Nemzeti Sport, 2013. április (111. évfolyam, 89-117. szám)

2013-04-02 / 89. szám

NB 121. FORDULÓ­­___________________________________________ , Itt az újabb rekord A DVTK elleni sikerével az ETO sorozatban tizenkilencedik bajnokiján szerzett pontot Győr, ETO-park 2500 néző 1-4-1-2-3 ETO Sztevanovics 6 - Svec 7, Lipták 6, Takács A. 5, Völgyi 7-Kamber 6-Pátkai 5, Kronaveter 5-Kink 5, Strestík 5, Varga R. 6 CSERE: Pátkai helyett T­rajkovics (6) az 57., Kronaveter helyett Pilibaitis (-) a 77., Kink helyett Dudás (-) a 84. percben 1-4-4-2 DIÓSGYŐR Ribánszki 4-Vági 6, Vadász 5, Kádár 6, Gohér 5-Luque 4, Takács P. 5, Elek Á. 6-2,4, Bacsa 5 -Rudolf 6, Tisza 5 CSERE: Luque helyett Seydi (5) a szünetben, Bacsa helyett Gallardo (-) a 62., Tisza helyett Fernando (-) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Varga R. (1-0) a 18., Völgyi (2-0) a 68. percben SÁRGA LAP: Elek A. (műesésért) a 6., Takács P. (Pátkai buktatásáért) a 20., Kádár (Strestík visszahúzásáért) a 67. percben KIÁLLÍTVA: Elek A. a 85. percben Játékvezető: Solymosi Péter 7­­ A sárga lapoknál és a kiállításnál jól döntött, néha viszont engedékeny volt, így szemet hunyt L’lman Seydi szabálytalansága felett is, holott a szenegáli az 54. percben sérülést okozott Pátkai Máténak. Asszisztensek: Horváth Róbert, Szalai Dániel A mérkőzésről tudósított:­ ­ LAPINCS ATTILA. MOHAY GÁBOR A Győri ETO FC a hosszú szünetben sem vesztegette az idejét, a listavezető jó erőben, kellő agresszivitással játszott a feltörekvő DVTK ellen is. Győrben - alácsövezés ide, gyepfűtés oda - kevesen hit­ték, hogy húsvétvasárnap még részük lehet a futball nyújtotta örömökben. Előtte egész éjsza­ka zuhogott az eső, az időjárás már korántsem váratlan fordu­lata vasárnap délutánra szaka­dó hóesés képében riogatta a futballkedvelőket. Hála azon­ban a technikának és az emberi erőnek, tócsamentes gyepsző­nyeg fogadta a főszereplőket. Az viszont aligha volt meglepő, hogy a zord körülmények soka­kat a meleg szobába, a sonka, a sütemény meg a tévékészülék mellé kényszerítettek, így fog­híjas lelátók előtt került sor a szépszámú hazai jubilánsnak, közöttük a kezdőrúgást elvég­ző Glaser Józsefnek és Csonka Gyulának, az 1963-as, illetve az 1983-as bajnok ETO tagjainak a bemutatására. Kisebb meglepetést a hazai támadók felállása jelentett, Tarmo Kink mindjárt egy jobb oldali szólót fejezett be ballá­bas lövéssel, nyomatékosítva a szakvezetői döntés indokát. Élénk, változatos, jó iramú küz­delem alakult ki, amelyben a borsodiak is bátran vállalták a támadó szellemű játékot a csak szemre jó minőségű, de rend­kívül csúszós talajon. A várat­lanul eső vezető győri gól előtt például Michal Svec minden „korcsolyázótudására” szükség volt a helyzetbe kerülő Tisza Tibor beérésére és szerelésére. Az előny megnyugtatta a lista­vezetőt, többször csak az utolsó passz pontatlansága hiúsítot­ta meg, hogy egy-egy akció­ból helyzet legyen. De hogy ekkor még mennyire benne volt a mérkőzésben a fordulat, azt a hajrában Tisza fejese és lövése igazolta, a labda a győriek der­­medten figyelő tekintetétől kí­sérve mindkétszer éppen csak elkerülte a kaput. A fordulást követően a diós­győriek tűntek acélosabbnak. De a félidő közepén Völgyi Dá­niel szabadrúgása után