Nemzeti Sport, 2006. november (104. évfolyam, 298-326. szám)

2006-11-12 / 308. szám

C­SAPATSPORTOK 1 VÍZILABDA FÉRFI VNG OB I, EGYBEN MAGYAR SZUPERKUPA A Vasas érett játékkal fékezte meg a címvédőt A Honvéd megfizetett a sok kihagyott emberelőnyért A Vasas visszavágott a Honvédnak a Magyar Ku­pa fináléjában elszenve­dett 11-7-es vereségért, szombaton a címvédő ott­honában, a bajnoki alap­szakasz negyedik forduló­jában ugyancsak négy góllal nyert. Kipontozódott: Kuncz (12. p.), Varga Dániel (24. p.), Kovács D. (31. p.), Tóth M. (32. p.) Kiállítva (végleg cserével): Vári (28. p.) SZABÓ GÁBOR Nagy kérdés volt, hogy Földi László miképpen szervezi át a TEVA-VasasPlaket gárdáját a bordatörés miatt hiányzó Ko­vács Róbert kiesése miatt. Nos, nem a legkézenfekvőbbnek tet­sző­ megoldás született. Azaz nem az éppen Kovács jobb szé­len megüresedő helyére illő, balkezes Heinrich Dávid került a kezdő hetesbe, hanem Mátyás Zoltán. Támadásban az utóbbi tartózkodott leghátul, míg a vele együtt bekkelő Steinmetz Bar­nabás húzódott ki a jobb oldalra. A csapatkapitány jól érezte ma­gát azon a tájékon, hiszen az ő gólpasszából köszönt be Varga Dénes (1-1), és ő maga is beta­lált arról a szélről, előnyben. Egyébként Steinmetz góljával egyenlített a piros-kék együttes, a Domino-BHSE ugyanis már 3-1-re is vezetett. Noha sok kritika érte - főként hazai részről - a bírókat a meccs folyamán, a Vasas fordításához nincs sok közük Szombaton a legjobb formáját hiába kereső Kiss Gergelyt lerázó Varga Dénes mattolta Gergely Istvánt, az exhonvédos Tóth Márton messziről „szorította be” a labdát a bal felső sarokba, majd egy Domino-baki után a megúszó Varga Dániel helyezett a kapuba (4—6). Ez a gyors, mintegy három perc alatt eső három vendégtalálat nagyban befolyásolta a mérkőzést. A címvédő egyszerűen nem tudta kihasználni a kínálkozó emberelőnyös szituációkat, a har­madik negyedben például ötször próbálkozhatott fórban, és csak Molnár Tamás találta meg a háló­ig vezető utat. Ebben a játékrész­ben különö­sen sokszor blokkoltak a Vasas tagjai, akiknél talán senkit sem lehetett látni felemelt kéz nélkül. A nekik megfelelő kerékvágásból letérő hazaiak egyre türelmetlenebbé váltak, és a hasonlóan nehézkesen alakuló meccseken korábban megfigyelt kapkodás lett úrrá az együttesen. Jó példa a harmadik játékrész végéről megmaradó, az utolsó felvonás elején kihagyott előny, amelyet Varga Dénes rög­tön góllal büntetett. Nem mind­egy, hogy 7-8 vagy 6-9. A Vasas fegyelmezett védeke­zéséhez támadásban több olyan egyéni villanás járult, amelyből kevesebb akadt a Domino olda­lán. Varga Dénes ezúttal is bizo­nyította, hogy induló lábtempó­ja egyedi, tulajdonképpen mind­három gólja