Nemzeti Sport, 2005. augusztus (103. évfolyam, 208-237. szám)

2005-08-01 / 208. szám

LABDARÚGÁS BORSODI LIGA, 1. FORDULÓ____________ Szórakoztató futball Több nagy helyzetet kihagyott a DVTK • Vlaszák Géza Diósgyőr, 7000 néző DIÓSGYŐRI VTK: Kövesfalvi 5 - Mogyorósi 5, Vámosi 5, Farkas V. 5, Mogyoródi 5 - Halgas 6, Pintér Z. 6, Sipeki 5, Vitelki 5 - Horváth F. 5, Tisza 6 Vezetőedző: Gálhidi György CSERE: Mogyorósi helyett Farkas N. (-) a 62., Sipeki helyett Siminic (-) a 66., Mogyoródi helyett Binder (-) a 76. percben. ÚJPEST FC: 1-4-5-1 Vlaszák 7 , Kiss Z. 5, Vaskó 6, Böjte 6, Vanczák 5-2-3 - Tóth B. 5, Sándor Gy. 5, Erős K. 6, Gulyás 5, Tóth N. 6 - Kovács Z. 6 Vezetőedző: Mészöly Géza CSERE: Sándor Gy. helyett Vituska (5) a szünetben, Tóth B. helyett Kőhalmi (-) a 76., Kovács Z. helyett Feczesin (-) a 80., percben. Gólszerző­: Mogyorósi (öngól, 0-1) az 58. percben. Sárga lap: Erős K. (lerántotta Tiszát) a 18., Sándor Gy. (letalpalta Farkas Viktort) a 31., Halgas (lerántotta Tóth Norbertét) az 56., Pintér Z*(felvágta Tóth Norbertét) a 71., Feczesin (lerántotta Bindert) a 82. percben. Kiállítva: Vanczák az 52. percben osztályzata: a .......! PERCRŐL PERCRE 18. perc: Sipeki ügyes csellel tisztára játszotta magát, jobbról középre Iveit, a labdába Vaskó éppen csak be­le tudott érni, de ez is elegendő volt ah­hoz, hogy megzavarja a gólhelyzetbe kerülő Horváth Ferencet, akinek a lába előtt így elsuhant a labda. 24. perc: Tisza középről, 24 méterről végzett el sza­badrúgást, a diósgyő­ri szenzációs mozdu­­lattal csavart jobbal a jobb felső sa­rok irányába, de Vlaszák parádés vető­déssel szöglet­re mentett. 39. perc: Erős Károly 25 méter­ről célozta meg a diósgyőri kaput, labdája nem sok­kal zúgott el a bal felső sarok mellett. 47. perc: Óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak! Mogyo­ródi viharzott el a bal olda­lon, pompásan emelt kö­zépre, a félmagas labdá­ra Horváth Ferenc érke­zett, kapásból, öt méter­ről lőtt, de balszerencsé­jére pontosan Vlaszákot találta telibe. 52. perc: Vanczák az új­pesti tizenhatos bal ol­dali sarkánál lerántot­ta a kifelé sodródó Halgast, és ezért Me­gyebíró játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel az új­pesti védőnek. 58. perc: Tóth I­lor­­bert jobb- Kovács Zoltán (jobbra) nem tudta úgy lövésre lendíteni a lábát, hogy valamelyik diósgyőri­­ képünkön éppen Pintér Zoltán - ne loholt volna a MESTERMÉRLEG Egy félidőnyi előnyt adtunk az Újpest­nek. A második játékrészben, amikor összeálltunk, már helyzeteket is kidol­­­­goztunk. Amíg nem bízunk jobban önmagunkban, ad- s délibábot kergetünk. GÁLHIDI GYÖRGY a Diósgyőr vezetőedzője Az első negyvenöt percben kiegyenlített játék folyt, a szünet után a kiállítást kö­vetően tíz emberrel egységes csapatjá­tékkal vertük meg a DVTK-t. Megérdemeltük a három pont­­or­tot. MÉSZÖLY GÉZA az Újpest vezetőedzője Játékvezető: Megyebíró János (7). Jó néhány apróbb tévedéssel dirigálta a találkozót, s mindkét csapat játékosai joggal kértek számon rajta egy-egy büntetőt, ráadásul az előnyszabályokat sem mindig alkalmazta következetesen. Asszisztensek: Szpisják, Tóth P. A kritikusoknak is tetszett A diósgyőriek korábbi legendás játékosa, Veréb György az utóbbi években a DVTK kapusedzőjeként segít, ezúttal is a kispadon izgul­ta végig a 90 percet. A „másik oldalon” a korábbi újpesti edző, szak­kommentátor, a volt válogatott balszélső Nagy László figyelte kri­tikus szemmel a mérkőzést. A lefújás után tőlük kértünk rövid szak­mai véleményt a látottakról, mindkettejüknek tetszett a meccs. 2 mmm­met­ sport 4 . Csalódott vagyok, mert én előzetesen a győzelemben hittem .Bevallom, az lett volna igazán kedves a számomra, ha győz a csapat. Ami pedig a közös óhajt illeti: a kispadon nagyon bíztunk az egyik pont megszerzésében. