Nemzeti Sport, 2011. december (109. évfolyam, 327-355. szám)

2011-12-01 / 327. szám

MAGYAR KUPA NYOLCADDÖNTŐ, VIDEOTON-HALADÁS Bilincsbe verték az edzőt A fehérvári mérkőzés után előbb kihallgatták, majd őrizetbe vették Aczél Zoltánt . KÁLDOR ANDRÁS A Videoton-Haladás Magyar Kupa-nyolcaddöntő lefújása után már a csapata öltözőjébe sem jutott be Aczél Zoltán, a Központi Nyomozó Főügyész­ség és a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a Haladás vezetőedzőjét rögtön a Sóstói Stadion játékoskijárójában bilincsbe verték. Ezek után a szakembert egy edzői szobá­ban kihallgatták, majd késő este Budapestre szállították,­­ csütörtök délelőtt pedig meg­kezdődik a kihallgatása. Mint derült égből a villám, úgy csapott le Aczél Zoltánra a ha­tóság. Váratlanul és megrázóan­­ döbbenet! Minden egy szem­­pillantás alatt történt. A lefújáskor még semmi jele sem volt a viharnak. A Videoton elleni Magyar Kupa-meccsen vállalható ered­mény a 0-1, gondolta Aczél Zol­tán, aki megölelte a Videoton edzőjét, úgy, mintha csak régi, jó barátok lennének, és lassan, komótosan elindult az öltöző felé. Túl messzire azonban nem jutott. Az ajtónál ugyanis két nyomozó várt rá, megragadták, majd magukkal vitték. A közelben álló dermedt szem­tanúk rögvest egymás tekintetét fürkészték: „Te is láttad?!" Nem hittek a szemüknek. Mint kiderült, a két civil ruhás rendőr már a második félidő első perceiben megjelent a já­­tékoskijáróban. Rezzenéstelen arccal vártak. Amikor aztán a Központi Nyomozó Főügyész­ség és a Nemzeti Nyomozó Iro­da munkatársai lecsaptak Aczél Zoltánra, azon nyomban izzani kezdett a levegő. Mi történt? Va­jon miért történt? Aczél Zoltánt megbilincselték, mindenki szeme láttára bevitték egy edzői szobába. Az ajtó határozottan csu­kódott be mögötte - és majd’ egy óráig ki sem nyílt. Eközben a lab­darúgókat a nyomozók elzárták a külvilágtól, se ki, se be. Csak hosszú­hosszú idő után jöhettek ki az öltözőjükből. Egy­ből a csapatot szállító busz felé vették az irányt - felszálltak, vártak. De a felfordulás még nem ért véget: egyszer csak tágra nyílt az edzői szoba ajtaja, Aczél Zoltán bi­lincsbe verve jött ki­­ nyomozói kísérettel. A szakembert a par­kolóban álló gépkocsijához ve­zették. A nyomozók kipakolták az autót, minden ott található tárgyat kivettek, leltárba vettek, majd Aczél Zoltánt visszavezet­ték az edzői szobába, s folytató­dott a kihallgatás. Közben a szombathelyi csa­pat busza a játékosokkal tömve türelmesen várt, majd haza­indult. Pedig annyi kérdésünk lett volna hozzájuk (is). Ennyi érkezett pusztán SMS-ben az egyik vasi labdarúgótól, hogy: „Nyilatkozatstop van!” A nyugat.hu internetes ol­dal rendőrségi forrásból úgy értesült, hogy az edző korábbi játékosa, Sütő László szabad­lábra helyezésének volt az ára az, hogy vallomást tegyen Aczél Zoltánra. A Nemzeti Sportnak sikerült még az este megszólal­tatnia a játékost: „Megdöbbenve értesültem arról, hogy kapcsolat­ba hoztak az üggyel, ehhez csak annyit mondanék, én két hete tettem vallomást, Aczél Zoltánt pedig most állították elő... ” A szakember kihallgatása még fél óráig tartott, este fél tíz­kor Aczél Zoltánt megbilincsel­ve rendőrautóba ültették - mint az oly sokszor látott amerikai filmekben. Az autó aztán sziré­názva indult el a stadionból. Kiderült, Aczél Zoltánt Buda­pestre vitték. A vezetőedző családja Czeglédy Csabát bízta meg a jogi