Nemzeti Sport, 2007. április (105. évfolyam, 89-117. szám)

2007-04-01 / 89. szám

4 LABDARÚGÁS nemzet­isport 2007. április 1., vasárnap BORSODI LIGA 22. FORDULÓ• Csak egy félidőnyi futball Rengeteg volt a játékmegszakítás • A pécsi Herbert Roland négy meccs után kapott gólt Csere: Lukács helyett Lantos (5) az 56., Varga II. helyett Tóth Z. (-) és Szatmári helyett Wittrédi (-), mindkettő a 76. percben Csere: Nagy D. helyett Kovács Z. (6) a szünetben, Tóth B. helyett Kiss Z. (6) az 57., Kisznyér helyett V. Kopunovics (-) a 66.percben Gólszerző: Vaskó (0-1) a 72. percben Sárga lap: Kisznyér (Dienes megrúgásáért) a 18., Vaskó (Szatmári buktatásáért) az 52., Lantos (Vermes letalpalásáért) a 60. percben Játékvezető: Arany Tamás (7). A mezőnyben több tévedése is volt, a visszahúzá­sok után egyszer sem adott sárga lapot, pedig három alkalommal is megtehette vol­na. Asszisztensek: Takács, Lémon MESTERMÉRLEG JE RÉSZEI FERENC a Pécs vezetőedzője URBÁNYI ISTVÁN az Újpest vezetőedzője. Az újpestiek más felállásban játszottak, mint eddigi találko­zóikon. Sok párharcot elveszí­tettünk, az Újpest dinamiku­sabb volt. Az utóbbi négy mécs­esén nem voltak olyan gyenge egyéni teljesítmé­­k­nyeink, mint most. A mérkőzésről tudósított: ■ KECSKÉS ISTVÁN, M­ÓCZÁN ZOLTÁN Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nehezen nyert az Újpest a Pécs otthonában. Két sorozat is megszakadt: a lila-fehérek csaknem tíz éve után győztek Baranyában, Herbert Roland kapujába pedig először talál­tak be a tavasszal. Egy széria tovább él: az Újpest öt mér­kőzés óta nem lőtt akciógólt. Pécsett alig több mint egy félidőt volt játékban a labda szombat Nem kivárásra játszottunk, már az első félidőt is mi uraltuk, és a fordulás után is ezt eről­tettem, hiszen támadókat cse­réltem be. Ezen a meccsen egy góllal jobbak voltunk, ráadásul tíz év után sikerült nyernünk Pécsen, délután. Lemértük: 48 percet és 27 másodpercet futballoztak a csapatok ezen a találkozón, amely csaknem 95 percig tartott. A találkozó majdnem felében állt a játék... Ha csak a statisztikai adatokat nézzük, ennek tulajdonképpen okát sem találjuk, hiszen nem volt kimagaslóan magas a sza­bálytalanságok vagy éppen a szögletek száma. Ráadásul az Újpest csak tizennyolc percig tö­rekedett a mérkőzés lassítására, Vaskó Tamás fejesével ugyanis csak a hajrában került előnybe a vendégcsapat. Bosszantó volt, hogy ezen a meccsen is - csak­úgy, mint az átlagos honi talál­kozókon - hosszúra nyúltak az ápolások, és a bedobásokat vagy szabadrúgásokat sem siették el a játékosok. Pedig az újpestiek az első félidőben bizonyították, hogy ha kicsit felpörgetik a játé­kot, veszélyesek lehetnek a pé­csiekre. Egy alkalommal például Sándor György gyorsan hozta já­tékba a labdát szabadrúgás el­­elvégzésekor, s Tisza Tibor kissé meg is kavarta a pécsi védelmet. De a mérkőzés első felében unalmas volt a mérkőzés akkor is, ha játékban volt a labda. Szünet után az Újpest igyeke­zett is gyorsítani, és úgy tűnt, ez megfogja a Pécset. A csereként beálló Kovács Zoltán és Kiss Zol­tán új lendületet adott a csapat­nak. A lelkesen küzdő hazaiak el­len mégsem valamely szép akció végén volt ere­dményes az Új­pest, hanem szögletet követően. Ezzel véget ért Herbert Roland sorozata, először került a labda ezen a tavaszon a kapus hálójá­ba, 434 perc után talált be ellen­fél a Pécs kapujába. A lilák is vé­get vetettek egy szériának: 1997. május 14. után először győztek Baranyában. Ehhez még az is elég volt, hogy csak egy félidő­nyit futballozzanak. Azon azért érdemes elgondolkodnia az új­pesti szakmai stábnak, hogy a csapat az első tavaszi meccs óta nem lőtt akciógólt - ez a sorozat továbbra is él. ■ CO] (O) MFC: Pécsi MFC Újpest Pécs, 3000 néző AZ WS OSZTÁLYZATA. ^ za Szekeres Zs. NagyO. Vermes Lukács T. © © Herbert Kulcsár Tisza , . „ Vaskó ” Dienes ° ^ . .© 0 T­­1 ” Sándor Gy. .... Szabados 0 RSCe Szatmári Kisznyér 6 Pavicsevics 0 Finta 0 Korcsmár Tótfi B. 0 - 2 2. forduló+ ^ BORSODI mm mm liga AZ ÁLLÁS meccssz. győz. dönt. ver. gólkülönbség pont 1. DVSC-TEVA 22 153 4 41-16 +25 48 2. MTK Budapest 22 144 4 40-18 +22 46 3. Újpest FC 22 12 ....3........7... 