Nemzeti Sport, 2005. augusztus (103. évfolyam, 208-237. szám)

2005-08-01 / 208. szám

a nagy hőségben parádésan védett • Jól játszottak a fiatalok jó! szabadrúgásból ívelt középre, a di­ósgyőri kapu bal oldalánál helyezkedő Mogyorósi József felugrott, balszeren­csésen belecsúsztatott a labdába, és az előbb a jobb oldali kapufára, onnan pedig a gólvonal mögé perdült. Öngól. 0-1 64. perc: Vituska bal oldali beadását Mogyoródi egészen furcsa mozdulat­tal akarta menteni, ám rosszul találta el a labdát, az pontosan Tóth Norbert­­hez került, de az újpesti középpályás meglepetésében 13 méterről, ballal la­posan a bal sarok mellé lőtt. 68. perc: Tóth Norbert pontos labdá­val ugratta ki Kovács Zoltánt, aki finom mozdulattal becsapta Vámosit, 17 mé­terről tüzelt, de Kövesfalvi jól helyezke­dett, és könnyedén mentett a bal sa­roknál. 85. perc: Halgas remek átadással ugratta ki a balösszekötő helyén fel­bukkanó Tiszát, aki átverekedte ma­gát két újpesti védőn, majd 12 mé­terről, ballal alig lőtte a labdát a jobb alsó sarok mellé. A MÉRKŐZÉSRŐL TUDÓSÍTOTT: DOBOS LÁSZLÓ, SINKOVICS GÁBOR A tehetséges Ti­sza Tibor egyma­ga megnyerhette volna a mérkőzést Egymással ve­szekedtek a ven­dégek egy szabad­rúgás előtt Vanczák Vilmos kiállítása után örül­hettek a győztes gólnak a lilák A futópályán ara­szoló tűzoltóautó­ról hűsítették a drukkereket Csak látszatra volt ijesztő az a pillanat, amikor Sándor Györggyel szembe jött a labda - az újpestiek játékosa azért elboldogult valahogy a helyzettel Kánikula Miskolcon: 28 °C! Forróság a pályán: 37 °C! Kovács Zoltán, az Újpest csatára: A pokolban futballoztunk...” nélkül hajtott hott a két kapu előtt. A szünet után azonban alaposan felpörög­tek az események. Előbb Hor­váth Ferenc lőhetett volna gólt, majd jött Vanczák Vilmos kiállí­tása, és ezzel párhuzamosan fura módon a diósgyőriek zavarodott­sága, s szép sorban egymás után az újpesti helyzetek. Meghök­kentő volt mindezt látni, ahogy tíz emberrel maradtak a lilák, úgy váltak egyre veszélyesebbé, s úgy kezdtek el még többet fúrni, dol­gozni, réseket, lyukakat betömni. Mi történhetett? Nos, a lelátóról úgy tűnt, hogy a diósgyőriek intenzívebb támadásvezetései nagyobb teret adtak a kontratámadások vezeté­sére, és ezt a lilák - többször is a szerencse segítségével - jól al­kalmazták. Ment előre a DVTK, Tisza Tibort egyszerűen képte­lenek voltak szabályosan szerel­ni, de még ez sem segített. Ahogy azt remélni lehetett, iz­galmas, nagy csatát hozott a nyi­tó forduló miskolci összecsapá­sa: az Újpest - miután ember­­hátrányban játszott - végül is megérdemelten győzött egy gól­lal, de a DVTK a mezőny egyik meglepetéscsapata lehet majd ebben a bajnoki évadban. 