Nemzeti Sport, 2012. szeptember (110. évfolyam, 239-268. szám)

2012-09-01 / 239. szám

NB 16. FORDULÓ Izgalmas jó iramú találkozón kemény mezőnymunka mellett a csapatok a helyzetek kiala­kításával sem fukarkodtak, bár olykor becsúszott egy-egy hiba, élvezetes mérkőzés volt. Az MTK-drukkerek hangját nem lehetett hallani, viszont a hazai szurkolók előtt le a kalappal, még hátrányban is biztatták, megtapsolták az övéiket. Nagyon óvatosan bántak egymással a játékosok, végig vigyáztak egymás testi épségére, durvaság nem volt, kemény belépőből is csak néhány. Mindkét kapust rendsze­resen megdolgoztatták, a csapatok felváltva veszélyez­tettek. A sors fintora, hogy a kispestieknek volt több helyzetük. Marco Rossi hiába cserélt már a szünetben, a Honvéd nem tudott fordítani, Garami József nem variált, hagyta játszani csapatát, ami sikerre vezetett. Kanta József ezúttal is remekül mozgatta az MTK-t, ha kellett, gyors kontrát vezetett vagy éppen lassította a játékot. Két gólja önmagáért beszél. Bozsik-stadion 2500 néző 1-4-1-2-3 Czuczi 6-Lovric 5, Ignjatovics 5, Debreceni 5, Baráth 6 - Johnson 6 - Zsiva­­novics 5, Ivancsics 6 - Tchami 4, Délczeg 5,Vernes5 CSERE: Tchami helyett Diaby (5) a szünetben, Vernes helyett Faggyas (5) az 59., Zsivanovics helyett Vécsei (5) a 77.percben 1-4-2-3-1 MTK BUDAPEST Hegedűs L.6-Nagy T. 5, Vukmir 6, Kelemen D.6, Hídvégi 5 , Zsidai 7, Vadnai 6- Könyves 5, Kanta J. 7, Csíki 5-Hrepka5 CSERE: Hrepka helyett Tischler (-) a 73., Könyves helyett Vass P. (-) a 80., Kanta J. helyett Nikházi (-) a 90. percben GÓLSZERZŐ: Kanta J. (0-1) a 41., Kanta J. (11-esből, 0-2) az 55., Diaby (1-2) a 89.percben SÁRGA LAP: Johnson (Zsidai letalpalásáért) a 27., Nagy T. (Baráth megrúgásáért) a 35., Debreceni (Hrepka buktatásáért) az 55., Lovric (reklamálásért) a 82. percben Játékvezető: Radványi Ádám 7­­ A tizenegyes jogosságához kétség sem férhet, Debreceni szabálytalankodott Hrepkával szemben. A mezőnyben több bizonytalansága is volt, néhány szabálytalanságot rosszul ítélt meg. Asszisztensek: Varga Zsolt, Viszokai László MIK BUDAPEST 2­0? ! Kanta József duplája A Honvédnak volt több helyzete, de karmestere vezérletével az MTK nyert A mérkőzésről tudósított: CSERHÁTI ANDRÁS, PIETSCH TIBOR Pénteki esti frász Kispesten: bár a Honvédnak több lehető­sége volt a gólszerzésre, az MTK jobban gazdálkodott a helyzeteivel, és Kanta József duplájának köszönhetően 2-1- re nyert a Bozsik-stadionban. Valami alakul Kispesten. Egyrészt a csapat, másrészt a kiszolgálás. No nem arra gon­dolunk, hogy az amerikai hot­­dogot olyan profin nyújtja át az eladó a vevőnek, hogy egyetlen csepp ketchup sem csöpög le róla, hanem arra, a vezetőség különböző akciókkal igyekszik vendéglátással, akkora elánnal a Bozsik-stadionba édesgetni kezdett, hogy Garami József a szurkolókat. Mindamellett, - tőle szokatlan módon - az hogy a látványos támadásnál jobb akció aligha létezik, szö­gezzük le, ha elővételben még nem is talál gazdára az összes jegy, nem tűnt rossz húzásnak, hogy