Nemzeti Sport, 2004. május (102. évfolyam, 119-147. szám)

2004-05-02 / 119. szám

1 * LABDARÚGÁS ARANY ÁSZOK LIGA, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS: GYŐRI ETO-ZALAEGERSZFE A névrokonok nagy csatája Tán az idény legfontosabb bajnokiján megrázta magát az ETO, és hazai pályán győzött Győr, 1000 néző. A mérkőzés osztályzata: 3 Szakmai igazgató: Vezetőedző: Reszeli Soós IstvánGellei Imre 1 CSERE .. U­r1TT....................... ...1 Priskin helyett Csóka helyett Kral (5) Németh N. (-) a a szünetben, Waltner 72., Varga Z. helyett helyett Egressy (-) Nyilas (-) a 88 . a 63., Vincze D. Peric helyett Oross helyett Gyánó (-) a (-) a 91. percben 88. percben A találkozó legjobbja Darko Peric A légiós már az első játékrészben is többször a Za­laegerszeg védel­me mögé került a jobb oldalon, ek­kor azonban még nem koncentrált kellően a beadásokra. Aztán a foly­tatásban feljavult a teljesítménye, mindkét győri gólban aktív szere­pet vállalt, és így, ha nem is ját­szott igazán kiemelkedően, de döntő érdemeket szerzett a zöld­fehér tizenegy roppant fontos győzelmében. Ezúttal tehát a jó iparosmunka volt az, ami kiemelést érdemelt - lám, a futballban nem kell mindig parádézni. Gólszerző: Koplárovics (0-1) a 12., Priskin (1-1) a 47., Varga Z. (2-1) az 59. percben. Sárga lap: Jaki (Sebők József visszahúzásáért) a 6., Koplárovics (Varga Zoltán visszahúzásáért) az 56. percben. Szögletarány: 5:6 (3:1) PERCRŐL PERCRE 1. perc: Rögtön a középkezdés után vezetést szerezhetett volna a győri csa­pat. Horváth Róbert ugratta ki közé­pen Priskint, ám a fiatal csatár nyolc méterről, kecsegtető helyzetből, jobb lábbal az oldalhálóba lőtte a labdát. 12. perc: Nagy Lajos pontos labdával ugratta ki középen Koplárovicsot, aki futtában átvette azt, majd 14 méter­ről az elé vetődő Sebők lábai között ballal a kapu közepébe gurított. O -1 22. perc: Vlajics a lesre játszó zalai védők mellett ugratta ki Varga Zoltánt, aki a kapu felé robogott, közben névrokona, a zalaiak kapuvédője kifu­tott eléje, de a győri középpályás el­húzta mellette a labdát, aztán addig totyorgott, amíg a kapus vissza­vetődve menteni tudott. 45. perc: Varga Zoltán passzolt a balösszekötő helyén kiugró Priskin elé, aki kapura gurított, de a befutó Csóka a gólvonalról kivágta a labdát... 47. perc: Peric jobb oldalról ívelt a ka­pu elé, ahol a tizenegyespont maga­sságában tartózkodó Priskin mellel maga elé tette, majd fordulásból job­bal nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1-1 59. perc: Peric a bal oldalon előretörő Priskint hozta játékba, aki az öt és feles magasságából a kapu elé adott, a kimozduló vendégkapus még beleért a labdába, de az bal­­szerencséjére pontosan a mellette érkező névrokona, Varga Zoltán elé került, aki hat méterről jobbal higgadtan küldte azt a kapu jobb oldalába. 