Nemzeti Sport, 2013. szeptember (111. évfolyam, 238-267. szám)

2013-09-01 / 238. szám

nemzetisport 2013. szeptember 1., vasárnap IV D ra um MINDENRŐL VIDEÓ: nso.hu/fradi Ezt kiszenvedték JAVÍTOTT A FRADI: a súlyos vereség után kibrusztolta a győzelmet a legközelebb az Újpestet fogadó csapat A mérkőzésről tudósított: Galambos Dániel, Cserháti András » Hogy a lila szín látványa bőszítet­­te-e fel ennyire a hazaiakat - kivált­képp, hogy három hét, és jön a der­bi -, vagy csak a debreceni négyest igyekeztek hamar feledtetni, ki tud­ja, mindenesetre már a harmadik percben berámolták az első gólju­kat, így a meglehetősen szomorúan kezdődő mérkőzés - a 95 évesen elhunyt Gyetvai Lászlóról, valamint Gyarmati Dezsőről is megemlékez­tek - valamivel boldogabb fordula­tot vett. Kellett hozzá a lendületesen elfutó Arsenio Valpoort, valamint a kapu elé berobbanó Ulysse Diallo. Néhány ezren alighanem elkezd­tek gólfesztiválban reménykedni. A Fradi ugyan beszorította ellenfe­lét, ám sokáig nem adódott újabb ziccere. Nagyjából a félidő végére derült ki, miért nem. A szélsőhátvé­dek egyáltalán nem segítették a tá­madásokat, márpedig négy ember a masszívan, zártan védekező ellen­féllel szemben­­ nagyon kevés. Azért így is akadt lehetőség a zöl­dek előtt, de vagy a kapufa - no meg Varga Róbert lába - mentett, példá­ul Bőde Dániel félidő közepi lövé­sénél. Vagy éppen Diallo ügybuz­galma volt túl sok, amikor túlfutott az amúgy remekül centerező Bőde Dániel labdáján. Úgy fél órának kellett eltelnie, hogy a Kecskemét elhiggye, nem feltétlenül statisztaszerepre kár­hoztatott ezen a napon. Akkor már a KTE is jelentkezett egy-két akció­félével, addig ugyanis egyértelmű Fradi-fölény jellemezte az összecsa­pást, még akkor is, ha a fentiek mi­att a hazaiak sem tűntek túlságosan gólveszélyesnek. Ami dicséretes: a múltkori meg­botránkoztató kiírás után a hazaiak emberhez méltó megemlékezése (nem szebb így, fiúk?), illetve Muha­­med Besic mit sem kopó játékked­ve, Bede Dániel elnyűhetetlensége és néhány ügyes megoldása, Diallo lelkesedése, Marko Vukaszovics munkabírása és Forró Gyula meg­lódulásai. A második negyvenöt perc az­tán ugyanúgy kezdődött, mint az első. Benyomta ellenfelét a Fra­di, Diallo azonban - ezúttal láb­bal - kihagyta a ziccert. Hiába, nála a jobb a rosszabb, ahogyan Böde Dánielnél a bal, ő valami­vel később szintén elpackázta a lehetőségét. Érett a második gól, ehhez képest kis híján egyenlített a Kecskemét, a ziccerbe kerülő Balázs Zsolt labdája azonban el­akadt Jova Leventében. Kezdett kicsit kettészakadni a pálya, igazán kíváncsiak lettünk, ki jön majd ki jobban a rohanásból -mert az legalább volt. Jó futball már kevésbé, amikor viszont Holman Dávid kocogott oda a kispadhoz, a szolid lelátói taps jelezte, hogy a fiatal kedvencben van a hazaiak bi­zodalma. A Fradi-tábor becsületére váljék, szurkolása egy pillanatra sem lankadt, pedig amúgy olyan nagyon sok minden nem volt, ami miatt össze lehetett verni a tenyereket. Ment, ment előre a Fradi, de még mindig hiányzik a játékából a kreatív támadásszövögetés, illetve a kapu előtti határozottság, merthogy azért a mali center duplázhatott volna, amellett, hogy Böde Dániel fejében is benne volt az előny növelése. Persze három héttel az Újpest­meccs előtt lehet, hogy a három pontnál nem volt semmi fonto­sabb. « IFJ. ALBERT FLÓRIÁN az FTC korábbi játékosa „Sokan, így termé­szetesen én sem sejtettem, hogy a harmadik percben esik az első és egyben utolsó gól a mérkőzésen. Ezután kicsit leült az találkozó. El kell ismerni, olykor hiányzott az ötletesség, az improvizáció a Fra­di játékából. Biztos vagyok benne, lesz ez még jobb is.”­ ­ . BALÁZS ZSOLT a Kecskemét csatára „Rászolgáltunk volna az egy pontra.Rosz­­szul kezdtünk, de utána átvettük az irányítást. Volt egy nagy helyze­tem, Jova Levente támaszkodó lába mellé szántam a lövést, de a térdét találtam el.” INBEGIFORDULÓ LESZ EZ JOBB IS ? 