Nemzeti Sport, 2004. május (102. évfolyam, 119-147. szám)

2004-05-13 / 130. szám

A Í1 LABDARÚGÁS ARANY ÁSZOK LIGA, FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS: MATÁV SOPRON-FERENCVÁROS PERCRŐL PERCRE 15. perc: Miután Dragóner csak szabálytalanul tudta megállítani Ba­­laskót, a sértett állt a labda mögé. Remekül is lőtte meg a labdát, ami jókorát csattant a lécen (Szűcs talán még hozzáért), aztán a mezőnybe pattant, éppen a kaputól 18 méterre helyezkedő Horváth András elé, aki egyből, nagy erővel, jobb lábbal, a kapu bal oldalába lőtte. 1-0 22. perc: Ismét lambulics ért fel a ka­pu elé, és ezúttal sem kellett sok, hogy gólt szerezzen. Tóth Mihály, Balaskó, Lambulics volt a labda útja, a szerb lé­giós azonban kicsit hosszan szöktet­te magát, amikor betört a bün­tetőterületre, így Szűcs tisztázni tudott előle. 35. perc: Néhány hazai szurkoló, látva a soproni játékosok magabiztos passzolgatását, ollézni kezdett... 48. perc: Rósa Dénes végzett el szög­letet a jobb oldalról. Dragóner jött megállíthatatlanul, és felugrás nélkül, hét méterről a jobb alsó sarokba fe­jelte a labdát. 1-1 54. perc: Hanák a bal oldalról cente­rezett, Sira a labda felé mozogva előrevetődött, és kilenc méterről, pazarul csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba. 2-1 56. perc: Rósa hatalmas bedobása után Botis megcsúsztatta a labdát, Gera ollózó mozdulattal próbált gólt elérni, ám újfent érkezett Dragóner, és elfejelte előle a labdát, ami a jobb alsó sarokban kötött ki. 2-2 76. perc: Háromszor-négyszer ment el a labda Szűcs kapuja előtt jobbra, balra, mígnem Vasashoz került. A kö­zéppályás 12 méterről, tiszta helyzetből lőhetett, de csúnyán a ka­pu fölé lőtte a labdát. Többek szerint ez volt a „meccslabda ’. z f < i CD n UJ Í § 9 O | 2 így tudott örülni a Grósz Róbert eltiltása miatt a soproni csapatba kerülő Horváth Attila (középen) annak, hogy az első negyedóra végén betalált a Ferencváros kapujába Dragóner Attila két gólt fejelt Hiába vezetett kétszer is Dajka László együttese, megszakadt a Fradi kudarcsorozata Dragóner Attila A válogatott védő- mm játékost nem sok választotta el attól, hogy mesterhár­mast érjen el. Fel­futásai rendre ve­szélyt jelentettek a ferencvárosi pont­rúgásoknál. Amellett, hogy két talá­latával szerzett pontot a Fradi, védő­munkáját is maradéktalanul ellátta. Ez igazán figyelemre méltó teljesít­mény volt a bekktől, hiszen az utód­­ialaskó helyett Sowunmi helyett­­i időben több kritika is érte a pro- Lazics (-) a 61., Szalai (6) a szünetben, dukcióját. Ez alkalommal azonban- Pintér helyett Vasas Kiss Gy. helyett ahogy azt a fradisták mindig is várják (-) a 68., Huszti Szkukalek (-) a 67., Dragónertő­l - igazi vezéregyénisé­­helyett Sifter (-) a Perte helyett Károlyi ge volt a zöld-fehér együttesnek. 