vágó­dott a kapuba a labda, és ezzel eldőlt minden fontos kérdés. A DVTK még egyszer nekiveselke­dett, válogatott Elek Ákos jogos kiállítása után azonban nem maradt esélye a szépítésre. A győriek újabb sikere újabb zöld-fehér rekordot jelent - egy bajnokságban tizenkilenc for­dulón keresztüli veretlenséget, azaz folytonos pontszerzést (tizennégy győzelem, öt dön­tetlen). A DVTK-fiak­ hétmér­­kőzéses veretlenségi sorozata szakadt meg as. MTJ)-parkban, de nincs miért szégyenkeznie. Michal Svec, az ETO FC 26 éves védője érdemelte ki a me­zőny legjobbja címet: „Noha az őszi diósgyőri három nulla csaknem megismétlődött, ez a mérkőzés teljesen más volt. Az edzéseken felkészültünk az ellenfélből, az eltervezetteket sikerült is megvalósítani. A gó­lunk előtt valóban veszélyes helyzetben mentettem becsúsz­va, de a futball ilyen, egyszer én segítek, máskor más segít ki en­gem. Próbáltuk a saját játékun­kat játszani, a vezető gól után sikerült is, majd a második vég­leg megnyugtatott bennünket. Győztünk, de nincs megállás, pénteken a jó formába lendülő Pécs vendégeként kell helytáll­­nunk."m ' DIÓSGYŐRI VTK |00) GYŐRI■ tú­rareren­ce Völgyi Dánielt joggal ünnepelték a társai: gólja eldöntötte a meccset MESTERMÉRLEG A kaput sem sikerült eltalálni Imponáló az immár tizenkilenc meccsen átívelő veretlenségi sorozat. Mi nem foglalkozunk az előnnyel és más statisz­tikákkal, a soron következő feladattal vagyunk elfoglalva. A diósgyőrieken kívül a rendkívül csúszós talaj is próbára tette csapatát. Tény, hogy nem egyszerű ilyen talajon a begya­korolt taktikai elemeket véghezvinni, de ez nem lehet kifogás, hiszen az ellenfélnek ugyanolyanok a körülmények. Mindkét gárda jól alkalmazkodott a talajhoz, mindkettő győzelemre játszott, sok ilyen mérkőzésre lenne szüksége a magyar labdarúgásnak. Milyen jellegű a kényszer­ből lecserélt Pátkai Máté sérülése? A Seydivel való találkozását követően jobb lábfe­jének belső részén hat-nyolc centis­­ seb keletkezett,­­ Erős rúgást kapott,­­ ha cipőn keresztül is ilyen sérülést szenvedett. Az ETO-parkban hét éve nyertek legutóbb. Egyenlő erők küzdelmét hozó, kiegyensúlyozott meccset játszottunk, amelyet a helyzetkihasználás döntött el a hazaiak javára. Mi több, támadásaink végén a kaput sem találtuk el, kontrajátékban sem azt nyújtottuk, ami elvárható lett volna, így Győr­ben nehéz pontot szerezni. Az elmúlt néhány fordulóban rendre beta­láltak az ellenfelek kapujába, most viszont a válogatott játékosaik sem vezették ered­ményre az együttest. A mezőnymunkával elégedett voltam, azonban Ti­sza Tibor, Rudolf Gergely és Elek Ákos előtt is adódott kecsegtető gólszerzé­si lehetőség, de nem volt meg a kellő átütőerő a támadójátékunkban. Nincs irigylésre méltó hely­zetben, hiszen az amúgy sem bő kerete tovább fogyatkozott. Kevés a minőségi cse­rénk. A sérülteken kívül a kiállított Elek Ákos pótlása is nehézséget okoz, ez is megoldan­dó feladat.