amíg az előző hazai mér­kőzésen, a Paks ellen a jántdék­­pólóval próbálták kicsábítani a drukkereket, pénteken egy baseballsapkával gazdagodott az a fanatikus, akinek éves be­lépője van a Honvéd-pályára. Noha a divatos sityakot meg­pillantva többen is azzal érvel­tek, hogy ugyan csak BKV-bér­­let lapul a zsebükben, az előző meccseken is itt tomboltak, úgyhogy tisztelettel kérnének egyet, óhajuk nem teljesült, így kénytelenek voltak fedetlen fő­vel felülni a nézőtérre. Sajnálhatták, hogy nem volt kalapjuk, mert már a találkozó elején megemelhették volna kedvenceik előtt. A házigazda, mit sem törődve a szívélyes első húsz­­percben háromszor is kisétált az edzői zóna hatá­ráig, hogy elmagyarázza játé­kosainak, mit kellene másképp tenniük. Hamar kiderült, a szakember nem hiába élt már meg sok nagy és legalább annyi kis csatát, intelmei olyannyira hatottak, hogy a harmincadik percben Könyves Norbert el­­baltázta a mérkőzés addigi leg­nagyobb helyzetét - más szem­szögből nézve Czuczi Márton védett akkora bravúrral, hogy arra még a négymeccses eltil­tását töltő, a fegyelmi bizottság jóindulatában másodjára is mindhiába reménykedő Keme­­nes Szabolcs is elismerőleg bó­lintott. A 41. percben azonban már Czuczi is tehetetlen volt. Miután a fiatalos vehemenci­ával rohamozó piros-feketék több lehetőséget is elpuskáz­tak, Kanta József mutatta meg, mennyit ér a rutin, így a má­sodik félidőre egy nullás MTK- vezetéssel készülődhettek a csapatok. Tíz perc sem telt bele, és megduplázták előnyüket a kék-fehérek, amihez nem csu­pán az szükségeltetett, hogy a játékintelligenciájával a me­zőnyből kiemelkedő Kanta ma­gabiztosan értékesítse a bün­tetőt, hanem az is, hogy előtte Debreceni András feleslegesen szabálytalankodjon a délelőtt még az izraeli Bnei Jehudával hírbe hozott, este mégis MTK- szerelést öltő Hrepka Ádámmal szemben. Bár fél óránál is több volt még hátra, érezni lehetett, ezen a napon már nincs annyi a Honvédban, hogy legalább döntetlenre mentse a mérkő­zést. Egy-két helyzetük akadt még a piros-feketéknek, csak­hogy ezúttal hiányzott közü­lük Fortuna istenasszony, ar­ról nem szólva, hogy Hegedűs Lajos egy kivétellel mindent fogott, ami kapura ment. Sou­­leymane Diaby ugyan még iz­galmat csempészett az utolsó percekbe, a végén a mintegy nyolcvan vendégdrukkernek volt nagyobb oka az örömre. De hogy a Honvéd-tábor vastapssal búcsúzott együtte­sétől, jelzi, valami tényleg ala­kul Kispesten. Nem mellesleg: a Hungária körúton is... • Hiába próbált hárítani Czuczi Márton, nem védhette Kanta József lövését FOTÓ: NÉMETH FERENC MESTERMÉRLEG Megint a játékkal volt gond Érthetően csalódott. Persze hogy az vagyok, hiszen úgy szenvedtünk vereséget, hogy a srácok mindent megtettek a pályán. Ugyanazt kell mondanom, mint a múlt heti, Ferencváros elleni játék után, a küzdelem­mel nem volt gond, a játékkal viszont igen. Úgy tűnt, ezen a mérkőzésen nem állt együttese mellé a szerencse. Ez így van, de például a Paks ellen, amikor kétgólos hátrányból sikerült döntet­lenre