­lel becsapta a visszaérő Komlósit, majd jobbal, 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. Lőw Zsolt hihetetlen passza A barátságos, mégis durva mérkőzésen csak Gera Zoltán trükkjei jelentettek vigaszt Puskás Ferenc-stadion, 7000 néző Gólszerző: Kenesei (1-0) a 18., Koumas (1-1) a 20., Eamshaw (1-2) a 81. percben. Szögletarány: 4:1 (1:0). Sárga lap: Thatcher (Gera felvágásáért) a 33., Lisztes (kezezésért) a 35., Torghelle (Page felrúgásáért) a 43. Vaughan (kirúgta Molnár lábait) az 56., Pető Z. és Savage (dulakodásért) a 84., Bodnár (Roberts felrúgásáért) a 92. percben MESTERMÉRLEG Csalódott vagyok az eredmény miatt. A Megérdemelten nyertük a találkozót, mert csapat hozzáállása jónak mondható, vol- védekezésben és a középpályán is felülmúl­tak helyzetei, így ebből a tűk ellenfelünket. Játékos a­­szempontból nem érhet sen­­ki maximálisan betartották kit sem vád.Javítani kell a a megbeszélt taktikát, és alal­­támadójátékol­ták a játékot. LOTHAR MATTHAUS MARK HUGHES a magyarok szövetségi kapitánya a walesiek szövetségi kapitánya Játékvezető: Florian Meyer. A német játékvezető nem segítette a folyamatos játék kialakulását, a meccs végére összevissza fújta a sípját. Asszisztensek: Rainer Werthmann, Thorsten Schiffer) - mindhárom német A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR, TÓTH PÉTER A mérkő­zés nem indult barátsá­gosan, az első félidőben ugyanis rengeteget csaptak össze a felek, fogalmazzunk úgy, hogy a ma­gyarok keményen, a walesiek bár­­dolatlanul futballoztak. A 19. percben aztán nagy esélyt kapott a magyar válogatott, hiszen Flóri­an Meyer játékvezető­ Lisztes Krisztián buktatásáért tizenegyest ítélt. A lövés előtt volt miért iz­gulni, hiszen Lothar Matthaus irányítása alatt ugyanis kettőből semmi a belőtt büntetők mérlege. Kenesei Krisztián javíthatott, és ez alkalommal nem hibázott. Kár, hogy az előnyt nem élvezhettük sokáig, ugyanis az első félidőben kevesebbet támadó walesiek Jason Koumas szabadrúgásgóljá­val egyenlítettek Szünet után - bár a kapitány próbálta felfrissíteni csapatát - vá­logatottunk lendületét veszítette. Jól jelzi a színvonalat, hogy a má­sodik játékrészben a legnagyobb tapsot Lothar Matthaus kapta, ő a felépattanó labdát bal belsővel passzolta vissza. Néhányan felve­tették: talán ha az egyik oldalon ő, a másikon Mark Hughes áll be, akkor - annak ellenére, hogy mindketten negyvenévesek már - lendületet tudtak volna vinni a já­tékba... A szurkolók által kifeszí­tett „Gut, besser, Lothar!” transzparens inkább megelőle­gezett bizalom és a német sztár játékos-pályafutásának szól, a ma­gyar csapattal ugyanis eddig még ő sem tudott csodát tenni. A haj­rában Lőw Zsolt óriási hibáját követően Robert Eamshaw gólra váltotta ziccerét, ami azt jelentet­te, hogy az európai középme­zőnyhöz felzárkózott Wales ven­dégként is legyőzte a magyarokat, maguk felé fordítva ezzel az idáig 50 százalékos örökmérleget. Ahhoz képest, hogy barátságos meccset vívott a két csapat, igen­csak paprikás lett a vége. A lefú­jást követően a játékosok dula­kodni kezdtek, leginkább Bodnár Lászlónak és Robart Savage-nak volt baja egymással. Lothar Matthaus is megmutatta harcias­ságát: kis híján nekiment a játéko­sát bántalmazó Savage-nak. Vé­gül a biztonságiak teremtettek rendet. Búcsú súlyos vereséggel LOS BARRIOS. Utolsó mérkőzésén 6-1 -es vereséget szenvedett a házigazdák csapatától a magyar U17-es válogatott a spanyolor­szági Európa-bajnoki selejtezőn. Szokolai László együttese nye­retlenül zárta a tornát, és nem jutott tovább. Gera Zoltán küzdött, harcolt, csatázott és próbálkozott, ám hiába volt minden igyekezete, ő most egyedül kevés volt ahhoz, hogy legyőzze a masszív walesi válogatottat MAGYARORSZÁG pJ WALES Babos 0 Jones0 Komlósi 5 Gabbidon5 Stark 6 Melville5 Pető 5 Page6 Bodnár 6 Vaughan6 Lisztes 5 Koumas5 Molnár 8. 