Nemzeti Sport, 2004. november (102. évfolyam, 299-327. szám)

2004-11-02 / 299. szám

LABDARÚGÁS ARANY ÁSZOK LIGA, 11. FORDULÓ: BÉKÉSCSABAI ELŐRE FC-FERENCVÁROS A bajnok ellen kevés Huhogás miatt majdnem félbeszakadt a meccs • A besúgás után Szakmai igazgató: Vezetőedző: Vágó Attila László Csaba Ursz helyett Simon Vagner helyett So­(6), a szünetben, wunmi (6), a szünet- Vilotics helyett Ku­­ben, Rósa D. helyett Jacsik (4) az 59., Penksa (2) a 62., Ba- Potemkin helyett lóg 7. helyett Za- Pozsár (-) a 75. perc-­vadszky (-) a 67. perc­ben ben Huszti Szabolcs A Ferencvárosiak középpályása az egész mérkő­zésen rendkívül aktívan játszott, sokat futott, gól­jával és gólpasz­­szaival pedig el­döntötte a három pont sorsát. Ér­demes kiemelni a harmadik gólt, ek­kor ugyanis Huszti Szabolcs úgy fu­tott el a bal oldalon, hogy a védők csak úgy dülöngéltek jobbra-balra, középre adása pedig olyan pontos volt, hogy Sowunmi Thomasnak csak a belsejét kellett a labda elé ten­nie. Látszik, hogy a 21 éves játékos kezdi visszanyerni önbizalmát és ré­gi formáját. Gólszerző: Grujics (öngól, 0-1) a 26., Huszti (0-2) a 77., Sowunmi (0-3) a 82. percben. Sárga lap: Rubint (Vagner buktatásáért) a 25., Balog Zoltán (ellökte Simunicot) a 32., Kapic (Pozsár buktatásáért) a 88. percben. Szögletarány: 5:3 (5:1) MESTERMÉRLEG Hiába tettünk meg mindent, sajnos nem is- Az általam várt nehéz mérkőzésen vagyunk került. A fiúk jól küzdöttek, a gólhelyzetek azon­ túl, hiszen a Békéscsaba a túlélésért harcolt. s ban kimarad­tak"A Ferencvár Nem volt szép az összecsapás, ros jobban koncentrált a ka- de számunkra legalább ered- k­i#­­pu előtt, és ez döntött­­ményesen zárult. VÁGÓ ATTILA a Békéscsaba szakmai igazgatója LÁSZLÓ CSABA a Ferencváros vezetőedzője Játékvezető: Szarka Zoltán (8). A bírónak nem volt nehéz dolga, a kritikus szituációkban jól döntött, a megítélt büntető jogos volt. Asszisztensek: Szabó P., Boda FERENCVÁROS ml...........fai Békéscsaba, 7000 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Simunic 6 Szűcs L.7 Vilotics 5 Vukmir 6 Grujics 5 Botis 6 Rubint 5 Lipcsei 6 Paróczai 6 Balog Z.6 Balog Zs. 6 Kapic 5 Grúz 6 Gyepes6 Ursz Fank Potemkin Miculescu 5 Huszti 6 Rósa D. 5 Tőzsér 5 Wapner 7 6 6 5 Megtáltosodott a BKV Előre A kupában a Győrt búcsúztató közlekedési csapat könnyen győzött az NB I B-ben is BKV ELŐRE-MAKÓ FC 3-1 (1-0) A mérkőzés osztályzata: 3 BKV ELŐRE Szerovay 7 - Molnár 6, Kasza 5, Ruppert 6 - Varga A. 5, Kovács A. 6, Szirtesi 7, Nemecsek 5 - Werle 7, Tö­rök S. 8 - Simon 5 Vezetőedző: Krecska János CSERE Varga A. helyett Sándor L. (-) a 82., Werle helyett Varga