Nemzeti Sport, 2008. március (106. évfolyam, 60-88. szám)

2008-03-01 / 60. szám

* *+ _+■ » REMEK MÉRKŐZÉS a Soproni Liga 17. fordu­lójának nyitányánA NAP MECCSE ZALAEGERSZEGEN NEM TITKOLJÁK, HOGY A BAJNOKI ÉVAD VÉGÉN ISMÉT SZERETNÉK ÁTÉLNI A 2002-ES ARANYPILLANATOKAT ZTE: Pazar támadójáték Vlaszák Máté, Mijatovic, Botis, Vulin Zatara, Davidov, Molnár B., Koplárovics Waltner, Meyé JC3) \ CSERE: Meyé helyett Balázs Zs. a 72., Vulin helyett Kocsárdi a 78., Zatara helyett Horváth A. a 87. percben ÚJPEST (0) Balajcza Korcsmár, Juhár, Böjte, Sadjo Foxi, Bozsics, Radulovic, Tisza Kovács Z., Dourandi CSERE: Kovács Z. helyett Moldovan az 55., Sadjo he­lyett Hajdú a 71., Foxi helyett Ebala a 83. percben Zalaegerszeg, 7500 néző Gólszerző: Zatara (1-0) a 15., Waltner (2-0) a 19., Meyé (3-0) a 43., Tisza (3-1,11- esből) az 54., Zatara (4-1) az 58. percben Sárga lap: Sadjo (Máté buktatásáért) az 5., Vulin (Tisza buktatásáért) a 75., Dourandi és Molnár (kakaskodásért) a 80. percben Játékvezető: Arany Tamás (8). A lüktető iramú játékot jól követte, néhány taktikai szabálytalanságot szigorúbban is büntethetett volna. Asszisztensek: Kovács Z, Butkai Zs. Szögletarány: 4:6 (1:4) AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE Vlaszák Géza 6 A tizenegyest jó érzékkel hárította, az ismétlésnél már nem volt szerencséje. Máté Péter 6 Alig tudtak támadást vezetni az ő oldalán, megbízhatóan, harcosan futballozott. Matej Miljatovic Több nemek mentéssel vétette észre magát, versenyben volt a mezőny legjobb jadméért. Sorin Botis Rengeteg labdát elfejelt, stabilitást adott az egerszegi védelemnek. Lovre Vulin 5 Többször megforgatták, átlátszották, kicselezték.......................................... Imád Zatara 8 Nagyszerűen mutatkozott be a zalai szurkolóknak, egészen messziről ért oda Waltner Róbert beadására az első gólnál. Második góla is nagyszerű teljesítmény volt Milan Davidov A magyar mezőnyből kiemelkedik technikai képzettségével, és bár nem gyors, bal lába kitűnő­ vezéregyénisége volt a hazaiaknak. Molnár Balázs Szürkébben teljesített a megszokottnál, de a rutinja rengeteg szituációban kisegítette. Koplárovics Béla Több jó beadással és lendületes átadással vétette magát észre. Waltner Róbert Az első két gólban nagy szerepe volt, az elsőt előkészítette, a másodikat maga szerezte. Roguy Meyé Semlegesítése megoldhatatlan feladatot jelentett az újpesti védőknek. Három gólban benne volt,a harmadiknál higgadtan fejezte be a támadást A CSERÉK közül Balázs Zsolt is f­elfutással mutatkozott be, Kocsárdi Gergely(-) visszatérését társai széppé tették, Horváth András (-) néhány perc után pacsizhatott a közönséggel. Balaycza Szabolcs : Az első hazai gól előtt bravúrral mentett, utána tehetetlen volt... Korcsmár Zsolt : Nem találta a helyét, bizonytalanul futballozott. Juhár Tamás Egyszerűen képtelen volt lépést tartani a hazaiak csatáraival. Rosszul helyezkedett, állandóan elrohantak mellette - lassúsága több mint kínos... Böjte Attila 4 Egy középső védőt sohasem dicsér, ha a csapata négy gólt kap. Sadjo Haman 4 Bántó hibák sorozata jellemezte a játékát: rengeteg labdát elveszített Foxi Ketheroama Hosszú percekre eltűnt, finoman fogalmazva sem tudott segíteni csapatán. Mario Bozsics Sokszor úgy tűnt, mintha egyedül küzdene a pálya közepén a zalai túlerővel. Sasa Rad­ovic­s