Nemzeti Sport, 2012. augusztus (110. évfolyam, 209-238. szám)

2012-08-01 / 209. szám

2 OLIMPIA 2012 m DICSŐSÉGTABLÓ nemzetisport 2012. augusztus 1., szerda Kihúzták magukat a nagybenból EREDMÉNYGÖRBE 0 Magyarország Dél-Korea A lendületesen kezdő magyarok a félidő közepéig két-két góllal vezet­tek, ám a szünet előtt szerényebb lett a támadójátékuk. A második félidő elejét is uraló Dél-Koreát csak a hajrában tudták megroppanta­ni. A vártnál keservesebben kiszenvedett sikerből okulhat az együttes, amelyre a következő három fordulóban Eb­elődöntős vetélytársak várnak, gólkülönbség 1 . MIKLER PakCsanJung 1 Gulyás JuDong Gun 1 1 Nagy L. 3 Jun Kjung Sin 1 CSÁSZÁR 4(2) DZSEONGJIK JE­ZUBAI SZ. 3 ONG 4 I Pérez 1 Pak Kjung Szuk ! IVÁNCSIK G. 4 Lim DukZsun PaekVon Csul 1 Csere: Ilyés, Mo-Csere: Li Csang Vu 1 csai, Schuch, Vad­(kapus), Pak 1 kerü­l, LÉKAI 5, Dzsung Gu 1(1),Ko­m Harsányi 1 Kjung Szu 2, LI DZSAEVU 30), Kom Hjo Von 2, DZSEONGHAN 4, Jung SzuJungl A mérkőzés osztályzata: 1 2114 5 Copper Box, 5000 néző V: Nacsevszki, Nikolov (macedónok) Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hatméteresek: 2/2, ill. 4/2 MESTERMÉRLEG A nagy hangzavarban, amit a magyar drukkerek csináltak, nehéz volt kom­munikálnom a csapattal, játékosaim „sokszor nem értették, amit mondtam nekik. Együttesünk mindent megtett a sikerért, nagyon akarta a győzelmet ,­ csalódottak vagyunk, hogy em sikerült. ■ Mentálisan felőrölte, takti­kailag felülmúlta a hajrában a magyar férfi kézilabda­válogatott Dél-Koreát, így megszerezte első londoni győzelmét. Ezért szeretjük ezt a csapatot! Jó, elég sok mindenért szeret­jük, de többek között azért, mert a saját hajánál fogva ki tudja magát húzni a mo­csárból, mint valami testületi Münchhausen báró - csak a magyar férfi kézilabda-válo­gatott tényleg képes az egyéb­ként valószínűtlen mutat­ványra. Pedig a londoni olimpia má­sodik csoportmeccsének dere­kán úgy tűnt, nagyon mély az a mocsár, amelybe a mieink be­leestek. Az első 4:37 perc alatt ugyan négyszer is betaláltak, ráérezve a betörések ütemére a dél-koreai védőfalban, de a következő négy gólhoz már több mint fél óra kellett - és a szünetet még bele sem számol­tuk. Egyszerűen semmi sem sikerült a dél-koreaiak nyitott védekezése ellen, a gumilab­daként pattogó piros mezesek mindenhová odaértek - ha pe­dig mégsem, a kapuban a leg­inkább egy jóságos tornatanár benyomását keltő Pak Csan Jung babonázta meg a mie­inket: Vadkerti Attila átejteni nem tudta ziccerben, Mocsai Tamás belelőtte a labdát, Ilyés Ferenc pedig vagy egy méterrel bombázta fölé - mintha már tartottak volna tőle a mieink, így aztán hiába töltötte be a Répcelaktól Túrkevéig min­denhonnan érkező magyar drukkerek „Harcoljatok!"-ja a Copper Box csarnokot, csak harcolt a csapat, és ez inkább volt bozótharc, mint invázió. Ahogyan szegény Ilyés ke­zéből kiperdült a labda egy másodperccel az első félidő vége előtt, abban tökéletesen benne volt az előző huszonöt perc, egyszerűen semmi sem sikerült. Küzdött, darált, és hozzá masszívan védekezett a gárda (amihez persze kellett Mikler Roland tíz fantasztikus védése!), mégis úgy tűnt, játé­kosaink meg vannak átkozva. Az átok megtörésére aztán Miklert jelölte ki a gondvise­lés, aki három és fél percen belül két hétméterest védett ki a második félidő elején, és kisvártatva Harsányi Gergely már egyenlített is. A dél-ko­reai kapitány, Csoj Szuk Dzsaj neonsárga nyelvű tornacipő­jének a talpa is elkopott las­san a fene nagy ugrálástól a kispad mellett, de ugrálhatott ő akármennyit, a kis pihenő után a kapuba visszatérő Pak Csang Jun védései ugyan öt percre még lendületet adtak A válogatott megszerezte­­ első győzelmét, méghozzá 1 sokat ígérő hajrával_____|­ 5­4321012345 30. perc: 7-9 38. perc: 12-0 145. perc: 11S-16 d­szerjú: Csaj Szuk Dzsaj a délkoreaiak kapitánya A NEMZETI SPORT LONDONI STÁBJA: A hazai stáb vezetője: Szűcs Miklós. A hazai stáb: Arday Attila, Fazekas Zoltán, Kovács Erika, Upiczky Ágnes, Mátay Andrea, Németh Andrea,­­ Papp Bálint, Pál István, Rác Benedek Balázs, Simon