villámgyors leválás után született. Noha Benedek Tibor ismét csapata legjobbjá­nak bizonyult, most nem ásta meg a Vasas sírját, mint tette azt a tavaszi vb-döntő negyedik meccsén (az utolsó pillanatban harcos góllal kényszerítette ki az ötödik összecsapás lehetőségét a Honvédnak) és az októberi MK- fináléban (amikor ötször mattol­ta Nagy Viktort). A Vasas tehát tartja magát újabb szokásához, az alapsza­kaszban le­győzte a hat­szoros bajno­kot, és akár­csak 2006 februárjában, ezúttal is idegenben. Nem mellékesen diadala egyben magyar Szuperkupa-siker is, mert időpont híján nem rendeztek kü­lön meccset a trófeáért. A Domino pedig újra jelzést kapott: megint vért kell izzadnia trónja megőrzése érdekében, no és nem árt, ha mi­nél előbb felépül Biros Péter, aki várhatóan először januárban ját­szik újra tétmeccset, legnagyobb különbség góllal, 11-6-ra is vezetett már a Vasas a negyedik negyed negyedik percében . A Vasas a két bajnoki pontot és a­­ Szuperkupa-serleget (Steinmetz­­ Barnabás kezében) is megszerezte : DOMI­W-BHSE TEVA-VASAS­­PLAKET (3-2, 2-4,1-2, 3-5) A mérkőzés osztályzata: 3 Kőér u., 700 néző V: Székely Z.,Németh A. Gergely Nagy V. Szívós 1 VARGA DÁNIEL2 Fodor 2 VARGA DÉNES3 Molnári 1 STEINMETZ Á.2 Vári Mátyás Kiss G. 1 Hosnyánszky2 BENEDEK 3 STEINMETZ B.1 Kovács D. Kuncz Bárány Kincses 1 Székely Tóth M. 1 Paján Heinrich 1 Hárai 1 Kelemen Edző: Edző: Kovács István Földi László Gól - emberelőnyből: 14/4, ill. 11/4 Ötméteresből:-, ill. 1/1 AZ ÁLLÁS 1 Vasas4 4 --66-288 2 UTE4 3 1-40-277 3 Domino4 3 -1 64-356 4 FTC4 3 -1 57-346 5. Eger4 2 11 53-285 6. PVSK4 2 11 39-315 7 Szeged4 2 -2 36-344 8. OSC4 1 12 30-443 9 BVSC4 1 12 37-623 10 Szolnok­ 4 - 13 28-470 11. Neptun4 - -4 33-650 12. Szentes 4 - --A Szolnoktól egy pont levonva.4 24-720 HIRDETÉS Szenzációs engedmények­ I. SWIFT II esetén: 340.000,-Ft - 580.000,- Ft* IGNIS esetén: 310.000,-Ft - 510.000,-Ft* SX4 esetén: 330.000,-Ft - 630.000,- Ft* GRAND VITARA: 640.000,- Ft - 1.120.000,- Ft* közötti engedmények. II. 10% induló részlet mellé átvállaljuk a forgalomba helyezési díjat, és adunk 4 db téli kereket! Ön csak a vételár 90%-át veszi fel hitelként akár 120 hónapos futamidőre! Érdeklődjön a részletekről a LIMUZIN AUTÓHÁZBAN Debrecen, 47-es Mikepércsi út, Tel:(52)503-233, 06 (20) 9471-279 Nyitva: H-P: 8-18-ig, Szo-V: 9-13-ig nő vásárlásnál. Az akciós készlet erejéig. Az akciók nem összevonhatók! 20 nemzeti sport FONTOS PILLANATOK 3. perc: Bírói labdánál Benedek Tibor már Székely Zoltán kezének megmoc­­canásakor elébe ment ellenfelének, középre passzolta a megkaparintott labdát, Fodor Rajmund pedig kipúpozta a hálót. 