mentenünk a mérkőzést a mi a kezünket fogta Fortuna. Megtörheti-e a csapata lendü­­­­letét ez a vereség? Jó kérdés, de csak akkor tudok rá válaszolni, ha lepörgött néhány forduló... Nincs szé­­­­gyenkeznivalónk, ugyanúgy dolgoznunk kell tovább, s új­fent j­önnek a jó eredmények. MARGO ROSSI a Honvéd vezetőedzője GARAMI JÓZSEF az MTK szakmai igazgatója Kanta József első góláig a Honvéd uralta a játékot, egyetért? Igen, ezzel a megállapítással nehéz vitatkozni. Az első huszonöt-harminc percben nem találtuk a ritmust, a Honvéd jobban futballozott, utána viszont elkaptuk a fonalat, s egy csodás támadás végén megszereztük a vezetést. A szünet után nyugodtabban játszhattak. Persze, a vezetés tudatában könnyebben vezet­hettünk kontrákat, hiszen nagyobb terület nyílt előttünk. Az egyetlen veretlen csapat az MTK maradt. Megtörheti a lendületet, hogy kéthetes szünet következik? Nem hiszem, a lendület nem azon múlik, hogy egy- vagy kéthetente játszunk. Remé­lem, megmarad a lendüle­tünk, s tovább folytatjuk remek szériánkat. I LABDARÚGÁS • 2012. szeptember 1., szombat nemzeti sport Újra Kispesten a szenegáli­ ­ Visszatér a Budapest Honvédhoz a 27 esztendős Dieng Cheikh Abass. A klub 2011 decemberében 2012. augusztus 20-ig adta köl­csön a Song Lam Nghe An FC-nek a szenegáli támadót, aki huszon­hat mérkőzésen tíz gólt szerzett a vietnami csapatban. A jobb oldali középpályás a kölcsönadással egy időpontban 2013. december 31-ig meghosszabbította megállapodását a kispesti klubbal. Abass jelenleg hazájában várja, hogy elkészüljön új útlevele, várhatóan a jövő héten érkezik meg Budapestre. * 1 V­a 1 -A -1?H­­­­1 Bp. Honvéd 2-1 1-2 3-3 Diósgyőri VTK 1-0 2-1 2-1 DVSC-Teva 4-1 2-1 1-0 Eger 1-1 Ferencváros 0-2 1-1 4-1 Győri ETO 1-1 2-1 5-1 Haladás 0-0 4-2 Kaposvár 1-0 1-1 KTE-Phoenix Mecano 1-1 Lombard Pápa CM 1 CD 0-0 MTK Budapest 3-1 0-0 2-1 MVM Paks 0-1 ro1 CM CM1 CM Pécsi MFC ro I CN 0-0 0-1 Siófok 0-1 2-3 0-3 Újpest 2-1 0-1 Videoton 0-1 2-1 2-1 1-1 PERCRŐL PERCRE 41. perc: Csíki passzolt Zsidaihoz, aki a tizenhatos vonalánál állva Kanta Jó­zsefet ugratta ki, a vendégek irányító középpályása 11 méterről, jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0-1 55. perc: Kanta József ugratta ki Hrep­­kát, aki megtolta a labdát, Debreceni pedig megrúgta. Tizenegyes! Kanta József állt a labda mögé, s jobbal a jobb alsó sarokba gurította a labdát - Czuczi balra dőlt. 0-2 89. perc: Vécsei lőtt 28 méterről, He­gedűs Lajos középre paskolta a lab­dát, épp Dsaby elé, aki jobbal a kapu közepébe gurított. 1-2 AZ ÁLLÁS 1. MTK Budapest6 4 2 -10-4 +6 14 2.Bp. Honvéd6 4 1 1 10-6 +4 13 3. DVSC-Teva5 4 1 1 10-5 +5 12 4. Győri ETO5 3 1 1 12-9 +3 10 5. Diósgyőr5 3 1 1 6-4 +2 10 Videoton5 3 1 1 6-4 +2 10 7. Haladás5 2 2 1 9-5 +48 8. Kaposvár5 2 1 2 6-7 -17 9. Pécsi MFC6 1 3 2 6-7 -16 10. Ferencváros6 1 2 2 6-60 5 11. KTE-PhoenixMecano6 1 2 3 6-11 -55 12. Újpest5 1 1 3 6-8 -24 13. Eger5 1 1 3 5-8 -34 14. MVM Paks5 -3 2 7-9 -23 15. Lomband Pápa5 -2 3 2-8 -62 16. Siófok5 -1 4 4-10 -61