Nemzeti Sport, 2008. november (106. évfolyam, 299-327. szám)

2008-11-02 / 299. szám

MESTERMÉRLEG Nyolcvanöt percen keresztül ostromoltuk a Nyíregyháza kapuját... Az eredmény elle­nére sem tudom elmarasztalni táltosaimat, nem kell lehor­­d­ott fejjel­ közlekedniük. Rengeteg feladat áll még flfen előttünk, mostantól arra kell koncentrál­nunk. EGERVÁRI SÁNDOR 55 a Győr vezetőedzője RÉVÉSZ ATTILA a Nyíregyháza Mubtmenedzsere. Számunkra nagyon fontos mérkőzésen vagyunk túl, nagyon boldogok lehetünk. Az ETO irányította a játékot, mi erre is készültünk. Úgy érzem, mentálisan továbbra is erősek vagyunk­­ és szeren­csések. A LELÁTÓRÓL NÉZVE Annyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni, amennyit a győ­riek elpuskáztak. Szerény képességű játékosok küzdelmét hoz­ta ez a mérkőzés, bizony, egyik oldalon sem láthattunk kiemel­kedő teljesítményt. A győri védelem óriási hibája a kapott gól, a támadók pedig rendre kihagyták helyzeteiket. Szembetűnő volt, hogy támadásnál a győriektől sokan maradtak hátul, nem zár­kóztak fel eléggé. A Nyíregyháza maradéktalanul végrehajtotta, amiért jött, hiszen kitűnően rombolta a Győr játékát. Persze mondhatnám azt is, hogy vannak ilyen mérkőzések, amikor az egyik oldalon több helyzetből sem sikerül gólt szerezni, míg az ellenfél egy helyzetből betalál - azonban a mai ETO-nak az ilyen meccseken már nem szabadna megbotlania... PALOTAI KÁROLY korábbi olimpiai bajnok labdarúgó, volt FIFA-játékvezető T Q ’ s ADTTfvA^S I K IiAijIJnKUIXllo I «3» 2008. november 2., vasárnap nemre sport SOPRONI LIGA 13. FORDULÓ Koncentrálni is tudni kell! A Győr a legnagyobb helyzeteket is kihagyta, míg a Nyíregyháza belőtte az egyetlent Varga Z. Tokody, Lupics, Zámbó, Völgyi Koltai, Jaki, Józsi, Bicák Bajzát, Böőr CSERE: Ji kiín­jiittKÖ­ic? Z. a szünetben, Völgyi helyitt" Bunovics a 62., Tokody helyett Nikolov a 74. percben Illyés Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci Zabos Sztojkov, Miskolczi, Ramos, Lippai Dosso CSERE: Lippai helyett Bárányos a szünetben, Zabos he­lyett Ambrusz a 76., Ramos helyett Apostu a 85. percben Győr, 2200 néző Gólszerző: Sztojkov (0-1) a 61. percben Sárga lap: Ramos (Koltai buktatásért) az 58. percben Játékvezető: Berger József (8) Végig jól helyezkedve, akciókörelből hozta meg íté­leteit. Asszisztensek: Forgács Attila, Huszár Balázs Szögletarány: 7:5 (1:1) ■ A mérkőzésről tudósított: LAPINCS ATTILA, VAJDA GYÖRGY Győrben nem történt semmi különös: a tabellán előrébb ál­ló Nyíregyháza legyőzte az im­már a tizedik helyen szerény­kedő ETO csapatát. Meglepe­tésről csak azért beszélhe­tünk, mert a vendégek egy helyzetből egyszer betaláltak, a hazaiak pedig fél szezonra való helyzetből egyet sem ér­tékesítettek. Habár a mérkőzés után az ETO mesteredzője, Egervári Sándor azt mondta, a vereség ellenére sem marasztalja el játékosait, azaz a Nyíregyháza elleni 0-1 után sem kell leszegett fejjel közlekedniük a városban, azért érdemes volt a meccsel kapcso­latban meghallgatni más szak­ember véleményét is. A mérkőzést a lelátóról nézte végig a korábbi olimpiai bajnok labdarúgó, később remek és si­keres FIFA-bíró, Palotai