29-19 +10 39 4.ZTE FC 21 123 6 35-26 +9 39 5. FC Fehérvár 22 10­3 9 30-27 +3 33 6. Diósgyőri VTK 22 103 9 30-30­­ 33 7. Vasas 229........5....8 25-29 -4 32 8. Pécsi MFC 227 8 7 22-26-4 29 9. Budapest Honvéd 218 ....4....9 35-31 +4 28 10. Győri ET0 227........7.......8.. 27-30 -3 28 11. Paksi SE 227 6 9 23-24 -1 27 12. Kaposvári RFC 228 2 12 26-27 -1 26 13.REAC 227....5 10 29-38 -9 26 14. FC Tatabánya 227 2 13 31-40 -9 23 15. FC Sopron 227 2 13 19-37 -18 23J 16. Dunakanyar-Vác 222 6 Bajnokok Ligája UEFA-kupa Kiesők 23. forduló Budapest Honvéd-FC Tatabánya-Április 6., péntek Vértes Center 17.00 FC Fehérvár-DVSC-TEVA ZTE FC-FC Sopron 17.00 (Duna Tv) 19.00 Április 8., vasárnap Április 7., szombat MTK Budapest-Dunakanyar-Vác Győri ETO FC-Vasas 16.30 (Sport2) 15.00 REAC-PMFC-Pécs Plaza 16.30 Április 9., hétfő Diósgyőri VTK-Kaposvár 17.00 Újpest FC-Paks (Sport2) 18.00 SS ’■i Ív 'I't6'­. 1 fffffSff­­fi' VSfSSffffttff: 1YV1 Sfffff 'V­IS­'I'CW iTiSAiSS ír JV -t WSSSFS ▲ Vaskó Tamás (lilában) ugyan jól megszorongatta Kulcsár Árpádot és Szabados Józsefet, de kevés volt a kemény párharc, nagyon sokszor állt a játék FOTÓ: LAUFER PÉTER . 6 . Szatmári Lóránd indítot­ta a bal oldalon Varga I Zoltánt, aki átívelt Sztipánovicshoz, a csatár melléről azonban elpattant a labda, így lövésébe a visszaérő Vaskó be­le tudott vetődni. 9.perc: Tisza jobb oldali beadását követően Korcsmár hét méterről gyengén kapura fejelte a labdát, ép­pen a középen álló Herbert kezébe.­­ 21. perc: Tisza balról remekül tá­lalt Nagy Olivér elé, ő azonban Sze­keres Zsolt szorításában elesett a tizenegyespont környékén, s oda­lett a kecsegtető helyzet. 37. perc: Nagy Olivér lábáról le­csúszott a labda, így a jobb oldali beadásból lövés lett, s majdnem megtréfálta Herbertet, aki a kapufa előtt mentett. 42. perc: Tisza jobb oldali szögle­tét követően a kifutó Herbert kiejtet­te a labdát, Kisznyér elől Sztipá­­novicsnak kellett felszabadítania. 44. perc: Tisza harminc méterről végzett el szabadrúgást, a labda a jobb felső saroknál csattant a kapu­fán. 48. perc: Kulcsár Árpád jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után a berobbanó Sztipánovics az ötösről fejelte a bal felső sarok felé a labdát úgy, hogy az Böjte fejét érintve kerülte el a kaput. 59. perc: Kiss Zoltán 28 méterről küldött lövését követően Kovács Zoltán zavarta meg Herbertet, de azért hárítani tudta a középre tartó labdát. 68. perc: Sándor György jobb oldali beadását követően Kovács Zoltán tíz méterről fejelte fölé a lab­dát. 69 perc: Szatmári Lóránd jobb oldali szögletrúgása után Szekeres Zsolt fejelhette a labdát - nyolc méterről fölé... 72. perc: Tisza balról elvégzett szögletrúgásánál elméláztak a pécsi védők, Vaskó emelkedett a legmagasabbra, és hat méterről csúsztatta a labdát a bal felső sarokba. 90. pars: Tisza jobb oldali szabadrúgása után Korcsmár az ötösről fejelte a labdát a jobb alsó sarok mellé. 0-1 Y­I VÉLEMÉNYEK „Sajnálom, hogy szögletrúgás után kaptunk gólt. Nem tud­tunk olyan támadásokat ve­zetni, mint az előző két mér­kőzésen, de a dön­tetlen igazságo­sabb lett volna.” FINTA ZOLTÁN a pécsiek védője „Olyan csapat ellen, mint a Pécs, mindig nagyon kemény a harc. Sajnálom, hogy nem si­került látványosabban futbal­loznunk, azonban önbizalom-növelő ez a győzelem.” TISZA TIBOR az Újpest csatára Vaskó Tamás jól védekezett, és a meccset is eldöntötte BIZONYÍTVÁNY Jókor jó helyen A pécsi kapus, Herbert Roland nagy sorozata véget ért, ezzel együtt jól védett. A középpályán Kulcsár Árpád gyengén teljesített, észrevétlen volt. A támadók közül Sztipánovics Barnabás akarásáért dicsérhető. Újpesti részről Balajcza Szabolcsnak nem volt dolga a mérkőzésen, a védők megoldották feladatukat. A mezőny legjobbja, Vaskó Tamás végig magabiztos volt, és fejesével eldöntötte a mérkőzést. Egy teljes játékrész eltűnt 48:27 percet volt mindössze játékban a labda