6 Savage 1 6 Lőw 4 Robinson6 Gera Kenesei Torghelle 6 Thatcher 6 Earnshaw 5 Taylor 6 5 5 A találkozó legjobbja Szövetségi kapitány: Szövetségi kapitány, Lothar Matthaus mmmmmMark Hughes Kenesei helyett Sza­ Jones helyett Coyne bics (5) a szünetben. (6) a szünetben, Lisztes helyett Tóth Thatcher helyett B. (5) az 52., Torghel- Edwards (5) az 54., l­ helyett Sebők J. (­ Vaughan helyett ) a 70., Molnár B. Roberts (5) a 66.. helyett Böjte (-) a 80. Robinson helyett Komlósi helyett Öwen Fletcher (-) a 90. (-) és Lőw helyett Bo- percben dór (-) a 89. percben Gera Zoltán A Ferencvá­ros támadója a két támadó mögött sza­badon futbal­lozhatott­­ volna. Akkor, ha akadnak társai, akikkel együtt játszhat, és a pályán nem gladiátorok között kell szerepel­nie. A rengeteg szabálytalanság miatt nem lendülhetett igazán be­le, így is, ha történt valami érdem­leges, az az ő nevéhez fűzhető. Az utolsó pillanatokban megeresztett félfordulatos lövés pedig élmény­számba ment. Nagy kár, hogy nem lett belőle gól. TOVÁBBI TIPPMIXEREDMÉNYEK 037. H, 2.40 038. D, 1.80. 039. D, 1.80. 124. V, 3.10.125. V, 3.35.126. H, 2.80. 127. 0, 2.55.128. V, 2.85.129. H, 2.40. 130. V, 1.90.134. H, 1.75.135. H, 1.65. 136. V, 2.80.137. D, 1.80.138. D, 1.80. 139. H, 2.20.140. D, 1.80.141. H, 1.90. 142. D, 2.55.171. H, 1.50.183. H, 1.30. 185. H, 1.25.186. H, 1.40.187. V, 1.30. 188. H, 1.20.189. V, 2.20.191. V, 1.20. Az eredmények tájékoztató jellegűek, a többi szerdai esemény lapzárta után ért véget 2004. április 1., csütörtök Gyenge volt a támadójáték A nagy futás közben elsikkadt az ötletesség Babos Gábor ezen az estén nem bizonyította, mi­lyen jó kapus, hiszen a vendégek alig tették próbá­ra - ennek ellenére mégis kétszer került a kapujá­ba a labda. A védelem sokáig jól állt a lábán, igaz, Komlósi Ádám kissé bizonytalannak tűnt. Stark Péternek viszont alig akadt hibája, ám a két kapott gól, az mégiscsak két kapott gól... Pető Zoltán ta­lán többet is hozzátehetett volna a támadásokhoz. A középpályán elsősorban Bodnár Lászlót lehet dicsérni, aki felettébb sokat futott a jobb oldalon. Mellette Molnár Balázs sok labdát szerzett, habár többet el is adott. Lisztes Krisztián kiharcolt ugyan egy büntetőt, de tőle ennél jóval jobb telje­sítmény kell (talán ezt jelzi korai cseréje is...). Lőw Zsolt futott, futott, aztán a végén belefutott egy nagy, s mint a lefújáskor kiderült, végzetes hibába: a vendégek második góljában igencsak ludas volt. Kenesei Krisztián miután Cipruson elhibázta a bünetőt, most bátran odaállt a tizenegyespontra letett labda mögé, és becsületére váljon, hogy ez­úttal pontosan célzott. Torghelle Sándor lelkes és agresszív volt­­ ez a pozitívum, a negatívum meg az, hogy a játékhoz alig-alig tett hozzá valamit. A cserék közül sem Szabics Imre, sem Tóth Ba­lázs, sem Sebők József nem bizonyította, hogy a kezdőben lett volna a helye, míg Bodor Boldizsár, Böjte Attila és Dvéri Zsolt a vereség mellett egy újabb válogatottságot könyvelhetett el. FÉNY ÉS ÁRNYÉK Hatalmas zászló terítette be a Puskás Ferenc-stadion 1- es szektorát. A fehér lepedő­ tetejét három címer díszítet­te: a Győri ETO-é, valamint két por­tugál csapaté, a Bragáé és a Benfi­­cáé. Egy sorral lejjebb három dresszt festettek fel a transzparens gyártói, természetesen az imént említett há­rom klubét. Alul pedig egy, az em­lékezetünkben örökké megmaradó fiatalember nevét olvashattuk: a 24 esztendősen elhunyt Fehér Miklósét. Bárki is állított ily módon emléket Mikinek, le a kalappal előtte. Könnyfakasztó képsorok ve­zették fel a mérkőzést: Fehér Miklós válogatottban szerzett góljait vetítették le a találato­kat hatalmas ovációval fogadó publi­kumnak. Különösen meghatóvá tette ezeket a perceket, hogy - mint a 2. ol­dalon is írjuk - a hét gólt Knézy Jenő kommentálásában hallhattuk - pon­tosabban csak hallhattuk volna, ugyanis sokak bosszúságára a han­gosbemondó végigbeszélte a meg­emlékezést. Talán jobb lett volna, ha a jelenlévők csöndben adózhattak vol­na Miki - és Knézy Jenő - emlékének. f­t nemzeti sport 3