Nemzeti Sport, 2005. május (103. évfolyam, 118-146. szám)

2005-05-02 / 118. szám

LABDARÚGÁS ARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: VASAS-ZALAEGERSZEGI TE Gyenge futball - vitatott gól Hiába reklamált lesz a ZTE, Gyártó Szabolcs megszakította a Vasas rossz sorozatát A mérkőzésről tudósított: BORBOLA BENCE A Zalaegerszeg elleni találkozó elő­tt a Vasas futballistáira min­dent lehetett mondani, csak azt nem, hogy az elmúlt hetek mérkőzéseiből merített önbiza­lommal várhatták volna a szombati összecsapást. Egervá­ri Sándor együttesének ugyanis a sorozatban elvesztett hat mérkőzés után nem volt más választása, mint legyőzni a Gellei Imre által irányított Za­laegerszeget, és a begyűjtött három ponttal eltávolodni a ki­esést jelentő utolsó két helytől. A hazai futballisták úgy is fu­tottak ki a pályára, hogy ha tö­rik, ha szakad, de megszakítják a hat mérkőzés óta tartó csúfos sorozatukat. A hazaiak kapusa, Posza Zsolt az első húsz percben ta­lán még egy napozóágyat is fel­állíthatott volna magának, a za­lai támadók ugyanis semmi ve­szélyt sem jelentettek kapujára. A szünet után a gólra sem kel­lett sokat várni, hiszen a 46. percben Gyánó Szabolcs - a vendégkispad szerint lesről in­dulva - higgadtan használta ki az előtte adódó lehetőséget. A mérkőzés osztályzata: 2 A találkozó legjobbja ZALAEGERSZEG VASAS 111 ovszky-sta­dion, 1500 néző iWWPHI K­MMifl Posza0 Molnár Z.5 Janjics5 Győri6 Tóth A.5 Füzi K.5 Kovrig5 Schultz6 Horváth P. Gyónó Varga Z. Kozmér GaálM. Kaj Balog Cs. Józsi Selei 5 Sebők J. 6 Koplárovics Vezetőedző: Vezetőedző: Egervári Sándor Gellei Imre Schultz helyett Kaj helyett Andorka Rósa H. (5) az 56., (5) az 52., Selei­ne- Horváth P. helyett lyett Torma (-) a 62. Waltner (-) a 71 percben Kovrig helyett Ködöböcz (-) a 78. percben Schultz Levente Ugyan a Vasas középpályása, csupán 56 percet töltött a pályán, ám amíg ott volt, addig végig nagy kedvvel és önbi­zalommal futbal­lozott. A korábban hosszú ideig sé­rüléssel bajlódó játékos sokat vál­toztatta helyét, szellemes megmoz­dulásaival, szép cseléivel és pon­tos indításaival pedig még némi tapsot is sikerült kicsikarnia az amúgy gyenge színvonalú mér­kőzést a helyszínen végignéző szurkolókból. Schultz Levente olyan futballt produkált, amiért érdemes volt megnézni a meccset. Gólszerző­: Gyánó (1-0) a 46. percben. Sárga lap: Sebők V. (lerántotta Gyánót) a 24., Józsi (nem engedte elvégezni a szabadrúgást) a 32., Molnár Z. (Seleit buktatta hátul­ról) az 51., Kovrig (Józsiba szállt bele) a 70. percben. Szögletarány: 8:1 (4:0) MESTERMÉRLEG Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de most Az első félidőben szinte semmi veszélyt sem végre sokat tettünk a győzelemért, és ha nem jelentettünk a hazaiak kapujára. A vitatott ko­­hezen is, de úgy érzem, kegő­rülmények között elért Vasas­­érdemelten tartottuk itthon a találat után veszélyesebben rá­­három pontot.