Nemzeti Sport, 2004. június (102. évfolyam, 148-177. szám)

2004-06-21 / 168. szám

Még a vereség is belefért A­z orosz válogatott győzelemmel búcsúzott, a görögök pedig várják a folytatást (2­ 2 1 11)1,1 IH Faro-Loulé, 28 000 néző Vezette: Veissiére (francia), Arault (francia), Valiin (francia) Gólszerző: Kiricsenko (2.), Bulikin (17, gólpassz: Guszev), Vrizasz (44., gólpassz: Papadopulosz) Sárga lap: Saronov (16.), Anjukov (28.), Karjaka (39.), Vrizasz (45 ). Alenyicsev (65.), Ragyimov (71.), Malafejev (88.) Csere: *Cartasz (5, 41.), *Szemsov (5, a szünetben), **Szicsov (5, a szünetben), ***Szennyikov (5, 56.), * Nikolaidisz (70.), ***Fisszasz (89.) Szögletarány: 4:5 (4:2) Egész Görögország azt találgat­ta vasárnap délután, hogy vajon milyen orosz csapat ellen kell pályára lépniük legújabb kori héroszaiknak (a magasztalás nem túlzás, a köz vélekedése szerint Akhilleusz már csak tucathős lehetne mondjuk Hariszteasszal szemben...) az utolsó csoportmeccsen. Az volt a rosszabb verzió, hogy Jarcev já­tékosai amolyan csak azért is ala­pon egyszer legalább összekap­ják magukat, és kapura lőnek, helyzeteket alakítanak ki, vagy más hasonló csibészségekre ve­temednek, mert mégsem illik befejezni az Európa-bajnoksá­­got legalább egy-két, kecsesen végrehajtott bedobás nélkül, így a görögök értelemszerűen abban bíztak, hogy kedvezőbb változat szerint a derék oroszok a szom­bat estét Hruscsov egyhavi vod­kaadagjának társaságában töltve, kissé formabontóan készültek az őket már aligha érdeklő találko­zóra. Egészen 65 másodpercig tar­tott bennünket bizonytalanság­ban Oroszország, mert akkor Kiricsenko máris nyomatékosí­totta, hogy ő igenis komolyan veszi ezt a találkozót, majd nem sokkal később Bulikin fejelt a léc alá. Ezzel aztán odalett a gö­rög remény, hogy békésen pasz­­szolgatva sikerül kihúzni egy ik­­szet, így Rehhagel csapat két dolgot tehetett: vagy rúg leg­alább két gólt, vagy kiszurkolja, hogy odaát, a spanyol-portugál derbin számára kedvező ered­mény szülessen. A játék alapján úgy festett, a görögök jobban bíztak a Lisszabonban küszködő két alakulatban, mint saját ma­gukban, mert nem nagyon eről­tették a támadásokat. Az ellen ugyanakkor gólfesztiválra ké­szült, de Bulikin a kapufára fe­jelt, Karjaka pedig néhány mé­terről is képes volt kirúgni a sta­dionból a labdát - a fejét perce­kig a kezébe temető Marcev mes­ter aligha hitte, hogy felül lehet múlni ezt a bravúrt, de az első félóra egyetlen értelmes görög akciójából ez sikerült: Harisz­­teasz az üres kaputól három lépésre állva rúgott gyertyát. Pedig ezt még a nem kifejezet­ten futballtudásáról elhíresült Akhilleusz is belőtte volna... Ami azonban Hariszteasz el­ügyetlenkedett, azt Vrizasz be­vágta: a Fiorentina csatára a fél­idő végén szépített, így megma­radt a remény, hogy végül csak a görögök dönthetnek saját sor­sukról. A második játékrész első pilla­nataiban már igencsak sajnálni kezdtük Igor Akinfejevet, aki harmadik számú orosz kapus­ként abban a szörnyű érzésben részesült, hogy a 23-as keretből (illetve ne feledjük: az oroszoké Mosztovoj