3-1 14. perc: Kiss Gergely rossz labdát adott Molnár Tamásnak, Hosnyánszky Norbert közbeavatkozott. Varga Dániel megúszott, Nagy Viktor hozzáívelt, és a játékmester könnyedén talált be. 4-6 14. perc: Nem sokkal később Benedek Tibor jutott levegőhöz emberelőnyben, és ki is használta a lehetőséget. Ekkor volt utoljára közel a Honvéd a piros-kékekhez. 5-6 19. perc: Steinmetz Barnabás 8-5-re növelhette volna a Vasas-előnyt, de nagy helyzetben a kapufát találta el. 24. perc: Kiss Gergely beúszott a vendégkapu előterébe, ziccerben emelte a lab­dát, amikor Varga Dániel hátulról lenyomta a víz alá. Noha sokan ötöst reklamál­tak, ez még nem volt az, annál inkább a hamarjában következő eset, amikor a lefor­duló Szívóst húzta vissza ugyancsak az idősebb Varga - csak előny lett belőle. A Domino 8-7-re zárkózhatott volna fel, ám elvesztette utolsó esélyét a győzelemre. 26. perc: A bírók Fodor Rajmundot küldték ki húsz másodpercre, a centerben egyedül maradó, a kiállítást kiharcoló Kincses Attila lőtte be a felkínált labdát. A négygólos különbség már nagyon sok volt. 6-10 MESTERMÉRLEG Gratulálok a Vasasnak, élt a lehetőség Senki sem várhat ilyen nagy különle­­geivel. Nagyon rossz volt a férkihasz­­ségű sikert a Honvéd ellen. Az oroszlánt nálásunk, lesz mit megbeszélnem a rá- a saját barlangjában legyőzni példajá­­tékosokkal.­tató csapatmunkára vall. KOVÁCS ISTVÁN FÖLDI LÁSZLÓ a Domino edzője a­­fosas edzője NŐI EURÓPAI SZUPERKUPA _____________ A világ legjobbja vesztett A még időben ébredő Domino történelmet írt (1-3, 2-2, 4-2, 2-1) Kőér utca, 300 néző. V: Csirics (szerb), Szavcsenko (fehérorosz) DOMINO: Horváth P. - Valkai Á. 1, PELLE 2, Tóth I., Tomaskovics 1, GYŐRI 4, Péte­ri. Cs: TAKÁCS D.1, Kiss A., Tóth L, Jancsó, Bujka V., Kotsidou. Edző: Győri Lajos CATANIA: Brancati-Villa, Miceli 1, Bujka B. 1, MUSUMEC 11, Di MARIO 4, Bosurgi 1. Cs: Páván, Maugeri, Mure, Bosello. Edző: Giusi Malato Gól - emberelőnyből: 13/2, ill. 7/2 Ötméteresből:-, ill. 1/1 Kipontozódott: Miceli (31. p.) MESTERMÉRLEG Győre Lajos: - Óriási siker a rendkívül erős Catania legyőzése. A harmadik negyedtől kezdett összeállni a védekezésünk, en­nek köszönhetően támadásban is eredmé­nyesebbek tudtunk lenni. Az első félidőben még sokat hibáztunk, és az olaszok meg­ugrásaiból több gólt kaptunk. Giusi Malato: - Remek meccset játszot­tunk, a Domino igazán jó csapat. Sajnos a második félidőre leeresztettünk, különö­sen támadásban követtünk el sok hibát. Az először megrendezett női eu­rópai Szuperkupa-mérkőzésen a két centerrel operáló Catania Tania Di Mario vezérletével rendre két-három góllal vezetett, a­ házigazda támadásai ellenben kevés veszélyt jelentettek. Külö­nösen az emberelőnyök értékesí­tése hibádzott. A magyar bajnok helyzetét