Nemzeti Sport, 2007. május (105. évfolyam, 118-146. szám)

2007-05-02 / 118. szám

k­I LABDARÚGÁS nemzetisport 2007. május 2., szerda 24 ÓRA BAJNOKOK LIGÁJA ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ A túlóra döntött a két angol csapat meccsén Gyorsan ledolgozta hátrányát a Liverpool a Chelsea ellen Gólszerző: Agger (1-0) a 22. percben Sárga lap: A. Cole (Pennant fellökéséért) a 28., Agger (Drogba fellökéséért) a 62. percben Játékvezető: Mejuto González (spanyol, 8). A játékvezetői szempontból nem túl ne­héz találkozón a bírónak nem akadt nagyobb hibája, talán néha túlzottan engedé­keny volt. Asszisztensek: Jiménez, Guadamuro (spanyolok) • FAZEKAS ZOLTÁN, SZ. NAGY TAMÁS Bár a Liverpool már az első félidő derekán ledolgozta egygólos hátrányát a Chelsea ellen, a folytatásban nem született újabb gól, így a hosz­­szabbításban dőlt el, melyik csapat jutott a döntőbe. A legjobb összeállításához ké­pest tartalékosan lépett pályá­ra a Chelsea, amelyből hiány­zott a sérült ukrán Andrij Sev­­csenko, a német Michael Bal­lack és a portugál Ricardo Car­valho. Utóbbi helyén az első meccset eltiltás miatt kihagyó ghánai Michael Essien játszott belső védőt, míg a csatársor­ban Andrij Sevcsenko távollé­tében az elefántcsontparti Salomon Kalou mellett tette le voksát José Mourinho mene­dzser. A kezdeti óvatoskodás után a hazai gárda átvette a játék irá­nyítását, többet volt a labda a „vörösöknél”, de helyzetig nem jutottak. Egészen a 22. percig, amikor Steven Gerrard rafinált szabadrúgása után a dán Daniel Agger mesterien tekerte egyből a labdát a Chelsea kapu­jának jobb alsó sarkába­­ a szinte kővé dermedő Petr Cech csak szemmel tudta követni a hálóban kikötő labdát. A góllal a Liverpool „meccsnullra” ala­kította az állást, így már bárme­lyik csapat továbbjutásához újabb gól kellett. A statisztika alapján erre a londoniaknak volt kevesebb esélyük, hiszen 36 éve angol csapat európai ku­pameccsen még gólt sem lőtt az Anfield Roadon a „vörösök” ellen. Ritmust váltott a Chelsea, eközben visszavett a tempóból a Liverpool, ám a vendégek a fordulásig Didier Drogba bom­báján kívül nem kerültek hely­zetbe. A második félidő elején töb­bet kezdeményezett a Chelsea, de igazából egyik gárda sem vállalt kockázatot, így is kiala­kult két óriási hazai gólhelyzet, ám előbb Peter Crouch bólintá­­sát Cech védte, míg a holland Dirk Kuyt csodás fejese a lécről kifelé pattant. A két eset alapján azt lehetett volna megállapíta­ni, hogy a Liverpool közelebb állt a továbbjutáshoz, de ez azért nem igaz, mert a játékban így is benne volt a gól, no és egyetlen Chelsea-gól megpe­csételte volna a hazaiak sorsát. Ahogy telt az idő, egyre ke­vesebb lett a helyzet, nem mintha addig percenként fo­rogtak volna veszélyben a ka­puk. Egyik együttes sem merte vállalni a nyílt sisakos roha­mozást, érthető módon, a tét ugyanis a Bajnokok Ligája döntője volt. Az utolsó pillanatokban sem változott az eredmény, így a Liverpool elsődleges cél­ját elérte, ledolgozta egygólos hátrányát, ám többre nem volt képes, a Chelsea pedig el­mondhatta, hogy kibekkelte a nagyon kemény kilencven percet. Következett a hosszabbítás - lapzártánk után, a