képvise­letével. Az ügyvéd a nyugat.hu-­­ nak elmondta, vállalta a feladat­t­­ot: „Beszéltem a nyomozást­­­ vezető főügyésszel,­­az edző­im gyanúsítotti meghallgatása film csütörtök reggel kilenckor lesz, s természetesen én is ott leszek!" Im­epi A fogadási TJ ■­ ügyben a v­ih­ar . . . májusi nem csitul egyre csak élénkül. * Meccs és feszültség: a fehérvári stadionból szerda késő este vitték el Budapestre Aczél Zoltánt a nyomozók A kör tovább bővül Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője el­mondta, hogy a szerda esti Videoton-Haladás kupamérkőzés után a fogadási csalásokkal kapcsolatos nyomozás keretében valóban őri­zetbe vették az egyik csapat vezetőedzőjét, de az eljárásnak semmi köze a két csapathoz, illetve a Magyar Kupa-találkozóhoz, hanem az őrizetbe vett személy korábbi cselekedetéhez kapcsolható. Az edzőt Budapestre szállították, csütörtökön kihallgatják. A szóvivő ugyan­csak elmondta, hogy miután széles körben folyik a nyomozás, a gya­­núsítotti-körbővülhet£ -■<­­nit. VIDEOTON HALADÁS 0-0] Székesfehérvár, 923 néző. Vezette: Berger J. (Forgács A., Medovarszki J.) VIDEOTON: M. Bozsovics - Brachi, Vinícius, Caneira, H. Sánchez - Gosz­­tonyi (Evandro, a szünetben), Tóth B. (Alves, 65.), Vasziljevics (Sándor Gy. 73.), Mitrovics, Walter - Nikolics N. Vezetőedző: Paulo Sousa HALADÁS: Rózsa - Schimmer, Nagy II .- Guzmics, Tóth P. - Nagy I G. (De­­vecseri, 85.), Rajos, Búrány, Sipos NI - Horváth A. (Ugrai, 52.) - Oross (Sluka, 93.) Vezetőedző: Aczél Zoltán Gólszerző: Vasziljevics (1-0) a 22. percben Kiállítva: Guzmics (buktatta Nikolics Nemanját) az 55. percben Jó: Brachi, Caneira, Vasziljevics, ill. Tóth P., Sipos N. Soványka a Vidi előnye . Azért volt egy futballmeccs is... H­árom hét eltéréssel egy év­vel ezelőtt is találkozott a két gárda a Sóstói Stadionban. Ak­kor a szombathelyiek a hatva­nadik percig jól tartották ma­gukat, ám utána a hazaiak szűk negyedórán belül két büntető­vel, majd Elek Ákos góljával magabiztos sikerrel alapozták meg későbbi továbbjutásukat. A várakozásnak megfelelően hazai rohamokkal kezdődött a meccs, két percen belül háromszor is gólveszélyes helyzet alakult Rózsa Dániel kapuja előtt. Nem sokáig bír­ta a nyomást a Haladás, a 23. percben nem volt pardon, Du­san Vasziljevics senkitől sem zavartatva, szép egyéni meg­oldás után a jobb felső sarok­ba lőtt. Tíz perc múlva aztán sokáig nézte az eget bosszan­kodva Tóth Péter, miután bal oldali szöglet után a vonalon ragadó Mladen Bozsovics mellett a jobb kapufát találta telibe fejessel. Az 55. percben az izraeli Hapoel Tel-Aviv által figyelt Guzmics Richárd lépett oda csúnyán Nikolics Neman­­jának, a közel álló játékvezető egyből piros lappal büntette a megmozdulást. * o LABDarÚGAS3 2011. december 1., csütörtök nemzetisport nemzetisport KAPOSVÁR II-ÚJPEST­­ A lazaság eredménye: óriási szégyen Arcpirító lila-fehér kudarc a Rákóczi második csapatának otthonában ■ KECSKÉS ISTVÁN Sokat érhet még az Újpestnek a Kaposvár II ellen idegenben szerzett gól, hiszen így, a 2-1-es vereség után az is elég, ha csak 1-0-ra győzi le a Szusza Ferenc Stadionban NB III-as ellenfelét. A lila-fehérek az előző körben már majdnem kiestek a Magyar Kupából, csak tizenegyesekkel ejtették ki az NB II-es Sziget­­szentmiklóst, vélhetően most is továbbjutnak, de a harmadik vonalban szereplő kaposvári lakótól elszenvedett vereség mégiscsak