Nemzeti Sport, 2014. március (112. évfolyam, 59-88. szám)

2014-03-11 / 69. szám

nemz) sport 2014. március 11., kedd NEM ELÉGEDETT SAJÁT SZEZONJÁVAL MIHÁLY ÁRPÁD, DE KEDDEN BOZENBEN MÉG JAVÍTHAT ■ ■■■"­ ..........................................................­........................................................................ *­t ! Tudta? f BrazilMánia - Kledzett A világbajnokság 32 résztvevője közül 31 már járt vb-n korábban. Az egyetlen abszolút újonc Bosznia-Hercegovina. Sport MIHÁLY ÁRPÁD a Fehérvár támadója Még nincs vége ■ Mi a felejtés trükkje? A kanadaiak meg az amerikaiak szokták hasz­nálni a „párórás­ szabályt", ami arra vonatkozik, hogy rájátszás közben az egyik meccset nagyon gyorsan el kell felejteni, mert hamar jön a követ­kező, amelyet ugyanazzal a csapattal játszunk. Lehet, hogy hét meccsig is eltart majd a párharc, úgyhogy van még időnk. Semmi sincs még vesz­ve, tiszta fejjel és lappal kell nekivágnunk a keddi meccsnek, mintha a párharc első csatája lenne. ■ Azért nem ártana az emberelőny-és egyéb­ként a helyzetkihasználáson javítani... Az emberelőnyös szituációkon egyébként is sok múlik, a playoffban ez persze még inkább így van. Kis szerencse is jól jönne most már, mert miközben mi mindent kihagytunk, az ő vasár­napi első két góljuknál kifejezetten pechesek voltunk. Estükben, hát mögött húzták be a korongot, amely mindkétszer „mínusz öttel" csörgött a kapuba. Az első meccsen, Bolzanó­­ban kihagytuk a helyzeteket, nyilván ilyenkor belegondol az ember, hogyha ott nyerünk, le­het, hogy a vasárnapi meccs is máshogy alakul. De nem akarok már a múlttal foglalkozni... ■ A Bozen nagyon masszív csapatnak tűnik. Mi lehet az az apró momentum, ami fordulópon­tot jelenthetne a párharcban? Nagyon egységes csapat az övék, tizenkét-ti­­zenhárom légióssal, akiket ők ugyan kanadai­olasznak hívnak, de jobb, ha csak kanadaiként kezeljük őket. Ők tudják, hogyan kell nekiállni egy playoffcsatának. Nekünk is úgy kellene játszanunk, mint nekik. Ha nem tudjuk bevinni a korongot a harmadukba, akkor be kell ütni mögéjük, okosabbnak kellene lennünk náluk. ■ És nem ártana, ha a kulcsemberek javulná­nak, ön az alap- és középszakasz után a legjobb magyar volt a pontlistán, a playoffban viszont egyelőre keveset mutatott. Nekem eddig semmi sem jött be, vasárnap is kihagytam egy üres kapus helyzetet, de ez a szezon eddig ilyen. Vannak ilyen időszakok egy játékos karrierjében, de bármikor fordulhat a kocka. Abban reménykedem, hogy már kedden segíteni tudok a csapatnak. A szezonnak még nincs vége, a rájátszásban nyújtott jó teljesít­mény mindent megváltoztathat. JÉGSZILÁNKOK » NHL Az élre ugrottak Zsinórban ötödik győzelmével a tabella élére ugrott a bombaformában lévő és remekül iga­zoló St. Louis Blues, amely az NHL legutóbbi napján a Minnesota Wild otthonában győzött szétlövéssel. A februári szocsi olimpia hőse, T. J. Oshie (27) gólt szerzett a rendes játékidőben és a szétlövésben is. NHL Alapszakasz, 139. játéknap: Minnesota Wild—St. Louis Blues 2-3 - szétlövéssel, Buffalo Sabres-Chi­­cago Blackhawks 1-2, Edmonton Oilers-Los Ange­les Kings 2-4, Florida Panthers-Boston Bruins 2-5, New York Rangers-Detroit Red Wings 3-0 MAGYAR KUPA, FÉRFIAK Selejtező: FTC-Dab.Docler 2-5 (1-2, 1-3, 0-0). Gólok: Lindquist, Géczi, ill. Szappanos, Galanisz, Somogyi, Szabados, Contois MOL LIGA Döntő, 2. mérkőzés: HC Nové Zámky (szlovákiai)— Corona 2010 Brasov (romániai) 3-2 (1-0,1-2,0-0, 1-0) - hosszabbítás után. Gólszerző: Weissmann, Uram, Karnes, ill. Nagy