Nemzeti Sport, 2011. május (109. évfolyam, 118-147. szám)

2011-05-02 / 118. szám

k LABDARÚGÁS nemizmasport 2011. május 2. hétfő NB 126. FORDULÓ­­M ZALAEGERSZEG Illovszky-stadion 2500 néző 1-4-4-2 Németh G. 6 -Kulcsár D. 6, Mileusznics 6, Gáspár J. 6, Katona M. 6 - Lázok 6, Lisztes 8, Kovács Gábor 6, Rezes 5 - Szilágyi P. 5, Ferenczi4 CSERE: Lázok helyett Ponczók (7) a 60., Szilágyi P. helyett Présinger (7) a 77., Rezes helyett Balog Zs. (-) a 86. percben 1-4-4-2 ZTE Vlaszák 7-Kovács Gergő 6, Miljatovic 5, Szalai T.5,Varga R.4 -I. Delics 4, Horváth A.5, Kamber 6, Panikvar 5-Rajcomar 4,Turkovs 4 CSERE: I. Delics helyett Simon A. (5) a szünetben, Kovács Gergő helyett A. Delic (4) az 56., Turkovs helyett Simonfalvi (-) a 69. percben GÓLSZERZŐ: Lisztes (1-0) a 38., Ponczók (2-0)a 65. percben SÁRGA LAP: Kulcsár D. (megrúgta Pa­­nikvart) a 39., Mileusznics (visszahúzta Kambert) az 51., Panikvar (belerúgott Ferenczibe)a 78. percben Játékvezető: Farkas Ádám 6 - Balsze­rencséjére asszisztensére hallgatott, amikor a 63. percben Ponczók Csaba buktatásánál büntetőt ítélt. Asszisztensek: Berettyón Péter, Horváth Róbert ........ ■ GALAMBOS DÁNIEL■ Meglehetősen könnyedén győ­zött a Vasas a Zalaegerszeg ellen a Fáy utcában. Habár nem mindenki volt arról meggyőződve a tavaszi szezon kezdetekor, hogy a Komjáti András javaslatára a Fáy utcába kerülő Lisztes Krisztián vala­ha megismétli még a legszebb ferencvárosi, stuttgarti vagy brémai napjaiban mutatott for­máját, az újjászülető középpályás meg­tette. Sőt a fede­­­­zet futballjában nemeseik a vir­tuóz játék volt felfedezhető, a kifulladásig robotoló, dol­gos énjfrjj meg­­mutatkozott. „ A­ t . A hirdetésben közölt összegek S Z 6 T l TI f 6 T él a tegnap déli állást mutatják, korábban is voltak jó meccseim, például a Videoton vagy az Újpest ellen, de kétségkívül most nyújtottam a legjobbamat-értékelt a talál­kozó után az angyalföldi irányí­tó. - Talán az sem ártott, hogy ezúttal tizenegyen maradtunk a pályán... De kétségtelenül a ZTE elleni játékom sikerült a leglátványosabbra.” Az egyik álompassz után Re­zes Lászlót találta magát hatalmas helyzetben, de emelé­sét Vla­­szák Géza megfogta, akinek Fe­­renczi István sem­­tudott, túljárni az eszén. A­­kissé adiszponáltan futballozó Vasas-cen­ter a második félidőben előbb ziccert ügyetlenkedett el, majd a tizenegyest végezte el elké­pesztően gyengén. Szerencsé­jére Ponczók Csaba kisvártatva betalált egy legalább olyan pi­masz, mint briliáns mozdulat után, így aztán a piros-kék hí­vek hitetlenkedése hamar más értelmet nyert. Mi tagadás, azt sem gondolták volna, hogy tíz tavaszi fordulót követően hu­szonegy pontot gyűjtenek. Végre nemcsak egygólos győzelmet arattunk, hanem, ha a helyzeteinket is kihasználjuk, már korábban eldönthettük volna a mérkőzést. Remélem, a srácok csak a jövőbeni mécs­esekre tartalékoltak az elszalasztott lehe­tőségekkel. Ponczók Csaba szenzációs gólt szerzett. KOMJÁTI ANDRÁS a Vasas vezetőedzője PERCRŐL PERCRE 38. perc: Lázok jobb oldali beadását középre fejelte ki Varga Róbert, Lisz­tes mellel átvette a labdát, majd egy pattanás után jobbal, 17 méterről a bal alsó sarokba tüzelt. 