Nemzeti Sport, 2005. május (103. évfolyam, 118-146. szám)

2005-05-02 / 118. szám

LABDARÚGÁSARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: LOMBARD PÁPA TERMÁL-FERENCVÁROS ünnepelhetett a Fradi-tábor Nem hiányoztak a válogatottak, a pályára lépő fiatalok igazolták, érdemes játszatni őket Szakmai igazgató: Vezetőedző: Szentes Lázár Róth helyett Kin­cses (5) az 52., Sza­bó T. helyett Som­falvi (-) a 65. Her­cegfalvi helyett Ste­­vica (-) a 83. perc­ben ^ ■ 1 A mérkőzés osztályzata: 3 A találkozó legjobbja Huszti Szabolcs A ferencvárosiak válogatott közép­pályása szerdán negatív főszereplő­je volt az Újpesttel vívott rangadónak, most azonban egyértelműen az FTC vezéregyéniségének számított. Bár ezúttal bal oldali védőt játszott, de ebből a pozícióból is kiválóan irányította tár­sait, sőt rendkívül fontos gólt fejelt, amely után megnyugodtak a társak, a Ferencváros pedig megnyerte a szá­mára rendkívül fontos találkozót. Huszti Szabolcs végre képességéhez és te­hetségéhez méltóan futballozott, nagy összpontosítással és nagy-nagy fegye­lemmel. Gólszerző: Medved (11-esből, 1-0) a 19., Huszti (1-1) a 67., Nógrádi (1-2) a 70. percben. Sárga lap: Farkas A. (kezezésért) a 40., Balog Z. (Hercegfalvi felvágásáért) az 50., Sza­bó Z. (Tőzsér buktatásáért) az 52., Lászka (Vagner buktatásáért) az 57., Sowunmi (Her­cegfalvi felvágásáért) a 78. percben. Szögletarány: 5:9 (3:2) Bajevszki helyett Bartha (6) az 57., Vagner helyett Nóg­rádi (-) a 69., Csepregi helyett Béress (-) a 86. percben PÁPA Pápa, 4300 néző Szép Farkas V. Farkas A. Mutica Geri Lászka Szabó Z. Szabó T. Róth Hercegfalvi Medved Szűcs L. Bognár Zs. Balog Z. Botis 5 Huszti 5 Sowunmi Takács Á. Csepregi Tőzsér Bajevszki Vagner FERENCVÁROS Nem játszott fejetlenül a Ferencváros - Huszti Szabolcs (balra) fejese után már a háló felé tart a labda MESTERMÉRLEG Jól felkészültünk a Ferencvárosból, a vendégek Nádort kellett már egy sikerélmény. A mérkőzés azt nyújtották, amit vártunk. Az első félidőben nagy részében mi irányítottunk, a Pápa azonban veszélyesebben játszottunk, megér­ veszélyesen kontrázott Örülök a fiata­­lemelten vezettünk. A szünet után jók jó teljesítményének, bár még sok­­ , sajnos már nem voltunk elég ha­­kát kell fejlődniük, de megmutatták, j­ó­tékonyak, hogy lehet rájuk számítani. I­f­ . SZENTES LÁZÁR LÁSZLÓ CSABA a Pápa szakmai igazgatója a Ferencváros vezetőedzője . Játékvezető: Szabó Zsolt (5). A bíró eredményt befolyásoló, hibás ítéleteket hozott. A 16. percben Botis lerántotta a középen kiugró Medvedet, a játékvezető továbbot intett. A 29. percben Balog Zoltán visszahúzta a bal oldalon kiugró Róthot, ismét néma maradt a síp. A 90. percben Béress mellbe rúgta a 16-oson belül kiugró­ Stevicát, elmaradt a bün­tető. Szabó Zsolt következetlenül, formán kívül bíráskodott Asszisztensek: Hegyi­ Kispál FÉNY ÉS ÁRNYÉK ! Örömfoci volt a mérkőzés szünetében: mintegy száz szurkoló a vendégszektor mögött egy kölcsönlabdá­­val hatalmas csatát vívott.I KAPOSVÁR Kaposvár, 2200 néző Kardos helyett Bank Regedei helyett Peric (-) az 58., Finta he­ (-) a 61Priskin he­lyett Farkas N.(-) a lyett Pomper (-) a 78., Maróti helyett 74., Kenesei K. de-Szakály P. (-) a 88. lyett Makra (-) a 89. percben percben GYŐR A mérkőzés osztályzata: 3 A találkozó legjobbja Vincze Ottó A legjobb kiválasz­tása nem okozott fejtörést, hiszen a győriek 30 esz­tendős, válogatott labdarúgója ki­emelkedett a mezőnyből. Az előző fordulóban eltiltása miatt nem léphetett pályára, és ez érződött is az ETO futballján. Ezúttal azonban már játszhatott, és játékintelligenciáját, sz­ervezőkészségét mindvégig jól ér­vényesítette. Nagyszerűen mozgatta társait, miközben