­madtunk, gólt azonban nem sikerült rúgnunk. egervári sándor gellei Imre a teas vezetőedzője a Zalaegerszeg vezetőedzője Játékvezető: Saskő­y Szabolcs (8). A játékvezetőnek nem volt túlzottan nehéz dolga, akcióközelből követte az eseményeket, legtöbb problémája a szinte minden esemény­hez kommentárt fűző Sebők Vilmossal volt, ám dicséretére szóljon, még vele is meg­próbált szót érteni. Asszisztensek: Heidl, Kelemen Amikor két hátvéd csatázik, Molnár Zoltán (jobbra) nem kímélte az egerszegi Gaál Miklóst él. NYÍREGYHÁZA RP. HONVÉD A félidőben: 0-0 Nyíregyháza, 3000 néző A mérkőzés osztályzata: 2 CSERE CSERE Celso helyett Ke- Geníto helyett Lázár nesei Z. (5) a 23., (-) a 72., Dobos Ke- Tímár helyett Laskai lyett Zana (-) a 82., (5), a szünetben, Szili helyett Forgács Lengyel R. helyett (-) a 93. percben Márton (6) az 56. percben Takács Zoltán Ha Szili Attila vala­melyik kecsegtető szabadrúgásából betalál, illetve a tár­sak valamelyik nagyszerű átadá­sát értékesíti, ak­kor most a kispes­tiek támadóját illetné meg e cím, Így viszont Takács Zoltánra voksoltunk, mert a vendégek 21 esztendős után­pótlás-válogatottja nemcsak a védő­munkáját látta el kiválóan, hanem a támadások felépítésében is részt vett, Vadócz Krisztián az ő beadásából szerzett gólt. Említést érdemel még, hogy a bekk a 76. percben a kapu tor­kából vágta ki a labdát Marijan Nikolic fejese után. Gólszerző: Vadócz (0-1) a 29., Márton (1-1) a 94. percben. Sárga lap: Vasas (lab­­daelrúgásért) a 45., Ambrusz (Szilit vágta fel) a 61., Laskai (rátartott Vadócz lábára) a 80., Zana (Vasas lerántásáért) a 82. percben. Szögletarány: 13:4 (6:3) MESTERMÉRLEG Nem érdemeltünk pontot, a végén szeren­csénk volt. Nem tudom, mi történt a csapat­£ tal, hiszen egy hete még szár­nyalt, most viszont szenvedett. Ennek okait meg kell találnunk. DÉTÁRI LAJOS a Nyíregyháza szakmai tanácsadója Bosszant a pontvesztés, mert a másodi­­élidő­ben többször eldönthettük volna mérkőzés sorsát. A Nyíregy­háza a szünet után nagyon jól­­ küzdött, így rászolgált a dán- ■ :.í* tétlenre. I % GERGELY KÁROLY — 1 3 a Honvéd vezetőedzője !' W Játékvezető: Dubraviczky Attila (8). Túlzás lenne azt állítani, hogy a bíró mindig testközelből figyelte az eseményeket, fogjuk rá, hogy megbízott a segítőiben. Ennek ellentmond, hogy az 55. percben felülbírálta Horváth II Gábort, de ekkor helyesen cse­lekedett, mert Kozarek valóban lesről indult. Asszisztensek: Ábrahám T., Horváth NI­. 2 Németh V.0 Takács T.4 Tímár5 Kovács N.5 Szatke6 Mészáros A.6 Ambrusz6 Baranyai5 Vasas5 Takács Z.6 Némedi5 Dobos5 Schrancz4 Vadócz6 Sipos N.5 Genito4 Lengyel R.4 Danes5 Celso0 Szili6 Nikolic5 Kozarek4 Szakmai tanácsadó: Vezetőedző: Détári Lajos Gergely Károly A találkozó legjobbja 2005. május 2., hétfő FÉNY ÉS ÁRNYÉK ! Érdekes játékkal ütötték el a bemelegítés utolsó perceit a Vasas cserejá­tékosai. A játék lényege, hogy amíg a cserekapus, Molnár Máté a magasba tartotta a lab­datartó zsákot, addig a többiek távolról próbálták beleívelni a labdákat. Molnárnak néhányszor kisebb mozdulattal be kellett se­gítenie, ám a végére csak összegyűlt az összes labda a há­lóban.­­ A hazai B-közép talán az utóbbi idők gyenge sze­replése miatt vagy csak véletlenül, de fordítva fe­szített ki egy Ultra-Vasas és egy másik­­ kissé meglepő Pápa feliratú transzparenst. A Pápa fel­irat üzenete azonban megfejthető, hiszen a Lombard néhány fordu­lóval ezelőtt hat góllal verte meg a Fáy utcában az angyalföldieket. PERCRŐL PERCRE 46. perc: Egy felívelést követően Horváth Péter a kaputól mintegy 30 méterre helyezkedve ügyesen csúsztatta a labdát a mélységből be­induló Gyánó elé - sokan lest rek­lamáltak, de nem volt az ő pedig­­ egy átvétel után jobbal, 14 méter­re lőt az elvetődő Varga Zoltán hasa­­ alatt a kapu bal alsó sarkába lőtt.