G. (-) 88 percben MAKÓ Kovács K. 6 - Kazán 4, Dálnoki 5-2­ 3, Magyar 5, Juhász 5 - Podonyi 6, Varga R. 5, Szűcs 6, Bány 5 - Bernáth 5, Ha­dár 6 Vezetőedző: Kolozsvári János CSERE Bernáth helyett Szabó L. (6) 53., Bány helyett Gyenes a 63. (-), Magyar helyett Kiss (-) 78. percben Sport utca, 100 néző Vezette: Bognár T. (Vámos T., Gyar­mati I. T.) így bíráskodott (8). Bognár Tamás éle­te első NB I B-s találkozóján kitűnően látta el feladatát, végig kézben tartotta a mérkőzést. A kiállításnál az eset közelé­ben állt, jól döntött. SÁRGA LAP Juhász (felvágta Török S.-t) az 54., Dálnaki (buktatta Werlét) a 78., Werle (gáncsolta Gyenest) a 17., Varga G. (buktatta Dálnakit) a 90. percben KIÁLLÍTVA Dálnaki a 90. percben (szándéko­san megrúgta Varga Gábort) SZÖGLETARÁNY: 7:7 (3:4) 16. perc: Török bal oldali szögle­te után Szirtesi tíz méterről véd­­hetetlenül fejelte a kapu jobb alsó sarkába a labdát. 1-0 56. perc: Török a bal oldalon az alapvonal közelében elvette a lab­dát a tétovázó Kazántól, betört a tizenhatoson belülre, visszagurí­tott Werle elé, aki kilenc mé­terről a jobb alsó sarokba lőtte azt. 2-0 67. perc: Kapu előtti kavarodás után a labda Hadár elé került, aki hat méterről, „spiccel” lőtte el a labdát, Szerovay még bele tudott ütni, de az a kapu jobb al­só sarkában kötött ki. 2-1 71. perc: Werle remekül ugratta ki a nagy kedvvel játszó Törököt, aki a kapujából kilépő Kovács Krisztián fölött nyolc méterről, elegánsan a kapu közepébe emelt. 3-1 Mestermérleg Krecska János: - A bajnokság vé­gére felébredtünk Csipkerózsika-ál­­munkból, mostantól készülünk a Ta­tabánya elleni mérkőzésre. Kolozsvári János: - Amíg ilyen gól­képesek vagyunk hátul és „impoten­sek” elől, addig nem számíthatunk si­kerre. Szolnok-REAC 1-1 (1-1) A mérkőzés osztályzata: 4 SZOLNOKI MÁV-NEUSIDLER Rezsó 8 - Pálos 7, Antal 8, Balogh 6, Romanek 5 - Patakfalvi 6, Szalai 6, Pintér 6, Remili 6 - Disztl D. 6, Kotula 7 Vezetőedző: Simon Antal CSERE Romanek helyett Kővári (6), a szünet­ben, Balogh helyett Nagy Á (-) a 66., Disztl D. helyett B. Tóth (-) a 77. percben REAC Farkas B. 7 - Dinka 6, Virágh 6, Vati 6, Hor­váth G. 6 - Kovács 6, Kapcsos 7, Cseri 6, Horváth T. 7 - Csopaki 7, Nagy G. 6 Vezetőedző: Urbán Flórián CSERE Cseri helyett Felföldi (-) a 63., Kovács he­lyett Németh T. (-) a 80. percben Szolnok, 400 néző. Vezette: Solymosi (Harsányi, Hol­­czim­mer) így bíráskodott (7): Solymosi Péter 87 percen keresztül szinte hiba nélkül ve­zette a nagy iramú mérkőzést, ám ha Kapcsos (mű)eséséért tizenegyest ítélt a hajrában, akkor Kotula lerántása is büntetőt ért volna. Ezzel pedig alapvetően