nagy területen ját­szott. A győztes gól előkészítésében döntő érdemeket szerzett. Vezetőedző: Prukner László A félidőben: 1-1 Szakmai igazgató: Reszeli Soós István Balajcza6 Finta Zahorecz Mező­ T. 4 6 5 Maróti4 Andruskó5 Máté P.6 Tóth B.6 Kardos Oláh Zsolnai Sztevanovics6 Pusztai6 Regedei5 Horváth R.6 Jaki6 Zsók5 Vincze D.7 Lendvai 6-2,4 Tóth P.5 Priskin5 Kenesei K. 2 emző sport 4 Rengetegen érkeztek gép­kocsival a mérkőzésre és a Várkert ősparkjának fü­vén állították le az autóju­kat, hatalmas kárt okozva. ­ Gólszerző: Horváth R. (0-1) a 13., Zahorecz (1-1) a 28., Kenesei K. (1-2) a 77..perc­­ben. Sárga lap: Zahorecz (Priskin megrúgásáért) az 53., Priskin (reklamálásért) az 55., Regedei (Tóth Balázs leterítéséért) az 60., Lendvai (Tóth Balázs gáncsolásáért) a 62., Mező (Peric buktatásáért) a 84. percben. Kiállítva: Lendvai a 72. percben. Szög­letarány: 9:5 (3:4) MESTERMÉRLEG Nagy energiákat mozgósítottunk a Mindkét csapat látványosan, győzelemre ját­­győzelemért, de egy egyéni figyelmetlenség szett. Mivel emberhátrányban sikerült nyer­­ismét eldöntötte a sorsunkat. En­­nünk, ez csak növeli a sikerünk ér­ének ellenére nem adjuk fel a fékét. PRUKNER LÁSZLÓ fia, a Kaposvár vezetőedzője RESZELI SOÓS ISTVÁN a Győri ETO szakmai igazgatója . Játékvezető: Solymosi Péter (7). A szünet után pergőbb lett a játék, s többször té­vedett a bíró is. A legsúlyosabb hibája az 55. percben volt, mikor Priskin reklamálá­sa miatt megállított egy ígéretes hazai akciót. Asszisztensek: Takács G., Wenczel I. ■ -< . §.- i A mérkőzésről tudósított: VAJDA GYÖRGY, VARJAS KÁLMÁN A Ferencváros fiataljai Pápán bebizonyították, lehet rájuk szá­mítani. A sérülés és eltiltások miatt válogatott labdarúgóit nélkülöző bajnokcsapatban ezút­tal pályára lépett a 23 éves Ta­kács Ákos, a 20 éves Csepregi Richárd, csereként pedig a 18 éves Bartha László és a télen még a keretbe sem jelölt 22 éves Nógrádi Árpád, a hajrában pedig a 20 éves Béress János is. Nos, a zöld-fehér együttes a szintén fia­talnak számító Huszti Szabol­cson (22) és Tőzsér Dánielen (20) kívül az említetteknek kö­szönheti a sikert. Nem elképzel­hetetlen, hogy a sztároknak kiki­áltott, és sok pénzbe kerülő Alekszandar Bajevszki és Robert Vagner (a két légiós hetek óta képtelen gólt rúgni) helyett a bajnokság hajrájában már a fiata­loké lesz a főszerep. k ARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: NABI-KAPOSVARI RÁKOCZI-GYŐRI ETO FC_____________________ Emberhátrányban nyert az ETO A kiállítás után kitámadtak a hazaiak, de egy durva védelmi hibáért nagy árat fizettek A mérkőzésről tudósított: JUTÁSZ RÓBERT Nem mondhatni, hogy szo­­morkodtak a hazai drukkerek, amikor a melegíteni kivonuló vendégcsapat játékosai közt nem találták a betegsége után lábadozó válogatott Stark Pé­tert. Ugyanakkor örömmel fe­dezték fel a hazai csapatban is­mét a felépült Zahorecz Krisz­tiánt. Egy-egy helyzet után gyorsan vezetéshez jutott az ETO, s a vendéggól láthatóan megfogta a hazaiakat. Kaposvá­ri részről sok volt a pontatlan átadás, az eladott labda. A ruti­nosabb győriek éltek is az alka­lommal, 20 perc alatt Balajcza Szabolcsnak háromszor is bra­vúrra volt szüksége, hogy megőrizze kapuját az újabb ta­lálattól. Az egyenlítés viszont felrázta a Rákóczit, játékosai nagyobb sebességre kapcsoltak, s főleg a bal oldalon vezettek ígéretes akciókat. Nem véletle­nül született egy bal oldali tá­madás végén az egyenlítő gól. A szünet után a negyedórás mezőnyjáték során sokat sza­bálytalankodtak a csapatok, gyakran villant a sárga kártya is. Mindkét fél láthatóan a győzelemre játszott, s mivel a győriek tíz főre fogyatkoztak, a hazaiak előtt megcsillant az esély, hogy