Nemzeti Sport, 2014. március (112. évfolyam, 59-88. szám)

2014-03-01 / 59. szám

nemzetisport 2014 márciusi.,szombat Labdarúgás 1­3 A mérkőzésről tudósított: Pietsch Tibor, Káldor András . Féltucatnyi drukker fagyosko­­dott a nézőtéren, amikor a Paks - 42 perccel a kezdés előtt - kiko­cogott melegíteni. Miután sok­kal többen később sem lepték el a lelátót, valaki megpendítette, hogy biztosan a beléptető rend­szer akadozik, pezitban 19 óra­kor azonban nyilvánvalóvá vált, másban keresendő a probléma. Holott egy különbusz még Tol­na megyéből is befutott, igaz, a kisebbik fajtából, de legalább a nyolc fanatikusnak köszönhető­en még némi szurkolás is volt. A hangulatot viszont elsősorban egy-két bekiabálás dobta fel, az egyik még témába is vágott: „ Annyian vannak, mint egy falu­si buszmegállóban... ” A felülről egy megállóra haja­­zó (vendég)kispadon foglalt he­lyet Tököli Attila. Megjegyzendő, a télen pályaedzővé kinevezett, ugyanakkor a futballal sem szakí­tó támadó ezúttal trénerként ült a padon, miközben a Pakson mara­dó Bori Gábor csereként várt be­vetésre. Azon spéciei nem lepőd­tünk volna meg, ha Csertői Aurél már az első félidőben változtat csapata összetételén: a zöld-fehé­rek szótárából mintha kitörölték volna a „támadójáték” kifejezést. Túlzás lenne azt állítani, hogy bez­zeg a Puskás Akadémia gőzerővel rohamozott, de a házigazdának legalább volt három lehetősége a gólszerzésre. Az első félidőben mégis az jelentette a legnagyobb izgalmat, hogy a végén két szur­koló összeszólalkozott - minden tiszteletünk az övék, hogy ezen a meccsen össze tudtak veszni... A magunk részéről fejet haj­tunk az egyik környékbeli kis­csapat edzője előtt is, aki elhozta tanítványait a három hónapja várt(?) tavaszi rajtra, más kérdés, és cseppet sem csodálkoztunk rajta, hogy a szünetben kiadta az ukázt: irány haza! Fájdalom, a lurkók nem tiltakoztak. S hogy a történet kerek legyen: tíz perce sem ment a második játékrész, amikor egy újabb csoport kere­kedett fel... Hogy valam­i jót is írjunk: a nyolc paksi hívő kitartóan kia­bált, a felcsúti akadémián ne­velkedő Nagy Zsolt - egy sárga lapba kerülő hibán kívül - meg­bízhatóan futballozott, Francis­co Gallardo kiosztott egy szép kötényt, arról nem szólva, hogy a háromszáz néző többsége kitar­tott a lefújásig. Akik a felcsútiakért szorítot­tak, megkockáztatjuk, igencsak boldogan indultak haza, hiszen a 80. percben Tóth II Balázs egy szép lövéssel eldöntötte a mér­kőzést, így a kiesési helyosztón fontot három ponthoz juttatta csapatát. A lényeg ennyi, a többit pedig gyorsan felejtsük el. NB1-18. FORDULÓ Nezoh­asztás! A GYENGE MECCSEN csak a három pont volt a fontos, amelyet végül a győzelmet jobban akaró Puskás Akadémia szerzett meg ÖRÖM ÉS MÉREG !. TÓTH II BALÁZS a Puskás Akadémia középpályása „Nagyon fontos győzelmet arattunk, ez a siker megmutatta a csapat erejét, egységét. Nehéz, küzdelmes mérkő­zés volt, mindkét csapat szervezet­ten játszott, lehe­tett is számítani rá, hogy egy gól dönt. Nagyon örülök annak, hogy góllal mutatkoztam be.”