Nemzeti Sport, 2008. június (106. évfolyam, 148-177. szám)

2008-06-01 / 148. szám

­ SOPRONI LIGA 30. FORDULÓ( ÚJPEST FC WCO) Polekszics Bernáth, Szűcs I., Takács Z., Szatmári Huszák, Kiss Z., Leandro, Czvitkovics Bogdanovics, Kerekes CSERE: Huszák helyett Dombi az 55., Szűcs Z. helyett Szakály P. a 65., Kerekes helyett Kouemaha a 74. percben Balajcza Dudics, Vermes, Böjte, Regedei Bozsics, Habi Hullám, Sándor Gy., Hajdú N. Foxi CSERE: Böjte helyett Juhárasz., Hajdú N. helyett Radulovic az 53., Hullám helyett Kovács Z. az 58. percben Debrecen, 7500 néző Gólszerző: Bogdanovics (1-0) a 7., Kerekes (2-0) a 39., Regedei (2-1) a 85., Bogdanovics (3-1) a 86. percben Kiállítva: Habi az 56. percben Játékvezető: Arany Tamás (8). Nagyvonalúan dirigált, igyekezett lapok nélkül levezet­ni a meccset, Habi Ronald szabálytalanságánál azonban kénytelen volt elővenni a pi­ros lapot. Asszisztensek: Ring Gy., Márton Zs. Szögletarány: 6:8 (2:2) A mérkőzésről tudósított:­­ BERECZKY ATTILA, LIPCSEI ÁRPÁD Nem sokáig éltek az Újpest győzelmi reményei Debrecen­ben: a fővárosiak lélekben ko­rán feladták a számukra a bronzérem megszerzésével kecsegtető, már biztos ezüst­érmes DVSC-TEVA elleni mér­kőzést, így a negyedik helyen zárták a Soproni Ligát. A baj­noki címvédő Lokinak ebben az évadban az MTK mögött az ezüstérem jutott. „Tudsz úszni? Nem. És ha megfizetem?” A Hofi-vicc jutott Sallói Ist­ván Újpest-sportigazgató eszé­be tíz perccel a kezdés előtt ar­ra utalva: a pénznek mint mo­tivációs tényezőnek ezúttal az utolsónak kellene lennie, ami a lila-fehérek játékosainak fejé­ben megfordul. Merthogy alapvetően a presztízs miatt illene nyernie a csapatnak - moralizált az elöl­járó, hangsúlyozva: ha a fővá­rosi együttes képes az utóbbi hetekben mutatott formából kiindulva bravúrként elköny­velendő sikerre, önmagának is bizonyít. Illetve akadt még egy, a láto­gatók szempontjából kevéssé elhanyagolható mozgatórugó, hogy megőrizzék a DVSC vélel­mezhető Magyar Kupa-beli el­sősége miatt UEFA-kupa-indu­­lást (egyébként célprémiumot) érő harmadik helyüket a tabel­lán. Hogy sorsát a saját kezé­ben tartsa, az Újpest számára a „legegyszerűbb" forgatókönyv­nek a Loki legyőzése tűnt. A párharcot övező misztiku­mot az MLSZ bíróküldő titko­lózása nem fokozta - az ezüst­ös a virtuális bronzérmes parti­ját Arany vezette­­, de hét perc elteltével a szövetség által fennhangon hirdetett fair play, azaz a kezdési időpontok egy­idejűsége is jelentőségét vesz­tette (az előző két fordulóra a fenti angol szókapcsolatot szó­tárából ideiglenesen törlő sportági vezérkar a harmadik helyről döntő DVSC- Újpest és DVTK-Győr mérkőzés kezdési időpontját egységesítette). A kezdeményezést az első sípszóval magukhoz ragadó debreceniek 420 másodperc lepergésével már vezettek, sőt úgy tetszett, könnyedén kopí­­rozhatnák a szerdai, kispesti félidei állást (3-0), olykor olyan könnyedén játszották át az új­pesti középpályás- és védősort. A Hajdúk Split három évvel ezelőtti BL-selejtezős agyagba döngölésében (2005 nyarán összesítésben 8-0-val jutott to­vább a DVSC) két-két góllal el­évülhetetlen érdemeket szerző veterán csatárduó tagjai, Kere­kes Zsombor és Igor Bog­danovics a vendéglátó máso­dik találata előtt úgy