József, Szabó Gábor, Szurdi István, Szűcs András, Tóth Anita, Zsoldos Barna t SpSHsSS lehet rendelni a kétüléses Cessnát gépnek me. Ez a néhány sor tutira meghozza a magyar diadalözönt finn?r^H^a^rlmaZtat°m u^an's a közösségi buzdítás új hkttv,3Facebook"illetve:^szurkolótáboraazoka Arenfi slIP§ kapukat az internetre^' Szóval le az uszóultrákkal.zár —-----—----- -■3EE | Görbe tükör London 2 012 Q99 JEGYZET A róka csak somolyog ■ Első két csoportmeccsét, a szerbek, illetve a monteneg­­róiak ellenében elveszítette az „örökös olimpiai bajnok” magyar vízilabda-válogatott. Csikorog, akadozik a gépezet, pontatlanok a passzok, a lövések, a figurák sem működnek olajozottan, a fórok is kimaradoznak... Most még. Jól tudjuk, messze még a torna vége, de azt is, hogy több méz már nem nagyon fér arra a bizonyos madzagra... Még akkor sem, ha tisztában vagyunk a ténnyel, miszerint Ke­mény Dénes hatalmas stratéga, nagy kópé, aki a magunk mögött hagyott három olimpián a sorsdöntő pillanatok­ban rendre túljárt az ellenfél szakvezetőinek eszén. S ami­kor arra a legnagyobb szükség volt, mindig kitalált olyat, amire tágra nyílt szemek és homlokráncolás volt a válasz. Kérdezem én: miért éppen Londonban lenne másképp? A sport örök igazsága, hogy a csúcsformát nem az elejé­re, hanem a hajrára kell időzíteni, az erős kezdés ugyanis rendre megbosszulja magát. Mert mit sem ér, ha a marato­ni futó negyvenkét kilométeren át ott trappol, páváskodik az élen, integet, csókokat dobál a szurkolóknak, aztán az utolsó százkilencvenöt méteren többen is megelőzik. Csütörtökön Romániát, szombaton Nagy-Britanniát, hétfőn pedig az Egyesült Államokat kell legyőznünk. Senki se féltse a mieinket, elverjük őket, mint jég a határt! Megoldottak ennél már lényegesen nagyobb feladatokat is Kásásék. A háromból kettő könnyű ujjgyakorlat lehet, a harmadik meg egy értékmérő, formába hozó meccs. Tulaj­donképpen ezeket a győzelmeket követően kezdődik majd az olimpia igazi vízilabdatornája. Most még vadul rázhatják az öklüket a félelmetes szerbek, verhetik mellüket a bikaerős montenegróiak, valahol a lel­kük mélyén pontosan tudják, az a magyar válogatott, ame­lyet ők a torna elején legyőztek, még nem az igazi. Hollók ők most a faágon, szorongatják a csőrükben a finom sajtot, de a ravasz és türelmes róka ott somolyog a fa tövében, s dúdolgat magában... ■ NEKIK SZURKOLTAK j V­égig azt éreztem, hogy ezt nem veszíthetjük el, ebben a meccsben nincs benne Dél- Korea győzelme, bármennyi­re is lelkes, sokat futó, erőtől duzzadó is az ázsiai együttes. Persze mindenki előre elkönyvelte, hogy kötelező megverni Dél-Koreát. És így is lett, csak a kötelezőt nyögve teljesítették a fiúk. Beleizzadtam a képernyő előtt, amikor láttam, hogy körülményeskedő átlövőink képtelenek helyzetbe kerülni. Aztán lehiggadtam, mert a Londonra kitalált legjobb, mozgékony támadófelállásban, vagyis Császárral, Lékaival és Naggyal eredményesek lettünk. Remélem, végig bírják erővel az olimpiát! " 1A kézilabda rendkívül közel áll hozzám, mert édesapám, Harsányi Tibor több Százszoros korosztályos és egyszeres felnőttválogatott volt. A Harsányi nevet mindig jó hallani a válogatottban, Gergellyel is találkoztam már, ismerjük egymást. A dánok ellen győzelmet érdemeltek volna a fiúk, mintha az ellenfél játékosai többen lettek volna­ a bírókkal. Dél-Koreával szemben viszont úgy kezdtek, mintha ólomlábakon mozognának. Fel kell pörögniük, bár nekem elég, ha mindig nyernek eggyel. Ki bánná, ha pocsék játékkal lennének olimpiai bajnokok?­­Noha nem a kedvenc Sportágam, a magyar kézilabdacsapatok meccseit mindig követem, a férfiválo­­­gatott olimpiai szereplését különösen, akárcsak a vízilabdázókét. A Dánia elleni első mérkőzést is végigszurkoltam, sajnos nem sikerült kidrukkolnom a győzelmet, pedig megérdemelték volna Tipikus egylabdás meccs volt. A dél-koreaiak elleni végjáték már úgy alakult, ahogy a dánok elleni meccsen is alakulnia kellett volna. Nagyon szorítok a válogatottnak, hogy minél jobb eredményt érjen el. Harsányi Levente műsorvezető .