1 FERENCVÁROS I KTE'PHOENIX MECANO L PUSKÁS FERENC STADION, 6210 NÉZŐ A MECCS HŐSE ULYSSE DIALLO •••••• ) > ) ) MECCS INDEX» 6.00 Akkor sem hagyott alább az ötven kecs­keméti drukker lelke­sedése, amikor a Fe­rencváros megszerezte a vezetést, pedig már a harmadik percben sor került rá. Akadozó, unalmas, valamint számos technikai hi­bával tarkított játékot hozott az összecsapás első félideje, nem cso­da tehát, hogy többen is ásítoztak a Puskás­stadion lelátóin. A for­dulás után a színvonal sajnos csak némileg­­ emelkedett, ékes pél­da rá, hogy már az is szenzációt jelentett a találkozó során, hogy a kecskeméti szektor­ba kirúgott labdát egy kissrác nemigen akar­ta visszaadni a labda­szedő fiúnak. CSERE: Csukics helyett Gyömbér (-) a 68.,­­ Jenner helyett Holman (-) a 72., Józsi­ke­Gólszerző: Diallo (1-0) a 3. percben Sárga lap: Adams (Rajczi megrúgásáért) a 76, Besic (Forró buktatá­sáért) a 39., Csukics (megrúgta Szavicsot) a 43., Fóti (Ulysse Diallo visszahúzásáért) az 51, Szavics (Jenner megrúgásáért) az 56., Bódé (megrúgta Forrót) a 87. percben Játékvezető: Andó-Szabó Sándor 7 - Voltak tévedései, néhány bedobást és középpályán történő szabálytalanságot rosszul ítélt meg, az előnyszabályt sem alkalmazta mindig jól. Asszisztensek: Ring György, Tóth II Vencel - Erdős József, Radványi Ádám I A MECCS SZÍNVONALA • ••••• • • ) ) HANGULAT ••••••• ) ) 2 SPORTSZERŰSÉG I mm­mml a támadó futball erejei ••••• )­)­)) EDZŐI HÚZÁSOK ••••• ) ) ) ) ) iFonó in Raiczi© QB PatMOS M­afi © © tano ML 1-4-1-4-11 CSERE: Varga R. helyett Balázs Zs. (5) a szü­netben, Leo helyett Pekár (5) az 59., Patva­­ros helyett Nagy P. (-) a 78. percben ­ Nem volt szépségdíjas siker . Még mindig hiányzott valami a játékukból. Nem nyújtottunk topfutballt, de Julian Jenner és Holman Dávid is sérült volt a héten, ami megnehezítette a dolgun­kat. Pozitívum ellenben, hogy fiatal csapat győzött. • Nagyobb különbségű vereség után csak a győzelem számít? Roppant fontos volt a három pont a debreceni vereség után. Jól indítottuk a mérkőzést, de nem volt bennünk elég átütőerő, kevés nyomást helyeztünk az ellenfelünkre. Bajnoknak kell lennünk, a nyomásnak meg kell felelni. Szépségdíjat nem kapunk ezért a mérkőzésért, de a három pont volt a legfontosabb. Leonardo hiánya miatt a minőség hiányzik elöl. ■ Igazolnak még? Nagy energiát fordítottunk egész nyáron az erősítésekre, és még mindig aktívak vagyunk. Néhány játékos esetében azonban sajnos csak a pénz számít. RICARDO MONIZ az FTC vezetőedzője BEKŐ BALÁZS a Kecskemét vezetőedzője ■ Ebből többet is ki lehetett volna hozni, nem? Egyértelműen. Végig méltó ellenfelei voltunk a Ferencvá­rosnak, büszke vagyok a csapatomra, hogy ilyen elszánt­sággal futballozott. Az elején minimális dekoncentráltság miatt kaptuk a gólt, aztán talpra álltunk. A második félidő eléggé nagy részben a miénk volt, a Fradi megpró­bálta valahogy kibrusztolni a győzelmet. ■ Mi hiányzott a pontszerzéshez? Egy kis szerencse. Sajnos elkerül bennünket már fordulók óta, Diósgyőrben is nyernünk kellett volna, és otthon, a Haladás ellen is. De a koncentrációval ugyancsak baj van. ■ Egy befejező ember hiányzik? Bárki befejezhetné az akciókat, végtére is ez csapatjáték. Eljön majd az idő, hogy berúgjuk a helyzeteket. Mateosra várva Spanyol lapinformációk szerint a Ferencváros megegyezett a Real Madriddal és David Mateosszal is, így nincs akadálya, hogy a 26 esztendős, 190 centi magas hát­véd a zöld-fehéreknél folytassa pályafutását. Értesülések szerint az FTC hétfőn, az átigazolási idő­szak utolsó napján jelenti be a királyiak második csapatában, a másodosztályban az elmúlt sze­zonban harmincegy mérkőzésen szereplő és egy gólt lövő futbal­lista megszerzését. Ha azonban valaki nemcsak a jelen, hanem a közelmúlt sztárjaira is kíváncsi, annak szeptember 3-án érdemes elmennie a zánkai hármas torná­ra, ahol a Zánka és a pécsi Diana vendéglő együttese mellett az FTC is pályára lép, mások mellett Lipcsei Péterrel és Dragoner Atti­lával a soraiban. Labdarúgás 1 3 PERCRŐL PERCRE 3. perc Walpoort adott be balról, Póti fején megcsúszott a labda, középen Diallo érkezett nagyszerű ütemben, és Varga Róbertet meg­előzve öt méterről a kapu közepébe fejelt.­­—ő 23. perc: Józsi passzolt Bödéhez, aki 18 mé­terről, középről lőtt. Varga Róbertén irányt változtatott a labda, amely a jobb kapufától pattant vissza a mezőnybe. 55. perc: Szavics indította nagyszerűen Balázs Zsoltot, aki 16 méterről, senkitől sem zavartatva jobbat lőtt, Jova lábbal nagyot védett.