Nemzeti Sport, 2010. április (108. évfolyam, 89-117. szám)

2010-04-01 / 89. szám

MESTERMÉRLEG Viharos pillanatok a kispadnál A mérkőzés előtt arról beszélt, kulcsfon­tosságú, hányszor tudják Tököli Attilát megjátszani. Nem tudták sokszor... Valóban kevesebbszer sikerült, mint ameny­­nyiszer szerettük volna. Volt olyan játékhelyzet, amikor tisztára játszotta magát, várta a labdát, azonban a mélységben lévők nem tudták játék­ba hozni. Mi volt az oka annak, hogy csapata kevés gólhelyzetet tudott kialakítani? Feszültek voltunk az első tíz percben, aztán kapufát rúgtunk, majd Vayer Gábor nem pasz­­szolt gólhelyzetben Tököli Attilának. Pontosabb játékkal megszerezhettük volna a vezetést. Kiss Tamás pirosat kapott, Éger László pedig megkapta az ötödik sárga lapját. Mit gondol, Fábián Mihály já­tékvezető jól vezette a talál­kozót? A bíró nem egyforma mércével mért. Ha ilyen játékvezetést kap a Zalaegerszeg a bajnokságban, akkor nem csak a surranó­­s pályán juthat előre... GELLEI IMRE a Paks vezetőedzője : Ennyire küzdelmes mérkőzésre számított? Időnként fölényt harcoltunk ki a középpályán, és pontosabban is játszottunk, mint a házigazda. A Paksnak nem volt nagyobb helyzete, de végig kon­centrálnunk kellett. Egyetért azzal, hogy a játékvezető gyengén vezette a mérkőzést, mi több, ítéleteivel többnyire csapatát támogatta? Ezen a találkozón nem a játékvezető volt a fősze­replő. A piros lap megadható volt, ráadásul Lisztes Krisztián, aki Illés Gyula ellen szabálytalankodott, megúszta a figyelmeztetést. Amikor a hajrában szépített a Paks, majd­nem az oldalvonalig futott dühében, és kiabált a játékosaival. Lehet tudni, hogy mit mondott? Akkor a sérülés miatt már egyenlő létszámban futballoztunk, és azt kértem a középpályásaimtól, hogy ne húzódjanak egészen hátra a vé­dők vonalába. Szalai Tamás mégis túlzottan hátul ragadt, nem ott volt, ahol kellett volna, és ebből indult a Paks akciója. CSANK JÁNOS a ZTE vezetőedzője w /V­I.ABDARUGÁS 3 HHH 2010. április 1., csütörtök nemzet­iszorf SOPRONI LIGA A 16. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS ZTE: a nevető harmad­a A Zalaegerszegnek megérte újra elbuszozni Paksra, fontos három pontot szerzett 1-4-2-3-1 PAKS Kovács A. 5-Horváth L. 5, Éger 6, Gévay 5, Nikolov 5 - Böde 5, Fiola 5 - Bartha 5, Kiss T. 5-2-3, Vayer 6 - Tököli 5 CSERE: Bartha helyett Lisztes (5) az 58., Fiola helyett Nagy I. (-) a 66. percben 1-4-2-3-1 TE Vlaszák 6 - Kocsárdi 6, Miljate­­c 7, Bogunovics 6, Panikvar 6 - Máté­­ 6, Kamber 5 - Sluka 7, Magasföldi ,Hles Gy.6-Rajcomar C­SERE: Rajcomar helyett Balázs Zs. (-) a 66., Magasföldi helyett Schultz (-) a 71., Sluka helyett Szalai T. (-) a 83. percben GÓLSZERZŐ: Sluka (0-1) a 39., Illés Gy. (0-2) a 78., Nagy T. (1-2) a 91. percben SÁRGA LAP: Sluka (visszahúzta Va­­yert) az 52., Tököli (reklamálásért) a 71., Éger (buktatta Balázs Zsoltot) a 89., Böde (reklamálásért) a 91. percben KIÁLLÍTVA: Kiss T. a 75. percben Játékvezető: Fábián Mihály Asszisztensek: Ottó Gyula, Pápai Zoltán A mérkőzésről tudósított:­­ PIETSCH TIBOR, ZOMBORI ANDRÁS A tizenhatodik fordulóból elmaradt mérkőzést pótolták Pakson: a ZTE-nek másodszor is megérte Tolna megyébe utazni, hiszen 2-1-re nyert, és