Nemzeti Sport, 2012. október (110. évfolyam, 269-298. szám)

2012-10-01 / 269. szám

Albert-stadion 5500 néző 1-4-2-3-1 Jovan­Alempijevics 5, Besic 6, Klein 6, Sváb 6 - Gyömbér 6, Józsi 5 - Somália 5, Hakola 0, Orosz 5-Böder CSERE: Hakola helyett Perics (6) a 4., Orosz helyett Jenner (-) a 67., Gyöm­bér helyett Csukics (-) a 73. percben 1-4-2-3-1 DIÓSGYŐR Ribánszki 6-Vági 6-2 1 4, Hanek 5, Rakovics 5, Gohér 6 - Takács P. 5, Elek Á. 6 - Gosztonyi 5, Fernan­do 5, Bacsa 4-Tisza 5 CSERE: Gosztonyi helyett Seydi (-) a 61., Fernando helyett Jeff Silva (-) a 78., Tisza helyett Csirszki (-) a 87. percben GÓLSZERZŐ: Bódé (1-0) a 71., Perics (2-0) a 92. percben SÁRGA LAP: Gosztonyi (Klein megrúgásáért) a 7., Bacsa (Somália buktatásáért) a 12., Takács P. (buk­tatta Bödét) a 27., Sváb (Gosztonyi buktatásáért) az 59., Vági (megrúgta Oroszt) a 65., Gohér (Somália bukta­tásáért) a 70., Perics (megrúgta Elek Ákost) a 86. percben KIÁLLÍTVA: Vági a 83. percben Játékvezető: Becséri Dániel 5 - Gól nélküli állásnál Tisza Tibort a mezénél fogva húzta vissza Muhamed Besic a tizenhatoson belül, a 11-es és a kiállítás is elmaradt. Asszisztensek: Kispál Róbert, Kele­men Attila Nagy küzdelmet, izgalmakat, ám gyenge színvonalú futballt hozott a Ferencváros-DVTK mérkőzés. A hazaiak győ­zelmükkel két helyet léptek feljebb a tabellán. Ricardo Moniz semmit sem bízott a véletlenre. A Ferencváros veze­tőedzője múlt pénteken vette a fáradságot, elutazott Diósgyőrbe, s megnézte a DVTK-Paksi FC baj­noki mérkőzést. Megtehette vol­na, hogy kényelmes karosszékből, üdítővel a kezében, a képernyő előtt ülve jegyzetel, de a holland szakember a helyszínen akar­ta érezni, inyen is a hangulat Diósgyőrben. Hát érezhette, a sors szeszélye folytán ugyanis nem a VIP-páholyba szólt a be­lépője, hanem a lelátóra - s bár felismerték, néhány beszóláson, froclizáson kívül semmi atrocitás sem érte. A szurkolók kérdezget­ték rendesen a jegyzetelőt, de ő csupán annyit mondott a DVTK 1-0-s győzelmét kommentálva a kíváncsiskodóknak, hogy rendkí­vül fegyelmezett, akaratos futballt játszó ellenfél vár embereire. Kémkedés tekintetében persze Sisa Tibort és stábját sem kell fél­teni. Minden lehetséges eszközt bevetve a diósgyőriek is alaposan feltérképezték a Ferencvárost. Jog­gal várhattuk tehát, hogy két jól tájékoz(tat)ott és felkészített csa­pat feszül egymásnak a vasárnap délutáni összecsapáson, amely zöld füstbombával kezdődött, no meg némi csontzenével, ám nem ebbe „rokkant" bele Juha Hakola, a hazaiak finn légiósa, aki már a negyedik percben cserét kért. Meglepetéssel is szolgált a Fradi. Míg korábban szép szó­val vagy erőszakkal sem lehetett a Kecskemétről szerződtetett Alekszandar Alempijevicset a jobb oldali védő pozíciójában szerepeltetni, mára oda a ma­kacskodás, a szerb légiós ját­szott a védelem jobb oldalán. Noha derekasan egymásnak es­tek a csapatok, rengeteg technikai hibát követtek el a játékosok, ezért alig kerültek veszélybe a kapuk. A pálya talaja, no meg a képes­ségbeli hiányosságok alapvetően Nehezen indul de határozták meg a találkozó szín­vonalát, még szerencse, hogy az iramra nem lehetett panasz. Ter­mészetesen a rohangálásért sehol sem adnak három pontot, de hiá­ba tudják ezt a játékosok is, sajnos a második félidőt is inkább a nagy akarás jellemezte. Az egyelőre középcsapatnak szá­mító együttesek mérkőzésén kevés labdarúgásra jellemző jele­netet láthattunk. Persze akadtak kivételek, mint például, amikor Sváb Dániel pompás lövését követően a lécen csattant a labda, Böde Dániel kísérleté­nél viszont nem volt pardon. A hajrában szerzett újabb gól­lal végül is magabiztosan verte meg az FTC a diósgyőrieket, holott az eddigi meccsek alap­ján úgy tűnt, csapatépítésben a DVTK járt előrébb. ■ a támadó 2 gólt szerzett eddig az ősszel Böde Dániel Küzdelmes mérkőzést játszottak a csapatok. Az iram elfogadható volt, ám a rengeteg átadási hiba rontott az összképen. A vendégszektor megtelt, az ezerháromszáz diósgyőri szurkoló végigénekelte a mérkőzést. Hazai oldalon sem tétlenkedtek a drukkerek. Bár a diósgyőriek sorozatban kapták a sárgákat, durvaság­nak nyomát sem lehetett ész­revenni. Juha Hakolát cseréje előtt senki sem bántotta. A Diósgyőr a szabad- és szög­letrúgásokban reménykedett, míg a Ferencváros jobbára a második félidőben alakította ki helyzeteit.