Nemzeti Sport, 2011. augusztus (109. évfolyam, 208-237. szám)

2011-08-01 / 208. szám

4 LABDARÚGÁS nemzetisport 2011. augusztus 1, hétfő NB 13. FORDULÓ m® 1-4-2-3-1 Csernyánszki 6 - Heff­­ler T. 6, Éger 6, Fiola 5, Szabó J. 6 - Sifter 6, Sipeki 5 - Heff­ler N. 6, Nagy I.5, Magasföldi 5-Hrepka5 CSERE: Nagy I. helyett Vayer (6) és Sipeki helyett Böde (6) mindkettő a szünetben, Magasföldi helyett Kiss T. (-) a 66. percben 1-4-2-3-1 PÁPA Szűcs L.6-Rása 5, Dlusztus 6,Totadze 6, Présinger 5 - Ganugrava 6, Farkas A. 6 - Lovrencsics 6, Maries 7, Puri 5 - Ferenczi 1.5 CSERE: Ganugrava helyett Zulevs (-) a 76., Maries helyett Quintero (-) a 89., Ferenczi I. helyett Germán T. (-) a 92. percben GÓLSZERZŐ: Maries (0-1) a 29., Vayer (1-1) az 53. percben SÁRGA LAP: Rása (megrúgta Heffler Norbertet) a 20., Sipeki (buktat­ta Farkas Attilát) a 29., Dlusztus (visszahúzta Hrepkát) a 34., Maries (fellökte Magasföldit) a 41., Ferenczi I. (reklamálásért) a 45. percben Játékvezető: Böcskei Balázs 8­­ Első élvonalbeli mérkőzését vezette a 27 éves játékvezető, akinek akadtak kisebb-nagyobb hibái. Fia lesz rutinja, könnyedén levezet hasonló mérkő­zéseket. Asszisztensek: Medovarszki János, Péter Tamás A mérkőzésről tudósított: ■ PIETSCH TIBOR, RÚNÁI GÁBOR Az első félidőben remekül futballozó Pápa eldönthette volna a meccset, a második­ban viszont a nagyot küzdő Paks akár a maga javára is fordíthatta volna, így az 1-1 tulajdonképpen igazságos. Noha a kezdés előtt az Év sport­vezetőjének járó Minarik Ede­­díjjal kedden kitüntetett Balog Judit, a Haraszti Zsolt ügyvezető párost ünnepelte a közönség, a paksi elöljárók szerint akad még valaki, aki megérdemelt volna egy díszes serleget. Ő pedig nem más, mint Karszt Jó­zsef, aki tíz éve szolgálja az idő­közben az NB III-ból az Euró­­pa-liga-szereplésig jutó klubot - napjainkban technikai veze­tőként. Ötvenkét esztendősen manapság tíz csapatért felel, az első, illetve másodosztályún kívül nyolc utánpótlásgárdáért. És ha ez nem lenne elég (pe­dig hogyne lenne az!), a minap felkérték, hogy legyen a Tolna Megyei Labdarúgó-szövetség versenybizottságának elnöke - naná, hogy nem tudott nemet mondani. Határidőnaplójába érdemes belekukkantani: a sza­bad időpontokat nagyítóval kell keresni - november végéig... Július utolsó napjára, 19 órá­ra például a Paks-Pápa mér­kőzés volt beírva. Pénteken ugyan mutatkozott rá némi esély, hogy a ceruzával bevésett „programot" ki lehet radírozni, csakhogy a nemzetközi poron­don egyedüliként állva maradt PFC vezetősége hiába fordult azzal a kéréssel a Magyar Lab­darúgó-szövetséghez, hogy a csütörtöki, Hearts elleni Euró­­pa-liga-selejtező visszavágójá­ra tekintettel elhalaszthassa a hétvégi bajnokiját, elutasító vá­laszt kapott. Mindezt már csak azért is fájlalhatják a paksiak, mert nemrég a Videoton állt elő hasonló óhajjal, és az MLSZ akkor megértőnek bizonyult, mondván, a magyar futball ér­deke, hogy a székesfehérváriak kipihenten készülhessenek a Sturm Graz elleni csatára. Ezek szerint a Paks továbbju­tása nem a magyar futball érde­ke? - kérdezhetnék a Tolna me­gyeiek, azonban nem kérdezik, mert a különös esetet továbbra sem kívánják kommentálni. A vége így az lett, hogy nemhogy csúszott a kezdési időpont, egyenesen korábban indult a 19 órára kiírt találko­zó: az élvonalbeli játékvezető­ként ezen az estén debütáló 27 esztendős Böcskei Balázs, úgy tűnik, nem bírt tovább várni