Nemzeti Sport, 2010. december (108. évfolyam, 327-355. szám)

2010-12-01 / 327. szám

parádé a sárban a hajrában újra betalált, így a borzalmas talajon győzni tudott PERCRŐL PERCRE 18. perc: Böde szerzett labdát a jobb oldalon, tizennyolc méteres lövését Haber csak kiütni tudta, az érkező Vayer pedig 12 méterről, ballal laposan a kapu közepébe lőtt. 1-0 54. perc: Józsi végzett el szögletet a jobb oldalról, Csernyánszki elszámította a lab­da ívét, a hosszú saroknál érkező Maróti pedig senkitől sem zavartatva, estében ballal a kapu jobb oldalába továbbított. 1-1 64. perc: Heffler Tibor végzett el sza­badrúgást a ferencvárosi kaputól 22 méterre, jobblábas lövése után a lécen csattant a labda, a kipattanót Sipeki emelte vissza, Haber azonban gyors vetődéssel védett. 79. perc: Sipeki szerzett labdát a kö­zéppályán, remekül passzolt a lendü­letből érkező Bödéhez, aki két ferenc­városit is átjátszott, majd 15 méterről, ballal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 2-1 85. perc: Maróti adott be jobbról, éle­sen belőtt labdájára Miljkovic érkezett, és hat méterről, mindenkit megelőzve a kapu bal oldalába fejelt. 2-2 86. perc: Szabó János jutott el az alapvo­nalig a bal oldalon, kiválóan adott közép­re, az érkező Montvai pedig a ferenc­városi hátvédeket megelőzve három méterről ballal a kapu közepébe lőtte. V.­mijpjgi, amelyben a játékosok jobban al­kalmazkodnak a körülmények­hez. A játékrész első felében egy­értelműen a Ferencváros tudott gördülékenyebb támadásokat vezetni, elsősorban azért, mert ha sikerült Marek Heinzhez el­juttatni a labdát, bizonyosan volt az akciónak folytatása. A korábbi cseh válogatott futballistán nem lehetett nem észrevenni, techni­kailag mennyire képzett, és bár a hasonlóan sáros pálya ritkán számít kedvencnek a hozzá ha­sonló felépítésű „spílereknek”, még a mocsárban is ki tudott tűnni. A többiek? Ők elsősorban az elemekkel küzdöttek. A labda nemegyszer megtréfálta őket, hi­szen elakadt a sárban, azt pedig lehetetlen volt kiszámítani, hogy a földet érés után merre „pot­­­tyan". Amikor a szünetben a le­látón helyet foglaló Tököli Attilá­tól (aki korábban a Ferencváros és a Paks csapatában is remek éveket töltött el) megkérdeztük, mi döntheti el a három pont sorsát, a Kecskemét nyolcgólos támadója a következőt felelte: „Ha valaki eltalálja végre a kaput... Sajnos ezen a pályán a szó szoros értelmében futballozni nem lehet, a körülmények mesz­­sze vannak az ideálistól. Hogy melyik csapat sikeréért szorítok? Maradjunk annyiban, ezúttal megfigyelőként vagyok jelen. Pénteken az Üllői úton van jele­nése a Kecskemétnek. ” A fordulást követően hamar bizonyossá vált, ha van kaput eltaláló lövés, abból bármi le­het, még gól is... A házigaz­da vezető gólját ugyan Vayer Gábor szerezte meg, azonban Böde Dániel is vitathatatlan ér­demeket szerzett benne. Nem lett volna meglepetés, ha a Paks növeli az előnyét, az eredmény­­jelző mégis hamarosan 1-1 -et mutatott. A gól felvezetésénél azt is mondhatjuk, kapussors. Csernyánszki Norbert előbb ha­talmas bravúrral védett, majd alászaladt a szögletnek, és mert Éger László is lemaradt emberé­ről, egyenlített a vendéggárda. Rövid idő alatt tagadhatatlanul több minden történt, mint az első félidőben, és még nem volt vége. Előbb Heffler Tibor lőtt szabadrúgásból pazar kapu­fát, majd ismét a Tolna megyei együttesnél volt az előny, hogy a Fradi másodjára is egyenlítsen. A fővárosiak nem örülhettek sokáig Emil Miljkovic góljának, ugyanis a csereként pályára lépő Montvai Tibor harmadszor is mattolta Justin Habert, ezzel a Paks otthon tartotta a pontokat. A második félidőben mutatott futballért mindkét fél labdarú­­gói dicséretet érdemelnek. Megvan! Montvai Tibor jobbra­ szerezte a hajrában a harmadik paksi gólt NS KRITIKA PIETSCH TIBOR E cseh remek ! ■ Sokat látott fényképészkollégánk, Feri bár Paks