­­ BORI GÁBOR a Paksi FC középpályása „Körülbelül ötven hasonló eset biztosan történt ezt megelőzően, sajnálom, hogy éppen nálam szúrta ki a játék­vezető. Az egész abból indult, hogy Szakály Dénes tett egy lépést felém, a kezem kint volt, ő elesett, így a bírót megtévesztette. A nagyobbik baj, hogy kikaptunk, pedig egy pontot megérdemeltünk volna.A pakksi atomerőmű Szabó János (jobbra) és csapata alulmaradt Francisco Gallardóékal szemben FOTÓ: CZERKL GÁBOR PUSKÁS AKADÉMIA FC MVM-PAKS SZÉKESFEHÉRVÁR, 300 NÉZŐ A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT SPORTSZERŰSÉG­­ A TÁMADÓFUTBALL EREJE­­ EDZŐI HÚZÁSOK A MECCS EMBERE TÓTH II BALÁZS MECCS INDEX 1 3.83 Bármennyire is saj­náltuk, senkinek sem tudtunk 4-esnél jobb osztályzatot adni. Ezzel alighanem el is mondtuk, milyen meccshez volt (bal) szerencsénk a csupán néhány száz néző előtt. A Puskás Aka­démia valamivel töb­bet tett a győzelemért - érthetetlen, hogy a Paks miért nem táma­dott bátrabban. A fel­­csútiak télen igazolt játékosa, Tóth II Ba­lázs már azzal kitűnt a mezőnyből, hogy a legkevesebb labdát ő adta el, a 80. percben pedig a mérkőzést is eldöntötte egy pará­dés lövéssel, így nem volt vita abban, hogy a meccs embere címet ő érdemli ki. Vetélytár­­sa nem akadt ezen a gyenge mérkőzésen... CSERE: Gallardo helyett Denkovics (-) a 74., Polonkai helyett Tóth I Balázs (-) a 85., Len­cse helyett Tischler (-) a 93. percben CSERE: Bartha helyett Kiss T. (-), Simon A. helyett Lázok (-) mindkettő a 85., Kecskés helyett Bori (1) a 87. percben Mtarze: Tóth II Balázs (1-0) a 80. percben Sárga lap: Tóth II Balázs (Tóth Bencét rúgta meg) a 66., Polonkai (reklamálásért) a 66., Nagy Zs. (Szabó Jánost húzta vissza) a 73., Tamás (Windecker megrúgásáért) a 76. percben Kiállítva: Bori a 91. percben Játékvezető: Erdős József 7­­ Szinte végig kézben tartotta a mérkő­zést, de Bori Gábor kiállítása vitathatónak tűnt. Asszisztensek: Kormányos II Gábor,Búzás Balázs - Németh Ádám, Oláh Gábor , Simon A. 1—4—2—3—1 mmmmmmmmmmmmmm Teva), Simon Krisztián (Újpest) Március 2., vasárnap Ferencváros-Győri ETO* Diósgyőr DVSC-Teva** Élő közvetítés: *M1.**Sport2 1 Az állás 16.30 1 DVSC-Teva 17 114 2 41-19 +22 37 18.30 2. Videoton 17 103 4 33-15 +18 33 3 Győri ETO 178 6 3 27-19 +8 30 4. Diósgyőr 177 7 3 29-21 +8 28 1 A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE ____■ 5. Ferencváros 178 3 6 27-26 +1 27 13 gólos: 6. Szombathelyi Haladás 177 6 4 27-21 +6 27 Simon Attila (MVM-Paks) 12 gólos: Nikolics Nemanja (Videoton) 10 gólos: 7 Pécsi MFC 177 4 6 27-270 25 8. LombardPápa 177 2 8 21-24 -3 23 9 Bp. Honvéd 176 5 6 23-21 +2 23 Radó András (Haladás) 10. Újpest 175 6 6 30-31 -1 21 9 gólos: 11. KTE-Phoenix Mecano 175 6 6 24-31 -7 21 aoae­lames (Ferencváros), Koner Krisztián (Pécsi MFC), Lencse László (Puskás Akadémia) 7 gólos: Bacsa Patrik (Diósgyőr), Szakály Péter (DVSC­ 12. Puskás Akadémia 185 5 8 22-32 -10 20 13 Mezőkövesd 175 3 9 21-31 -10 18 14 MVM-Paks 184 5 9 21-30 -9 17 15 MTK Budapest 173 6 8 18-21 -3 15 16 Kaposvári Rákóczi 172 3 12 15-37 -229 v i­V ( ( SE) *4.mM? ■5© m©i Bp. Honvéd 1-3 1-1 2-1 1-1 0-10-2 3-1 3-0 Diósgyőri VTK 2-0 1-4 1-2 1-1 5-02-2 2-0 2-2 DVSC-Teva 4-1 7-1 2-2 1-01-0 2-2 2-1 2-1 Ferencváros 1-2 0-3 1-0 1-1 2-0 1-2 3-1 0-2 Győri ETO 1-1 3-0 1-2 2-1 1-0 4-1 2-0 2-2 1-1 Haladás 2-2 1-1 2-2 4-1 3-2 1-3 2-1 1-1 Kaposvár 0-4 0-2 1-2 1-1 1-2 2-2 2-2 1-0 