Nemzeti Sport, 2005. június (103. évfolyam, 147-176. szám)

2005-06-01 / 147. szám

LABDARÚGÁS NEMZETEK KÖZÖTTI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS A szünet után ébredtünk A gyatra kezdés után az átszervezett csapat már biztatóan futballozott A félidőben: 2-0 Metz, Saint-Symphorien, 26120 néző Szövetségi kapitány: Szövetségi kapitány: Raymond Domenech Lothar Matthias Wiltord helyett Govou (5) az 59., Dhorasoo helyett Mavuba (-) a 65., Cissé helyett Giuly (-) a 75., Gallas he­lyett Squillaci (-) a 82. percben A hangulatra nem lehetett pa­nasz, és jó érzés volt látni azt az elképesztő nyugalmat, amely Metzben honolt. Együtt sétálga­tott magyar és francia (nem is volt dolguk a többnyire bőrfejű rendezőknek, akik nem a divat, hanem éppenséggel a hatvan­­hetven esztendejük miatt szaba­dultak meg frizurájuktól - arra­felé a jelek szerint nem kötelező a bikanyak), esetenként sálat cse­réltek a drukkerek, a vadonatúj emléktárgyakra pályázó vendé­gek pedig bevetették magukat a két ajándékbolt egyikébe. A for­galomról annyit, hogy mi húsz perc után meguntuk a sorban állást... Bezzeg Vincze Gábornak nem sokat kellett várakoznia: a skót Livingstone légiósa hétfő délután érkezett meg amolyan vészbehívóval, és kedd este már­is a kezdőcsapatba jelölte őt Lothar Matthäus. Az ezúttal szűrőt játszó védekező középpá­lyás mellett újonc volt a ferenc­városi, szintén utólag a váloga­tottba hívott Balog Zoltán is, így azért a hátsó alakzat megle­hetősen rutintalan játékosokat tömörített - de a fura elvekre épülő válogatást már igazán megszokhattuk az újkori váloga­ HIRDETÉS tottnál... Az már a sors fintora, hogy mégis a legmagasabbra taksált Király Gábor hibájából indult az a francia akció, amely végén Vanczák Vilmos balsze­rencséje nyomán Djibril Cissé elé került a labda, és a franciák első számú kisgyerekriasztója annak rendje s módja szerint meg is szerezte a vezetést. Váratlan volt a gól, annak el­lenére, hogy kizárólag a kékek játszadoztak a labdával. A vezető gól után aztán a hazaiak egyre szorgosabban tűntek fel Király Gábor felségterülete előtt, és ebbéli igyekeztükben bizony a mieinkben méltó partnerre ta­láltak, hiszen a magyar futballis­ták sorra adták el a labdákat a középpályán. Márpedig mindez veszélyes játék volt, hiszen ha Vikash Dhorasoo megindult, akkor a fél válogatott kellett a feltartóztatásához - időnként ez csak keményebb eszközök árán sikerült, úgyhogy az állandóan felrugdalt középpályás a végén már felállni sem akart, tudva, úgyis mindjárt megint a földre kerül. Jó húsz perc kellett ahhoz, hogy Lothar Matthäus együttese kissé magára találjon, legalábbis ekkor a magyarok már jobban megbecsülték az oly ritkán meg­szerzett labdát. Fájdalom, az el­len kapujáig még másodpercek­re sem jutottak el, a játék csakis az önfeláldozó védekezésre kon­centrálódott. A franciák pedig jöttek is, egyik gólhelyzetet a másik után alakították ki, és bő fél óra múltán - ismét egy védel­mi hibát követően - Florent Malouda meg is duplázta a hazai előnyt. A második gól után is roppant nehéz percek vártak a magyar bekkekre, sorra-másra kerültek a hazai csatárok a véde­lem mögé, ám talán picit már ők is lazábban vették a dolgukat. Az egyik szögletnél például Jerome Rothen egyszerűen odagurította a labdát Huszti Szabolcsnak - na, nekünk ennyi öröm jutott erre a félidőre... Nem meglepő, hogy a magyar kapitány átszervezte alakulatát a második félidőre. Lecserélte tel­jes csatársorát, továbbá pályára lépett Bárányos Zsolt, Tóth Norbert, na meg újabb két újoncként Takács Ákos és Fülöp Márton. A franciák jöttek továbbra is rendületlenül, és többször is helyzetbe kerültek, az első játék­rész végével ellentétben most már mégsem éreztük úgy, hogy itt akár egy nagy vereség