Nemzeti Sport, 2006. október (104. évfolyam, 268-297. szám)

2006-10-01 / 268. szám

BORSODI LIGA, 8. FORDULÓ Csalódott játékosaiban az edző Az újpesti szakvezető, Valére Billen nem érti, egyesek hogy mernek ilyen gyengén futballozni PAKS: 1-4-2-3-1 Bita 0 - Tóth P. 6, Salamon 6, Horváth L. 5, Molnár Z. 7 - Mészáros I. 5, Tamási G. 6 - Belényesi 5, Kiss T. 5, Báló 6 - Montvai 5 Vezetőedző: Lengyel Ferenc CSERE: Mészáros I. helyett Búzás (6) a szünetben, Montvai helyett Var­ga L. (-) a 73., Belényesi helyett Heftier (-) a 73. percben ÚJPEST: 1-4-2-3-1 Balajcza 6 - Böjte 5, Korcsmár 6, Vaskó 6, Vermes 5 - Erős K. 6, Sándor Gy. 5 - Kovács Z. 5, Tisza 6, Tóth N. 5 - Rajczi 5 Vezetőedző: Valéré Billen CSERE: Sándor Gy. helyett Gulyás M. (5) a szünetben, Tóth I­l. helyett Hul­lám (5) az 52., Tisza helyett Tóth B. (-) a 70. percben Gólszerző­: Rajczi (0-1) a 27., Varga L. (1-1) a 86. percben Sárga lap: Erős K. (Kiss Tamás buktatásáért) a 13., Tamási G. (reklamálá­sért) az 56., Hullám (labdaelrúgásért) a 79., Varga L. (túlzott gólörömért) a 87., Báló (Hullám buktatásáért) a 91. percben A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR, RÓNAI GÁBOR Nézőcsúcs született Pakson, ahol a­ hazaiak a meccs végén raboltak pontot a sokkal esélyesebb, de gyengén játszó Újpesttől. Valahogy így képzeli el az em­ber a meccsre járást: akár az egy­irányú forgalmat jelző táblát is kitehették volna a stadion felé vezető úton, már másfél órával a kezdés előtt több százan igye­keztek a paksi sporttelepre. A több százból aztán több ezer, egészen pontosan négyezer­ötszáz lett, így nemcsak a pénz­tárosok és a klubvezetők, hanem a statisztikusok is dörzsölhették a tenyerüket: elkönyvelhették, hogy Pakson ennyien még so­sem voltak futballmérkőzésen. Hogy errefelé még megmaradt valami a régi idők focijának va­rázsából, jelzi: az újpestieket éppúgy megtapsolták a hazai szurkolók, mint sajátjaikat. Bi­zonyára a megható fogadtatás­nak is betudható: a találkozó előtt kiadott programfüzetet böngésző lilák jót derültek azon, hogy - a paksi színeknek megfelelően - százhuszonegy éves fennállásuk során aligha­nem először zöld-fehérben je­lent meg a címerük... Ennél nagyobb bosszúság érte Lengyel Ferencet: a házigazdák szakvezetője vírusos betegség miatt négy alapemberét volt kénytelen nélkülözni, ráadásul első számú kapusáról, a héten porcműtéten áteső Kovács Atti­láról is le kellett mondania. A tartaléksorból előlépő Bita Lász­lóban persze bízhatott: korábban éveken át játszottak együtt Du­naújvárosban, míg elöl Lengyel, hátul Bita volt a biztos pont. Há­tul ezúttal sem volt gond, sokkal inkább elölről hiányzott egy befejező csatár. Merthogy lehetősége volt bőven a gólszer­zésre a Paksnak, azonban - fo­galmazzunk így - a kapu rendre kicsinek bizonyult... Kiss Ta­másnak még tizenegy méterről, senkitől sem zavartatva, tizene­gyesből sem sikerült megrezeg­­tetnie a hálót - márpedig az Új­pest ellen ez luxus. Olyanynyira, hogy ha már a házigazdák nem, a látogatók „büntettek”: Rajczi Péter mesterien tekert a kapuba. Lengyel Ferenc természete­sen nem hagyta annyiban a dol­got, de a folytatásban az erő helyett az észre szavazott: az atlétákat idéző futómennyisége miatt „dupla tüdejűnek” becé­zett Mészáros István helyett a paksiak kedvenc „karmesterét”, Búzás Attilát vetette be. Az túlzás volna, hogy a hazaiak beszorították az elsősorban ellentámadásokra apelláló Új­pestet, ám azt leszögezhetjük: azok a nézők élvezhették jobban a meccset, akik a vendégtérfél­hez ültek közelebb. Néhány lila­fehér fanatikussal ellentétben Valéré Billen nem volt szívbajos, nevesebb játékosait (lásd még Sándor György, Tóth Norbert és Tisza Tibor) egymás után hívta le a pályáról, hogy a helyükre fiatalokat küldjön be. Ám ahogy az a paksi mesében meg van írva: percekkel a vége előtt Varga László megszerezte azt a találatot, amely egy pontot jelentett a mindvégig remekül küzdő újoncnak - a látottak alapján teljesen megérdemelten. A befejezésről csupán annyit, hogy mindkét szurkolótábor meg­tapsolta csapatát - az