KTE-Phoenix Mecano 3-1 0-3 1-0 1-1 2-1 2-6 3-1 2-5 1-1 Lombard Pápa 1-0 0-1 0-2 1-0 3-1 0-2 1-0 1-1 1-2 Mezőkövesd-Zsóry 2-2 3-0 0-2 1-3 0-2 1-0 0-1 3-1 MTK Budapest 1-1 2-2 1-2 0-1 2-2 3-0 2-0 0-1 0-1 MVM-Paks 1-1 0-2 2-2 0-1 2-0 1-1 2-1 4-1 2-4 Pécsi MFC 1-1 2-1 1-2 1-1 3-1 1-3 1-1 1-2 Puskás Akadémia 0-2 3-1 1-0 2-2 1-0 1-1 1-0 1-2 Újpest 1-1 1-4 1-2 1-1 4-2 1-1 1-2 1-1 3-3 Videoton 1-2 2-3 2-0 1-0 1-0 2-0 4-1 5-1 3-0 3-0 így osztályozza a játékosokat a Extraklasszis, a nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény Nemzetközi szinthez mérten!­­ klasszisteljesítmény A válogatott kerettagsághoz kiemelkedően jó teljesítmény 1 magyar szintet jóval meghaladó, a nemzetközi szint átlagát megütő teljesítmény, gólokkal, gólpasszokkal színesítve 1 A magyar futball szintjéhez mérten már 1 kinnillium­ intínnu­mAilii ! Kiemelkedő teljesítmény, több szerzett góllal, gólpasszal 1 magyar futball szintjén 1 az átlagosnál sokkal jobb teljesítmény,góllal, gólpasszokkal Az eseménygazd­agabb VT Az átlagos magyar \\ Súlyos hibákat magyar V\ mezőnyjátékra \\ elkövető, durva mérkőzéseken­­/ jellemző, kevés 1) játékkal jellemezhető, átlagos // szerepet vállaló //már-már értékelhetetlen, teljesítmény is teljesítmény // teljesítmény Kiállítás miatt \\ kapus esetében, ha jóformán nincs 30 percnél kevesebb \\ védenivalója, mezőnyjátékos játék, vagy abszolút II esetében, ha kezdőként 30 percnél kevesebbet tölt a pályán mért», bundázás // ’ (-) az a játékos, Mi 30 percné kev­ebbet látszik MESTERMÉRLEG• BENCZÉS MIKLÓS a Puskás Akadémia vezetőedzője CSERTŐI AURÉL a Paks vezetőedzője Aki mer, az sokat nyer ■ Csak a győzelem számított? Nagyon fontos sikert arattunk. Az elejétől fogva kéz­ben tartottuk a meccset, amit elgondoltunk, javarészt sikerült megvalósítanunk. ■ Nem érzett feszültséget játékosain a tét miatt? Azért vannak vezéregyéniségek a csapaton belül, hogy az ilyen szituációkban a fiatalok segítségére legyenek. ■ Cseppet sem aggódott amiatt, hogy nem sikerül meg­nyerniük a meccset? Tudtuk, az dönthet, hogy melyik csapat mer többet vállalni. Úgy érzem, mit többet tettünk a győzelemért. Számomra azért is örömteli, hogy nem kaptunk gólt, mert a védelmünket három akadémista erősíti. Ez is biztató a jövőre nézve! ■ Mi volt a gond? Sajnos játékosaim nem tudták kezelni a feszültséget, és emiatt kissé enerváltan futballoztunk. ■ Más probléma? Nyilvánvaló, hogy sokkal többet kellett volna vállal­koznunk. A csapat kicsit el is hitte, hogy jó nekünk az egy pont is. Az biztos, hogy jobb lett volna, mint vereséget szenvedni... ■ Jövő vasárnap a Videotont fogadják... Addig van idő hogy rendezzük sorainkat. A vereség miatt nem lesz büntetés, de mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy ennél sokkal több kell. A következő napokban lesz miről beszélnünk, de én hiszek abban, hogy ebben a csapatban több van. PERCRŐL PERCRE 80. perc: Denkovics cselezgetett a bal szélen, majd a támadást kísérő Tóth II Balázs elé passzolt, aki 26 méterről jobbal bombázta a labdát a jobb alsó sarokba. 1-0 91. perc: Bori futott el Szakály Dénes mellett a kezdőkörben, a hazaiak kö­zéppályása a kezét fogva hempergett egyet a földön, a játékvezető pedig kiállította a paksi játékost.