befolyásolta a mérkőzés végeredményét. A mérkőzésről tudósított: GÉLEI JÓZSEF SÁRGA LAP Cseri (visszahúzta Disztl Dávidot) a 36., Patakfalvi (buktatta Horváth Ta­mást) a 73., Pálos (felvágta Német­­het) a 81., Kotula (műesésért) a 92. percben SZÖGLETARÁNY: 5:8 (3:3) 15. perc: Antal hajszálpontos bal ol­dali beadását követően Disztl Dá­vid mindenkit megelőzve, gyönyörű mozdulattal csúsztatta a hosszú sa­rokba a labdát. 1-0 17. perc: A lesre játszó hazai védők között Csopaki a jobbösszekötő he­lyén kibújt, önzetlenül középre gu­rított, s Nagy Gábor az ötösről úgy lőtt a kapuba, hogy a bevetődő An­tal még majdnem fölé tudta vágni a labdát. 1-1. Mestermérleg Simon Antal: - Örülök, hogy ezzel a fiatal csapattal olyan rangadót tudtunk játszani az éllovassal, mely iramában és színvonalában is maxi­málisan kiszolgálta a közönség igé­nyeit. Ahogy a REAC, úgy mi is meg­nyerhettük volna a meccset, azaz a döntetlen igazságos. Urbán Flórián: - Bár jól játszot­tunk, ez az eredményben nem mutat­kozik meg teljes mértékben. Kis sze­rencsével mindhárom pontot elvihet­­tük volna a rendkívül szervezett Szol­nok otthonából. Villanyfényes meccs Vácott Dunakanyar-Vác-FC Szeged Vác, 18.00. Vezeti: Medovarszki I. (Nagy L., Vári). Tv: Sport1 ÍGY ÁLLNAK AZ NB II-BEN A mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLY AZ NB I B ÁLLÁSA 1 REAC 118 2 1 23-9 +1426 2. Tatabánya 118 1 2 27-8 +1925 3. Vác 106 1 3 18-14 +419 4. Szolnok 115 3 3 13-13 018 5. Dunaújváros 115 2 4 14-14 017 6. Kecskemét 114 4 3 19-14­­516 7. Bodajk 105 1 4 14-11 +316 8. M.Magyaróvár 114 2 5 15-15 014 9 BKV Előre 113 3 5 15-20 -5 12 10. Hévíz 114 -7 21-28 -7 12 11. Haladás 114 -7 12-20 -8 12 12. Makó FC 113 2 6 17-24 -7 11 13. Szeged 103 1 6 12-14 -2 10 14. Orosháza 101 2 7 9-25 -16 5 A HUMMEL-CSOPORT ÁLLÁSA 1 Febesüt 8 2 2 23-11 26 2 Soroksári 6 3 23-10 24 3 Celldömölki 3 3 22-13 21 4 Paks SE6 3 3 18-11 21 5. Budakalász5 5 2 26-16 20 6. Veszprém5 3 4 15-13 18 7 Balatonlelle5 2 4 19-18 17 8 Kaposvölgye5 2 5 16-19 17 9 Barcs4 4 4 14-14 16 10 Gyirmót4 4 4 17-18 16 11 Integrál-DAC5 1 6 21-24 16 12 Mezőfalva4 3 5 22-20 15 13 Szentlőrinc3 2 6 15-18 11 14 Budafok3 2 7 11-20 11 15 Komló2 4 6 13-18 10 16 Pénzügyőr1 -11 7-38 3 2 nemzeti sport PERCRŐL PERCRE 26. perc: Huszti a békéscsabai térfél jobb oldaláról, szabadrúgásból belőtt a hazaiak kapujának előterébe, Grujics igyekezett tisztázni, ám nem volt szerencséje a lila-fehérek szerb védőjének, ugyanis combjáról a sa­ját kapuja jobb alsó sarkába pattant a labda-öngól. 0 -1 58. perc: Szarka Zoltán játékvezető megállította a mérkőzést, majd közöl­te a rendezőkkel, illetve Oláh Imre tech­nikai vezetővel, ha továbbra is huhog­nak a csabai táborban, lefújja a mérkőzést. 