­­ PINTÉR ATTILA , a Győr vezetőedzője SZENTES LÁZÁR a DVTK szakmai igazgatója AZ ÁLLÁS 1. Győri ETO 20 145 1 41-17+24 47 2. MTK Budapest 20 115 4 32-20 +12 38 3. Videoton 20 105 5 35-15 +20 35 4. Ferencváros 209 7 4 35-24 +11 34 5. DVSC-Teva 20 102 8 28-20 +8 32 6. Bp.Honvéd 208 4 8 30-300 28 7. Diósgyőr 207 7 6 19-22 -3 28 8. HIVM Paks 206 9 5 30-22 +8 27 9.Kaposvár 207 5 8 23-25 -2 26 10. Haladás 206 8 6 25-20 +5 26 11. Újpest 206 7 7 27-30 -3 25 12. Pécsi MFC 206 7 7 22-26 -4 25 13. KTE-Phoenii Mecano 206 6 8 24-30 -6 24 14. Lombard Pápa 205 5 10 16-33 -17 20 15.Eger 202 5 13 15-39 -24 11 16. Siófok 202 3 15 17-46 -299 VwV • # ty ■fit fj .. 4 H f © TjTaW ISIV Bp. Honvéd 2-1 1-1 5-3 1-2 3-3 0-1 2-0 2-2 0-4 Diósgyőri VTK 3-1­­ 1-0 0-3 1-1 0-1 2-1 1-0 1-1 2-1 2-1 DVSC-Teva 4-1 2-0 4-1 rol CD 2-1 2-1 1-0 0-2 0-1 4-1 0-1 Eger 1-3 0-1 1-0 ro1 ro 1-2 CMI CD 1-1 1-1 0-4 Ferencváros 0-2 2-0 2-1 4-0 1-1 2-1 1-1 4-1 2-2 CM1 ro 2-1 Győri ETO 0-0 2-0 2-0 2-1 1-1 2-1 5-1 6-0 1-0 2-1 3-2 Haladás 0-0 4-2 1-1 0-0 3-0 1-2 1-1 2-1 2-0 Kaposvár 1-0 0-0 1-0 1-2 2-3 CMI CD 0-0 1-1 3-0 0-0 0-2 KTE-Phoenix Mecano 2-1 1-1 0-0 2-2 2-1 1-2 1-2 1-1 1-1 0-2 Lombard Pápa 2-1 7 CM 0-3 1-0 3-0 0-2 0-0 1-2 1-0 MTK Budapest 1-0 3-0 4-2 1-3 3-1 3-1 0-0 1-1 2-1 CM 1 ro MVM Paks 0-3 0-1 0-0 0-0 1-2 2-0 0-0 2-3 4-1 CM I CM 1-1 Pécsi MFC 1- 1 CM 0-0 0-0 0-1 2-1 1-3 2-1 1-3 0-0 Siófok 0-1 CM 1 CD 4-3 0-0 2-3 0-3 CM 1 CD 1-0 1-3 Újpest 1-1 0-0 3-0 2-1 2-1 1-1 0-6 CM1 0-1 Videoton 0-1 0-0 3-1 2-1 1-2 0-1 2-1 2-0 1-1 CD 1 CD 1-1 LABDARÚGÁS 3 2013. április 2., kedd nenaetisport A 22. FORDULÓ MŰSORA Április 5., péntek Újpest-Kaposvár* 17.00 Pécsi MFC-Győri ETO*** 19.00 Április 6., szombat Siófok-MVM Paks* 14.00 Haladás-Ferencváros* 16.00 Lombard-Kecskemét 16.00 Eger-MTK* 18.30 Április 7., vasárnap Bp. Honvéd-DVSC-Teva** 16.30 Diósgyőr-Videoton**** 18.30 Élő közvetítés:­­Sport1,­­M1, ***Duna, ****Sport2 Az elmúlt napok zord „tavaszi” idő­járása, a csúszós talaj megnehezí­tette a játékosok dolgát, így aztán nem látványos, hanem munkás mérkőzést játszottak a csapatok.­­ A néhány száz vendégszurkoló szokatlanul csendben szemlélte kedvencei játékát, míg a korai gól feltüzelte az ETO drukkereit, akik végigénekelték a mérkőzést.­ Noha időnként becsúsztak olyan szabálytalanságok is, amelyek nem foghatók a talajra - Elek Ákos vagy L’lmann Seydi megmozdulá­sa -, a játékosok a sportszerűség határain belül maradtak. Mindkét fél a támadófutballt helyezte előtérbe, de a kapu előtti határozottság és gólképesség k­ijsebb a gyepiek erőssége. » * 7 A védősorból Marián Hadot, a támadók közül pedig Koltai Tamást kellett pótolnia Pintér Attilának, ki­tűnően sikerült neki. Szentes Lázár két válogatott szintű támadóval rohamoztatott, de így sem voltak eredményesek a vendégek.­ Bár Völgyi Dániel döntő érdemeket szerzett együttese győzelmében, a végig agilisan, védőmunkáját hiba nélkül ellátó, a támadásokat is segítő Michal Svec kiemelkedett a mezőnyből. PERCRŐL PERCRE 18. perc: Kamber a kezdőkörben passzolt Varga Roland elé, aki két lépést követően 30 méterről középről jobbal lőtt, a labda a vetődő Ribánszki előtt lepattant, majd a kapu jobb oldalába vágódott. 1-0 68. perc: A Strestík buktatásáért meg­ítélt szabadrúgást Völgyi végezte el 22 méterről, a jobbösszekötő helyéről. Ballábas lövése után a labda a kapu bal oldalába vágódott. A vetődő Ribánszki beleért ugyan a labdába, de menteni nem tudott. 2-0 85. perc: Az oldalvonal közelében Elek Ákos tartott rá Pilibaitis lábára, a já­tékvezető második sárga lapjával kiál­lította a diósgyőri játékost.