passzolta ki az Újpest védelmét, mint ha a lilák bekksorában kizárólag serdülőkornak kaptak volna szerepet. A ciprusi élvonalba most feljutó Atromitosz Debre­cenben tartózkodó elnökének olyannyira megtetszett az „össztánc”, hogy a szünetben jelezte: ha teheti, a nyáron a szigetre invitálja a kettőst­­ szerződés-aláírásra. Ahogy adott esetben Paul Sturrock, a Plymouth menedzsere Leand­­rót. Ha az üzleteket nyélbe ütik, a DVSC-nél a nyáron ismét „építkezni” kell. A megállapítás az Újpestre is érvényes - feltételes mód nél­kül. • Löki: nagyon értékes lett az ezüstcsapat Ciprusra és Angliába is vinnék a Debrecen legjobbjait Amikor hátrány a létszámfölény, Juhár Tamás (a földön) becsúszása után Habi Ronald (9) piros lapot kapott, mert ráesett a gólhelyzetben kilépő Igor Bogdanovics lábára FOTÓ: CZAGÁNY BALÁZS AZ NL JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE: DVSC ÚJPEST Vukasin Polekszics 5 Akadt néhány szép védése, az Újpest góljában viszont benne volt. Bernáth Csaba Bejátszotta a jobb oldalt, rengeteget futott és ütközött. Szűcs István 6 Sérüléséig magabiztosan játszott a védelem közepén, a levegőben verhe­tetlen volt. Takács Zoltán A számára szokatlan szerepkörben is bizonyította, hogy a védelem bármely pontján lehet rá számítani. Szatmári Csaba : Főként az első félidőben játszott játé­kán a meccshiány, az idő múlásával magabiztosabbá vált. Huszák Tamás Túl óvatosan futballozott, keveset ment előre, pedig sebezhetőnek tűnt az újpesti védelem bal oldala. Kiss Zoltán 6 Remekül szűrte meg a pálya közepén a vendégek támadásait, ezen a posz­ton a hazai élvonal egyik legjobbja, Leandro de Almeida Hullámzó volt a teljesítménye, szépen futballozott, aztán eltűnt a mezőny­ben. Czvitkovics Péter Akadt néhány remek átadása, de nem ez volt a legjobb meccse a tavaszi szezonban. Igor Bogdanovics 8 A szerb csatár mérlege két gól és egy gólpassz, nem kérdés, ő volt a me­zőny legjobbja. Kerekes Zsombor Nagy kedvvel, gólra törően játszott, Igor Bogdanovics gólja előtt önzetle­nül játszotta meg csatártársát. A CSERÉK közül Dombi Tibor (5) sokat futott, Szakály Péter (-) nem igazán találta a meccs ritmusát,, Dorge Kouemaha (-) nehezen volt megjátsz­ható. Balajcza Szabolcs Négy-öt bravúrt is bemutatott, csapata mégis vereséget szenvedett. Ivan Dudics birkózott becsülettel, de Cvitkovics Péter megállítása meghaladta képes­ségeit. Vermes Krisztián - Igor Bogdanovics lefutotta, Kerekes Zsombor megforgatta - vastagon ben­ne volt az Újpest vereségében. Böjte Attila 6 Teljesítménye értékelhetetlen, sérülése miatt korán cserét kért. Regedei Csaba ö­römmel sikeresen állta útját a DVSC já­tékosainak, és szép átlövésgólt szer­zett. Mario Bozsics Egy életerős lövés, több rontott rövid passz, visszatérő tanácstalanság. Habi Ronald 6-2-4 A legharcosabb és a legprecízebb volt a vendégek játékosai közül a korábbi deb­receni középpályás. Kiállítása nem az ő lelkén szárad... Hullám Attila­­ iparkodott, egy-egy csellel is megpró­bálkozott, de ezzel sem emelkedett csapattársai fölé. Sándor György : Szerveznie kellett volna, amiben gyak­ran társai akadályozták. Benne legalább volt életkedv. Hajdú Norbert 4 Sem beadásai, sem távoli lövései nem sikerültek - gyorsan elkedvetlenedett. Foxi