hazazavarása után már csak 22-es volt) csak ő nem játszott ezen az Európa-bajnok­­ságon. Kapitánya ugyanis rop­pant jótét lélekként mindenkit becserélt, akit becserélhetett. Talán nem az új emberek mi­att, de jócskán visszavett a tem­póból az orosz együttes, unal­mas játszadozás folyt a két tizen­hatos között. A nagy semmit­tevést egy gól szakította meg - méghozzá Lisszabonban, hi­szen a portugálok előnyhöz ju­tásával egy fokkal rosszabb lett a görög válogatott helyzete, most már egészen biztosan nem kaphattak ki két góllal. Vélhe­tően ekkor telefonált a spanyol szövetség elnöke orosz kollégá­jának, hogy te, Szasa (Iván, Bo­risz), lőjjetek még egyet, és cse­rében felvásároljuk az ország matrjoskababa-készletét. A fe­hér mezesek mindenesetre nagy rohamokba kezdtek, minden­képpen szerettek volna rúgni még egy-két gólt, ám ez nem si­került: Görögország veresége ellenére bejutott a legjobb nyolc közé. Van mit ünnepelni arrafelé: lassan Zeusz helye is veszélybe kerülhet. Közeledik Rehhagel... Malafejev 6 Jevszejev 6 Saronov*** 5 Bugajev 5 Anjukov 5 Karjaka* 5 Ragyimov 6 Alenyicsev 5 Guszev 5 Bulikin** 6 Kiricsenko 6 Szövetségi kapitány: Georgij Jarcev Nikopolidisz 6 Szeitaridisz 5 Kapszisz 4 Deliasz 5 Venetidisz*** 5 Zagorakisz 5 Baszinasz* 5 Hariszteasz 5 Papadopulosz** 5 Kacuranisz 5 Vrizasz 6 Szövetségi kapitány: Otto Rehhagel Osztályoz: Esterházy Márton Kacuranisznak­ és a többi görög játékosnak csak a mérkőzésen volt oka bosszankodni, a lefújás után kiderült, hogy mégis­­ továbbjutott.­ a csarnink FOTÓ: AFP HIRDETÉS­ U­mBRO MAGYARORSZÁG Kft. Az umBru termékek kizárólagos magyarországi forgalmazója. www.umbro.co.hu » info@umbro.co.hu FOCIJEB SZTÁROKKAL!­­ ✓ NÉZZÜK EGYÜTT! 21-én: Zombori Sándor, Kiss László 22-én: Rakonczai Imre, Majka 23-án: Fehér Csaba, Fehér Attila XIII. ker., VASAS-pálya Béke úti bejáratánál. Kivetítő, étel, ital, élőzene és nyeremények várják kedves vendégeinket. Góltotó nyereménye: 2 repülőjegy Athénba a Mercator Net Holiday jóvoltából »a ») ■***» Óriáskivetítőn nézheted az EB összes mérkőzését a Cac­tus Juice-ban, 1061 Budapest, Jókai tér 5. Telefon: +36 1 302 21 16 4 nemző sport 1 Egy perc alatt a történelembe Dmitrij Kiricsenkónak alig egy perc kellett ezen az Európa-baj­­nokságon, hogy bevonuljon a történelembe. A korábbi két, Spanyolország, illetve Portugá­lia elleni mérkőzésen a padon pihenő támadó ugyanis a konti­nenstornák történetének leg­gyorsabb gólját jegyezte. A CSZKA­­Moszkva futballis­tája 2003 feburárjában debütált a nemzeti tizenegyben, az első gólját a Norvégia elleni Eb-elő­készületi mérkőzésen szerezte, és azzal követelt helyet magának a Portugáliába utazó keretben. A gólérzékenységére sohasem le­hetett panasz, hiszen 1998-ban azt követően szerződtette őt a Rosztszelmas Rosztov, hogy 37 mérkőzésen 3­2-szer volt eredmé­nyes a harmadik ligában szereplő Torpedo Taganrogban. A rosztoviaknál négy idényt húzott le, majd megvette őt a kor egyik kirakatcsapata, a CSZKA. A fővárosiaknál az első évadjában 15 gólt jegyzett, valamint a magasba emelhette az Orosz Kupát. A kö­vetkező évben megtehette ugyanezt a mozdulatot, sőt, még a bajno­ki trófea, valamint az Orosz Szuperkupa is a csapatáé lett. Kiricsenko (18) lőtte a gyors gólt HIRDETÉS ÚJRA rímtíj: megnyílt Óbudán az Új Sípos Sörpince! Kivetítőn és TV-n az EB összes mérkőzése! Helyfoglalás: 250 1812 (1035 Bp. Főtér 6.) JV­e­j­ íjitottun !