2005. augusztus 1., hétfő Nem nagyon strapának magukat a csapatok ászai Két nevesebb futballista teljesítményére voltunk kíváncsiak, és mondhatni, egyikük sem nyújtott remek teljesítményt. A DVTK-nál nagy reményeket fűztek a 32-szeres válogatott támadó, Horváth Ferenc szerződtetéséhez, akinek volt egy nagy gólhelyzete, ám az Újpest elleni meccsen a statisztikai mutatói csapnivalóak voltak. Az év játékosa, a lilák csapatkapitánya, a 18-szoros válogatott Tóth Norbert legfel­jebb a passzok számára lehet büszke - európai szinten azonban ez a teljesítmény a nullával egyenlő. Szereted a focit?0(0) www.focimagus.hu TÓTH NORBERT SIKERES ÁTADÁS SIKERTELEN ÁTADÁS MEGNYERT FEJPÁRBAJ ELVESZTETT FEJPÁRBAJ MEGSZERZETT LABDA ELVESZÍTETT LABDA KAPUT ELTALÁLÓ LÖVÉS KAPU MELLÉ MENŐ LÖVÉS ELKÖVETETT SZABÁLYTALANSÁG ELSZENVEDETT SZABÁLYTALANSÁG JÓ CSEL ROSSZ CSEL­LELÁLLÁS GÓLPASSZ GÓL JÁTSZOTT PERC 4(3) 2(2) 2(2) 3(3) 1(0) 1 (0) 2(1) 0(0) 0(0) 0(0) 0(0) 1(1) 0(0) 0(0) 92 . Statisztika 10:3 (5:4) KifciUmUVL­ 9:3 (2:2) 12:19 3:6 (2:4) Ketaran 7:3 (3:1) HIRDETÉS MS VÉLEMÉNY ! A szabály és a taktika igazán lendületes, élvezetes, és ami még fontos, roppant sportszerű mérkőzést láthattak tegnap a foci­rajongók. Nem kis szó ez, ha arra gondo­lunk, hogy néhány hónappal ezelőtt még az ügyekről, nem pedig a szép játékról szóltak a magyar labdarú­­gás aktuális hírei. A tegnapi mér­kőzés apropóján az események sod­rából két momentumot emeltünk ki. Az 52. percben egy hosszan elő­revágott labdával Halgas Tibor próbált meg helyzetbe kerülni, Vanczák Vilmos szorításában. Di­ósgyőri szempontból ígéretes szituá­ció volt, amelynek az lett a vége, hogy az újpesti hátvéd rossz ütem­ben próbált meg szerelni, sőt talán némi szándékosság is volt a mozdu­latában, amikor a földre vitte a ha­zaiak futballistáját. Megyebíró Já­nos jogosan adott piros lapot Vanczáknak, de nem azért, mert - ahogy azt ilyenkor a televízióban is emlegetni szokás... - „utolsó em­berként” szabálytalankodott. Ilyen kategória nincs, az ítéletet az indo­kolta, hogy az újpesti fiú gólhely­zetben tette ártalmatlanná az el­lenfelet. A szándékosság volt az, amely miatt járt a piros, függetle­nül attól, hogy ki helyezkedett kö­zelebb az alapvonalhoz. Volt egy másik, furább jelenet is: a televíziós közvetítés jóvoltából or­szág-világ láthatta, hogy a mérkő­zés vége felé egy diósgyőri szabad­rúgás előtt az Újpest kapusa, Vlaszák Géza és a lilák rutinos me­zőnyjátékosa, Erős Károly üvöltve perlekedett egymással azon, hogy a fiatal Vituska István negyedik em­berként beálljon-e a sorfalba vagy sem. Vlaszák Géza odaparancsolta az ifjút, Erős Károly háromszor is kilökte maga mellől. Kinek volt igaza? Természetesen a kapusnak, hi­szen egy ilyen szituáció a kőbe vé­sett taktika része (a sorfal létszá­mát, helyezkedését a kapus hatá­rozza meg, és az ő döntésével szemben tiltakozásnak helye nincs), amit csak nyomatékosított, hogy a DVTK veszélyes szabadrú­gáslövőjének, Tisza Tibornak a bombája után a labda éppen a sor­fal szélére visszaoldalgó Vituska István lábában akadt el. HIRDETÉS