Nemzeti Sport, 2006. április (104. évfolyam, 89-117. szám)

2006-04-01 / 89. szám

LABDARÚGÁS BORSODI LIGA, 21. FORDULÓ Fehérvár, hétköznapi győzelem Sitku Illéséknek nem volt más dolguk, mint hogy kihasználják a REAC szokásos hibáit FC FEHÉRVÁR: 1-4-3-3 Tudor 0 - Csizmadia 6, Kuttor 6, Horváth G. 6, Vincze Z. 6 - Dvéri 6, Schwarcz 6, Bozsics 5 - Alumona 5, Sitku 7, Győrök 5. Vezetőedző: Csertői Aurél CSERE: Alumona helyett Dajics (-) a 61., Dvéri helyett Farkas B. (-) a 71., Győrök helyett Lattenstein (-) a 82. percben REAC:1-4-3-2-1 Farkas B. 6 - Földvári 4, Nagy I. G. 5, Horváth G. 5, Sallai 5 - Polonkai 6, Kapcsos 5, Cseri 4 - Nyerges 4, Török S. 4 -Torma 4. Vezetőedző: Urbán Flórián CSERE: Földvári helyett Koltai (5) az 53., Torma helyett Csopaki (-) a 78. percben Gólszerzők: Sitku (1-0) a 6., Sitku (2-0) az 50., Polonkai (2-1) a 65., Csizmadia (3-1) a 89. percben. Sárga lap: Koltai (kezezésért) a 67. percben Játékvezető: Erdős József (8). Jól vezette a mérkőzést, döntő hibát nem ejtett, néhány szabálytalanságnál azonban zsebében maradt a sárga lap, az 56. percben is, amikor Sallai Balázs beletalpalt Sitku Illés gyomrába. A mérkőzésről tudósított: BENKŐ GÁBOR, SZÉKELYHIDI JÁNOS A papírformának megfelelően a Fehérvár simán nyert a REAC ellen a 21. kört nyitó meccsen Béla igencsak népszerű Székes­fehérvárott. Béla a szurkolók kedvence, és igen, Béla volt az, akitől gólt, gólokat vártak a hazaiak a REAC elleni mérkőzésen. A beazonosí­tás miatt eláruljuk: Béla a bece­neve Sitku Illésnek, nyilvánvaló­an az MTK-s Illés Béla után. Hogy mást ne mondjunk, megtisztelő a fehérvári támadó számára. A piros-kékek házi gól­királya (kilenc gólnál járt a for­duló előtt) az előző körben Pá­pán duplázott, és jelen pillanat­ban a csapat legjobb formában levő labdarúgója. Mindezt természetesen tudták a rákospalotaiak is, ennek elle­nére Sitku Illés már a találkozó elején kétségbeesésbe kergette a REAC-ért szorítókat, mégpedig egy pazar találattal. Hamar fel­adta tehát a leckét a Fehérvár a HIRDETÉS ———— .................. kiesés elől menekülő, és - más választása nem lévén­­ erre a meccsre is a győzelem reményé­ben érkező vendégeknek, s ez bizony nehéz feladat volt, főként a hideg zuhanyként ható, gyor­san bekapott gól után. A REAC az első félidőben egyáltalán nem találta a játék ritmusát, Torma Gáborék csak elvétve jutottak el a hazai 16-osig. Csertői Aurél csapata viszont több helyzetet is kidolgozott, más kérdés, hogy sorra ki is hagyta őket, így aztán a szünetig nem változott az eredmény. Menet közben nagyon egysí­kúvá vált a mérkőzés, amelynek a lényege egyetlen bővített mondatban is összefoglalható: a vezetés megszerzése után a Fe­hérvár fél gőzzel játszva is mezőnyfölényben volt, miköz­ben nem engedte kibontakozni ellenfelét. Unalmasan telt el az első 45 perc, szerencsére Erdős József játékvezető egy másod­percet sem hosszabbított. A szünetben olyannyira fel­erősödött, majd viharossá vált az északnyugati szél, hogy félő volt, a vékonyabb dongájú fut­ballistákat visszafújja a játékoskijáróba. Ez végül nem történt meg, de mire megszá­moltuk, hogy valóban minden­ki a pályán van-e, Sitku Illés is­mét betalált Farkas Balázs ka­pujába. Úgy tűnt, ebben a pil­lanatban végképp reménytelen­né vált a REAC pontszerzése. A Fehérvár két góllal vezetett, és semmi sem utalt arra, hogy bármiféle veszély fenyegetné győzelmét. A csapat visszahú­zódott saját térfelére, és tud­ván, hogy a sárga-kékeknek mindent egy lapra feltéve tá­madniuk kell, ha akarnak vala­mit, nyugodtan várta a lehetőséget a kontrákra. Csak­hogy hiba csúszott a hazaiak számításába, mert a REAC - megrázva magát az első félidő kilátástalan játéka után - hely­zeteket dolgozott ki, mi több, szépített. Ezután néhány percig kiegyenlítődött a küzdelem, a Rákospalota megpróbált na­gyobb fokozatra kapcsolni, de ezzel egy időben észbe kapott a Fehérvár is, és az előző percek­hez mérten ismét koncentrál­tabban futballozott. Mivel Csertői Aurél együttese a lefú­jásig uralta a mérkőzést, kije­lenthetjük, nem forgott ve­szélyben a három pont