Nemzeti Sport, 2011. július (109. évfolyam, 177-207. szám)

2011-07-01 / 177. szám

z ijesztő, de gólerős a zöld-fehérek, ráadásul a holland Mark Otten és a brazil Felipe Félix is jól teljesített Az eseménytelen első har­minc percért persze rendesen „megdolgozott” a Ferencváros. Játékosaiból hiányzott a ritmus­­váltás, a támadóharmadban egyetlen pontos passzra sem fu­totta, és egyébként sem nagyon futottak a zöld-fehérek. Annyit és olyan iramban legalábbis nem, hogy hamar megnyugtató előnyre tegyenek szert. Hiábavalónak tűnt a fülsiketí­tő „Ria, ria, Hungária!” rigmus is - és nem feltétlenül azért, mert a csapat fele úgysem értette. Inkább mert látszott, kialakult futballról, tudatos játékról egye­lőre szó sincs, de az is bebizo­nyosodott, legalább őszinték az Üllői útiak. Prukner László a felkészülési idő rövidsége miatt tartott a találkozótól, Oláh Ló­ránt edzettségi állapota miatt aggódott, kiderült, nem véletle­nül. Ugyan a publikum tagjai kö­zött akadtak néhányan, akik kezdték türelmüket veszte­ni - eltévesztett indításnál fi­­gyelmeztetőleg szólt például a „Nem látod, hogy vizes?!" indu­latos kérdés, noha inkább érez­ni kellett volna a fanatikusok túlnyomó részére cseppnyi panasz sem lehetett, derekas szurkolással indították a 2011- 2012-es szezont. Az újak, Mark Otten, Alekszandar Jovanovics igyekezetét taps kísérte, fél óra után pedig a kedvencek hálája sem maradt el. Jóllehet örmény baráti szí­vességre is szükség volt, Józsi György kapu elé kanyarított szabadrúgását követően Tigran Ahnazarjan csúsztatott fejjel saját kapujába. A jerevá­ni rö­vid­zárlat kétpercesnek bizonyult. A Ferencváros bal oldali szög­lete után volt képtelen Vladimir Markov kapus megkaparintani a labdát, a lepattanót Mark Ot­ten passzolta a kapuba - a hol­land védő góllal mutatkozott be az Üllői úton. Az első fél­idő ráadá­sában aztán olyat láttunk, amilyet csak az Argentína- Bolívia U20-as mérkőzés nézői tapasztalhattak még 2010 decemberében. Jól­lehet még csak nem is magyar alsóbb osztályú bírók vezették a találkozót... Egy jobb oldali beadás után Mark Otten és az elefántcsont­parti Zokou egyszerre ugrott fel fejelni, majd a vendégjá­tékos talajt érve látványosan elterült. A szlovén bíró 6600 drukker megdöbbenésére ti­zenegyest ítélt. A szünetben persze sokan tudni vélték, a Távol-Keleten ezt pontosan így tervezték. Marko Ranilovic mindeneset­re mit sem törődött az összeeskü­­vés-elmé­­letekkel, inkább hall­gatott a kispad tanácsára. Liban Abdi ugyanis odafutott a felháborodás kö­zepette, majd valamit súgott a kapusnak, a szlovén pedig ki­védte a félmagasan a kapu bal oldalába tartó labdát. Csak azért nem írjuk, hogy egyszerre hőssé lett, mert ez a szerep csütörtök este Felipe Fé­­lixnek jutott. A hórihorgas brazilt már ak­kor hatalmas ováció fogadta, amikor a mérkőzés előtt jobb kezével a szívét paskolva az ol­dalvonal felé baktatott - ennyit tett a remek dunaszerdahelyi bemutatkozás. Aztán pályára 19. perc: Józsi állt a labda mögé a kaputól balra, körülbelül 25 méterre megítélt szabadrúgáshoz: ballal szé­lépésekor az üdvözlés még han­gosabbnak bizonyult, góljánál pedig felrobbant a lelátó. Irtóza­tos erejű, felettébb gyors a táma­dó, és ha technikai képzettsége nem is vetekszik a nemrégiben visszavonuló Ronaldóéval, úgy fest, egy közönségkedvenccel máris több van az Üllői úton. A második játékrészben