2-1 FOTÓ: MEGGYESI BÁLINT Sebők Zs.6 Minai SídM. Varga Z.6 Horváth R.5 Kocsárdi5 Stark6 Sebők V.5 Kartelo5 Csóka5 Makra5 Szamosi5 Jaki5 Nagy L.6 Regedei5 Balog Cs.5 Varga Z.6 Vincze D.5 Peric6 Koplárovics5 Priskin6 Sebőtt J.6 Vlajics5 Waltner4 Varga Zoltán kontra Varga Zoltán: a győri középpályás egy mozdulattal becsapta a zalaegerszegi kapust, majd a labdát jobbal higgadtan küldte a hálóba - ez volt a győztes gól MESTERMÉRLEG Örömmel tölt el, hogy ezúttal nagyon jó támadójátékot produkáltunk, és egy rendkívül jó csapatot akár ki is üthettünk volna, ha jobban kihasználjuk a helyzeteinket. RESZELI SOÓS ISTVÁN a Győr szakmai igazgatóia Amíg vezettünk, öncélúan futballoztunk és rengeteg átadási hibát vétettünk. A második játékrészben az ETO tíz perc alatt megfordította az ered­ményt, és utána már hiába rohamoztunk. GELLEI IMRE a ZTE vezetőedzője Játékvezető: Sóthy András (9). A bíró jól követte a játékot, mindig akciókörelben volt, s tulajdonképpen hiba nélkül vezette végig a sportszerű találkozót. Asszisztensek: Mészáros I., Erős G. FÉNY ÉS ÁRNYÉK Ajándékokkal köszöntötték a labdarúgók a szurkolókat. A mérkőzés megkezdése előtt mindkét csapat játé­kosai egy-egy fehér pólót dobtak a közönség soraiba, a trikókkal a hal­mozottan sérült emberek helyzeté­re igyekeztek felhívni a figyelmet a szervezők. Az esemény sportembe­rekhez illő, nemes cselekedet volt.­­ Már az első húsz percben két hatalmas győri helyzet maradt kihasználatlanul, Priskin Tamás túljutott a zalai kapuson is, de aztán elrontot­ta a helyzetet, nem sokkal később pedig Varga Zoltán került hatalmas ziccerbe, de végül az oldalhálóba bombázott. Talán ezért is áll ott a táblázaton az ETO, ahol... 2004. május 2., vasárnap A mérkőzésről tudósított: HAVASRÉTI BÉLA, ZOMBORI ANDRÁS A Nagy Sándor József utcán, ami az ETO stadionja mellett visz el, hömpölygött a tömeg. Azok a szurkolók, akik nem mostanában voltak utoljára a győri együttes valamelyik hazai találkozóján hi­hették, a városban újra futball-láz tombol. Sajnos hamar jött az éb­redés, az emberáradatból szinte senki nem lépett be a stadion ka­puján, a majális programjai job­ban vonzották a népet, mint a há­zigazda ZTE elleni bajnoki talál­kozója. Kell-e mondani, ha mondjuk 1982-ben Verebes Jó­zsef edzősködése idején játszott az ETO május elsején bajnoki meccset, akkor semmivel sem tudták elcsalogatni a szurkolókat a futballmérkőzésről... A közelmúltban történt, hogy Reszeli Soós István, a haziak szakmai igazgatója többek között azt a feliratot tette ki a falra az ETO öltözőjében, hogy csapatá­nak, ha törik, ha szakad, a baj­nokságban hátralévő fordulók­ban legalább tizenhárom pontot kell szereznie. A zöld-fehér egy­let a legutóbbi fellépésén a Bé­késcsaba ellen nem parádézott, ám három ponttal gazdagodott, így a szakember joggal bízott ab­ban, hogy játékosai az újabb hazai fellépésen ott folytatják, ahol a legutóbbi játéknapon abbahagy­ták. Egyébként minden adott volt ahhoz, hogy a győri vágyakból valóság legyen, ugyanis még csak 38 másodperce zajlott az össze­csapás, amikor Priskin Tamás teljesen egyedül vezethette Varga Zoltán kapujára a labdát, csak­hogy nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel. Mondhatni tör­vényszerűen jött a ZTE vezető gólja, a vendégek az első igazán veszélyes kontratámadásukat ki-­ használták, és ekkor nagyon tá­volinak tűnt a házigazda részéről az újabb három pont bekasszíro­­zása. Ebben az időszakban az ETO szimpatizánsai azért bosz­­szankodtak, mert Darko Peric ré­vén hiába került csapatuk több­ször is az egerszegi védelem mö­gé, a horvát légiós egyszerűen képtelen volt akárcsak egyszer is használható labdát adni a közé­pen érkező társaknak. Aztán ezek az elfutások megmutatták, hogy sok