meg­szerzése, sőt a hajrában újabb góllal tette egyértelművé sike­rét. Csizmadia Csaba (balra) nemcsak hátul, hanem elöl is jeleskedett: a fehérvári védő döntötte el a meccset a hajrában fejelt góljával FOTÓ: DANIS BARNA MESTERMÉRLEG Végig mi uraltuk a játékot, sok helyzetet Sajnos hoztuk a szokott formánkat, én­­dolgoztunk ki, de ezekből csak hármat nők ellenére tisztességgel helytálltunk. Ha értékesítettünk. kettő nulla után be kellett bravúrt akarunk elérni a jövőben, figyelme­­volna rúgni a helyzeteket, ak­­sebben kell játszanunk, kár egyszerűbb lett volna. CSERTŐI AURÉL URBAN FLÓRIAN . , a Fehérvár vezetőedzője a REAC vezetőedzője . Asszisztensek: Kelemen A., Nagy I. A. 2006. április 1., szombat TOVÁBBI TIPPMIXEREDMÉNYEK Az eredmények tájékoztató jellegűek, a többi pénteki esemény lapzárta után ért véget. 008. V, 2.10. 049. D, 2.85. 050. H, 1.90. 051. H, 1.95. 052. V, 2.15. 053. V, 1.55. 054. V, 2.00.160. H, 1.60.161. H, 1.20. 162. D, 2.95.163. V, 3.70 f­i PERCRŐL PERCRE 6. perc: Vincze Zoltán ívelt előre a bal oldalról, a labdát Sitku a kaputól 14 méterre combbal átvette, majd Horváth Gábor mellett maga elé tette, hogy aztán ballal az elmélázó Farkas Balázs felett a léc alá helyezze. 1-0 34. perc: Alumona vezette fel a labdát, majd váratlanul 28 méterről, jobbal, nagy erővel kapura lőtte, ám Farkas Ba­lázs kiütötte. A kipattanóra a bal olda­lon Győrök érkezett, aki a tizenhatoson belül középre passzolt, Sitku elé azon­ban kivetődött a kapus. A labda még így is Farkas Balázs mögé került, és vé­gül Cseri vágta ki a gólvonal közeléből. 50. perc: A jobb oldalról Győrök ível­te át a labdát a túlsó oldalra, Dvéri jó ütemben lépett ki a védők között, majd az alapvonal közeléből középre adott, és a jó ütemben érkező Sitku hét méterről, ballal a kapu bal oldalába lőtt. 2-0 65. perc: Koltai kapott átadást a jobb oldalon, ahonnan középre adott. A labda Kuttor és Nyerges között átpat­tant, majd Polonkai elé került, aki hat méterről, jobbal, kapásból, félfordu­lattal a kapu jobb oldalába lőtt. 2-1 80. perc: A jobb oldalon Farkas Ba­lázs tört be a tizenhatoson belülre, majd középre adott, a kaputól hét mé­terre álló Dajics ballal, egyből lőtt, ám a rákospalotai Farkas Balázs óriási bravúrral kiütötte a labdát. 89. perc: Vincze Zoltán jobb oldali szögletrúgása után Csizmadia min­denkit megelőzött az ötös jobb sar­kánál, és felugorva, öt méterről a ka­pu bal oldalába fejelt - a REAC kapu­sa csak beleérni tudott a labdába, menteni nem. 3-1 Bizonyítvány Daniel Tudornak semmi dolga nem volt, a védelmen ezúttal is látszott, hogy tagjai össze­szokott sort alkot­nak. Dvéri Zsolt, amíg pályán volt, jól mozgatta a társakat, és ahogy tőle már megszoktuk, Vincze Zoltán beívelései ez­úttal is veszélyesek voltak. Számunkra kicsit érthetetlen Alekszander Alumona állandó szerepeltetése, de az kétségte­len, hogy a mezőny legjobbja a duplázó Sitku Illés volt. A REAC-nál Farkas Ba­lázs talán az első gólról tehetett, de leg­alább bravúrokat is bemutatott. A komp­lett védelemnek gondot okozott Sitku Il­lés semlegesítése, Cseri Gergő sokszor pontatlan volt, de elmondhatjuk ezt sok társáról is. A sárga-kékek legjobbja Polonkai Attila volt, de hiába lőtt szép gólt, az nem sokat ért. Statisztika *V Összes lövés, fejes: V ■ 10:4(6:2) * Kaput eltaláló lövés, fejes: 21. forduló* BORSODI GA A versenykiírás értelmében azonos pontszámnál a több győzelmet szerző csapatot rangsoroljuk előrébb. AZ ÁLLÁS meccssz. győz dönt.­­■ver. gólkülönbség pont 1. Újpest 20 144 2 47--23 +24 46 2. FC Fehérvár 20 144 2 35-11 +24 46 3. MTK 20 125 3 41--21 +20 41 4. DVSC-AVE 20 117 2 44-27+17 40 5. Győr 207 6 7 29-30 -1 27 6. Sopron 207 5 8 27--24 +3 26 7. Diósgyőr 207 5 8 21--28 -7 26 8. Zalaegerszeg 207 4 9 31-32 -1 25 9. Bp. Honvéd 186 7 5 24-27 -3 25 10. Pécs 206 6 8 31--28 +3 24 11. Tatabánya 206 6 8 29-31 -2 24 12. Ferencváros 195 9 5 26-24 +2 24 13. Kaposvár 204 7 9 17--26 -9 19 14. Vasas 204 6 10 24-32 -8 18 15. REAC 214 3 14 21-41 -20 15 16. Pápa 20­6 14 17--59 -4 26 Bajnokok Ligája UEFA-kupa Kiesők nemzetisfies­­z­ t­ i