77. perc: Huszti jobb oldali szögletét követően Tőzsér a csabai kapu előterében megcsúsztatta fejjel a lab­dát, amelybe Simon ujjheggyel beleért - Szarka játékvezető azonnal büntetőt ítélt. A tizenegyesből Huszti a bal alsó sarok felé lőtte a labdát, Simunic remek érzékkel arra vetődött, ki is öklözte a lab­dát, ám nem volt szerencséje, mert a lendületből továbbjutó Huszti öt méterről a még földön fekvő Simunic mellett a kapu közepébe lőtte. 0-2 82. perc: Huszti bal oldali beadását követően a kapu előtt gyakran felbuk­kanó, nagyon harcosan és erőszakosan játszó Sowunmi, a védőket megelőzve, hat méterről, bal lábbal, kapásból, véd­­hetetlenül a léc alá vágta a labdát. 0-3 hirdetT* ... .......i.tsi:.......esi. SUZUKI 1185 Budapest, Üllői út 780. Tel.: 290-0035, fax: 292-0683 Internet: www.suzuki-varro.hu Nyitva tartás: H-P: 7-18. Szó.: 9-13 FÉNY ÉS ÁRNYÉK Meglehetősen régen lehetett hasonlót tapasztalni a Kórház utcai stadionban: a levonuló lila-fehér játékosokat mosta­nában csupán pocskondiázza a hazai publikum, vasárnap azonban a súlyos vereség ellenére is vastaps kísérte az öltözőbe a lehajtott fejjel baktató já­tékosokat- kár, hogy a drukkerek egy része a meccs közben nem a szurko­lással volt elfoglalva. Nem tudni, a játékvezetői hármas hogyan ellenőrizte a kapukon lévő hálókat, hiszen nem volt nehéz észrevenni, hogy az egyik háló közepén két lyuk is tátongott. Még szerencse, hogy a labda nem a kapu ezen részén került a hálóba, hiszen igencsak furcsa lett volna, ha a kapu mögött nyugodtan álldogáló labdaszedő gyereket találja fejen...­­ ! Gólzápor Buda A pesterzsébetieknek hazai pályán sem megy NB II. HUMMEL-CSOPORT Komlói Bányász-Barcs 2-2 (1-0) Komló, 250 néző. V: Kökény KOMLÓ: Demhardt - ISTÓKOVICS, Augustin, Fodor - Balázs, NÉMETH A. (Újvári), Méhn, DINNYÉS (Gelencsér), Madar- Bori, Varga Zs. (Krausz). Játékos-edző: Kislőrincz István BARCS: Kuczkó - Koleszár, SÁGI, Pakos - KOLESÁNSZKY, Somogyi, MISKOVICS, Fónai, Horváth P. - Goják (Koller), Németh Zs. (Gyaraki). Edző: id. Dárdai Pál G, Németh A. Dinnyés, ill. Augustin (öngól), Horváth P. Budakalász—Mezőfalva 3-2 (2-0) Budakalász, 400 néző. V: Vida J. BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. - Minárik, Kuli, Czipó PA­TULÁK - MÁJ (Tesch), Szabó A., KURUCZ (Kun Gy.), Cravero - FARKAS J. (Marics), He­­vesi-Tóth. Edző:T­ornyi Barnabás MEZŐFALVA: Papp Z. - Hajnal, Marinka, Boncz- Dedák (Dömény), PRÁVICS, Szalay, Tauz (Kovács L.), Kovács D. - Fejes (Barkóczi), SZABÓ Z. Edző: Miskovicz Bálint