ezzel már harmadik a tabellán. „Biztos, ami biztos, hoztunk magunkkal szivattyút”­ - pisz­káltak oda ismerősei Haraszti Zsoltnak. A paksi ügyvezető jót mo­solygott a megjegyzésen. Na, igen, március 31-én már tudott azon nevetni, amin február 27- én még nem. Emlékezetes, a Tolna és a Zala megyei alakulat már aznap összemérte volna erejét, csakhogy a városra két napon át zúduló eső lehetet­lenné tette a meccsrendezést, így hiába vonultak fel még a helyi tűzoltóság képviselői is, a tavaszi paksi nyitányt el kellett napolni. Arról, hogy a február végi fíling március utolsó nap­ján is meglegyen, a jelek szerint az apró részletekre is ügyelő műsorközlő gondoskodott: a kezdés előtt beolvasta a tizen­hatodik forduló eredményeit... „Hajrá, Kristóf." - hasított hiles levegőbe az első bizta­tás, ami Kovács Attilának szólt. Hogy ez éjthető legyen: a PFC kapusa a keddi edzésről távol maradt, no nem azért, mert Csernyánszki Norbert sérülése miatt (a feltételezések szerint egy kidobáskor leszakadt bi­cepszét már meg is operálták) biztos helye volt a kezdő ti­zenegyben, hanem azért, mert a párja akkor adott életet első gyermeküknek. Miközben a maga 3780 grammjával és 54 centijével Kristóf a világra jött, a gyakorláson egymás elleni játék zajlott. A győztes együttes kapuját Heizler János őrizte, és miután a kapusedző még gólt sem kapott, a társak már hívták is „Kokót”: egyfelől gratuláltak, másfelől közölték vele, ma­radjon nyugodtan a családja mellett, mert találtak egy jobb kapu védőt. Az már Kovács Attila balsze­rencséje, hogy a 39. percben olyan gólt kapott, amelyről alig­ha mesél majd szívesen a kisfi­ának. Igaz, ha a jobb oldalon meglóduló és beadásra készülő Marián Sluka jobb lábáról nem csúszik le a labda, aligha jut ve­zetéshez a Zalaegerszeg. „Maradjunk annyiban, hogy remek gólpasszt kaptam Ko­csárdi Gergőtől - vigyorgott a lefújást követően a szlovák középpályás. - Komolyra for­dítva: szerencsém volt, hiszen hazudnék, ha azt monda­nám, hogy oda akartam rúgni a labdát, ahol végül kikötött. Azt láttam, hogy Kovács Attila messze áll a gólvonaltól, ezért arra gondoltam, hogy élesen a kapu elé lövöm a labdát, lesz, ami lesz. Én örülök a legjobban, hogy gól lett. Múlt szombaton, a Debrecen ellen is sikerült a kapuba találnom, akkor a ka­mera előtt megformázott szívet édesanyámnak küldtem, most viszont szaladtam a kispad felé, és mivel a tévé nem adta a mérkőzést, Csank mesterrel az élen a csapatnak üzentem, mert nagyon szeretem a ZTE-t. Erő­sek vagyunk, egyre erősebbek, olyannyira, hogy szerintem a dobogó valamelyik fok­án zár­­­­juk a bajnokságot. A realitás persze azt mondatja velem, hogy az alsón, mert a Videoton és a DVSC előnye tetemes, ám ne feledjük, hogy a Lokit épp a hétvégén győztük le, míg a fe­hérváraikat vasárnap fogadjuk. Nagy meccs lesz, de mi szeretjük a nagy meccseket!” Az elkeseredett hazai drukke­rek (tavasszal még nem nyert baj­nokit a Paks...) jobb híján a bírón, illetve az egerszegieken töltötték ki a dühüket. Utóbbiakat szidták azért, hogy tele vannak légiósok­kal, és­­ érthetetlen módon - ka­pott hideg-meleget a remek tava­szi szereplésének köszönhetően már a harmadik helyre felkapasz­kodó gárda vezetőedzője is. „Csank, most miért nem akartál halasztani?!"