Joe Cole egyáltalán nem kímélte a liverpooli Steven Gerrardot Csere: Pennant helyett Xabi Alonso (-) a Csere,­­ 78.percben Sáfár Szabolcs öröme AUSZTRIA. Az Austria Wien nyerte meg az Osztrák Kupát, miután a keddi fináléban 2-1-re legyőzte a Mattersburgot. A döntőben a fővárosiak kapu­sa, Sáfár Szabolcs és a Mat­­tersburg védője, Csizmadia Csaba is végig a pályán volt. Az Austriának fennállása során ez volt a 26. kupagyőzelme. Tovább szárnyal a Juve OLASZORSZÁG, ismét győzött a Juventus, amely a Serie B 36. fordulójában a Frosinonét győzte le idegenben 2-0-ra (az uruguayi Marcelo Zalayeta duplázott). A „zebrák” hat for­dulóval a bajnoki szezon vége előtt hét ponttal vezetnek az Albinoleffét 1-0-ra megverő Napoli előtt. Nem kell Ronaldo BRAZÍLI Nem számít Ronaldo szolgálataira a Copa Américán Dunga, a brazilok szövetségi kapitánya. A szakember kije­lentette, hogy szeretne más játékosoknak is lehetőséget biztosítani a június 26. és június 15. között Venezuelában ren­dezendő kontinentális tornán. Megsérült Rafael Márquez SPANYOLORSZÁG. Eddig isme­retlen körülmények között, az ágyában szenvedett izomhú­zódást Rafael Márquez, a Bar­celona mexikói hátvédje. A két hétig harcképtelen futballistát a spanyol újságok máris kajánul kipécézték, és kíváncsian vár­ják a sérülés magyarázatát. Tűz a lelátón NÉMETORSZÁG. Nyomozást in­dít a Német Labdarúgó-szö­vetség a Rot-Weiss Es­­sen-Rostock (0-0) másod­­osztályú bajnokin történt tűzeset miatt. A vendégek szurkolói tüzet gyújtottak a lelátón, aminek következté­ben tizennégy ember megsé­rült, hetvenöt személyt pedig előállított a rendőrség. Új edző a Boltonnál ANGLIA. Kinevezték a vasárnap lemondó menedzser, Sam Allardyce utódját, a Bolton kispadján az eddigi másod­edző, Sammy Lee ül majd. Az új szakvezető célja, hogy a hátralévő két forduló során a Wanderers megőrizze ötödik helyét a tabellán. agg.,- ^ -ajsa f ■ sgfe $ « « &&&? «5*» s^y ',4. TOVÁBBI TIPPMIXEREDMÉNYEK 017. D, 2.75.018. H, 2.70.019. H, 2.60.020. D, 2.50.021. H, 1.80.022. H, 2.95.023. D, 2.15.024. H, 2.30.025. V, 1.50.026.­034. 026. H, 3.50. 110. H, 1.60.111. H, 1.75.176. V, 1.80.177. H, 1.50. 178.D,2.75.179. H, 1.35. Az eredmények tájékoztató jellegűek, a többi keddi esemény lapzárta után ért véget. ­ KÉPES SPORT-POSZTEREN KAKA ÉS AZ ÚJPEST! Ha szerda és posz­terek, akkor Képes Sport. Kétoldalas poszterre került a brazil Kaká (Milan), az Újpest focicsapata, valamint az olasz bajnok Internazionale. Egy­oldalas poszteren feszít Lionel Mes­­si (Barcelona), Michael Carrick (Man. United), a KS-retróba pedig a teni­szező Boris Becker (1985) került. ­ Sérülés vagy sértődés? ■ Az angol siutó egy nappal a BL- visszavágó előtt megtalálta azt a témát, amellyel el lehet adni az új­ságokat. A Chelsea vasárnapi edzése után ugyanis kiderült, hogy Andrij Sevcsenko megsérült, és csak a lelátóra ülhetett. Az ukrán csatár esete azonban nem ennyire egyszerű, hiszen a bennfentesek tudni vélik: a nyáron klubcsúcsnak számító 45 millió euróért megvá­sárolt támadó, aki Londonba kerü­lése óta többször is nézeteltérés­be keveredett José Mourinho me­nedzserrel, megsértődött, amikor megtudta, hogy nem lesz kezdő