Károly, akinek a kritikájára odafigyelnek az emberek. Ő éppenséggel arról (is) beszélt, hogy szerény képességű játékosok produkció­ját látta, s hogy bizony a futball­ban nehéz magyarázatot adni arra - még akkor is, ha hébe-hó­ba vannak is ilyen meccsek... hogy a támadók kihagyják a helyzeteket, a védők pedig óriá­sit hibáznak. A két nyilatkozat tűz és víz, legalábbis abból a szempontból, hogy mennyire más a hozzáállá­sa a futballhoz két elismert szak­embernek. Az edzőé - merthogy az övé ilyen szakma - inkább konfliktuskerülő, a meccset szak­maibb szemmel néző korábbi já­tékosé érthetően kritikusabb. Miután az elmúlt bajnokság bronzérmeséről, ebbéli minő­ségében pedig a magyar fut­ball egyik reprezentáns együtteséről van szó, a kritiku­sabb megjegyzésnek lehet szi­lárdabb alapja. Furcsa is, hogy a nyáron még a VfB Stuttgart ellen UEFA-kupa-selejtezőt játszó ETO-nál nem találják a magyarázatát a jelenlegi sze­rény tizedik helyezésnek, a gyatra helyzetkihasználásnak (magyar szinten a zöld-fehé­reknél kivételesen jó képes­ségű támadókat küldhet az edző pályára) s annak, hogy Győrben a jelek szerint még mindig úgymond alapfelada­tokkal küzd a szakmai stáb, je­lesül, a játékosokban tudatosí­tani kell: a modern futballban tucatnyi helyzetet nem szabad kihagyni. A mentális felkészí­tés - gondolnánk - nem abból áll, hogy egy-egy meccs előtt a labdarúgó koncentrálóképes­ségét fokozza a kispadon ülő szakvezető; ha egy profi játé­kos ennek nem tud megfelelni, úgy igenis ő gondolkodjon el a produkcióján, és legyen benne annyi kurázsi, hogy néhány napig lehajtott fejjel járkál az utcán - hiszen vereségért csak egész extra esetben jár vállve­­regetés. Márpedig a Nyíregyháza el­leni kudarc nem tartozik ebbe a kategóriába. Azonban a történetünket itt fordíthatjuk meg, s mondhat­juk, lám, a pozitív példa, amit Aco Sztojkov tett, hiszen ő azt az egyetlen helyzetet váltotta gólra, amiért a Spartacus az országot átutazta a szombat esti kilencven percért. S ha már a koncentrálóképesség szóba került a meccs kapcsán, hozzátehetjük: a nyíregyházi­aknak nem lehetett könnyű ez a mérkőzés, hiszen a vendég­drukkerek egy csoportja a szü­net után magához hívatta a csapatkapitányt, Zabos Attilát és Révész Attila klubmene­dzsert, kérve, hogy a dunaszer­­dahelyi eseményekre tekintet­tel (Szlovákiában a DAC-Slo­­van meccsen magyar nézőket vertek meg) vonuljon le a pá­lyáról a csapat. A Nyíregyháza azonban maradt, s teljesítette, ami egy futballcsapat köteles­sége: függetlenül minden külső körülménytől (papíron erősebb ellenfél, lelki té­nyezők) a győzelemért hajtott. Nem is volt véletlen, hogy a le­fújás után senki sem magya­rázta a Nyíregyháza sikerét - a látottak alapján ez volt a ter­mészetes... ■ Mindegyik győri­­ helyzet kimaradt,­­ bombázta a labdát. FOTÓ: MEGGYESI BÁLINT­ ­ Bajzát Páter vagy a védőbe, vagy pedig a kapufára NS-KRITIKA A MECCSRŐL A kapkodásnak ára volt... OSZTÁLYZAT Szinte értékelhetetlen első félidő után azért kapott közepes osztályzatot a találkozó (ugyebár az egyestől az ötösig osztályozzuk a meccset), mert a második félidőben a rendkívül sok hazai helyzetnek