Nemzeti Sport, 2009. május (107. évfolyam, 118-147. szám)

2009-05-02 / 118. szám

SOPRONI LIGA 26. FORDULÓ Elrontott marketingvizsga Tizenkétezer nézőt csalt ki az ETO, de nem tudott megfelelni közönségének A mérkőzésről tudósított: ■ KUN Z0LTÄN, LAP1NCS ATTILA A gyors győri gól alapvetően meghatározta a játék képét, ám a Vasas a végén egyenlített. A tizenkétezer néző nem ünne­pelhette csapatát Tizenkétezer néző érezte úgy, hogy ezért az ETO-ért érdemes meccsre menni. Vonzó volt a stadion melletti majális, még vonzóbb az ingyenes belépés, de a legvonzóbbnak alighanem az Egerszegen szerzett hét gól, na meg a tavaszi veretlenség bizo­nyult. Tizenkétezer néző ujjongott a harmadik percben, amikor a Győr megszerezte a vezetést. Úgy fest, végre kezd összeérni a csapat,­­és senki sem mondja, hogy a téli edzőcsere elhibázott lépés lett volna. Ugyan jogos volt a kritika a gyengébb bajno­ki vagy MK-meccsek után, de kit érdekel, hogy az edzői haragtól majd összedőlt a barcikai öltöző, amikor a kupában döntős lett az ETO, a bajnokságban meg egyre közelebb jut a bronzéremhez. Tizenkétezer néző mosolygott Németh Gábor bakiján. A kapus bizonytalankodása hűen tük­rözte az angyalföldi bajokat. Ha nincs pénz, nincs foci, mond­hatnánk leegyszerűsítve, és a magyar futball mindig vissza­térő problémája most a Vasast taszítja nyomorúságba. Persze, attól, hogy nem jön a fizetés a hónap végén, még nem kellene a kapusnak a csatár elé ütnie a labdát, vagy nem kellene a meg­fejthetetlen módon jó játékosnak tartott Szasa Dobricsnak kétszer is elvétenie a viszonylag egysze­rűnek tűnő tízméteres passzt, ráadásul álló labdából. Mert így tizenkétezer néző látta, hogy ez a Vasas egyáltalán nem keld jó csapat benyomását. Igaz, még csak azt sem mond­hatjuk, hogy nem akartak az an­gyalföldiek, hiszen a félidő nagy részében nem játszottak aláren­delt szerepet, de az ember nem érezte úgy, hogy igazán megne­hezíthetnék ellenfelük dolgát. Míg a győriek bátran vállalkoz­tak, szívesen trükköztek, Bajzát Péter pedig a tizenegyespontról sarokkal akart gólt szerezni, a másik oldalon egyetlen váratlan megoldást nem láttunk negy­venöt percen keresztül, hacsak azt a két Dobrics-passzt és egy kajla felszabadító rúgást nem ve­szünk annak. Tizenkétezer néző szurkolt, de inkább csak megszokásból. Iz­galom ugyanis nem sok akadt, a Győr kényelmesen labdázgatott, a Vasas meg kínlódott, próbált egyenlíteni. A második félidő eseménytelensége persze egyér­telműen az ETO kritikája, hiszen a csapat marketingből gyengé­re vizsgázott. Kicsábított ugyan rengeteg nézőt a stadionba, de nem tudta eladni magát: lehet, amikor nem lesz majális, vagy éppen újra fizetni kell a belépő­ért, akkor a közönség kétharma­da otthon marad. Tizenkétezer néző nézett döb­benten, amikor a semmiből gólt rúgott a Vasas. A fordulatra tán még a kiismerhetően támadó an­gyalföldiek sem számítottak, de ha már így alakult, nagyon nem akaródzott nekik lemondani a döntetlenről. A hazaiak ugyan nagyon megnyomták a végét, de a hetvenpercnyi játszadozás na­gyon fájó két pontba került. Tizenkétezer néző várta az ünnepet, de a lefújás pillanatá­ban csak ötvenen, a piros-kék sálasok érezték jól magukat a lelátón. Az az ötven a jövő héten is meccsre megy. De mi lesz a tizenkétezerrel? ■ Sztevanovics Odikadze, Stark, Sztanisics, Völgyi Lupics Böőr, Józsi, Kink Bajzát, Alekszidze CSERE: Böőr helyett Bicák a 73., Alekszidze helyett