­ ­ A csereként beálló Julian Jenner gólpasszával szerzett vezetést a Ferencváros. Sisa Tibor próbálkozott, cseréi semmin sem változtattak. Góljával Böde Dániel döntő érdemeket szerzett együt­tese győzelmében, találata törte meg a Diósgyőr stabil védekezését. LABDARúGáS 3 2012. október­, hétfő mmmmmSsport DIÓSGYŐRI VTKMegérte a pluszmunka Ricardo Moniz diósgyőri kémkedése után három pontot szerzett az FTC ZD ------------------------------------ 1 PERCRŐL PERCRE 45. perc: Gosztonyi jobb oldali beadá­sát követően Tisza nem érte volna el a labdát, de Besic meghúzta a csatár mezét, majd gyorsan el is engedte, míg Tisza tett egy lépést, majd el­esett. A játékvezető tovább engedte a játékot. 56. perc: Sváb lopta a távolságot a balösszekötő helyén, majd 22 méter­ről bal külsővel lőtt, a labda a léc és a bal oldali kapufa találkozásáról­­ vágódott vissza a mezőnybe. P* 71. perc: Somália buktatásáért járt szabadrúgás a Ferencváros­nak, Jenner emelt jobb oldalról a kapu elé, a bal szélen Hanek felett átszállt a labda, érkezett Böde, és négy méterről ballal a bal alsóba lőtt. 1-0 83. perc: Perics iramodott meg a bal oldalon, elfutott volna Vági mellett, ám ő feltartotta. A játékvezető sárga lapot adott Váginak, aki mehetett is az öltözőbe, mivel a másodikat szedte össze a mérkőzésen. 92. perc: Somália a diósgyőri térfél közepétől indította a bal oldalon futó Pericset, aki egyedül törhetett kapura. Tizennégy méterről ballal lőtt, a vető­dő Ribánszki beleért ugyan a labdába, de kezéről a kapu közepébe pattant. 2-0 Nagy csata, visszafogott játék Somália Elek Ákost, Alekszandar Alempijevics Gosztonyi Andrást gyűrte az­íI . m mestermérlet____________________________ Néha többen voltak a hazaiak Az első félidőben mi domináltunk, akkor is kontroll alatt tartottuk a játékot. Aztán a második félidőben Julian Jenner remekül elvégzett szabadrúgása révén megérdemelten jutottunk előnyhöz. Úgy érzem, hogy felszaba­dultan játszott a csapat, különösen a második játékrészben, és fantasztikus közönségünket kiszolgálva megérdemelten szereztük meg a három pontot. (a boon.hu nyomán) Miért csak a hetvenegyedik percig tar­tott csapata fegyelmezettsége? Szerintem kiegyenlítetett, nagy iramú játék alakult ki a pályán, s bár arra készültünk, hogy szöglet- vagy szabadrúgás után mi rúgunk gólt, helyette mi kaptunk, ráadásul szabadrúgás után. De ez még nem rendített meg bennünket, így a hátrány után is fegyelmezettek voltunk, de aztán jött a kiállítás... Minek tulajdonítja, hogy alig akadtak helyzeteik? A küzdelem és a nagy akarás pontatlanná tett bennünket elöl, de nem éreztem bajt, amíg tizenegyen játszottunk tizenegy ellen - bár néha mintha bizonyos szituációkban a hazaiak eggyel többen lettek volna. Miként alakult volna a meccs, ha a játékvezető büntetőt ítél csapata javára az első félidő végén? Nem láttam tisztán, miért esett el Tisza Tibor, így nem tudom, jól döntött-e a bíró. Ám az biztos, ha nálunk az előny, nem nyílunk ki, mint a Fradi vezetése után, ami miatt aztán nem egy, hanem két góllal kaptunk ki. SISA TIBOR a DVTK vezetőedzője RICARDO MONIZ­at az FTC vezetőedzője HIRDETÉS Az Ön autójának is jár a szakértő gondoskodás Akciós szervizműveletek 4 évnél idősebb Toyota modellekre: - Eredeti Toyota alkatrészekkel - A minőségi szolgáltatás garanciájával www.toyota.hu/szervizcsomagok TOYOTA ALUJAVSA BETTER U­AY