1-0 63. perc: Varga Róbert a kevéssel ko­rábban beállt Ponczókot buktatta a tizenhatos vonala előtt, partjelzőjére hallgatva Farkas Ádám játékvezető té­vesen tizenegyest ítélt. Ferenczi kapu jobb oldalába tartó gyenge lövését Vlaszák védte. 65. perc: Varga Róbert rossz felsza­badítása után Ponczóké lett a labda a tizenhatoson belül, a Vasas támadója a bakizó védőt könnyedén hintába ültette, majd ballal pazar mozdulattal Vlaszák felett a kapuba emelt. 2-0 „Nyerőszám - reagált Lisztes Krisztián. - Az első gólunk után átvészeltük a vendégek próbál­kozásait, a második félidőben aztán taktikus, okos futbal­­lunkkal eldöntöttük a találko­zót.’’’ Hatalmas egyéni hibáinkkal durván segítettük a Vasast, ez ezen a szinten megenged­hetetlen. A Vasas a remek szereplése miatt is magabiz­tosan futballozhatott, sajnos nálunk van egy-két „edzésspíler”, aki, úgy tűnik, nem bírja a T­V’ mérkőzések idegi megterhelését. CSANK JÁNOS a Zalaegerszeg vezetőedzője Elsősorban a hazaiak tettek azért, hogy jól szórakozzanak a nézők, tapsot leginkább csak az angyalföl­diek néhány megmozdulása ért. Bár a vendégdrukkerek szexuális beállítottságát időről időre megkér­dőjelezték a hazai hívek, Vasas-ol­dalon a szurkolás sem maradt el. A néhány egerszegi némán figyelt. A kisebb szurkapiszkáktól eltekintve a fair play keretein belül maradtak a felek. A zalaiak túl sok helyzetet nem tud­tak kidolgozni, így kihagyni sem volt mit, a piros-kékeknek annál inkább. Egy tizenegyest is elpuskáztak, pe­dig kiüthették volna ellenlábasukat Komjáti András jó érzékkel sza­vazott bizalmat a 19 éves Ponczók Csabának, Csank János meccs közben­­ próbálta átszervezn­i csapatát, mindhiába.­ Egyértelműen a kiválóan irányító, mindamellett rengeteget güriző lisztes Krisztián jutalomjátéka volt a szombati. Huszonegy­­ nyerőszám Lisztes Krisztián és Ponczók Csaba döntött a menetelő Vasas javára MESTERMÉRLEG Nagyon együtt van most az angyalföldi csapat, amely sorra nyeri a meccseit, és egyre feljebb kerül a tabellán HALADÁS Siófok 750 néző 1-4-2-3-1 Molnár P.0-Mogyorósi 6, Graszl K. 6, Fehér Zs. 6, Novák A. 5 - Tuson 5, Kecskés T.5-Csordás 5, Honma 4, Melczer 5-Délczeg 5 CSERE: Honma helyett Henry (-) a 70., Melczer helyett Lukács T. (-) a 78., Délc­­zeg helyett Csermelyi (-) a 84. percben 1-4-1-4-1 HALADÁS Rózsa6-Rajos 5, Guz­­mics 6, Korolovszky 6, Tóth P. 6 - Iszlai 5 - Nagy IG. 5, Simon A. 5, Oross 5, Sipos N. 5-Fodrek4 • CSERE: Fodrek helyett Sluka (5) az 55., Nagy IG. helyett Lattenstein (-) a 70., Oross helyett Simon A. (-) a 82. percben Sárga lap: Iszlai (Délczeg megrúgásáért) a 7., Graszl K. (Sipos Norbert megrúgá­sáért) a 37., Simon Á. (Honmna visszahú­zásáért) a 60., Korolovszky (megrúgta Délczeget) a 73., Lukács T. (Simon Ádám buktatásáért) a 85. percben. Játékvezető: Németh Ádám 7- Renge­teg apró tévedése volt a mezőnyben. Asszisztensek: Takács Gábor, Márton Zsolt Rossz meccs - jó poénok A döntetlen után a két szakvezető egymást kérdezgette a sajtótájékoztatón A mérkőzésről tudósított: SÍBORBOLA BENCE Igazságos döntetlent játszott egymással a kiesés elöl menekü­lő Siófok és Haladás, a nagy tát ugyanakkor igencsak rányomta bélyegét a két csapat játékára. Ilyet is ritkán látni: az egyik edző meginterjúvolja a másikat. Miután véget ért a kötelező saj­tótájékoztató a meccs után, Aczél Zoltán, látva, hogy