/!!! ) Római parton a Molo cafe teraszán óriáskivetítőn nézheti a foci EB-t, a 2004. évi olimpiát, miközben ihatja a jó hideg Cadsberg sört és jobbnal jobb ételekből választhat! Várjuk szeretettel! Kössön ki nálunk! Molo Cafe Étterem Budapest III. Nánási út 1/b. Római-part Asztalfoglalás: 453-3202 PERCRŐL PERCRE 2. perc: Erre talán még a legelvakul­­tabb orosz drukkerek sem számítot­tak: az isteni jelzővel aligha illethető görög védelem hatalmas hibájának köszönhetően Kiricsenko került re­mek helyzetbe, és a váratlan lehető­séget kihasználva 14 méterről, jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-0 17. perc: „Harasó, harasó!” - bólo­gathatott Jarcev orosz kapitány, mi­dőn Guszev jobb oldali szöglete után a tréner kedvence, Bun­kin öt méter­ről úgy stukkólt a léc alá, hogy Nikopo­­lidisz fel sem tudta emelni a kezét. 2-0 23. perc: A „gólpasszt” ezúttal is majd­nem a hellének utolsó sora könyvelhet­te el: tagjai addig ügyetlenkedtek, amíg Karjakát ziccerbe nem hozták, ám ki­derült, Karjaka nem Kiricsenko, ugyan­is kilenc méterről, senkitől sem za­vartatva a léc fölé bombázta a labdát. 24. perc: Hariszteasz űberolta Kar­jakát, midőn Venetidisz bal oldali be­adása után másfél méterről sem volt képes a gyakorlatilag üres kapuba passzolni - ehelyett kis híján kirúgta a labdát a stadionból... 44. perc: Beívelés után Papadopu­losz Vrizasz elé fejelte a labdát, aki előbb kibirkózta, majd értékesítette a helyzetet: a balösszekötő helyéről, hét méterről ballal a kifutó Malafejev fölött rendkívül okosan emelt a háló közepébe. 2-1 50. perc: Cartasz távolról, jobbal vet­te célba Malafejev kapuját, ám hiába próbálkozott 21 méterről, nem volt szerencséje, hiszen az orosz hálóőr vetődve mentett. 60. perc: Szicsov előbb 13 méterről ollózta fölé a labdát, majd fél perc elteltével ismét ő vétette magát ész­re: szép kényszerítőzés végén erős, csakhogy középre tartó lövéssel ve­szélyeztetett, s így a hárítás ezúttal nem okozott gondot Nikopolidisznek. E­B-TV Horvátország—Anglia (MTV, ZDF, 0RF1, RAIDUE, RTR, 20.45, élő) Svájc-Franciaország (m2,ARD,0RF1, RAIDUE, RTR, 20.45, élő) Labdarúgó Európa-bajnokság (MTV, összefoglaló, 22.37) Hosszabbítás - Európa-bajnoki magazin (Eurosport, 23.15) MIRC, webkamere! CSAPOLT SÖR.BILLÁRD, VI. Izabella u.185. BIBIONE OLASZORSZÁG (VELENCE MELLETT) MEDITERRÁN NYÁR!!! BIBIONE A TENGERPARTI NYARALÁSOK GYÖNGYSZEME Itt minden megvan egy felejthetetlen vakációhoz: úszta, homokos tengerpart, önfeledt kikapcsolódás, kedvező árak! Ingyen katalógust küldünk. Információ és szállásfoglalás magyarul: mindennap 9.3017 óráig, kivétel csütörtök és vasárnap.: Boreai Turista Iroda, Szondi Gabriella Tel.: 0039/043 143 0428 Fax: 0039/043 143 7043 2004. június 21., hétfő