80. percben , a 79. percben . Gólszerző: Horváth A. (1-0) a 15., Dragóner (1-1) a 48., Sira (2-1) az 54., Dragóner (2-2) az 56. percben. Sárga lap: Fehér Z. (Gera megrúgásáért) a 34., Kapic (Fehér Zoltán buktatásáért) a 38., Dragóner (Tóth Mihály felrúgásáért) a 64., Tököli (Lambulics lerántásáért) a 67., Lazics (Szkukalek buktatásáért) a 70. percben. Szögletarány: 4:4 (2:1)___________________________________ A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR, VARGA T. RÓBERT A Ferencváros 11 játékossal kezd­te a mérkőzést! Bár a komolyabb bajnokságokban ez így szokás, esetünkben mindez azért érde­mel említést, mert a mostanság „sárga- és piroslázban” szenvedő zöld-fehérek szakvezetője, Pin­tér Attila a vasárnapi, debreceni vereség után kijelentette: el kell gondolkodniuk azon, hogy érde­­mes-e egyáltalán a Fradinak 11 emberrel kiállnia... Maradva még Pintérnél: a Sop­ron kispadját a télen a Ferencvá­roséra cserélő edző kifejezetten jókedvében volt az első labdaérin­tés előtt, a hangszórókból felc­sendülő soproni induló taktusaira Eric Clapton módjára gitározni kezdett, majd a látványos szólót követően víg fü­tyürészésbe fo­gott. Nem kizárt, ezzel is jelezni kívánta az éppen melegíteni igyekvő játékvezetői hármasnak, hogy lám, így is lehet fütyülni... Ha már itt tartunk, a vendé­geknek egy rossz szavuk sem le­hetett a bíráskodásra az első félidőben, sőt hálát adhatnak az égnek (vagy Makai Jánosnak...), hogy a Balaskó Ivánt gólhelyzet­ben buktató Dragóner Attila A 29. FORDULÓ MŰSORA Felsőház megúszta a szituációt lap nélkül. Igaz, a büntetést így sem kerül­hették el: a sértett szabadrúgását Szűcs Lajos és a léc együttesen hárította, ám a város kiváló női kosárcsapatán felnőtt soproni fut­ballisták megkaparintották a „le­pattanót”, hogy aztán pillanatok­kal később már a vezető góljukat ünnepelhessék, írjuk ide: Hor­váth András találata nem jöhetett volna létre, ha nincs Grósz Ró­bert - pontosabban, ha van Grósz Róbert, tudniillik Horváth azért kaphatott kezdőként lehetőséget szerdán, mert a hazaiak első szá­mú jobbhátvédje három sárga lapja miatt a lelátóra kényszerült. A második félidőre aztán a lá­togatók úgy vonultak ki, ahogy már az elsőre is kellett volna: baj­nokaspiráns módjára küzdöttek, hajtottak, no meg fociztak, így az­tán Dragóner Attila révén gyor­san annullálták vetélytársuk előnyét. A válasz azonban posta­­fordultával érkezett: ha e helyütt mindössze annyit jegyzünk le, hogy a gólszerző egy hatalmas csókot lehelt a kapufára, abból a bennfe­ttesek már tudják, a Sop­ron vezetésére „rábólintó” Sira István ünnepelhetett. Csakhogy: a korábban gyakran forrófe­­jűséggel vádolt ferencvárosiak ez­úttal mentálisan is felvették a ver­senyt riválisukkal, ez pedig újabb egyenlítést eredményezett. „De jó fej a Dragóner!” - mondogat­hatták a fradisták, midőn a közép­hátvéd nyolc percen belül kétszer is Milinte Árpád kapujába stuk­kólta a labdát. Hiszik vagy sem, jó volt a mérkőzés. A kötelező lelkesedés mifelénk szokatlanul nagy iram­mal