Cs., Saluga JÉGKORONG EREL, RÁJÁTSZÁS Javulni kell! NEM ELÉG, ha az edző kapcsol playoffüzemmódba - a kulcsembereknek is ez lenne a feladatuk GYŐZNI MENNEK » MARTY RAYMOND a Fehérvár edzője „Mindenkinek mélyre kell ásnia, és megtalálni a legjobb teljesítményhez vezető utat. A fáradtság egy playoff­­csatában mindig tényező, vagy megbarátkozik vele az ember, vagy el se kezdje. El kell felejtenünk a negatívumokat, és csak a pozitív dolgokra kell koncentrálnunk. Győzni megyünk Bolzanóba!" Szurdi István » Itt a tavasz, vörös a fej. Az alap­szakaszban kimért, öltönyös tengerentúli edzők őrületközeli állapotánál nehéz egyértelműbb bizonyítékot találni arra, hogy tart a rájátszás... A vasárnapi Fe­­hérvár-Bozen playoffcsata után Tom Pökel és Marty Raymond is tőle szokatlan hevességgel ma­gyarázott, és elégedetlenkedett. Pedig a vendégek edzőjének erre elvileg nem is lenne oka, hiszen a Bozen vasárnap a töké­leteshez közeli teljesítménnyel nyert 4-2-re az ifjabb Ocskay Gá­bor Jégcsarnokban. Ő azonban azt kifogásolta, hogy a meccse­ket közvetítő tv-társaságok előtti opcionális lehetőséggel, az egy­perces játékmegszakítást ered­ményező reklámszünettel csak egyszer élt a Sport Klub, éppen a hajrában - amikor arra a Vo­lánnak szüksége volt. A csatorna döntése ilyenkor, hogy kikéri-e a reklámszünetet, illetve, hogy a 8. és 14. perc között mikor teszi. Pokel így azt kifogásolta, hogy olyan volt, mintha így a Fehérvár kétszer kérhetett volna időt. Más kérdés, hogy ez sem se­gített... Nem csoda, hogy Marty Raymond a sírás határán volt csa­pata első harmadbeli teljesítmé­nye miatt. Ha a Bozen mondjuk 5-0-ra nyert volna, és a Volánnak esélye sem lenne a győzelem ösz­­szekaparására, a mester nyilván könnyebben barátkozna meg sa­ját és csapata sorsával. Ráadásul nyugodtan hátradőlhetne, mi­után a rájátszásba jutással a sze­zonra bőven túlteljesítette a célt. Ő viszont érzi a vér szagát. Tudja, hogy a Bozent is el lehet kapni, és csapatában sokkal több van az eddig látottnál. Hetényi Zoltán például szinte könyörgött vasárnap este, hogy legközelebb végre ne kerüljön mindjárt az elején hátrányba a Volán. Míg az első, bozeni felvo­náson 21 másodperc, vasárnap öt perc kellett az „olaszoknak" a ve­zető gólhoz. Ráadásul az első két gól elkerülhető lett volna a védők határozottabb fellépésével. Heté­nyi azonban mindkétszer magára maradt, a bozeni csatárok pedig lehetetlen helyzetekből is a kapu­ba sodorták a pakkot. Azt pedig mondani sem kell, hogy 0-2-vel zárni az első harmadot, a folyta­tásra sem jelentett túl sok jót. Más is lehetett volna persze a részeredmény, ha a Fehérvár él a Németh Márton éles szemé­nek köszönhető lehetőséggel. A magyar vonalbíró szemfüles volt, észrevette, hogy a bozeniek elron­tották a cserét, így Kim Strömberg mehetett pihenni. Más kérdés, hogy a kétperces emberelőny­ben gyakorlatilag fel sem tudott állni a Volán az ellenfél harmadá­ban, ahogy az 52. percben adódó másik emberelőnynél sem élt a lehetőséggel. Márpedig az első ELKERÜLHETŐ kapott góllal kezdte a Fehérvár a vasárnapi meccset, amit a playoffban nem engedhet meg magának. két meccs alapján az ellenfélnél korántsem a szertelenség, és a fe­lesleges kiállítások begyűjtése az általános, vagyis várhatóan kevés emberelőnyös lehetőség adódik majd a Fehérvár előtt a rájátszás során. Kisebb csoda kell hozzá, hiszen az alap- és középszakasz után csak a tizedik legjobb volt e tekintetben a 12 csapatos baj­nokságban. Nagyobb koncent­rációval azonban lehet és kell is javítani ezen a téren. Az