Észrevehetetlenül futballozott, ami egy szervező középpályástól nehezen elfogadható. Mitől ilyen biztos a helye a bajnokesélyesnek mondott csapatban? Tisza Tibor 4 Reklamálásaival, műeséseivel tűnt ki, szerencséje volt, hogy elrontott büntetője után hozzá pattant a labda. Kovács Zoltán 4 Egy kevéssé veszélyes lövéssel próbálkozott - ennyit tudott hozzátenni az Újpest játé­kához pénteken este. Denis Dourandi 4 Alig-alig került a kapu közelébe, eléggé visszafogott teljesítményt nyújtott. A CSERÉK közül Moldovan Tibor (4) nem tudott a kapu közelébe keveredni, Hajdú Norbert­ egy célt tévesztett lövészjegyez, Christian Ebala (-) elmondhatja magáról, hogy benne volt a tv-ben. a PIETSCH TIBOR, SOMOGYI ZSOLT Habár a télen az újpesti foga­dalmakkal volt tele az újság, mi­szerint a lilák bajnokok szeret­nének lenni, úgy fest, az Újpestieknek komolyan veendő riválisuk akad­­ a Zalaegerszeg. MESTERMÉRLEG Az első két tavaszi mécs­esünkön négy ponttal is elé­gedett lettem volna, így most nagyon boldog vagyok! Opti­málisan alakult ez a találkozó a számunkra, az ellenfél min­den hibáját kihasználtuk. Azt gondolom, hogy a két támadószellemű csapat ösz­­szecsapása jó szórakozást jelentett a szurkolóknak. Nagyszerű eredményt ér­tünk el, de nálam az Újpest továbbra is a bajnoki cím fa­­voritja. Már csak azért is, mert az elöl lévőket itthon látjuk vendégül... SZLAVKO PETROVICS a ZTE vezetőedzője A támadófutballt helyeztük előtérbe, és ez a szándékunk a vereség után sem változik. Nyíltan játszottunk, de túl so­kat hibáztunk, s ezeket kö­nyörtelenül kihasználta a ZTE. Ivan Dudics és Vermes Krisztián hiányzott a védelemből, és ez a találko­zó rávilágított csapatunk gyengeségeire. A szünetben azt kértem a játé­­kosoktól, hogy nyerjék meg a második félidőt. URBÁNYI ISTVÁN az Újpest vezetőedzője „Törő” táncolt, Kardos József úgy söprögetett, hogy azzal el­nyerte volna a „házmesterek gyöngye" címet, Urbán Flórián pedig bejátszotta az egész pá­lyát. A végeredmény nem is le­hetett más, mint vendég­­győzelem: az Újpest korábbi ki­válóságai (persze mindenki a maga idejében volt „király”) 7-3-as diadalra vezették a ma­gyar öregfiúk-válogatottat a ZTE veteránjai ellen. A taps azért a veszteseknek is járt: ha 1972 tavaszán nem vívják ki az élvonalbeli szereplés jogát, Egerszegen nem péntek este ünnepelhették volna az egylet 1000. NB I-es fellépését. Hogy a múlt heti jubileumot hány pezsgősüveg felbontásá­val tették emlékezetesebbé az egerszegiek, nincs informáci­ónk, de abban biztosak va­gyunk: a Paks elleni 3-0 nem váltott ki akkora eufóriát Zala megyében, mint az Újpesttel szembeni 4-1. Ha azt mondjuk, hogy Törőcsik András, Kardos József és Urbán Flórián simán befért volna a pénteken látott Újpest­be, még finoman fogalmazunk. Holott eleinte úgy tűnt, a lilák­nak nem kell lógó orral távozni­uk, hiába futballoztak idegen­ben, ugyanúgy négy csatárral rohamoztak (az alapból előre­tolt Kovács Zoltán és Denis Dourandi mellé Foxi Ketheroa­­mának, valamint Tisza Tibor­nak kellett­­ volna­­ felzárkóz­nia), mint hazai pályán szok­tak. A csütörtökön útrakelő, Zalakaroson éjszakázó látoga­tók csak azzal nem számoltak, hogy a ZTE két támadója jóval nagyobb veszélyt jelent majd. Roguy Meyé és Waltner Róbert akkor csinált bohócot a fővárosiak hátsó alakzatából, amikor csak akart­­ és gyakran akart... A tervek