Nemzeti Sport, 2012. december (110. évfolyam, 328-356. szám)

2012-12-01 / 328. szám

NB 117. FORDULÓ KAPOSVÁR (0) Debrecen 1500 néző Megvan a görcsoldó! Eláztak, de már boldogok a debreceniek: véget ért a rossz sorozat 1-4-1-3-2 DVSC Verpecz 0 - Nagy Z. 5, Simac 6, Mészáros N. 6, Kor­hut 7 - Varga J. 6 - Czvitko­vics 6, Se. Bouadla 5, Szakály P. 5 - Kulcsár T. 6, Coulibaly 7 CSERE: Szakály P. helyett Bódi Á. (6) a szünetben, Kulcsár T. helyett Szécsi G. (-) a 68., Czvitkovics helyett Dombi (-) a 82. percben 1-4-4-1-1 KAPOSVÁR Hajdúch 5- Pavlovics 6, Zámbó 5, Bank 4, Jánvári 6 - Horváth T. 6, Safaric 5, Pedro 5, Balázs B. 5-Oláh L. 5-Haruna4 CSERE: Haruna helyett Vrucina (-) a 71. percben GÓLSZERZŐ: Coulibaly (11-esből, 1-0) a 49., Coulibaly (2-0) a 62., Pavlovics (2-1) a 92. percben SÁRGA LAP: Bank (Szakály Pétert buktatta) a 26., Korhut (Pavlovicsot buktatta) a 84., Pavlovics (labdaelrú­­gásért) a 90. percben Játékvezető: Andó-Szabó Sándor 7 - A Debrecen javára megítélt jogos tizenegyesnél a már sárga lapos Bank Istvánt második figyelmeztetéssel ki kellett volna állítania. Ez volt az egyetlen számottevő hibája. Asszisztensek: Kispál Róbert, Varga Gábor , BERECZKY ATTILA, BODNÁR TIBOR Az első félidőben csak hely­zetekig jutó bajnoki címvédő DVSC-Teva a szünet után alig több, mint negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést, véget vetve öt bajnoki mérkőzés óta tartó negatív sorozatának. A Kaposvár erejéből a hosz­­szabbításban csak szépítésre futotta. „A győzelem a legjobb orvosság" - fogalmazott Kondás Elemér még a Nyíregyháza ellen siker­rel megvívott Magyar Kupa­visszavágó után. A debreceni szurkolók ab­ban reménykedtek, hogy a Loki vezetőedzője által említett or­vosság megfelelő görcsoldónak bizonyult, s a címvédő játéko­sai a sorozatban elveszített öt bajnoki után a Kaposvár ellen győzelemmel zárják a 2012-es őszi bajnoki szezont. Azt már a kezdés előtt né­hány órával megjósolhattuk, hogy negatív nézőcsúcsot hoz a találkozó, s ennek fő oka nem az említett rossz meccsszéria volt, hanem Debrecenben kora délután eleredt az eső, s vigasz­talanul zuhogott. Ilyen időben még a zordabb lelkű kutyatulaj­donosok is beengedik legalább az előszobába házőrzőjüket, következésképp minden tisz­teletet megérdemel az az ezer­ötszáz ember, aki vállalva, hogy bőrig ázik, felült az Oláh Gábor utcai stadion lelátójára. Az első negyvenöt perc azt bizonyította, hogy a feszültség oldódásához a Rákóczi ellen is gól(ok)ra lenne szükség. Előbb Kulcsár Tamás keresett a jónál is jobb helyzetet, s ezzel oda­lett a lehetőség, majd Adamo Coulibaly hibázta el a zicce­rét. Az idő pedig a védekezé­sét alaposan megszervező, s az adódó kontralehetőségre váró vendégeknek dolgozott, s amikor Andó-Szabó Sándor já­tékvezető lefújta az első játék­részt, elégedetten sétálhattak az öltözőbe, küldetésük első felét sikerrel teljesítették. Tegyük hozzá, ezért még nem adnak pontot, a folytatás pedig egyáltalán nem úgy ala­kult, ahogyan Prukner László a taktikai tábla előtt megál­modta. A feltűnően aktív Kul­csár Tamás újabb helyzeténél ugyanis Bank István nem bízta a véletlenre a dolgot, a tizen­hatoson belül megakasztotta a támadó lábát, a megítélt bün­tetőt pedig Adamo Coulibaly magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba. Hogy a gól milyen so­kat jelentett a debrecenieknek, a jelzi, hogy Verpecz István majd’ százméteres sprintet vá­gott ki, hogy saját kapujának előteréből odaérjen ünneplő társaihoz. A Loki vezető gólja után mint­ha új mérkőzés kezdődött volna. A Loki játékosai sokkal felszaba­dultabban futballoztak, s ennek meglett az eredménye, hiszen a francia támadó másodszor is betalált, s ezzel a góllövőlistán átvette a vezetést. Megnyugodtak a DVSC ek­korra már csuromvizes hívei is, egy-egy látványos meg­mozdulás után nyílt színi taps is felcsattant, jelezve, hogy a lelátó népe elégedett a látot­takkal. Hogy teljes legyen a drukkerek öröme, a hajrában pályára lépett a nagy kedvenc, Dombi Tibor. Még az sem za­varta a debreceni szurkolókat, hogy a hosszabbítás második percében Verpecz István ala­posan benézte Boján Pavlovics szabadrúgását, mivel a DVSC megtörte az átkot. Hatott a görcsoldó... . r­y A Loki játékosai nehezen tudták kibillenteni egyensúlyukból a kaposváriakat Szakály