és szép megoldásokkal páro­sult, más szóval közönségszóra­koztató játéknak lehettünk szem­tanúi - és most véletlenül sem ar­ról van szó, hogy a futballistákon mulatott az ezerfejű... Nyilván­való volt, mindkét csapat győzni akart, ennek megfelelően akadtak helyzetek itt is, ott is. SOPRON FERENCVÁROS Milinte 6 Szűcs L.6 Horváth A. 6 Vukmir5 Lambulics 6 Dragóner7 Pető­ Z. 6 Boris6 Hanák 8 Kiss Gy.6 Sira 6 Sowunmi4 Pintér Z. 5 Kapic6 Fehér Z. 5 Penksa5 Huszti 6 Rósa D.6 Tóth M. 6 Gera6 Balaskó 6 Tököli Edző: Vezetőedző: Dajka László Pintér Attila 6 I......................wWwMMj íme­­ Sopron, 5800 néző A mérkőzés osztályzata: 4 Május 15., szombat: Balaton FC-Újpest (m+) 18.00 Debrecen-Sopron 19.00 Május 16., vasárnap: Ferencváros-MTK 11.30 Alsóház Május 15., szombat: Győr-Lombard FC 19.00 Pécs-Videoton 19.00 Békéscsaba-ZTE 19.00 MESTERMÉRLEG Kitűnő mérkőzésen, kétszeri előnyünk után Büszke vagyok a játékosaimra, mert a fe­­nem lett volna szabad döntetlenre adni a raltek és eltiltottak nélkül is kétszer álunk mérkőzést. Bár ez alkalommal a Fe- fel vesztett helyzetből. Az izgalmas­­­rencváros is kitűnően futballo- mérkőzésen többet birtokoltuk, s­zott­ labdát, ám két buta gólt kaptunk DAJKA LÁSZLÓ PINTÉR ATTILA , a Sopron edzője a Ferencváros vezetőedzője Játékvezető: Makai János (8). A bíró a 15. percben nem adott sárga lapot Dragónernek, mikor Balaskót buktatta, és az 54. percben elfelejtett lapot adni Sirának. Ettől függetlenül remekül vezette a mérkőzést, engedte a kemény játékot, részben neki köszönhető, hogy ilyen jó mérkőzés kerekedett e meccsből. Asszisztensek: Boda, Kovács Zs­ippaf­f**• 2004. május 13., csütörtök FÉNY ÉS ÁRNYÉK ! Sopronban a rendezők mindent megtesznek, hogy a lehető legjobban kiszol­gálják a nézőket: a szünet­ben például rövid statisztikát kö­zölnek az eredményjelzőn.­ Gőbl Gábor, a Matáv fut­­ball-kft. ügyvezetője sajnál­kozva mondta, hogy még mindig nem adták át a saj­tópáholyt, így továbbra is a televí­zió számára kialakított helyen szo­ronganak az újságírók. Szerdán voltak vagy tízen-tizenketten - négy ülőhelyre... AZ ARANY ÁSZOK LIGA ÁLLÁSA 1 Debrecen 28 148 6 45-27 +18 50 2 Balaton FC 28 148 6 32-16 +16 50 3 Újpest FC 28 139 6 44-27 +17 48 4 Ferencváros 28 139 6 36-26 +10 48 5 MTK Budapest 28 11 107 40-32 +8 43 6 Matáv Sopron 28 108 10 45-39 +6 38 7­ Zalaegerszeg 28 105 13 41-38 +3 35 8 Videoton FCF 288 9 11 41-45 -4 33 9 Pécsi MFC 287 11 10 26-32 -6 32 10 Győri ETO 288 6 14 31-47 -16 30 11 Békéscsaba 286 8 14 30-44 -14 26 12 Lombard FC Haladás 284 9 15 14-52 -38 21 Felsőházban játszó csapatok Alsóházban játszó csapatok HIRDETÉS Sportburkolatok, műfüves pályák Pannon Metál Kft., Budapest Telefon: 239-9999 SÖRSÁTOR BÉRELHETŐ 0­6-29-611600 IT ,ZIfK VJLmvsv $ SUZUKI @3SSS@­ 1185 Budapest, Üllői út 780. Tel.: 290-0035, fax: 292-0683 Internet: www.suzuki-varro.hu Nyitva tartás: H-P: 7-18. Szó.: 9-13 i­­sport 3