is be­csúszhat. Sőt a Tóth Norbert beállásával agilisabbá vált bal ol­dal jóvoltából egyszer-egyszer már a francia kapuig is eljutottak a magyarok. Sőt... Következett Kerekes Zsombor szépítő gólja, ami legalább annyira váratlan volt, mint az első francia találat, ám mivel igencsak szépre sikere­dett, a közönség ezt is vastapssal fogadta. A vereség azonban nem ma­radhatott el, a szoros ered­mény ellenére a franciák simán nyerték a mérkőzést, a magyar válogatottat ugyanakkor di­csérhetjük, hogy a szünet után partiban volt a világ egyik leg­jobbjával. Persze jár a köszönet az ellenfélnek is, amelyik a má­sodik félidő első tíz perce után alaposan visszavett a tempóból - ez a játék mindenesetre Iz­­landon, egy végig hajtó rivális­sal szemben kevés lesz, Reyk­­javíkban a mieinknek kell irá­nyítaniuk. A találkozó legjobbja Vikash Dhorasoo Noha klubcsapa­tában, a Milán­ban az utóbbi idő­ben legfeljebb mellékszereplő lehetett, a metzi stadionban Vikash Dhora­­soóról szólt az első felvonás. A 31 esztendős középipályás sorozato­san rombolta szét a vendégválo­gatott bal oldali védelmét, könnye­dén robogott el a magyarok mel­lett. Remek technikájának köszön­hetően briliáns megoldásokkal szó­rakoztatta a publikumot, s noha több kíméletlen szabálytalanság­nak volt elszenvedője, érezhetően élvezte a futballt. Gólszerző: Cissé (1-0) 10., Malouda (2-0) a 35., Kerekes (2-1) a 79. percben Sárga lap: Stark (Dhorasoo felrúgásáért) a 20., Vanczák (Dhorasoo feltartásáért) a 34. percben Szögletarány: 4:3 (4:1) Király helyett Fülöp (6), Vincze G. helyett Takács Á. (5), Vincze D. helyett Tóth N. (5), Gera helyett Bárányos (5), Szabics helyett Kerekes (6) mind­ Játékvezető: Paul Allaerts Asszisztensek: Rombout Hennissen, Danny Vanderhoven - mindhárom belga FRANCIAORSZÁG MAGYARORSZÁG Coupet Réveidére Király Bodnár L. Gallas Boumsong 6 Balog Z. 6 Starko 6 Abidal 6 Vanczák5 Dhorasoo 7 Vincze G.4 Pedretti 7 Huszti5 Rothen 6 Gera4 Wiltord 6 Vincze D.4 Malouda 6 Hajnal6 Cissé 7 Szabics Vincze Ottó (balra) most a saját bőrén tapasztalhatta, hogy bizony a sztárcsapatok játékosai kullancsként tapadnak rá, éppen úgy, mint a francia Florent Malouda, aki ráadásul még gólt is szerzett mellőle TOVÁBBI TIPPMIXEREDMÉNYEK 034. V, 2.35. 125. V, 2.00. 126. V, 1.85. 128. V, 1.70. 129. H, 1.75. 130. V, 2.45. 131. H, 1.70. 132. D, 2.75. 133. H, 1.90. 134. H, 2.05. 135. H, 1.70.136. D, 3.20.137. H, 1.50.138. D, 1.80. 139. H, 1.75. 140-147.­­. 182. V, 3.60. 183. H, 1.20. 184. H, 1.40.185. H, 1.65.186. H, 1.20. Az eredmények tájékoztató jellegűek, a többi keddi esemény lapzárta után ért véget. PERCRŐL PERCRE 10. perc: Király rossz indítása után Rothen Wiltordot hozta játékba, tőle elpattant a labda, Vanczák felszaba­dító rúgása elakadt a tőle két méter­re álló Huszti lábában, a labda így ke­rült Cissé elé, aki hat méterről a kivetődő Király mellett jobbal lőtt a kapu bal oldalába. 1-0 Rothen 22 méteres szabadrúgása után a labda messze a kapu fölé szállt. 35. perc: Malouda vezette rá a lab­dát Vincze Gáborra, aki becsúszva szerelte, csakhogy a labda Vincze Ot­tó lábáról visszapattant a franciák 7- ese elé. Malouda is élt a lehető­séggel: a balösszekötő helyéről, ny­olc méterről, ballal szépen helyezett a bal alsó sarokba. 2-0 51. perc: Malouda passza után Cis­sé került ziccerbe, a támadó 12 mé­teres lövését a válogatottban debü­táló Fülöp nagy bravúrral védte. 62. perc: Tóth Norbert lőtte középre a labdát a bal oldalról, Kerekes elől Boumsong az utolsó pillanatban mentett szögletre. Huszti és Hajnal együttes erővel vet­te el a labdát Mavubától, majd Haj­nal indította Kerekest, aki 15 méter­ről, középről, jobbal szépen lőtt Coupet kapujának jobb oldalába. 2-1­ 0. perc Himnusz 19. perc Szabadrúgás 79. perc Gólöröm