nehezítette, hogy To­maskovics Eszter a Brenda Villá­val történő adok-kapok miatt orr­vérzéssel szállt ki a játékból, és csak a harmadik negyedben - egyébként góllal - tért vissza, hogy aztán megint kénytelen le­gyen kimászni a partra. Ebben a játékrészben ébredt fel a LEN- kupa-győztes Domino, amely Takács Orsolya jóvoltából egyen­lített (6-6). Ettől kezdve nyitr lett a találkozó, Pelle Anikó ívelésével vezettek a hazaiak (8-7), a győztes találatot a meccs legjobbja, Győri Anett érte el, tisztes távolból. VNG OB I, FÉRFIAK K­omlósi Péter nagy napja A Szeged simán nyert a sokat hibázó Eger ellen A Honvéd-Vasas csúcstalálkozó árnyékában játszották le a Sze­ged-Eger meccset, amelyen nemcsak egyszerűen nyert, ha­nem simán győzött a házigazda. A gólokban szegény (3-3) első félidő után Kis Gábor előnyből juttatta vezetéshez a Brendont, amire Komlósi Péter és Varga SZEGED-BETON VE BRENDON-FENSTHERM-ZF-EGER 7 (2-2,1-1,2-1,2-0) Szeged, 300 néző. V: Székely B. Fekete B. SZEGED: BAKSA - Juhász Zs. LEHMANN 1, VARGA P. 2, Mészáros, KOMLÓSI 4, Tóth L. Cs, Szamardzics, Éles, Molnár P. Monostori. Edző: Gyöngyösi András EGER: Jászberényi — Decker Á., Kiss Cs., Baco, Märcz, Császár, KIS G. 2. Cs: MACKEBEN 1, Nyéki, Hegedűs 1, Gór- Nagy. Edző: Tóth Kálmán Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 5/0 Ötméteresből:-, ill. 1/0 Kiállítva (cserével végleg): Nyéki (28. p.) MESTERMÉRLEG Gyöngyösi András: - Azért nyertünk, mert a kiváló csapatmunka remek egyéni telje­sítményekkel párosult. Hitet adó győzelmet arattunk. Tóth Kálmán: - Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. BVSC PVSK-FŰSZÉRT 14-8 (2-3, 2-2, 4-0, 6-3) Szőnyi út, 150 néző. V: Horváth Cs., Kun BVSC: LABONCZ - Szabó B. 2, Nagy S. Lázár 1, Persely 2, Ambrus, NÉMETH IZS. 1. Cs: Pecz 2, Szűcs, Kriszt 1, Balatoni 1, NITSOVITS 2, Simon 2. Edző: Vincze Balázs PVSK: Kósz - Czigány 2, Bóbis 1, ÁGNER 2, Pataki, Babay 1, Ridzyk 1. Cs: Gárdonyi (ka­pus), Petőváry­­, Surányi, Kollár, Lukács G., De Blasio. Edző: Ambrus Tamás Gól - emberelőnyből: 11/6, ill. 8/4 Kipontozódott: Ridzyk (18. p.), Lázár (26.­­) MESTERMÉRLEG Vincze Balázs:­­ A mérkőzés második fe­lére kijött a két csapat közötti kondicionális különbség. A Vasút átgázolt a Pécsen. Ambrus Tamás:­­ Gratulálok a BVSC-nek. LEGRAND-SZENTESI VK UTE-ÓBUDA-ÚJLAK 7-10 (3-3,1-4, 3-1,0-2) Szentes, 300 néző. V: Marjay, Petik SZENTES: HORVÁTH T. -Torday 1, Jaksa 1, Németh D., Acsimov 1 ,Szabó T., VÍGH 2, Cs. Gábor 1, Papp G., Baranyi 1, Döbrössy. Edző: Berki András UTE: PELLE - Suti 2, Borsós, Sziklai, Sza­bó II. DEBRECZENI 3, Somogyi 1. Cs: Vö­rös, Olasz, Salamon 1, KOTSZIDISZ 2, Sza­bó Z. 1, Máthé. Edző: Petrovics Mátyás Gól - emberelőnyből: 