futással, elmozgással igenis zavarba hozható a ZTE védelme, azt azonban már nehezen lehe­tett megérteni, hogy a támadás­befejezéseknél miért bizonyulnak tanácstalannak a hazaiak. A játékrész felénél egészen elképesztően nagy ziccert rontott a zöld-fehér tizenegy - a támadó Varga Zoltán még odáig sem ju­tott el, hogy túljárjon névrokona, a kapus Varga Zoltán eszén, s egyszerűen kivezette a kapu előteréből a labdát... —, és ekkor már lehetett sejtése a jelen­lévőnek, miért a bentmaradásért harcol az egykor szebb napokat megélt egylet. Érdekes volt látni, hogy a Győr sorozatban dolgozza ki a helyzeteket, ugyanis a vi­szonylagos hazai fölény ellenére azt lehetett érezni, Gellei Imre együttese nem lesz olyan nagy­lelkű, hogy ha újra helyzetbe ke­rül, akkor nem él majd vele. A za­laiak azonban az első negyvenöt percben „játszottak a tűzzel”, szinte tálcán kínálták a jobbnál­­jobb gólszerzési lehetőségeket az ellenfelüknek, igaz, az eredmény számukra volt kedvező. A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első. Az egerszegi hátsó alakzat sokadik megingását azonban ekkor már könyörtelenül kihasználta az ETO. Meglepő volt látni, hogy a tavasszal bajnoki mérkőzésen még veretlen ZTE-nek mennyi­re lyukas a védelme, Gellei Imre korábbi csapataira ugyanis egyál­talán nem volt jellemző ennyi ba­kizás. A ZTE labdarúgói ezen a talál­kozón többet hibáztak, mint az összes korábbi tavaszi fellépésü­kön, és ennek nem lehetett más a következménye, mint a vereség. Az ETO, ha nem is sziporkázott, de megmutatta, hogy képes gól­helyzetek sokaságát kialakítani­­ és a győzelmet megszerezni. A Bayern villámlátogatása Alighogy véget ért a brazil őrület, újabb sztár­csapat érkezése hozza lázba a focirajongókat: május 18-án Győrött vendégszerepel a Bayern München négyszeres BEK-, illetve BL-győztes csapata. Az érdeklődés máris óriási, az ország minden pontjáról, sőt még a szomszédos álla­mokból is tömegével érkeznek a jegyigénylések. Az Audi győri gyára dolgozói részére 5200 je­gyet igényelt, a megmaradó belépőket pedig má­jus 3-án, hétfőn kezdik árusítani­­ két helyszí­nen, a stadion kasszáinál, továbbá a Quaestor két győri irodájában (Jedlik Ányos u. 9., illetve Ke­nyeres köz 4.). Reggel 9-től 18 óráig lehet meg­váltani 3000, 6000 és 9000 forintos árban a ti­ketteket. Elkészült közben a program is. A bajor küldöttség külön repülőgépe Franz Beckenbauer klubelnök ve­zetésével 18-án, 15 órakor landol a Győrtől 14 lem­re fekvő Pér repülőterén. A mérkőzés este 18 órakor kezdődik, melynek befejezése után az Audi a stadion VIP-termében fogadást ad a két együttes és a meg­hívottak tiszteletére, majd Ottmar Hitzfeld csapata azonnal visszatér Münchenbe. Az esemény alkalmá­val a stadion bejárata előtt sörsátrakat állítanak fel, ahol május 14-től öt napon át hangulatos zene mel­lett mérik majd a jó minőségű bajor söröket. HIRDETÉS — BIBIONE OLASZORSZÁG (VELENCE MELLETT) MEDITERRÁN NYÁR!!! BIBIONE A TENGERPARTI NYARALÁSOK GYÖNGYSZEME Itt minden megvan egy felejthetetlen vakáCióhoz: tiszta, homokos tengerpart, önfeledt kikapcsolódás, kedvező árak! Ingyen katalógust küldünk, mindennap 9.30-17 óráig, kivétel csütörtök és vasárnap.: Boreai Turista Iroda, Szondi Gabriella Tel.: 0039/043 143 0428 Fax: 0039/043 1­43 7043 nemzet sport 5