már kedvére kontrázhatott a hazai együttes, a brazil center gólja is ilyen akció után született, sőt duplázhatott is volna, de Liban Abdi is megtoldhatta volna leg­alább eggyel a három ferencvá­rosi gólt. A budapesti Európa-liga­­selejtező előtt az örmény kol­légák jelezték, a sorsolásnál igencsak megrettentek, végtére is egy ismert, nagy múltú klub várt rájuk, de a Fradi legutóbbi néhány viszontagságos évéről információt szerezve a kezdeti ijedség után hatvan negyven százalékban állapították meg a továbbjutási esélyeket. Csütörtök este kilencre a száza­lékarány alighanem minimum kilencven tízre változott. ■ PERCRŐL PERCRE pen elcsavarta a sorfal mellett­ a jobb kapufa mellett is... 31. perc: Józsi végezhetett el szabad­rúgást a jobb oldalról, harminc méter­re a kaputól. A ballal középre lőtt lab­dába az örmények védője, Ahnazarjan csúsztatott bele, így a labda a jobb felső sarokba vágódott. Öngól! 1-0 33. perc: Józsi bal oldali szöglete után Otten elé került a labda, a kapus bizony­talankodott, így a holland védő ballal, hat méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-0 45. perc: A szlovén játékvezető szerint Otten meglökte Zokout a tizenhatoson belül. Tizenegyes! Adamjan állt a labda mögé, s jobbal a kapu bal oldalát vette célba, de Marko Ranilovic védett. 69. perc: Liban Abdi ugratta ki a les­határon Felipe Félixet, aki egyedül vezethette a kapusra a labdát, s nem hibázott: jobbal tizenegy méterről a kapu jobb alsó sarkába gurított. 3-0 Boldogság felsőfokon: a győzelem után önfeledten ünnepeltek a B-közép előtt a ferencvárosi játékosok . Az örmény légiós, Pato már tudja, ijesztő pillanat az, amikor a Fradi védője, Grúz Tamás (balra) megiramodik A Maróti Bélát is ünnepelhették, mert az első gól előtt bejött a zavarórepülése uauuanyiiiiij­i­­n 2011. július 1., péntek n­em­eti^Mft A mérkőzés elején csak a hűvös szél tartotta ébren az embert... Az első harminc percben nem alakult ki folyamatos futball, inkább a küzdelem dominált. Ren­geteg bosszantó hiba tarkította a játékot. A fordulás után sokkal jobban játszott a Ferencváros.­­ A nem éppen nézőbarát - értsd: csontig hatoló szél, szüntelen égi áldás... - időjárás ellenére meglehetősen sokan voltak a mérkőzésen, s ha már ott voltak, szüntelenül buzdították kedven­ceiket. A harminckét örmény drukker fütyült a magyar himnusz közben - ennyire tellett tőlük...­­ Alattomos belépőt nem láthatott a nagyérdemű, bár szemtanúi­­ és fültanúi... - lehettünk néhány keményebb oda-odapiszkálás­­nak. Kellően férfias küzdelem folyt a pályán, amit a kevés sárga lap is bizonyít. Az első játékrészben mindkét fél próbálkozott, de szép, kidolgozott akciókat nem láthattunk, esetleges támadásokat annál inkább, de így is született két hazai gól. A szünet után a Fradi betolta az örmény csapatot a saját kapuja elé, s sokkal több akciót vezetett. ■ . 'Í|®í ■ |..VÓ­­ ........­­ , ST, t j, I Prukner László döntésére - miszerint Fülöp Noel kezd a jobb oldali védőpozícióban­­ sokan összevonták szemöldöküket, fe­leslegesen. Felipe Félix becserélé­se nagyszerű húzás volt, a brazil góllal bizonyított. A vendégek mestere egyik cseréjével sem tudott változtatni a játék képén.­­ Nemcsak szemfüles góljával, hanem kiváló védőmunkájával is felhívta magára a figyelmet Mark Otten. A holland stabil pillére volt a zöld-fehérek védelmének. ■ HHHB ■■■ W/M 6