11/2, ill. 12/6 Ötméteresből: 1/0, ill. — Kipontozódott: Németh D. (19. p.), Kiállítva (végleg cserével): Szabó N. (7. p.) MESTERMÉRLEG Berki András: - Sajnos ennyi gólhelyze­tet nem lehet büntetlenül kihagyni, gratu­lálok az UTE-nak. Petrovics Mátyás: - A forró légkörű mérkőzésen felnőttes higgadtságunknak köszönhetjük a győzelmet. Péter akciógólja volt a válasz. A vidéki rangadó sorsdöntő ese­ményei: 5-4-es állásnál Marcz Tamás ötméteresét Baksa Lász­ló kivédte, míg a másik kapunál a mezőny legjobbja, Komlósi, valamint Lehmann István előnyből növelte háromra csa­pata fórját. SZOLNOKI FŐISKOLA VSC FTC-APRILIA 8-101 (0-3, 2-3,4-0,2-4) Szolnok, 200 néző. V: Juhász Gy., Madarasi SZOLNOK: Veres - Mohi, Hangay 7, HANGAY R. 2, Süveges 1, Balogh 1, CSEH 3. Cs: Balog, Kistamás, Csányi 1, Rácz, Pásztor. Edző: Lukács Dénes FTC: NÉMETH II ZS. - Benczúr 1, KÁLLAY 2, Dávid 1, VINDISCH 3, Zentai 1, Haufe. Cs: Kaszper 1, Major, Gulyás, Zentai, Si­mon 1. Edző: Somossy József Gól - emberelőnyből: 16/3, ill. 15/4 Ötméteresből: 3/2, ill.­­ Kipontozódott: Dávid (22. p.), Süveges (29. p.) Kiállítva (cserével végleg): Zentai (19. p.) MESTERMÉRLEG Lukács Dénes: - Saját magunkat vertük meg, mert sok helyzetet kihagytunk. Igaz, a felkészülésünk sem volt ideális erre a fontos mérkőzésre. Somossy József:­­ Nehéz körülmények között, teljesen megérdemelten nyertünk. NEPTUN VSC OSC-OPUS VIA 11-12 (1-6, 2-3, 4-2, 4-1) Szőnyi út, 50 néző, V: Bátori, Füzesi NEPTUN: Bóta - Helembai, Sármezei, CSENTE 4, Ábel 1, Halász 1, Földesi. Cs: DOBRICZA 3, Szilágyi 1, Nagy D., Szujó, Balla, Pszota 1 . Edző: Beszédes Csaba OSC: Áts - TAKÁCS 2, Hangody L. 2, Petik 1, Garádi, Szőcs 1, Ferkó. Cs: Bánhidy 1, ÜRÖGI 2, Ibolya 2, Tiba, Békési, Hangody Gy. 1. Edző: Bíró Attila Gól - emberelőnyből: 3/3, ill. 6/2 Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1 Kipontozódott: Petik (24. p.) MESTERMÉRLEG Beszédes Csaba: - Az utolsó három negyedhez gratulálok a csapatnak, az elsőn még dolgozunk. Bíró Attila: - Elszórakoztuk a második félidőt, amit mi nem tehetünk meg. Tudósított FESZTBAUM BÉLA (Szőnyi út), KOZÁK JÁNOS (Szentes), THÉKES ISTVÁN (Szeged), VARGA CSABA (Szolnok) A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI Legrand-Szentesi VK-UTE-Óbuda-Újlak 7-10 Szeged-Beton VE-Brendon-Fenstherm-ZF-Eqer 7-4 Domino-BHSE-TEVA-VasasPlaket 9-13 BVSC-PVSK-Fűszért 14-8 KÖVETKEZIK AZ 5. FORDULÓ November 18. FTC-Aprilia-Legrand-Szentesi VK UTE-Óbuda-Újlak-Szeged-Beton VE Brendon-Fenstherm-ZF-Eger-Domino-BHSE TEVA-VasasPlaket-BVSC PVSK-Füszért-Neptun VSC OSC-Opus Via-Szolnoki Főiskola VSC Neptun VSC-OSC-Opus Via 11-12 Szolnoki Főiskola VSC-FC-Aprilia 8-10 2006. november 12., vasárnap