a Liverpool ellen. Kedd délután a Chelsea hivatalos közleményben jelentette be, hogy az ukrán tényleg sérült, izomhúzó­dást szenvedett a vasárnapi trénin­gen, és nem sértődés miatt került ki a Liverpoolba utazó keretből. A to­vábbi feltételezéseket megelőzve Sevcsenko is megszólalt, s elmond­ta, nagyon sajnálja, hogy nem lehet csapatával a szezon egyik legfonto­sabb meccsén. Az igazságot nem tudhatjuk, de tekintve, hogy a világ egyik leg­profibb és legszimpatikusabb já­tékosáról van szó, aki klubszinten már mindent megnyert, s millió­­szor bizonyította lojalitását és klasszisát, talán megkockáztat­hatjuk: valóban sérülés, s nem holmi hiszti miatt nem játszott Li­verpoolban. * 4 Andri Sevcsenko szomorúsága érthető, este nem futballozhatott PERCRŐL PERCRE 7. perc: Gerrard jobb oldali szabadrúgása után a hosszú oldalon, Drogba szorításában érkező Crouch hiába csúszott be az ötösön, nem tudta elér­ni a labdát. 10. perc: Drogba indult meg a jobb oldalon, az alapvonalig vezette a labdát, de beadása nem jutott el Kalouig, Car­­ragher ugyanis tisztázni tu­dott. 22. perc: Joe Cole rúgta fel Steven Gerrardot a bal olda­lon, a megítélt szabadrúgást a sértett okosan középre gurí­totta, és az érkező Agger 17 méterről, bal lábbal - a szo­katlan figura láttán megder­medő védők lábai között - a jobb alsó sarokba bombázott. 1-0 32. perc: Drogba kapott labdát a tizenhatos jobb olda­lánál, kapura fordult, és 11 méterről lőtt, de Reina ki tud­ta ütni a bombaerősen a „sze­me közé” érkező labdát. 40. perc: Jobb oldali szög­let után középen Drogba fejelt Essien felé, a ghánai azonban­­ inkább vállal, mint fejjel - fél méterrel a jobb kapufa mellé csúsztatott. 56. perc: Pennant húzta meg a jobb oldalon, beadása után a hosszú oldalon érkező Crouch éles szögből, öt méterről fejelt, de Cech láb­bal hárított a jobb alsó sarok elől. 59. perc: Riise bal oldali be­adása után a remek ütemben felugró Kuyt fejelt tíz méterről kapura, a labda a lécről pat­tant vissza a mezőnybe. 71. perc: Terry hibája után Pennant került helyzetbe a ti­zenhatoson belül a jobb olda­lon, de 10 méteres, jobblábas lövésébe Essien önfeláldozó­­an belevetődött. 75. perc: Ashley Cole ira­modott meg a bal oldalon, be­adása után Carragher közvet­lenül a kapu előtt mentett a berobbanó Drogba elől, a bíró azonban kirúgást ítélt... 83. perc: Zenden húzott középre a bal oldalon, majd 16 méterről, jobb lábbal lőtt, Cech azonban vetődve hárí­totta a bal alsó sarokba tartó labdát. BIZONYÍTVÁNY Bombagól a dán hátvédtől Daniel Agger góljával életben tartotta a Liverpool reményeit Mindkét kapus megtette a magáét, a hazaiaknál pedig a teljes véde­lem dicsérhető, Daniel Aggert gól­ja közülük is a mezőny legjobbjává emeli. John Arne Riise rengeteget robotolt a bal oldalon, Jermaine Pennant ügyesen játszott a jobb szélen, de az okos gólpasszt adó csapatkapitány, Steven Gerrard és Javier Mascherano sem ját­szott rosszul. A Chelsea ezúttal nem tudta hozni az első mér­kőzésen mutatott formáját, senki sem nyújtott átlag fölöttit mezőnyjátékosaik közül. Azt említ­sük meg, hogy Michael Essien megállta helyét a számára szokta­­lan szerepkörben - középhátvéd­ként.