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy volt is erre lehetősége a csapatnak, hiszen a második félidő elején Horváth Ferenc óriási ziccerbe került. Egy ilyen jó és kiélezett, mérkőzésen döntő az emberelőny, és amiatt vagyok csalódott, hogy nem tudtunk élni a lehetőséggel. A nagy rohanásnak az lett a következménye, hogy hátul több esetben is kinyíltunk, fel­lazultunk, és a vendégek előtt több helyzet is adódott. ’’ László: Jó volt az iram, és ezúttal a döntetlen igazságosabb lett volna „Ha egy csapat eggyel több gólt lő, mint az ellenfele, akkor jogosan ünnepelhet győzelmet, de, én a szívemre teszem a kezem, és azt mondom, a döntetlen talán igazságosabb lett volna. Kulcsmomentum volt, hogy az újpesti Vanczák Vilmos kiállítása a diósgyőrieket zavarta meg, ha a DVTK sikeres szeretne lenni, akkor mentálisan is erősödnie kell a játékosainak, hiszen az emberelőnyös szituáció ajándék a hazai pályán, szép számú és lelkes közönség előtt játszó csapatnak. Amit mindenképpen megemlítek: ezen a mécs­esen jó volt az iram." • NEM JÖTT BE A RUHACSERE. Gálhidi György tőle szokatlan módon a mérkőzést tréningszerelésben kezdte a kispadon. A diósgyőriek ve­zetőedzője mindig kínosan ügyel az eleganciára, ezért volt meglepő a váltás. A rövidnadrágot és a pólót aztán a szünetben lecserélte, fekete nadrágot és inget vett fel, nyakkendőt kötött hozzá, de ezút­tal a kabala sem segített csapatának. • VÁRJÁK A VÉDŐKET. A mérkőzésen beigazolódott, hogy a diósgyőriek hátsó alakzata meglehetősen sebezhető. Igaz, a tavalyi négyesből hárman is hiányoztak. Közülük Gáspár József és Ciprian Dianu már megkezdte a könnyített edzést, így néhány hét múlva már számolhat velük a szakvezetőség. Máté Péter ugyanakkor veszteséglistára ke­rült, hiszen lejárt a kölcsönadási szerződése, és­ ebben az idényben, anyaegyesületében, a Debrecenben rúgja a labdát. 47. perc: Kimaradt a DVTK helyzete 58. perc: A balszerencsés mozdulat Horváth Ferenc maga sem hitte, hogy Vlaszák Gézába rúgta a labdát A diósgyőri Mogyorósi József nem ilyenre tervezte a felszabadító fejest Bizonyítvány A győztes újpestiek jól küzdöttek, és en­nek szól az,hogy a csapat több, ruti­nosabb játékosának ezúttal megítéltük a 6-os osztályzatot, de a külön-külön el­készített statisztika árulkodik arról, hogy bizony az aktivitással voltak gondok. Az Újpest FC a győzelmét jelentős mértékben köszönheti a kapusának, Vlaszák Gézá­nak, aki parádés védésekkel mentette meg csapatát a kapott góloktól. Habár a kapu­sok teljesítményét, egy-egy nagy védé­sét az ember hajlamos egy kézlegyintés­sel elintézni, ezúttal ezt ne tegyük meg, és a jól küzdő csapatból emeljük ki azt, hogy ő képes volt a bravúros megmozdulásra. A diósgyőriek is szorgalmas iparosok módjára játszottak, de a csapatban sze­replő futballisták közül leginkább Tisza Ti­bor tűnt ki az agilitásával, igaz viszont, hogy ő több lehetőséget elpuskázott. A két csapat megállás Az Ipswich-verő csapatok - mind az Újpest, mind a DVTK legyőzte a bajnoki rajtot meg­előző edzőmeccsén az angol együttest 3-2-re, illetve 1-0-ra - hőségben játszottak tegnap dél­előtt, de a mérkőzés ettől füg­getlenül élvezetes volt, mivel mindkét gárda gólratörően pró­bált futballozni. Az első félidő elején az egy ék­kel, Kovács Zoltánnal rohamozó lilák birtokolták többet a labdát, köszönhetően annak, hogy a mozgékony csatár, Kovács Zol­tán megfelelő segítséget kapott Tóth Balázstól, és az is levegőt adott a rutinos támadónak, hogy Sándor György hátravont cen­terként próbálta elvonni a hazai védők figyelmét. Mészöly Géza remek taktikát dolgozott ki, játé­kosai lezártak minden területet az előretörő diósgyőriek elől. Mindehhez a hőség ellenére is rengeteg futás, s állandó mozgás szükségeltetett. A DVTK edzője, Gálhidi György - akit rajongásig szeret­nek az emberek Miskolcon - persze tudta, hogy az Újpest a nyári „veszteségek” ellenére is az egyik legszervezettebb magyar csapat, s úgy gondolta, fiai képe­sek lesznek feltörni a lilák­ zárt védekezését. Mindez a második félidőben többször is sikerült, de akkor már futott az eredmény után a Diósgyőr. A hazaiak a klasszikus 4-4-2-es felállást vá­lasztották, középpályásaik sokat vállaltak, de rengeteg hibával ját­szottak. Pintér Zoltán és Halgas Tibor hangyaszorgalma, no meg Tisza Tibor remek formája akár három pontot is hozhatott volna a hazaiak számára, de nem így történt. Az első félidő gyakorlatilag igazságos döntetlennel zárult, ekkor még kevés lehetőség adó- 2005. augusztus 1., hétfő ✓