Ketheroama 4 Értjük, hogy el akarják adni, de ez játék nélkül talán jobban menne. A CSERÉK közül Juhár Tamás (4) kései becsúszásával kiállíttatta Ronald Habit, Sasa Raduloviccsal (5) ezért a produk­cióért nem hosszabbítanak szerződést, Kovács Zoltán (6) első labdaérintéséből gólt lőhetett volna, a legveszélyesebb Újpesti volt. NL-KRITIKA A MECCSRŐL A motiváció sokat ért. OSZTÁLYZAT ■ Az Újpestnek nyernie kellett volna a DVSC otthonában, hogy az UEFA-kupában és - negyedik­ként - ne a nyűgöt jelentő Intertotó-kupában induljon a nyáron. A legőszintébb harcmo­dor a cél eléréséhez a támadás lett volna, csakhogy a vendégek csatárai közül sérülés miatt a legértékesebb, Tisza Tibor, va­lamint a csupán termetével kitű­nő Denis Dourandi sem vállalta a játékot. Kovács Zoltán a padon kezdte a találkozót - utólag be­bizonyosodott, a DVSC elleni bajnokikon a gólokat ipari meny­­nyiségben termelő, ezúttal cse­reként pályára lépő ék volt a leg­­motiváltabb a bronzra hajtó fő­városi labdarúgók közül, csapat­ba jelölésével talán jobban járt volna a mérkőzést lélekben szé­gyenteljesen korán feladó Új­pest. Kovács Zoltánnal szemben Szentes Lázár Foxi Ketheroa­­mának szavazott bizalmat leg­elöl, csakhogy az afrikai támadó középpályás - nem először a tavasz folyamán - betlizett, képtelen volt megtartani a lab­dákat, erejéből alapvetően (hol jogos, hol mosolyt keltő) rekla­málásra futotta. Innentől fogva az újpesti támadójáték halálra volt ítélve. A bronzérem sorsa elrendel­tetett... " MESTERMÉRLEG Jól kezdtünk, de aztán néhány könnyelműség miatt pontatlan­ná vált a játékunk. Ennek elle­nére a szerdai Magyar Kupa­döntő első mérkőzése után egy bajnoki rangadót is meg­nyertünk, s ezért min­denképpen dicséret illeti a játékosokat. HERCZEG ANDRÁS ,a DVSC klubmenedzsere Sorsunk nem most dőlt el. A kivégzési parancsot már ré­gebben aláírták, szombaton pedig végrehajtották az ítéle­tet. Viszont van jövőképünk­­ és lesz is szebb jövőnk. SZENTES LÁZÁR az Újpest vezetőedzője y pare: Kiss Zoltán adott remek labdát a jobbösszekötő helyén ki­ugró Kerekesnek, aki betört a ti­zenhatoson belülre, majd önzetle­nül a középen érkező Bogdano­­vicshoz passzolt, a szerb csatár pedig négy méterről jobbal a kapu jobb sarkába lőtte a labdát. 1-0 39. perc: Bogdanovics ugrott ki a jobbösszekötő helyén, a tizenha­tos előtt megforgatta Vermest, majd a középen lendületből érke­ző Kerekes elé játszott, aki nyolc méterről jobbal a léc alá lőtt. 2-0 Bogdanovics lépett vol­na ki egyedül az újpesti térfél köze­pén, amikor a becsúszó Juhár lábá­ban eleső Habi buktatta a deb­receni csatárt, ezért Arany játék­vezető egyből a piros lapot mutatta fel a vendégek középpályásának. 1 61. pars: Bogdanovics ívelt jobbról a kapu elé, a balösszekötő helyén érkező Kerekes hat méter­ről kapásból lőtt, Balajcza lábbal szögletre mentett. SS. pe Regedei vállalkozott 17 méterről jobbal, s a kapu közepé­be tartó lövés után a labda Polekszics feje fölött, a kezei kö­­ zött vágódott a hálóba. 2-1 86. perc Bogdanovics lépett ki egyedül a balösszekötő helyén, el­fektette Balajczát, majd hat mé­terről jobbal a kapu közepébe gu­­ rította a labdát. 3-1 I innADTlßAC 1*5 JLlJAJDJLJPAAai«Ui ISIID I ■# 2008. június 1„ vasárnap nemzetisporT