Brnovics a 88. percben Németh G. Balog Zs., Villám, Unierzyski, Tóth A. V. Vujovics, Somorjai, Dobrics, Laczkó Zs. B. Tóth,Sowunmi CSERE: Balog Zs. helyett Mundi a szünetben, Somorjai helyett Pillér a 61., Dobrics helyett Orosz a 67. percben Győr, ETO-park, 12 000 néző Gólszerző: Alekszidze (1-0) a 4., V. Vujovics (1-1) a 81. percben Sárga lap: Dobrics (Józsi buktatásáért) a 32., B. Tóth (Kink buktatásáért) a 47., V. Vujovics (reklamálásért) az 57., Böőr (rátartott Unierzyski lábára) a 72., Bajzát (Vladimir Vujovics lerántásáért) allo, Stark (Laczkó visszahúzásáért, labdaelrúgásért) a 90. percben Játékvezető: Solymosi Péter (8). Végigfutva, akcióközelből hozta meg legtöbbször jogos ítéleteit, mindvégig kitűnő összhangban volt asszisztenseivel. A kiosztott sárga lapok is jogosnak tűntek. Asszisztensek: Kepe Arnold, Deutsch Szabolcs Szögletarány: 10:7 (7:2) NL -KRITIKA A MECCSRŐL Gyenge támadójáték- OSZTÁLYZAT Az idegenbeli hét gól után elég a hazai egy? Nos, ha három pontot ér, akkor a közönség nagy része nyilván igennel felel, de így min­denkiben bőven maradt hiányérzet. A két győri támadó, Bajzát Péter és Rati Alekszidze most jóval kevesebb támogatást ka­pott a középpályától, mint a zalaegerszegi mérkőzésen, hosszú percekig voltak magukra utalva. Kár, mert a jelek szerint a Győr most megelégedett a kötelezővel, és nem hozta a szurkolók ál­tal nagyon várt pluszt. Ez a pepecselés pedig most sokba került, akár a bronzérem is elúszhat rajta. A hármas osztályzat igen jó­indulatú. VASAS SC VCO) AZ NL JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE­­ GYŐRI ETO Szasa Sztevanovics 0 A gólról nem tehetett, egyéb dolga nemigen akadt..................... David Odikadze 5 Masszív, jó védő, de az angyalföldi gólban társaihoz hasonlóan ő is benne volt. Stark Péter­­ 8 Nyugodt, sallangmentes játék, és egy príma szabadrúgás, épphogy mellé. Lazar Sztanisics : Átlagos teljesítmény, nem tudott egyik irányba sem kitűnni. Völgyi Dániel 6 Kevesebb erőfeszítésre késztették a vendégek, mint más meccseken, de nem érheti kritika játékát.................... Zorán Lupics 5 Nem játszott jól, bezzeg más lenne a helyzet, ha a végén az a nagy lövése bement volna.____________ Böőr Zoltán : Sokat futott, harcolt, de volt egy ballábas lövése... Kár érte. Józsi György Egerszegen egy másik Józsi Györ­gyöt láttunk, most megelégedett a mellékszereppel. Tarmo Kink Sokat futott, kevesebbet harcolt, de neki meg volt egy jobblábas lövé­se... Aztán még egy... Kár értük...... Bajzát Péter Az a sarkazás klasszisjátékoshoz mél­tó volt, és máskülönben is nagy kedvvel futballozott. A meccslabdát kihagyta. Rati Alekszidze . Gólja minősíti, megadta az alaphan­got, utána sokat küzdött, de csatár­­társánál kevesebb eredménnyé!..... A CSERÉK közül Mario Bicak (-) egy szép beíveléssel vétette magát észre, Boján Brnovics (-) a veszett fejsze nyele volt. VASAS Németh Gábor A győriek vezető góljában csúnyán benne volt, igaz, később bemutatott néhány szép védést.____________ Balog Zsolt A győriek bal oldala volt a veszé­lyesebb, így sok dolga akadt. Néha a támadásokba is besegített, de volt, hogy a jobb lábával cselezte kiabált. Villám Balázs 6 Gyors, na. Erről Bajzát Péter tudna mesélni, akit ötméteres előnyből fogott be, majd szabályosan szerelt. Mariusz Unierzyski Negatívum, hogy Bajzát Péter többször helyzetbe került mellette, pozitívum, hogy egyszer sem rúgott gólt. Tóth András : Hosszú eltiltás után tért vissza, de nem igazolta, hogy kulcsjátékos lenne. Az ő rutinjával hogy lehet alászaladni egy sima labdának?