arcpirító. „Nincs mit szépíteni, ez szé­gyen - mondta a lefújás után Kabát Péter, akinek góljával az első félidőben vezetett az Új­pest. - Kikaptunk egy NB III-as csapattól. A szünetben megbe­széltük, hogy nem kaphatunk gólt, aztán mégis »sikerült ösz­­szehozni« két elképesztően nagy hibát. Katasztrófa. ” A lefújást követően Zoran Szpisljak, a lila-fehérek veze­tőedzője negyven percet töltött az öltözőben. Monológjának néhány foszlánya kihallatszott a folyosóra is, vagyis az értéke­lés nem volt halk. „Azt mondta az edzőnk, hogy mindenkinek el kell gondolkod­nia azon, ami történt-mondta Kabát Péter. - Az ellenfél kétszer lőtt kapura, ezzel kikaptunk. Itt volt száz szurkolónk, akiket nagyon sajnálok. Elég idegesek voltak, kaptunk is a végén hide­­get-meleget." A helyzet azért veszélyes az Újpest számára, mert a szom­bati visszavágót hátrányból kell kezdenie. A várható for­gatókönyv szerint a Kaposvár II játékosai csak a védekezésre figyelnek, talán még a buszukat is betolnák a kapujuk elé. „A mostani meccs is hasonló volt - foglalta össze a történte­ket a támadó. - Egyetlen csatár volt elöl az ellenféltől, őt pró­bálták megjátszani. Az ered­mény ellenére sem lehet kérdés, hogy továbbjutunk az NB 111-as gárda ellen. Nem mehetünk el úgy a szünetre, hogy egy ilyen kudarcélmény bennünk ma­rad. Nem is merek arra gondol­ni, hogy kiesünk. Jogos leszúrást kaptunk a meccs után, valóban mindenkinek el kell gondolkod­nia a történteken. ” Óhatatlanul is felvetődik, hogy az Újpest esetleg lebe­csülte ellenfelét - valami ha­sonlóra lehet következtetni Zoran Szpisljak meccs utáni nyilatkozatából is. Az ilyen találkozókon az néha még ve­szélyes is, ha a jobbnak tartott együttes előnyt szerez, mert még inkább elhiteti a futbal­listákkal, hogy jobbak, mint az ellenfél. „Nem éreztem, hogy lebecsül­tük volna a Kaposvár második csapatát - értékelt Kabát Pé­ter. - A második félidőt lazáb­ban vettük, mint ahogy kellett volna. Kissé kiengedtünk, jobb koncentrációval simán meg­nyerhettük volna a találkozót. Nincs mese, szombaton javíta­nunk kell.” Száz szónak is egy a vége: Ka­posvár II-Újpest I 2-1, a kettő szerdán tényleg több volt, mint az egy... ■ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI­*) 1 ÚJPEST Ie 0-1 [0-1] Kaposvár, 800 néző. Vezette: Berke (Kepe,Kálman) KAPOSVÁR II: Horváth L. - Kuczkó, Ma­jor Á., Fenyvesi, Laczkó D. (Banic, 79.) - Horváth T. - Vadas, Böle, Berdó V., Házi (Haruna, 59.) - Diallo (Reszli, 86.) Edző: Barna László ÚJPEST: Balajcza - Szokol, Lipták, Ta­kács Z., Pollák - Nagy P., Tajthy (Remi­­li, 76­.) - Barczi, Lázár B. (Balajti, 83.), Balogh B. - Kabát (Rajczi, 65.) Vezetőedző: Zoran Szpisljak Gólszerző: Kabát (0-1) a 34., Haruna (1-1) a 80., Haruna (2-1) a 90. perc­ben Jó: Horváth L., Major, Horváth P., Böle, Haruna, ill. Balajcza MESTERMÉRLEG Barna László: - Erőn felül teljesített csapatunk, mindegy, hogy mi lesz a visszavágón, ezt a sikert már nem le­het tőlünk elvenni. Játékosaim bizonyí­tották, hogy sokra hivatottak. Zoran Szpisljak: - Nehéz mit monda­nom, megviselt az eredmény, ilyen csalódás szerencsére nem sokszor ért pályafutásom során. A játékosok nem azt adták ki magukból, amit a mérkőzés megkövetelt. Szünet után magunkra engedtük a rendkívül lelkes Rákóczit. Tudósított: JUTÁSZ RÓBEr­t A Kabát Péter okkal fogja a fejét, ez a teljesítmény szégyenletes volt FOTÓ: NÉMTEH FERENC