Nemzeti Sport, 2013. december (111. évfolyam, 327-355. szám)

2013-12-01 / 327. szám

KÖZÖS SIKER : KANTA JÓZSEF az MTK középpályása „Jobban futbal­loztunk, mint a mezőkövesdiek. Sok helyzetet dol­goztunk ki, többet is lőttünk kapura, mint a hazaiak, akik egyetlen helyze­tüket értékesítve szerezték meg a győzelmet. Elpártolt tőlünk a szeren­cse, de remélem, hogy a széljárás esetünkben majd megfordul.” MELCZER VILMOS a Mezőkövesd középpályása „Igazi csapatmun­ka volt ez. Nagyon kellett a három pont, és persze örü­lünk annak, hogy be is gyűjtöttük. Még van hátra egy mérkőzésünk, és ha a lendületünk kitart, akkor nyu­godt téli szünet elé nézhetünk." NBI-9. FORDULÓ Folytatásos túlélőtúra KÉT VÁLLRA FEKTETTE nagy riválisát a Mezőkövesd, hiába hajtott az MTK, a gólt Melczer Vilmos szerezte A mérkőzésről tudósított: Voleszák Gábor, Győri István » „Apa, kezdődik! Apa, kezdő­dik!” Bájos gyerekhang szólt kedv­csinálóképp a hangfalakból, amire bizakodó férfihang he­lyesbített: nem kezdődik, foly­tatódik! A hazai „túlélőtúra” első állomását jól teljesítette az újonc­­ kulcsfontosságú három pontot gyűjtött be a címvédő Győri ETO ellen (3-0), miután hét nyeretlen bajnoki után vég­re ismét győzött. De a kiesés el­kerüléséért folytatott nagy küz­delemben ugyanilyen fontos feladat volt a soron következő hazai mérkőzés - amúgy a há­romból a második - határozott megnyerése is. Hiába követelőztek viszont a hazaiak, s csendült fel csaknem tíz perc elteltével, hogy „Táma­dás!”, Véber György együttese jobbára csak megfontoltan, vigyázva passzolgatta körül a vendégek védőfalát. Az óvatos­ságnak oka volt, a hazaiak nem akartak fejjel rohanni a falnak. Hiszen tudták, hogy elegendő egyetlen hiba vagy rossz átadás, és a fővárosiak rögvest létszám­­fölényes helyzetet alakítanak ki a kapujuk előtt. Na, nem mintha a vendégek túlságosan sokat vállalkoztak volna. Garami József aligha­nem okult az elvérző győriek példájából, így odafigyelésre, türelemre és kivárásra intette játékosait. A békésen passzol­­gató védőket csak az oda-oda­­lépegető George Menougong zavarta meg kissé, de szív­­gyógyszerért vagy vérnyomás­­csökkentőért senkinek sem kellett kapkodnia. Szóval, igen elővigyázatos futballal rukkol­tak ki a felek az első fél órában, eseménytelenül teltek a percek, csupán egy-két jól elvégzett szabad- vagy szögletrúgás oko­zott némi zavart a kapuk előtt. Ez azonban vajmi kevés volt. A játék menete cseppet sem volt összhangban a várakozásokkal, öldöklő csata, valamint óriási küzdelem helyett hibákkal tar­kított labdázgatást láthattunk. „Csere kell, ember a középpá­lyára"- javasolták a szünetben a hazai nézők. Ámde a kapu­son kívül valamennyi kezdő neve szóba került lehetséges csereként. Még jó, hogy Mel­czer Vilmos maradt! A hazaiak középpályása (hazudnánk, ha azt állítanánk, nem váratlanul) vezetést szerzett. Az esemény alapjaiban változtatta meg a mérkőzést. Az MTK számára nem volt ugyanis már elegen­dő egy-két távoli lövési kísérlet, közelebb kellett merészkednie Horváth Tamás kapujához. A mezőkövesdiek ugyan­akkor - akár a Videoton