szerint a szünetben az „öregeket” köszöntötték volna, ám a fieszta elmaradt. A hivatalos indoklás szerint szer­vezési hiba miatt, ugyanakkor nem tartjuk kizártnak, hogy azért, mert a maiakat most na­gyobb ünneplés illette meg - joggal. Luftballonok, görögtüzek, ZTE-induló - volt itt minden, ami egy fiesztához elengedhe­tetlen. Persze mindez nem jö­hetett volna létre a parádézó hazai együttes nélkül, amely jelezte: ha még a közeljövőben megérkezik a várt főszponzor, a bajnoki címre is esélyes lehet. Merthogy Egerszegen nem titkolják, ha minden jól megy, még az idén szeretnék újra át­élni a 2002-es aranypillanato­kat. „Az aranyéremről, sőt bármi­lyen éremről korai beszélni, egyelőre örüljünk csak az Új­pest elleni sikernek - mondta roppant szerényen a házigaz­dák egyik legjobbja, Waltner Róbert. - Úgy érzem, kiválóan futballoztunk, s nem egy-két egyéni villanás, hanem a csa­pategység döntötte el a mér­kőzést. Hadd fűzzem hozzá, hogy szurkolóink csodálatosak voltak, ahogy például engem fogadtak, az minden képzeletet felülmúlt. Valójában még fel sem fogtam, mekkora győzel­met arattunk, ám ha alszom rá egyet, vagy kettőt, akkor felfo­gom, hogy ez egy tökéletes este volt. ” Bővebb kommentár aligha szükséges. A Tabella az 5. oldalon II. perc.: Zatara három (!) újpes­ti védőt megelőzve jobbal kapura lőtt, Balajcza bravúrral védett, ám a kipattanó labdát a légiós öt méterről fejezte a kapu bal oldalába. 1-0 19. perc Möyé emelt középre, Waltner pedig négy méterről a ka­pu bal oldalába fejelte a labdát. 2-0 : Vlaszák kirúgása után Böjte belecsúsztatott a labdába, s ezzel „helyzetbe hozta” Meyét, aki 14 méterről jobbal a kifutó Balajcza mellett a kapu közepé­be gurította a labdát. 3-0 54. perc: Waltner kezezése miatt Arany játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Tisza előbb a jobbra vetődő Vlaszákba lőtt, majd a ki­pattanó labdát ballal a kapu köze­pébe továbbította. 3-1 58. perc: Davidov előbb kötényt adott Bozsicsnak, majd balról haj­szálpontosan ívelt Zatara lábára, aki jobbal hat méterről, kapásból - Balajcza lába között - bombá­zott a kapu közepébe. 4-1 is Újpesti asszisztálás mellett fejelte a kapuba a labdát a zalaegerszegi támadó, Waltner Róbert A mérkőzésről tudósított: NL-KRITIKA A MECCSRŐL A sebesség döntött Jó mérkőzés volt! A zalaiak hazai pályán nem akartak bekkelni, míg az Újpest bajnoki reményei élet­ben tartása miatt kezdett a két csatár mellett két támadó felfogá­sú, gólerős középpályással, Foxi Ketheroamával és Tisza Tiborral. A mérkőzést a sebesség döntötte el, a zalaiak csatárai gyorsabbak, lendületesebbek voltak, mint az újpestiek középső védői. Pedig a mérkőzés úgy kezdődött, h hogy az Újpest lesöpri ellenfelét. A vendé­gek az első percekben kapujuk elé szorították a kék-fehéreket, ám túlságosan kinyíltak, így Roguy Meyé és Waltner Róbert könnye­dén megélt a vendégvédők kö­zött, az Újpest által felkínált nagy területeken - a saját védelme ne­héz helyzetbe sodorta az önma­gát bajnokesélyesnek tekintő Új­pestet. .. A mérkőzés tanulsága: a tapasztalat, a rutin mit sem ér, ha bántó lassúsággal párosul. Egy bi­zonyos futógyorsaságra még a magyar bajnokságban is feltétle­nül szükség van. OSZTÁLYZAT ­ # LABDARÚGÁS 13 itemsz­sport 2008. március 1. szombat IIRDETES Műfüves foci Indul az új bajnokság www.m­etrosport.h­u - 06 (30) 921-0162