___ Vladimir Vujovics Köszönje meg Tóth Andrásnak, hogy visszafogta, lehet, nem úszta volna meg bősz reklamálását sár­gával. Jókor volt jó helyen. Somorjai Tamás Nem igazán tudta mozgatni csapa­tát, kevés dicsérhető megmozdu­lása akadt. Szasa Dobrics Akart, nagyon akart, ám könnyű helyzetekben rontott. Laczkó Zsolt Volt és lesz is jobb meccse a Vasas­ban, bár most a felejthető alakításhoz is pont társult.................................... B. Tóth Balázs 5 Sokáig ő volt a gyengébbik angyalföl­di támadó, de beívelése egyenlítést ért. Sowunmi Thomas 6 Egy két helyzetecskét mutathat fel, ugyanakkor agilisan, meglepően nagy kedvvel játszott................................. A CSERÉK közül Mundi Roland (6) egy leszállóágba került Győr ellen szállt be, Pillér József (-) és Orosz Péter (-) pedig pályán lehetett az egyen­lítés pillanatában - utóbbi ráadásul gólpasszt adott." LABDARÚGÁS 1­5 2009. május 2., szombat nemzetisport. PERCRŐL­­ PERCRE 2. perc: Alekszidze bal oldali szög­lete után Villám fejelte ki a labdát a vendégkapu előteréből, a középen érkező Lupics pedig 15 méterről, jobbal, laposan a jobb oldali kapufát találta ki. 4. perc: Böőr adott be szögletet a bal oldalról, Németh Gábor röviden maga elé tenyerelte a labdát, éppen az ott álló Alekszidze elé, aki kapás­ból, öt méterről, ballal nagy erővel a léc alá lőtt. 1-0 31. perc: Völgyi ívelt a balössze­kötő helyéről, 30 méterről a kapu elé, ahol Bajzát 10 méterről, közép­ről előre dőlve, sarokkal lőtte meg a labdát, amely a léc alá tartott, de Németh Gábor bravúrral szögletre mentett. 80. perc: Völgyi remek labdával indította a bal oldalon felfutó Bicákot, ő pontosan ívelt a középen lendü­letből érkező Bajzát elé, aki hat mé­terről centiméterekkel fejelt a kapu fölé. 81. perc: B. Tóth bal oldali kereszt­­labdája után Orosz passzolta vissza a labdát középre, amit aztán Sowunmi terelt a kapu irányába, majd Vigovics egy méterről a hálóba lőtte. A LELÁTÓRÓL NÉZVE Ellentmondást nem tűrően kezdett az ETO, melynek eredményeként a vezetést is hamar megszerezte. Ezután több lehetősége adódott, de sajnos, ezek kimaradtak. Az első félidőbeli 1-0 nem tükrözte a két csapat közti akkori játékbeli különbséget, fordulás után viszont érthetetlenül visszavett a Győr. Átadta a teret a vendégeknek, de ők helyzet nélküli mezőnyfölényt alakítottak ki. Ennek tükrében nem éreztem az egyenlítést a Vasas já­tékában, szerintem egy talált góllal sikerült kiegyenlítenie. Érzésem szerint leshelyzetből született a gól. Az ETO magának köszönheti a pontvesztést, hiszen nem tett többet 1-0 után azért, hogy növel­je előnyét, különösen kiemelendő, hogy többet vártam az irányító Jó­zsi Györgytől és a gólfelelős Bajzát Pétertől, még akkor is, ha ő volt a mezőny legjobbja. HANNICH PÉTER az ETO korább 27-szeres válogatott játékosa ­MESTERMÉRLEG A labdarúgásban élők tapasztalhatták, nehéz egy kiütéses győzelem után hasonlót produkálni. Saját és játékosaim nevében is ij,elnézést kérek szépszámú közön­sgű­­ségünktől. DRAGOLJUBBEK VALAC­­Á a Győr m­t m 1 . vezetőedzője Lélektanilag is sokat jelent és nagyon sokra tartom a pont­szerzésünket, a második félidőben még nagyobb meg­lepetéssel szolgálhattunk volna. Öröm volt ilyen légkörben futballozni. MÉSZÖLY GÉZA a Vasas «»­ vezetőedzője