-zúdult a kritika a trénerre. Nem tisztünk védeni a szak­embert, nem is szorul rá, de mint utólag kiderült, a február 27-én Paksra érkező zalai delegációból ketten kardoskodtak a pályára lépés mellett: Artjoms Rudnevs mellett Csank János szeretett volna mindenképp játszani. Pedig a ZTE akkor még nem is volt olyan jó formában, mint mostanság.« LnÍJSTe­­r L J ZALAEGERSZEG Paks 1000 néző Nikolov Balázs (jobbra) szerette volna eldugni a labdát Marian Sluka elöl, de ezúttal nem sikerült neki Az állás / * SOPRONI LIGA 20. FORDULÓ meccssz. győz. dönt ver. gólkülönbség pont 1. Videoton 20 144 2 45-21 +24 46 2. DVSC-TEVA 20 141 5 42-27 +15 43 3. Zalaegerszeg 20 114 5 37 4. Győri ETO 20 107 3 25-12 +13 37 5. Újpest 20 102 8 30-26 +4 32 6. MTK Budapest 208 6 6 33-23 +10 30 7. Lombard Pápa 208 3 9 27-28 -1 27 8. Kaposvári Rákóczi 207 6 7 28-27 +1 27 9.Ferencváros 206 8 6 25-27 -2 26 10. Paks 205 8 7 22-26 -4 23 11. Vasas 206 4 10 29-44 -15 22 12. KTE-Ereco 206 3 11 31-40 -9 21 13. Bp. Honvéd O CM 5 6 9 22-26 -4 21 14. Szombathely 205 4 11 26-39 -13 19 15. Nyíregyháza 204 6 16. Diósgyőri VTK 203 4 13 21-35 -14-M Bajnokok Ligája Európa-liga Sok hiba és kevés szép meg­oldás. A Paks a szokottnál gyengébb produkcióval rukkolt ki, a ZTE pedig könyörtelenül kihasználta a hibáit. ishrtot Fábián Mihály sokat tévedett. Ami a nagyobb hibákat illeti: az első játékrészben nem adott lapot az ellenfele után rúgó Magasföldi Józsefnek, valamint nem vette észre, hogy Djordje Kamber ziccerben kézzel vette át a labdát - szerencséje, hogy nem zárult góllal a támadás.­ Nyolcszáz néző ritkán tud jó han­gulatot teremteni, ráadásul a tizen­­négyből hét egerszegi drukker még késett is negyvenhárom percet. Bár a ZIE futballistái sokcat voltak a földön, nem úgy tűnt, hogy dur­va lenne a hazai csapat. Viszont Kiss Tamás megmozdulása piros lapot ért. A vendégek csak akkor szabály­talankodtak, amikor már nem volt más megoldás. Ugyan adódott gólszerzési lehetőség a zöld-fehérek előtt, hiányzott a csapatból az „ész”, azaz egy karmester. A Loki elleni parádét nem tudta megismételni a ZTE, azonban jó passzban lévő csapat így is nyerhet.­­ A szlovák Marián Sluka szeren­csés góljával és gólpasszával, továbbá hasznos mezőnymun­kájával jelentős szerepet vállalt a ZTE győzelméből. PERCRŐL PERCRE 34. perc: Bartha kitűnő labdát adott a védők mögé belépő Tökölinek, aki elvitte a kivetődő Vlaszák mellett, de nyolc méterről leadott lövése után a labda a bal kapufára pattant. 39. perc: Sluka a kaputól 25 méterre, az oldalvonal mellől jobbal akarta be­adni a labdát, lövése azonban lecsú­szott. A labda a jobb kapufa tövéről a vetődő Kovács Attilát becsapva a jobb sarokba vágódott. 0 -­ 3. 75. perc: Kiss Tamás csúszott be Bo­­gunovicsnak, ez a mozdulat durvára sikerült, a játékvezető így jogosan azonnal piros lapot mutatott fel a paksi középpályásnak. 78. perc: Sluka adott be a jobb oldalról, Illés Gyula hat méterről fejelt, a labda a dermedten álló Kovács Attila mellett a jobb sarokba gurult. 0-2 91. perc: Vayer labdájával Nagy István lépett ki a lesre játszó védők között, és a kifutó Vlaszák fölött öt méterről a jobb sarokba pörgetett. 1-2