három pontot sze­rezhetnek. Ám éppen ez lett a vesztük: az egyik támadásuk so­rán védőik nagyon előrehúzód­tak, s a kontraakció végén a győriek újabb gólt szereztek. A szünet után pergő ritmusú mérkőzésen veresége ellenére a Rákóczi is nagy akarással küz­dött, ám játékosai rutintalansá­gáért és az összpontosítás hiá­nyáért ismét nagy árat kellett fizetnie. A hátralévő öt fordu­lóban a kaposváriaknak össze kell szedniük magukat, hiszen amilyen jól szerepelt a bajnok­ság nagy részében a csapat, olyan gyengén teljesít mosta­nában. PERCRŐL PERCRE 13. perc: A balról a kapu elé érkező lab­dát Mező Tamás fejjel továbbcsúsztat­ta az ellenkező oldalra, ahol Jäkl sze­rezte meg. A győri játékos nem kapkodott, hanem inkább egy csel után középre emelt, ahol a védők között Hor­váth Róbert emelkedett a legmagasabb­ra, s hat méterről a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát. O -1 28. perc: Rákapcsoltak a hazaiak, és ennek meg is lett az eredménye. A Rákóczi jutott szabadrúgáshoz a tizenhatos bal oldali sarkától öt mé­terre. Máté Péter lövése után a lab­da a sorfalról visszapattant Kardos­hoz, aki bal oldalon megindult az alapvonal felé, majd középre ívelt, Zahorecz pedig nyolc méterről, csúsztatott fejessel küldte a labdát a bal sarokba. 1-1 72. perc: Lendvai a felezővonalnál fel­vágta Marótit, ezért sárga lapot ka­pott. Miután már volt egy figyelmezte­tése, Solymosi játékvezető a piros kártyát is felmutatta neki. 77. perc: Egy jól induló, de sikertelenül végződő jobb oldali hazai akciónál Vincze Ottó szerezte meg saját térfelén a labdát. Megindult vele a bal oldalon, középen egy védő kíséretében két társa követte, de ő nagyszerűen kivárt, míg Kenesei Krisztián szabadon maradt. Középre hoz­zápasszolta a labdát, Kenesei pedig az eléje kifutó Balajcza mellett laposan, jobb lábbal, higgadtan gurított a kapuba. 1-2 FÉNY ÉS ÁRNYÉK A kaposvári szurkolók hallgat­tak a kritikára, ezúttal már gyakrabban harsogott buzdí­tásuk, és a mérkőzés után sem kísérték füttykoncerttel a levonuló, ám derekasan küzdő hazai labdarúgókat. És­ A korszerű stadionban változat­a­t­lanul a sajtó munkatársainak a legnehezebb a dolguk. Tovább­ra is rosszabb körülmények és látási viszonyok közt dolgozhatnak, mint a létesítmény átépítése előtt. Vajon még meddig? ! HIRDETÉS PERCRŐL PERCRE 19. perc: Róth indította Hercegfalvit a bal oldalon, aló a 16-oson belül vissza­­ tetőt ítélt. Medved végezte el a tizen­egyest, és jobbal, laposan rúgta a labdát a jó irányba vetődő Szűcs Lajos mellett a bal alsó sarokba. 1-0 67. perc: Tőzsér végzett el szögletet jobb­ról. Középre ívelése után Vagner vissza­passzolta hozzá a labdát, Tőzsér ballal középre ívelt, Huszti pedig négy méter­ről fejelte a labdát a kapu jobb oldalába. 1-1 70. perc: Nógrádi második labdaérin­téséből gólt szerzett! Tőzsér ívelte a lab­dát a jobb oldalról, szabadrúgásból az ötösön belülre, Nógrádi öt méterről estében, ballal, gyengén találta el a lab­dát, amely a bal kapufa tövéről gurult a hálóba. 1-2 HIRDETÉS $ SUZUKI (M 1185 Budapest, Üllői út 780. Tel.: 290-0035, fax: 292-0683 Internet: www.suzuki-varro.hu Nyitva tartás: H-P: 7-18. Szó.: 9-13 FREDDIBÚTOR RENO udvar XIII. Budapest, Váci út 168. Telefon: 06-1/239-2565 Nyitva tartás: H-P 10-18 Szó 9-13­­ Óra INGYENES HIRDETÉS MULTIWORK BT. Magyar Uszodatechnikai Egyesület tagja Halásztelek, Mária u. 2/a. Tel.: 06 (30) 996-2725 Tel./fax: 06 (24) 450-586 E-mail: multiwork@netelek.hu jwisl nílusi tv ARR Medencék tervezését, építését, felújítását, karbantartását, komplett kivitelezését vállaljuk, egyedi igény - forma szerint. Ingyenes szaktanácsadás, árajánlat, helyszíni felmérés. 2005. május 2., hétfő