köszönhetően látványo­sabb, izgalmasabb lett a mérkőzés. A vendégek bizonyították, miként lehet egy helyzetből is három pontot szerezni, a hazaiak pedig azt, miért nem sza­bad átaludni egy félidőt, a szünet után kapkodva, mindent egy lapra feltéve támadni s így a védelmet megnyitni. A Nyíregyháza a kontrákra játszott, nagyszerűen zárta le a vonalak melletti területet, s ha mégis beívelték a lab­dát a tizenhatosukra, átjátszhatatlannak bizonyult a vendégvédelem. AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE FEHÉRVÁR Varga Zoltán 4 Óriásit hibázott a vendéggól előtt, hi­szen a Zoran Supics által felfejelt labdát nem húzta le a levegőből.__________ Tokody Tibor 4 Rendre felért a támadásokhoz, s hely­zetbe került. Zoran Supics 4 Nagy csatát vívott Lindou Dossóval, de kevés sikerrel. Zámbó Bence 5 Technikás, gyors, és megfelelő a játékin­telligenciája is. A kudarc nem az övé volt... Völgyi Dániel 4 Fegyelmezetlenül s haszontalanul is fut­ballozott.............................._____ Koltai Tamás 5 Ezen a találkozón keveset mutatott tehetségéből. Jákl Antal 5 Alig-alig találkozott a középpályán ellen­féllel, ezért indokolt volt a cseréje. Józsi György 4 Játékmesterként körülményesen fut­ballozott. Mário Bicák 4 Osztályzata az alibizésnek szól............ Bajzát Péter 4 Egy félidő alvás, egy félidő játék. Böőr Zoltán 6 Jól játszott, de ennek nem volt haszna. A CSERÉK közül Kovács I Zoltán (5) a leg­nagyobb helyzeteket is elhibázta, Bóján, Brnovics (-) és Nikolov Balázs (-) lendületet adott az ETO-nak. NYÍREGYHÁZA Illyés Dániel 6 Magabiztosan védett, s a kapufa is segítette............................................. Perényi Szabolcs : Lehetne gyorsabb és erősebb, de szé­gyenkeznie nem kell. Yves Mboussi 7 A csapat és a mezőny legjobbja volt, mondhatni, hiba nélkül futballozott. Sabin Cosmin Goia 7 Csak egy árnyalattal maradt el jó telje­sítménye védőtársáától. Claudiu Cornaci 6 Remekül zárta le a pálya bal oldalát, s ha erejéből futotta, akkor előretört. Zabos Attila 6 Sokat futott, nagyot küzdött, elfáradt. Aco Sztojkov 6 Sokat ügyetlenkedett, de három pontot érő gólt szerzett. Miskolczi László 5 Az első félidőben rengeteg hibával fut­ballozott. Colon Luis Ramos 6 Hihetetlenül sokat futott, szerelt, kár, hogy az átadásaiba néha hiba csúszott. Lippai Ákos 5 Fegyelmezetlenül futballozott, ezért jo­gos volt cseréje. Lindou Dosso 6 Erős, gyors futballista, jól tartotta meg a labdákat. A CSERÉK közül Bárányos Zsolt (5) és Ambrusz Árpád (-) sokat segített, Bogdan Apostu (-)jól állta a sarat. 26. perc: Koltai bal oldalról el­végzett szögletrúgása után Völ­gyi mellel levette a labdát, Lippai a kezénél fogva lerántotta a játé­­kost, de Berger játékvezető továbbot intett. 61. pe­reA Lupics fején meg­pattanó labda Dosso elé került, aki a levétellel azonnal a jobb ol­dalon érkező Sztojkov elé ját­szott, ő pedig hat méterről ballal a kapu bal oldalába lőtt. 0-1 68. perc: Bajzát fordult le védőjéről, majd középről, hét méterről a bal oldali kapufára lőtte a labdát, a kipattanót követően Koltai ismételhetett, de ő hat méterről ballal a lécre bombázott. HIRDETÉS