a premierre, és három perccel hamarabb fújt először a sípjába. „Lemaradtál az első gólról!” - bökte oldalba az időben ér­kező, mégis két percet késő cimboráját az egyik drukker, aki riadtan nézett fel az ered­ményjelzőre, hogy aztán a „... vakond túrja fel a földedet!" félmondat kíséretében állapít­sa meg, tréfa áldozata lett. A Pápa ugyanakkor nem viccelt, az első perctől fogva hatalmas nyomást gyakorolt a házigaz­dára, a kérdés csak az volt, mi­kor jut vezetéshez. Nos, a 29. percben ünnepelhettek a fel­újított vendégszektort felava­tó bakonyi drukkerek: Goran Maries egy védelmi megingást kihasználva talált a kapuba. Megszokott dolog ez Véber György csapatánál: az első négy szezonbeli góljából nem több és nem kevesebb, mint négy fűződik a szerb támadó nevéhez! Aki, ha így folytatja, Kovács „Kokó” István babér­jaira is pályázhat, a jó néhány évvel ezelőtti ingatlanprojekt szlogenjét alapul véve akár úgy is lehetne reklámozni a Pápán egyre népszerűbbé váló légiós lakhelye mellett található laká­sokat, hogy „Legyen ön is Ma­­rics szomszédja...” Kis Károly érezte, ez így nem mehet tovább, máskülönben együttese éppúgy hazai kör­nyezetben szenved vereséget, mint a csütörtöki vetélytárs (Hearts-Dundee United 0-1), ezért a szünetben két cserére szánta el magát. Vayer Gábor és Böde Dániel beszállásával acélosabb is lett a Paks, ami az 53. percben máris egyenlítést eredményezett. Bár a kapott gól után nem illik megjegyezni, a Pápa kiváló rajtjában jelentős érdemeket szerzett Szűcs Lajos is, akit ebben a bajnokságban 233 perc elteltével tudtak csak felavatni. Mivel a mérkőzésből hátralevő időben már sem az ő, sem a szintén remek formának örvendő Csernyánszki Norbert kapuját nem tudták bevenni a mezőnyjátékosok (holott iz­galomból és helyzetekből nem volt hiány...), a végeredmény Vayer Gábor góljával kialakult. „Két pontot vesztettünk az MLSZ miatt - állt fel a helyéről az egyik szurkoló, ami nyilván túlzás. Fogalmazzunk inkább úgy, a második félidőben nagyot küz­dő Paks éppúgy megérdemelt egy pontot, mint az első játék­részben jól futballozó Pápa. Ennél rosszabb estéje egyik csapatnak se legyen. • Micsoda este volt! Izgalmas félidők után igazságos eredmény született ! PÁPA 1 CD ___ Paks 1800 néző A s­íkvá/ó csatában nem mindig is szebbik arcát mutatta a futball, azonban a paksi Vayer Gábor elvé­szelte a félelmetesebb pillanatokat is, így végül harcossága volt és egy pontot ért A Böde Dániel kupaformában futballozott, csak úgy dőltek körülötte a védők PERCRŐL PERCRE 29. perc: Lovrencsics vette el a labdát a bal oldali szögletzászlónál elcsúszó Fiolától, betört a büntetőterületre, kö­zépre adott, Maries pedig ballal, nyolc méterről a kapu közepébe lőtt. 0-1­­3. perc: Heffler Norbert nyolcméte­res lövését Szűcs bravúrral ütötte ki, de a labda Vayer elé került, a közép­pályás tolt egyet rajta, majd ballal, tíz méterről a kapu bal felső sarkába bombázott. 1-1 1 « 1­1 MESTERMÉRLEG A csere is időhúzásnak tűnt Mi történt az első félidőben? Nem szépítem, gyengén futballoztunk. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a Pápa remekül játsz­­szon. Nem csak az egy pont miatt gratulálhatok a vendégeknek, hanem azért is, mert az első negyvenöt percben fölénk nőttek. Mi történt a második félidőben? Az addigi enerváltságunk elmúlt, és egy-két változ­tatásnak köszönhetően feljavultunk. Megemelem a kalapomat a játékosaim előtt, mert az egyenlítés után - még ha sokat is kockáztatva - kizárólag az vezérelte őket, hogy megnyerjék a meccset. Annak ellenére, hogy lehetnének fittebbek is. Bírják még a tempót? Muszáj! Harminc nap alatt a nyol­­­­cadik tétmérkőzésünket vívtuk, és bár ezúttal nem tudtunk győzni, örömmel tölt el, hogy kiderült, erőnléti gondjaink nincsenek. Csü­­­­törtökön újabb szép feladat áll WH® előttünk, de azért vagyunk, hogy azt is megoldjuk. KIS KÁROLY a Paks vezetőedzője Egy-két játékosa dühösen vonult be az öltözőbe a lefújást követően: csalódott a döntetlen miatt? Ha az is voltam, egy-két perc alatt elmúlt. Összes­ségében elégedett vagyok az egy ponttal. Jó meccset játszottunk, és hogy nem csak én élveztem, bizo­nyítja az egyik néző bekiabálása: Gyuri, jó a meccs, ne húzd cserével az időt... Azért az első játékrész csak jobban tet­szett? Harminc percig valóban uraltuk a játékot, szerez­tünk is egy gólt. Utána mintha azt hitték volna a játékosaim, hogy minden megy majd, mint a kari­kacsapás. Ehhez képest a második félidő első negyedórájában nagyon rossz fel­fogásban futballoztunk, ugyanakkor a mérkőzés utolsó harmada minden igényt kielégített. Jobb ez a csapat, mint a tavalyi? Más, akik ide kerültek, győztes mentalitást képvi­selnek, igazi karakterek. VÉBER GYÖRGY a Pápa vezetőedzője Élvezetes, nagy iramú jó mérkő­zés volt, az első félidőben a Pápa, a szünet után a Paks tett érte inkább, hogy egyetlen pillanatig se unatkozzanak a nézők.­­ A paksi tábor végig dobolt, énekelt, míg a mintegy húsz pápai drukker csendesen szemlélte a találkozót. Pedig a meccs nagy részében inkább nekik lett volna okuk mulatozni. Olykor nem voltak szívbajosak a felek, akadt egy-két keményebb belépő, elkésett szerelési kísér­let, de összességében nem lehet azt mondani, hogy durvák lettek volna a játékosok. Nem sokat vacakoltak a felek, ha labdát szereztek, azonnal meg­iramodtak az ellenfél kapuja felé. Záporoztak a lövések mindkét kapura, a két kapus egy pillanatig sem lehetett nyugodt. Hetek óta működik Véber György találmánya, aki amolyan irányítót csinált Goran Maricsból, ezúttal is ő volt a vendégek legjobbja. Kis Károly pihentette kulcsembereit, de a szünetben beállította Vayer Gábort, aki góllal hálálta meg a bizalmat.­ Az idényben eddig csak Goran Maries szerzett gólt a pápaiak közül, és most is magára vállalta ezt a feladatot. A szerb futbal­lista végig kitűnően irányított jól mozgatta csapatát, és akár újabb gólt is szerezhetett volna. A PIETSCH TIBOR Ész kontra agy a Goran Maries két arcát is megmutatta. Kezdjük a „szebbikkel”: a szerb támadó újfent bizo­nyította, az olyan képessé­gekkel megáldott légiósokat érdemes szerződtetni, mint ő. A labda jó helyen van nála, ráadásul azon kevesek közé tartozik, aki játssza a futballt - méghozzá ésszel. Csakhogy megesik, hogy az agya elborul. És e helyütt térhetünk rá az arc másik, kevésbé szép „oldalára”: a 4. percben kis fu­ján a föld­be döngölte Rása Gergőt­­ a csapattársát. Tény, a védő hibája is kellett ahhoz, hogy Goran Maries sárga lapot érőn buktassa Magasföldi Józsefet, ám az azt követő pillanatokban komolyan aggódtunk Rása Gergő tes­ti épségéért. Szerencsére félelmünk alaptalan volt, a hátvéd megúszta élete alig­hanem legdurvább szóbeli feddésével. Ha úgy tetszik, Véber György újabb nemes feladat előtt áll, valahogy rá kelle­ne vennie Goran Maricsot, hogy többet ésszel, mint­­ elborult­ aggyal... •