G: Máj, Farkas J., Tulák, ill. Právics, Szabó Z. Integrál-DAC—Kaposvölgye 0-3 (0-2) Győr, 200 néző. V: Sas R. DAC: Kocsis - Máté, Reizer, Keszei, Ladiszlaidesz - Vados, Fajkusz (Tamási G.), Gollovitzer (Varga L.), Kovács L. (Varga J.) - Oross, Czetti. Edző: Horváth Dénes KAPOSVÖLGYE: Poór-Tamási G. (Dede), BOZSÓ, KADARKUTI - Bencze, Horváth J. BRUNDING, Horváth Z. (Búzás), Szabó M. - Illés, JÉGER (Nógrádi). Edző: Horváth Lajos G, Horváth Z. Bozsó, Horváth J. Balatonlelle—Celldömölk 1-1 (0-0) Balatonlelle, 300 néző. V: Szilasi BALATONLELLE: Gyenes - Pap, Deme, KE­NÉZ, Graszl K., Takács Gy. - Varsányi, Föl­des (Fenyvesi), Himics - Takács A. (Grasz N.), Silimon. Edző: Kolovics Zoltán CELLDÖMÖLK: Tarczi - Somogyi, Vajda, SUBICZ, Palkovics - MANGANELLI, Beke, Németh (Pungor), Szabó -CSÁKVÁRI, BO­DOR. Edző: Sebestyén Attila G: Varsányi, ill. Bodor NB II. WINNER SPORT-CSOPORT ESMTK-Kazincbarcika 1-4 (1-1) Ady Endre út, 300 néző. V: Ferencz N. ESMTK: Gerstenbrein - Varga Á. (Szakács), Túri, Czakó - Kovács T., SÍPOS, Bessenyei, Marosfalvi (Hortobágyi) - FEHÉR CS., Hegedűs, Farkas A. Edző: Pál József KAZINCBARCIKA: Bod­ó - Hanász, HARNÓCZ, Sebők T. - Szabó S, Engi, KOVÁCS R. Ke­rekes (Zimányi), DEÁK - Simkó (BADALIK), DÁVID (Elek). Edző: Kádár Zsolt G: Sípos, III. Dávid (2), Deák, Badalik Hajdúböszörmény-Gyula 1-2 (1-0) Hajdúböszörmény, 200 néző. V: Szeles HAJDÚBÖSZRÖMÉNY: Ambrus - SZABÓ J. FRIDA, Hortó - Nagy Sz. Csatári - FÓRIÁN, Kocsis, Lovas - Dobos (Sípos), Szabadi. Edző: Zolnai Lajos GYULA: STEIGERWALD - Papp (Czira), SZEVERÉNYI, Ózott - Czipó, Karda - LAURINYECZ, OKOS (Tamási), Juhász (Oláh) - Boruzs, Balázs. Edző: Pásztor József G: Szabadi, ill. Okos, Balázs Szentesi TE—Mátészalkai FC 2-0 (1-0) Szentes, 400 néző. V: Filus SZENTES: BÍRÓ - Márics, Tóth-Kovács, KÁDÁR, KEREPECZKI (Takács) - Koncz, Gyagya, Ábel, Kislőrincz (Tóth Cs.) - BAR­NA, Mihály (Somogyi). Edző: Török László MÁTÉSZALKA: NAGY K. - Szűcs, RICSEI, Il­lés, Tősér-Varga (Jakab), BALOGH, Jávor, Szakács- Gubacsi, Nagy H. Edző: Tóth Zoltán G. Barna, Kislőrincz Kiállítva: Tősér (78. p.) HIRDETÉS : .................. "" A WINNER SPORT­ CSOPORT ÁLLÁSA 1 B.lórántháza8 4 2 27-11 28 2. Vecsés7 5 2 22- 7 26 3. Jászapáti7 4 1 20-12 25 4 Dabas6 4 2 22-17 22 5. Szentes6 3 2 32-16 21 6. Bocs6 3 6 35-22 18 7. Karcag5 3 4 30-20 18 8. Gyula4 3 4 14-14 15 9 Mátészalka4 2 5 22-14 14 10 Kazincbarcika 3 5 3 29-28 14 11 Kistarcsa4 2 6 18-24 14 12 ESMTK4 2 5 12-28 14 13 Salgótarján2 1 9 8-217 14 Kiskunhalas2 1 9 15-297 15 Putnok1 4 7 16-337 16 H.böszörmény 21 8 11-377 # WINNLR Telefon: 478-7100 2004. november 2., kedd