idilli délután­hoz még ez hiányzott. CAz NL osztályzata: A fellegekbe emelkedő Vaskó Tamás (jobbra) teljesítménye a jobbak * közé tartozott, de * néhány társával számolni akar edzője MESTERMÉRLEG Remek mérkőzést játszottunk, de a tizen- Nagyon nagyot csalódtam néhány játékv­­egyest be kell rúgni, és ennyi helyzetet sem sem teljesítményében. Döntő momentum szabad kihasználatlanul hogy- volt, hogy Rajczi buktatásáért ni. Ez az eredmény erőt ad a nem kaptuk meg a jogos tizen-­­ folytatáshoz. egyest. LENGYEL FERENC VALÉRÉ BILLEN­­ a Paks vezetőedzője az Újpest vezetőedzője . Játékvezető: Gergely Sándor (8). A mezőnyben követett el hibákat, de ered­ményt befolyásoló ítélete nem volt. Asszisztensek: Lémon D., Szalai Zs. PERCRŐL PERCRE 13. perc: Kiss Tamás, Báló, Kiss Ta­más volt a labda útja, a paksi közép­pályás már a tizenhatoson belül járt, amikor Erős hátulról buktatta. Ger­gely játékvezető tizenegyest ítélt, a sértett bal sarokra tartó lövését Balajcza védte. 16. perc: Tisza kapott remek labdát Kovácstól, elhúzta Bita mellett is, ám a kapus még bele tudott piszkálni a labdába, Tisza ismétlését pedig a védők a gólvonalról vágták ki. 27. perc: Rajczi cselezgetett a tizen­hatos bal sarkánál, befelé húzott, majd 18 méterről középmagasan a kapu jobb oldalába bombázott. 0- 1 28. perc: Rögvest egyenlíthetett vol­na a Paks: Montvai középre gurítá­­sát Kiss Tamás a kapuval szemben állva, senkitől sem zavartatva maga­san a léc fölé lőtte. 40. perc: Tóth Norbert jobb oldali szöglete átszállt a védők felett, a bal oldalon érkezett Sándor György, a kapura perdített labdát azonban Báló a jobb kapufánál kivágta. 55. perc: Tisza ívelt át a bal oldalról, Hul­lám visszafejelte a labdát, Kovács Zoltán lövését azonban Bita biztosan védte. 67. perc: Böjte buktatta Montvait az újpesti kaputól 24 méterre, a sza­badrúgást Búzás lőtte kapura, labdá­ja a keresztlécről vágódott a mezőnybe. 70. perc: Kiss Tamás remek labdá­jával Báló lépett meg a jobb oldalon, középre adását Vaskó bevetődve mentette az akciót kísérő és berob­banó Kiss Tamás elől. 86. perc: Kiss Tamás ívelt a kapu elé a bal oldalról, Varga László védőjét megelőzve kapura fejelt, Balajcza csak beljebb tudta segíteni a labdát. 1- 1 Statisztika Kapura tartó lövés, fejes: 13:7 (7:5) Lesek­ a­­ i Kaput eltaláló lövés, fejes: : . 3:2 (1:1) M . V Szabálytalanságok: M 13:16 (9:8) M­­ 7:4 (5:3) ISU Szögletarány: KS 7:2 (2:2) 2006. október 1., vasárnap Bizonyítvány A hazaiak kapujá­ban Bita László tö­kéletesen pótolta Kovács Attilát, igaz, alig akadt dolga. A védelem, egyben a mező­ny legjobbja Molnár Zoltán volt, aki kényszerűségből ezúttal balhátvédként szerepelt. Kiss Tamás elrontotta a büntetőt, később viszont igyekezett jóvá tenni hibá­ját. Varga Lászlónak kevés idő jutott, ám az a néhány perc is elég volt neki, hogy Paks hősévé váljon. Balajcza Szabolcs a 11 -es hárításával, valamint több jó védés­sel is bizonyította, hogy kezd formába len­dülni. Erős Károlyról semmi újat nem mondhatunk, ha mindenki olyan alázat­tal tenné a dolgát, mint ő, előrébb tarta­na a futball. Sándor Györgynek, Tóth Nor­­bertnek, Kovács Zoltánnak és Rajczi Pé­ternek voltak már jobb napjai is - biztos, hogy még lesznek is. ­ Első osztályú tervek: kicsinosított stadion Hogy a paksiak nem rövid távon gondolkodnak az élvonalbeli szereplésben, azt azok az „első osztályú” elképzelések bizonyítják, hogy tavaszra alaposan ki­csinosítják a Fehérvári úti létesítményt. A látvány­terveket átlapozva csettint egyet a tudósító: egy húsz­ezres városnak éppen ilyen sporttelep kell. Kétszin­tes klubház, hangulatos öltözők­, még hangulato­sabb étterem, no meg ötezer ülőhellyel körülölelt pálya. Nem Nou Camp vagy Anfield Road, de Tol­na megyében nem is a Barcelonát vagy a Liverpoolt akarják kopírozni - első lépésben megelégszenek kicsi, de takaros stadionnal. S ami szokatlan Magya­rországon: nem csupán tervek vannak, már a mun­ka is elkezdődött. HIRDETÉS ...................................■ ■*— Szereted, ha mindig hallótávolságban van a család? nemzeti sivorf .