a két méter­ről az arcának szegezett kamera piros jelzése csak nem akar ki­aludni, mosolyogva rákérdezett: „Most akkor valami portréfilmet forgatnak még rólunk? Vagy most kérdezzünk mi?” Kollégája, Mihalecz István vette a lapot, a fiatal szakember tréfásan odaszúrt a Haladás tré­nerének, afelől érdeklődve, vajon miért volt olyan visszafogott a kis­­padnál. „Biztosan te is tudod, Pista, hogy legutóbb felküldtek a lelá­tóra. A meccs előtt azt az utasítást adtam a játékosaimnak, hogy szövegelni tilos.” Aztán mindketten elnevették magukat. Kétségtelen tény, Aczél Zoltán a találkozó előtt valóban kijelentet­te, hogy aki ezentúl reklamálásért kap sárga lapot, az nála soha töb­bé nem húzza magára a Haladás mezét. A szankció ígérete meg­tette a magáét, Siófokon egyetlen szombathelyi játékos sem kapott sárga cédulát szövegért. Az első félidőben egyetlen hely­zet sem adódott a csapatok előtt, mindössze három gyengécske lövés nyomán kullogott a labda a Haladás kapuja felé. A kilencven perc során hiába végezhetett el tíz szögletet és rúghatott oldalról legalább annyi szabadrúgást a hazai együttes, a kísérletek a leg­kisebb veszélyt sem hordozták magukban. Pedig ezek begyako­rolható szituációk, érthetetlen, hogy ennyire pontatlanul végez­ték el őket a játékosok. Hol a legközelebb álló védő fejelte ki a labdát, hol túlságosan hosszú volt a beívelés - ezen a szinten ez már bűnnek számít. Felbukkant a lelátón Sowunmi Thomas is - a korábbi siófoki támadó néhány napja Siófokon edz -, többen kiabáltak is neki, jól tenné, ha visszatérne a csapatba. Az egy-egy ponttal a Siófok és a Haladás sem lehet maradékta­lanul elégedett, hiszen a kiesés továbbra is fenyegeti őket. * Nagy küzdelelem, kevés futballal PERCRŐL PERCRE 85. perc: Szabadrúgás-variáció végén az előrehúzódó Tóth Péter lőtt veszé­lyesen kapura, a ballal 24 méterről leadott lövés nyomán a labda csak né­hány centivel suhant el a léc fölött. HIRDETÉS • MESTERMÉRLEG VASAS CENTENÁRIUM ALAPÍTVÁNY 0­0 Kérjük, adója­vával támogassa az idén 100. születésnapját ünneplő Vasas Sport Clubot és az egyesületben folyó utánpótlás nevelést. Sajnos egyik beadásunkban sem volt benne a veszély, pedig kisegíthettek volna bennünket ezen a küzdelmes mérkő­­zésen. IFJ. MIHALECZ ISTVÁN a Siófok vezetőedzője Az első félidőben kerestük a játékunkat. A hatvanadik perc­től átvettük a játék irányítását, s noha nagy ziccerünk nem volt, akkor már jobban futballoz­tunk. "­ ACZÉL ZOLTÁN a Haladás vezetőedzője Alig akadt helyzet a kilencven perc alatt, s noha a küzdelemre nem lehetett panasz, nem ezt a találko­­zót hozzák fel, ha valahol a futballt szeretnék népszerűsíteni. Jobbára csak a Haladás szurkolói hallatták a hangjukat.­ Azzal legalább nem volt gond. Bárcsak a meccs színvonalát értékelhettük volna nyolcasra! Felesleges ívelgetések jellemezték a Siófok játékát, a szögletek és szabadrúgások semmi veszélyt sem hordoztak magukban. A trénerek meccs közben is próbáltak változtatni, az elöl kezdő Délczeg Gergely a találkozó végén már mélységből indult, a másik olda­lon pedig Oross Mártont küldték fel őknek a második félidőben. Rózsa Dániel ezúttal is megbízható volt, ezen a mérkőzésen ennyi is elegendő volt ahhoz, hogy ő legyen a mezőny legjobbja.