­­ 1-0 A zalaiak ezután össze is kap­ták kicsit magukat, a végén a csereként beálló Torma Gábor révén még egyenlíthettek is volna, ám Saskőy Szabolcs hár­mas sípszavát követően a Vasas játékosai megkönnyebbülve ölelgethették egymást, egy rossz sorozat véget ért. ARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: NYÍREGYHÁZA SPARTACUS-BUDAPEST HONVÉD Egyenlítés a ráadásban Détári Lajos elismerte, hogy nem érdemeltek volna pontot A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR Azért annak még van pikantériája, ha Détári Lajos nevelőklubja, a Honvéd ellen készíti fel aktuális csapatát. A nyíregyháziak szakmai tanácsadója ezúttal úgy döntött, hogy három csatárral próbálja FÉNY ÉS ÁRNYÉK Illés Béla kortársa, Szatke Zoltán már csúcstartó lett, igaz, „csak” a nyíregyházi színekben játszott élvonal­beli mérkőzések alapján. A védő szerdán, Zalaegerszegen a 123. élvonalbeli meccsét játszotta piros-kékben, megelőzve a koráb­bi listavezetőt, Moldván Miklóst. A kezdés elő­tt a szurkolók képviselő­je köszöntötte ebből az alkalomból a csapatkapitányt. " Ki a 25-ös a Honvédban? - t kérdezte néző és újságíró egyaránt, hiszen a kiadott összeállításban ilyen mez­számmal egyetlen játékos sem szerepelt. Persze gyorsan kiderült, hogy a menet közben igazolt Ba­ranyai Tiborról van szó, de a fő­városiaknak nem ártana pontosíta­­niuk a védő állandó mezszámát, meglepni a kispestieket, de tervét hamar módosítani kellett, mert a brazil Celso „szokás szerint” megsérült. A helyére beálló Kenesei Zoltán visszavontabban játszott, neki illett volna hely­zetbe hozni az utóbbi időben gól­erős Lengyel Rolandot és Ma­rijan Nikolicot. Lehetőségekről azonban nem nagyon beszélhet­tünk egyik kapunál sem, mindad­­­­dig, amíg Vadócz Krisztián a há­lóba nem bólintotta a labdát. A szünetben végrehajtott cse­rével Détári Lajos a védők számát háromra redukálta, egyúttal a középpályássort szerette volna megerősíteni. Úgy tűnt, a fölénye ellenére nem tud pontot menteni a Nyíregyháza, amikor a ráadás rá­adásában Márton István (ő a másik megsérült csatár, Lengyel Roland helyére állt be) a kapuba tekert egy távoli szabadrúgást. Igaz, a gólhoz Takács Tamás „közreműködése” is kellett. A Honvéd közel állt ah­hoz, hogy 1992 után ismét nyerni tudjon a szabolcsi megyeszékhe­lyen, ám a hazaiakat sem vetette szét a boldogság a pontmentés mi­att, hiszen a kiesés ellen folytatott harcban egy ilyen meccsen csak a győzelem lett volna számukra az üdvözítő.­­ Vadócz Krisztián nemcsak küzdött, harcolt, hanem a kapuba is betalált PERCRŐL PERCRE 29. perc: Takács Zoltán a nyíregyhá­zi térfél közepéről, a bal oldalról vé­gezhetett el szabadrúgást: középre ívelése után Vadócz a védők gyűrűjéből, hét méterről a jobb felső sarokba fejelte a labdát 0 -­­ 94. perc: Utolsó esélyként Schrancz fellökéséért kaptak szabadrúgást a nyíregyháziak a Honvéd kapujától 26 méterre. Márton a bal alsó sarkot vet­te célba, Takács Tamás egyet jobb­ra lépett, majd miközben a sorfalban állókkal perlekedett, a labda a kapu­ban kötött ki. 1- 1 HIRDETÉS II. kerület, Dékán u. 2-4. ÉKSZERHÁZ (a Moszkva téren a Mammut piac előtt) Telefon: 336-0289 Ny.: H-P: 10-17 Szó.: 8-12 nemzeti sport .