és az ETO ellen - igen stabilan, fe­ gyelmezetten védekeztek, s a megszerzett labdával rögvest megindulhatott a Harsányi Zoltán, George Menougong páros. Nyílt, sőt lüktető lett az összecsapás, adva volt a kér­dés: miért csak az utolsó har­minc percre húztak bele iga­zán a felek?! Hazai oldalon magától érte­tődő volt a válasz. A kivárás tak­tikája ugyanis eredményre ve­zetett, nem kellett, nem lehetett kinyílni és így területhez enged­ni a sebes és jól passzoló MTK- játékosokat. Az már a vendégek kritikája, hogy nemigen tudtak ezzel a harcmodorral mit kez­deni. Bár lelkes kis társaság be­nyomását keltették - olyat, ahol mindenki tudja, mi a dolga és hol a helye játékukból hiány­zott az átütőerő, s túlságosan is görcsösen akartak véget vetni a négymérkőzéses nyeretlenségi sorozatuknak, vagy legalábbis megszerezni zsinórban a ne­gyedik döntetlenjüket. Ami az újoncot illeti: a cím­védő után egyik nagy riválisát is két vállra fektette hazai pályán. Jöhet a Debrecen. Folytatása következik? Adii'Júli/Sil jjuiijjrj JJJaaiiij jjNILjjjjí fs^memí'M , ... Tanácstalan fiatal: Csíki Norbert nem érti, miért nem játszik eredményesen az MTK... PERCRŐL PERCRE 58. perc: Bognár István az MTK tér­félének közepéről emelt a középen kilépő Melczer elé, aki maga elé tet­te a labdát, elfutott Vukmir mellett, majd hét méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1 -0 Az állás 1 DVSC-Teva 16 11 3 2 39-17 +22 36 2 Videoton 15 10 2 3 30-11 +19 32 3. Diósgyőr 15 7 6 2 26-17 +9 27 4. Szombathelyi Haladás 15 7 5 3 25-18 +7 26 5 Pécsi MFC 16 7 3 6 26-26 0 24 6 Ferencváros 16 7 3 6 24-24 0 24 7. Győri ETO 15 6 6 3 23-17 +6 24 8. Bp. Honvéd 16 6 5 5 23-20 +3 23 9. Lombard Pápa 16 6 2 8 20-24 -4 20 10. Újpest 16 5 5 6 27-28 -1 20 11. KTE-Ph­enixMecano 16 4 6 6 22-30 -8 18 12 Mezőkövesd 16 5 2 9 19-29 -10 17 13. MVM-Paks 16 4 4 8 20-28 -8 16 14. Puskás Akadémia 16 4 4 8 18-29 -11 16 15. MTK Budapest 16 3 5 8 16-19 -3 14 16 Kaposvári Rákóczi 16 2 3 11 14-35 -21 9 2013. december 1., vasárnap nemzetágforr 41 Labdarúgás TÚLTELJESÍTETT TERV: NÉGY HELYETT HAT PONTOT SZERZETT AZ EGYRE JOBBAN FUTBALLOZÓ ÚJONC MEZŐKÖVESD-ZSÓRY MTK BUDAPEST MEZŐKÖVESD, 2000 NÉZŐ | f1 MECCS SZÍNVONALA HANGULAT | SPORTSZERŰSÉG (aTÁMADÓFUTBALLERE­JE| | edzéshúzások | CSERE: Balajti helyett Harsány! (3) az 55., Fotyik helyett Gévay (3) az 57., Melczer helyett Pilibaitis (-) a 79.­­ percben A MECCS EMBERE MELCZER VILMOS MECCS INDEX 1­5.00 Fokozott rendőri jelen­lét fogadta Mezőkö­vesd határában az arra autózókat, nemigen tudták hova tenni a ké­szültséget. Tény és való, jó néhányan érkeztek a fővárosból, hogy ki­engedjék valamelyest a hangjukat, mégsem tűnt túlságosan ve­szélyesnek a maroknyi vendégtábor. Kitartóan didergő és vacogó né­zők előtt játszottak a felek - olybá tűnt, egy­két (fő)szereplőt meg­fázás fenyeget. Izgatott körömrágásra egyikük megmozdulása sem késztetett, sőt, a hazai vezetés megszerzéséig igazi gólszerzési lehető­séget nem is láttunk. És nem csupán a pályára telepedő ködfátyol miatt... A második fél­időben felettébb meg­változott a játék