Péter (fehérben), a DVSC technikás csapatkapitánya sem tudja elvinni a labdát Jánvári Gábor mellett A mérkőzésről tudósított: ▲ A meccs kulcsmomentuma: Kulcsár Tamást buktatja Bank István ­ Ilyen mérkőzésre számított? Küzdelmes kilencven percet vártam, mert tudtam, hogy a Kaposvár szervezett, jó erőkből álló csapat. Az első félidőben is akadtak lehetőségei együttesének, mégsem sikerült gólt szerez­ni. Bosszús volt emiatt a szünetben? Természetesen, hiszen sok ziccer kimaradt, s egy ilyen mérkőzésen az első gólnak különös jelentősége van. A fordulás után aztán hamar eldöntötték a meccset, sőt Adamo Coulibaly értéke­sített büntetője után felszabadultabban játszott a DVSC. Nagyon fontos volt, hogy a második félidő ele­jén előnyt szereztünk, mert ez valóban meg­nyugtatta a csapatot. A hajrában a sérülések miatt ismét akadtak problémáink, s szerencsénk is volt, hiszen a vendégek szépí­tő gólja az utolsó másodper­cekben esett. Nem látszik nagyon elkeseredettnek. Helytállt a csapat, de az volt a szándékunk, hogy minimum egy pontot szerezzünk. Az első félidőben fegyelmezett volt a védekezésünk, így a Debre­cen nem tudott előnyt szerezni. Sajnos elég volt egyetlen rövidzárlat, hogy saját magunkat elbizony­­talanítsuk. Kétgólos hazai vezetés után már a nagy különbségű vereség elkerülése volt a cél? Megpróbáltam rendezni sorainkat, nehogy olyan vereségbe fussunk bele, amelyet nem lehet megmagyarázni. Benne volt a levegőben, hogy elcsípünk egy pontot, de nem volt meg az a hit, ami a Diósgyőr és a Fradi ellen igen. Csak egyet cserélt. Nem volt még olyan em­ber a kispadon, aki lendíthetett volna a csapat szekerén? Megégtünk már itt többször, és mivel a középpályára és a védelembe nem tudtam volna hasznosan cserélni, inkább nem változtattam. Bóján Vrucina beállítása után pedig a második csatárcserét nem tartottam indokoltnak, mert a gólszerzési szándé­kunk anélkül is megvolt. PRUKNER LÁSZLÓ a Kaposvár vezetőedzője KONDÁS ELEMÉR a DVSC-Teva vezetőedzője MESTERMÉRLEG Nagy taktikai csata volt LáSD áRUGAS 3 2012. decembert, szombat nemzeti sport Fogjuk a külső körülményekre, vagyis az esőre és a csúszós pályára az első félidei értékelhe­tetlen produkciót. A másodikban legalább láthattunk néhány szép támadást, és végre a játék sava­­borsa, a gól sem hiányzott. A szokottnál ritkábbak voltak sorok a hazai tábor által elfoglalt kapu mögötti szektorban (is), és akadtak ugyan próbálkozások az atmoszféra javítására, ezek hamar elhaltak. A második félidei gólok pedig az egyre intenzívebb esőben jelentettek vigasztalást. Átellenben hat kaposvári ázott bőrig. A felázott pályán csupán két olyan test test elleni szabályta­lanság történt, amely kiérde­melte a sárga lapot (a harmadik labdaelrúgásért járt). Ezért megérdemlik az elismerést a pályán lévők. jpgy A Kaposvár kétgólos hátrányban váltott bátrabb harcmodorra, a szépítés azonban túl későn jött. A DVSC sem ostromolta nagy elánnal a somogyiak kapuját, de legalább helyzeteket dolgo­zott ki, amelyekből gólokat is szerzett.­ Mindkét oldalon éltek a szélső középpályások helycseréjének lehetőségével, különösen a kaposváriak igyekeztek zavarba hozni ellenfelüket. Bódi Ádám beállása után Czvitkovics Péter átkerült a bal oldalra, ahol az első gólhoz fontos megmozdulással járult hozzá.­ Az első félidő vége előtt kihagyott ziccere után hamar javított Adamo Coulibaly, aki duplájával nemcsak a Loki rossz bajnoki sorozatát törte meg, hanem a góllövőlistán visszavezette a vezetést - szom­bat estig biztosan. ICiEEEPffiflEE - ■. PERCRŐL PERCRE 49. perc: Varga József indításába Czvitkovics szúrt bele, az így elékerülő labdával Kulcsár Tamás tört be a tizen­­hatoson belülre, ám a becsúszó Bank eltalálta a lábát. A büntetőből Coulibaly - a balra mozduló Hajdúch mellett - jobbal nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0 62. perc: Korhut a bal oldalon az alap­vonalnál becsúszva megmentette a labdát, amelyet Coulibaly elé passzolt, a csatár Bank mellett befordult, majd hét méterről ballal a kapu jobb oldalá­ba bombázott. 2-0 92. perc: Pavlovics végezhetett el szabadrúgást jobbról, a tizenhatos sarkától. A kaposvári játékos beadás helyett célba vette a kaput, és lövését követően a labda a meglepett Verpecz felett a kapufáról a kapu jobb oldalába vágódott. 2-1