emberelőnyökkel összefügg a fehérvári légiósok és kulcsem­berek teljesítménye. A rájátszás eddigi két meccsén Andrew Sara­­ueren és Bryan McGregoron kívül a külföldiek tudásuk alatt teljesí­tettek, de sokszor kifejezetten ér­ződött sokat megélt légiósainkon egy-egy helyzetben a dekoncent­­ráltság. Pedig ki más mutasson példát a rájátszásban egy-egy rázósabb helyzet tökéletes meg­oldásával, mint ők Ebben a te­kintetben a rutinosabb magya­roknak is nagyobb a felelősségük, nekik is többet kell vállalniuk. Mindennek van persze pozitív olvasata is, hiszen ha ennyi min­denben tud még javulni a Volán, akkor jó esély van arra, hogy a két csapat közti eddigi különbséget már a keddi harmadik meccsen, Bozenben eltüntesse. A Bozen elleni fordításhoz többek közt itt Colton Yellow Horn (jobbra) és Adam Naglich (középen)jobb játékára is szükség lesz FOTÓK: GANÁK LÁSZLÓ 2 Mihály Árpádnak (23) az első kat meccsen semmi sem sikerült - kedden javítana NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS Kedd, 18.30: Znojmo (osztrák, 4.)-Linz (osztrák, 6.). Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1.19.15: Salzburg (osztrák, 1.)-Dombim (8.). Az állás: 2-0 a Dombim javára. Vienna (osztrák, 3.)—Villach (osztrák, 5.). Az állás: 1-1.19/45: Bozen (olasz, 2.)-FEHÉRVÁR (7.). Az állás: 2-0 a Bozen javára Sportmixti3 Sem Nagy József (27, Amstetten), sem Mózer Zoltán (31, Graz) csapata nem jutott be az osztrák bajnoki elődöntőbe, és bár a Hypo Tirolnak sikerült, a negyeddöntőt már Kaszap Tamás (22), a magyar válogatott feladója nélkül vívta meg, miután a klub a Puerto Ricó-i Ángel Pérezt (31) szerződtette a he­lyére. Első számú játékmesterként stabilabb teljesítményt vártak tőle. ATLÉTIKA Magasan, Bostonban Új egyéni csúccsal, 223 centivel nyerte a magasugrást Fujogomi Dávid a bostoni fedett pályás ver­senyen. A 219 centit csak harmad­szorra vitte át, ami a győzelemhez nem lett volna elég, a 223 centi fölött viszont csak ő jutott át. KERÉKPÁR Szezonbeli második versenyén állt rajthoz a norvég Team FixIT. no együttesében Lovassy Krisz­tián (25), aki a 1.2-es kategóriájú Porec Trophyn vett részt. A 149 kilométeres viadal sprintbefutó­val ért véget, amelyet a magyar bringás a 18. helyen zárt. TENISZ Meglepetés nélkül Szettveszteség nélkül lett fedett pályás bajnok Filipenkó Viktor (22.791. a világranglistán) és Jani Réka (22.240.) is. FEDETT PÁLYÁS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, NEK Férfiak, Egyéni. Döntő: Filipenkó Viktor (1.)-Bíró André 6:2,6:1. Páros. Döntő: Filipenkó, Borsos Gábor (1.)-Balla Péter, Kovács Márk (4.) 6:2,6:1. Nők. Egyéni. Döntő: Jani Réka (1.)-Bukta Ágnes (2.) 6:3, 7:5. Páros. Döntő: Jani, Udvardy Panna-Koleszár Zsófia, Matyák Fruzsina 6:4,6:2 FÉRFITORNA ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (6 169 040 dollár, ke­mény pálya) Egyes. 2. forduló: N. Djokovics (szerb, 2. kiemelt)-Hanescu (román) 7:6,6:2; Bautista Agut (spanyol)-Berdych (cseh, 4.) 4:6, 6:2,6:4; Gasquet (francia, 8.)-Ga­­basvili (orosz) 6:0,2:0-nál feladta; Benneteau (francia)-Tsonga (fran­cia, 9.) 6:4,6:4.3. forduló: A. Murray (brit, 5.)-Vesely (cseh) 6:7,6:4,6:4 NŐI TORNA WTA-PREMIERTORNA, INDIAN WELLS (5 946740 dollár, kemény pálya) Egyes. 3. forduló: Li Na (kínai, 1.)-Ka. Plisková (cseh) 6:3,6:4, A. Radwanska (lengyel, 2.)-A. Beck (német) 6:0,6:0; Jankovics (szerb, 7.)-Rybáriková (szlovák, 31.) 6:3, 6:2; Bouchard (kanadai, 18.)-Errani (olasz, 9.) 6:3,6:3; Wozniacki (dán, 10.)-Svedova (kazah) 7:6,3:6,6:1 RÖPLABDA Kaszap helyett Pérez