képe. Ehhez viszont kellett a mezőny fölé emelkedő Melczer Vilmos gólja, ha másért nem is, az ő tel­jesítménye miatt egy­két napig még emlékez­ni fogunk a mérkőzésre. CSERE: Horváth P. helyett Horváth Zs. (3) a szünetben­ Ladányi helyett Varga Sz. (-) a 72. percben Gólszenfi: Melczer (1-0) az 58. percben Sárga lap: Vukmir (visszahúzta Harsányit) a 63., Hegedűs D. (belerúgott Kanta Józsefbe) a 66., Ladányi (Hegedűs Dávid letalpalásáért) a 68., Harsányi (megrúgta Kálnoki Kist) a 72., Gévay (ellökte Horváth Zsoltot) a 84. percben játékvezető: Erdős József 9­­ Végig remekül bíráskodott, akció­körelből ítélkezett, minden szituációt jól ítélt meg, és a sárga lapos figyelmeztetéseit sem lehetett kifogásolni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem volt nehéz dolga a mérkőzésen. Asszisztensek: Tóth II Vencel, Bozó Zoltán - Iványi Zoltán, Oláh Gábor MESTERMÉRLEG• VÉBER GYÖRGY a Mezőkövesd vezetőedzője GARAMI JÓZSEF az MTK szakmai igazgatója Siker szenvedélyes és harcos játékkal • Élet-halál harcot vívtak, és nyertek. Szenvedélyes, harcos futballt mutattunk be, ám a játékunk hagyott némi kívánnivalót maga után, de csakis az eredmény volt számunkra fontos. • Mit hiányolt együttese játékából? Nem tudtunk annyi helyzetet kialakítani, amennyit szerettünk volna, abban azonban biztos voltam, hogy szerzünk egy gólt. Szerencsére hátul volt egy-két jó teljesítmény, így ezt a meccset is nullára hoztuk le. • És ahogy mondják, az már fél győzelem. Vaskó Tamás érkezésével stabilizálódott a hátsó sorunk. Rutinja, higgadtsága a többiekre, így Szalai Vil­mosra is átragadt, igaz, kicsit átalakítottuk a védekezé­sünket. Most viszont, hogy hátul jól állunk a lábunkon, a többiek is bátrabban mentek előre. ■ Megint nem sikerült. Pedig úgy érzem, kezd összeállni a csapat. Egyre jobban játszunk, ám amikor jó lenne a döntetlen, akkor kikapunk, és amikor nyernünk kellene, csak egy pontot szerzünk. Sajnos nem alakítunk ki annyi gólhelyzetet, amennyit kellene. ■ Most is ez volt a gond, nemde? A mérkőzésen látszott, hogy tétje van, nagy volt a küzdelem, a hajtás. Az első félidőben volt azért néhány próbálkozásunk, Horváth Tamás azonban remekül védett. ■ Nem lenne már jó egyet szusszanni, erőt gyűjteni? A kiírás úgy szól, hogy játszani kell. Nincs ezzel semmi baj. Hetek óta rossz passzban vagyunk, de remélem, mielőbb sikerül változtatnunk. Vfi#©V*IPM?$®W•(I)1 Bp. Honvéd 1-3 1-1 2-1 1-1 0-1 0-2 3-1 3-0 Diósgyőri VTK 7-0 1-4 1-1 5-0 2-2 2-0 2-2 DVSC-Teva 4-0 4-1 7-1 2-2 1-0 1-0 2-2 2-1 2-1 Ferencváros 1-2 11 o 1-0 1-1 2-0 1-2 3-1 0-2 Győri ETO 1-1 3-0 1-2 1-0 4-1 2-0 2-2 1-1 Haladás 2-2 1-1 2-2 4-1 3-2 1-3 2-1 Kaposvár 0-4 0-2 1-2 1-1 1-2 2-2 2-2 1-0 KTE-PhoenixMecano 3-1 0-3 1-0 í-i 2-6 3-1 2-5 1-1 Lombard Pápa 0-1 0-2 1-0 3-1 0-2 1-0 1-1 1-2 Mezőküvesd-Zsóry 3-0 0-2 1-3 1-0 0-1 3-1 MTK Budapest 1-1 1-2 0-1 2-2 3-0 2-0 0-1 0-1 MVM-Paks 1-1 0-2 2-2 0-1 2-0 1-1 2-1 4-1 2-4 Pécsi MFC 1-1 2-1 1-2 1-1 3-1 1-3 1-2 Puskás Akadémia 0-2 3-1 1-0 2-2 1-0 1-1 1-2 Újpest 1-1 1-4 1-2 1-1 4-2 6-1 1-2 1-1 Videoton 1-2 2-0 1-0 1-0 2-0 4-1 5-1 3-0 3-0