felé félúton azzal fordult hozzánk, hogy „Heinz miatt érdemes Fradi-meccsre járni". A cseh támadó azon kevés légiósok közé tartozik, akik emelik az NB I színvonalát. Tény, 33 esztendősen már túl van a minden el­ismerést megérdemlő pályafutása zenitjén, mégis, hétről hétre bi­zonyítja, hogy korábban nem véletlenül viselte - többek között - a Hamburger SV és a Galatasaray mezét. Pakson is nyilvánvalóvá vált, a pályára lépők közül Marek Heinz ápolja a legszorosabb barátsá­got a labdával, amely szinte ragadt hozzá (és nem azért, mert csupa sár volt...). Bal lába - alighanem - a legjobb az NB I-ben, miközben az is lerítt róla, hogy a futballt ésszel is játssza. Sportszerűség terén is érdemes példát venni róla: amíg az ellene elkövetett szabálytalan­ságok után egyszer sem reklamált, ha ő faultolt, azonnal bocsánatot kért, a lefújást követően pedig elsőként gratulált a győzteseknek. Nem csoda, hogy az ősz folyamán sokan megszerették e cseh re­meket.­­ MINIINTERJÚ ► BÖDE DÁNIEL, a mérkőzés legjobbja Szép siker a nagyágyúk ellen !> A Paks sikerében Böde Dáni­el játszotta a főszerepet. A ha­zaiak remek fizikummal meg­áldott futballistája az első paksi gólban is benne volt, a másodi­kat viszont már ő szerezte. ► Gondolta volna, hogy ebben a sártengerben ilyen futballt lehet elő­adni? Profik vagyunk, akkor ját­szunk, amikor kell - válaszolta Böde Dániel. - A pálya messze nem volt ideális állapotban, vi­szont azt hiszem, a küzdelemre nem lehetett panasz. Óriási do­lognak tartom, hogy a bajnok­ság eddigi szakaszában Ma­gyarország két legnépszerűbb csapatát, az Újpestet és a Fe­rencvárost is le tudtuk győzni. ► Az idényben most nyújtotta a legjobb telje­sítményt? Ebben nem vagyok biztos. A Vasas és az Újpest ellen is jól ment a játék, igaz, a mos­tani teljesítményemért sem kell szégyenkeznem. ► Ennél szebben aligha búcsúzhattak volna el a közönségüktől. > Valóban remekül sikerült a zárás, de ne felejtsük el, a hét végén vár még ránk egy mérkőzés. A Debrecennel helyosztó meccset játszunk, ha sikerül ellene pontot sze­reznünk, tényleg szép fél évet tudunk m­agunk mögött. ■ Az állás NBI 16. FORDULÓ meccssz. győz. dönt ver. gólkülönbség pont 11. Videoton FG 16 113 2 33-16+17 36 1 2. Zalaegerszegi TE .... i 169 2 5 30 23 +7 29 Prorok­­wm 169 """2.. 1) 28-20 +6 29 4. Ferencváros 169 1 6 29-23 +6 28 5. DVSC-TEVA 168 4 4 30-22 +8 286. Paksi FG 168 4 4 28-22 +6 28 7. Lombard Pápa 167 2 T 26-28 -2 23 8.Budapest Honvéd 166 4 6 19-18 +1 22 9. Kecskeméti TE-Ereco 167 -9 30-35 -5 21 10. Győri ETO 165 5 6 19-20 -1 20 11. Újpest FG 165 4 7 26-22 +4 19 12. MTK Budapest 165 4 7 19-25 -6 19 13.Vasas 165 2 9 23-32 -9 17 14. BFC Siófok 164 5 7 14-21 -7 17­­15. Szombathelyi Haladás 16­4 4 8 22-24 -2 16 16 El 2 12 iga LABDARÚGÁS 3 2010. december 1., szerda nentje sport Bár a talaj rendkívül mély volt, a játékosokon nem múlott semmi, iparkodtak becsülettel. Sőt élvezetes második félidőt hoztak össze - járt a vastaps a végén.7 Mindkét tábor megállás nélkül űzte csapatát - a nagy ugrálás közepette legalább egy fanatikus sem fázott meg.8 Le a kalappal a pályára lépők előtt, a nagy brusztolás közepette is ügyeltek arra, hogy ne okozzanak sérülést egymásnak. 8 Gólokban és helyzetekben nem volt hiány. Azért, mert néhány ígéretesen induló roham korán fakadt, a talaj (is) kárhoztatható. 8 Kis Károly és Prukner László többször is jól változtatott. A paksi trénert a győztes gólt jegyző Montvai Tibor és Szabó János bevetése is dicséri.­ Böde Dániel nem először bizonyult a Tolna megyeiek legjobbjának. Remek felépítését ezúttal is kivá­lóan használta ki, és újfent kiderült róla, hogy a kaput is hihetetlenül érzi. HIRDETÉS -----------------------------------------­06-80-777-777 INGYEN HÍVHATÓ! FREE CALLING! HIRDETÉS Metalist Kharkiv - Debreceni VSC ma este 18:40 ÉLŐBEN a STORY TV4 műsorán!A EUROPA LEAGUE !