Nemzeti Sport, 2014. június (112. évfolyam, 148-176. szám)

2014-06-01 / 148. szám

gy­­­IA 21 Labdarúgás SINKOVICS GÁBOR Függönyt lő! Mielőtt az utolsó pályamunkás belakatolná maga mögött a stadion kapuját, még vár ránk némi iz­galom. A 2013—2014-es futballszezon legutolsó napján dől el, ki lesz a gólkirály, továbbá hogy a Ferencváros és a Videoton közül melyik állhat do­bogóra, kiharcolva ezzel a nemzetközi kupaindulás jogát. Jó lenne most azt­­mi, kellemes idény van mögöttünk. De nem volt az. Már a kezdés kataszt­rofális volt, Európába delegált csapataink ugyanis inkább a hazai turizmust választották a kontinens felfedezése helyett, és augusztusban el is búcsúz­tak a küzdelmektől. Arcpirító volt. Aztán jött a válogatott, az évtized meccsének Aztán csend beharangozott buka­. ..... i resti fellépésen hármat leSZ. Ülünk kaptunk,ami aranylá­a tP­­ ó plats bú gyerekeink d­a love ciuu... adtan féktelenül kó­vályogtak a pályán. Ezt a borzalmas élményt újabb követte októberben Hollandiában, ahol nyolcat számoltak ránk. Közben zajlott a bajnokság. Ment, mendegélt, csordogált, meglehetős érdektelenség mellett. A tél, a szünet sem hozott megnyugvást, a futballtársadalom tagjainak egyetlen kapaszko­dója az építőipar volt. Balszélsők, középcsatárok, centerhatfok helyett ácsokban, tetőfedőkben, kőművesekben bíztunk, és nem is csalódtunk. Sta­­dionnyitó ünnepséget rendeztek Felcsúton, majd Debrecenben, és hamarosan az Üllői úton is hason­ló élményben lehet részünk. Ez az, aminek örülhetünk. Közben munkához látott az új kapitány, aki szin­tén az építőiparról beszélt, új alapok lefektetésé­ről, elemek összegyúrásáról, és mi bólogattunk, hogy a szöveg ismerős, a helyzet viszont jottányit sem javul, így érkeztünk el ehhez a vasárnaphoz, amelyen a halottaiból feltámadó Ferencváros hi­vatalosan is visszatérhet az őt megillető helyre, a magyar labdarúgás élcsapatai közé. Aztán csend lesz, ülünk a tévé előtt, nézzük a világbajnokságot, a tőlünk fényévekre lévő futballt, és újra várjuk az őszt­ az újrakezdést. Addig függönyt lest. Az előadás az idén is megbukott. B­ajnokok Ligája. Final four. Kézi­labda. Magyar szempontból kedvelt hívószavak. Nem is kicsit... Én már szombaton kora reggel tűkön ülve vártam a veszprémi elit egység, az MKB-MVM (ez itt a reklám helye) Kiel elleni elődöntő meccsét. Egészen a kezdő sípszóig annyira tuti voltam Nagy Laciék sikerében, de amikor a sport végre jelet adott a kezdésre, kitüremkedett belőlem a bizonytalan élsportoló. Hiába a nagyobb veszprémi győzelmi esély, szokásom szerint elkezdtem aggódni, pedig a tudósok, pszichológusok, jósok azt mondják, hogy az nem tesz jót az ügynek, pozitívan kell hozzá­állni. .. Könnyű az elméleti szakembereknek. Csata lett ez a javából, és semmi sem alakult a tervek szerint. Ment az oda-vissza, de a mi kezünkben volt a mérkőzés, támadhattunk például a plusz négyért is... Aztán örülnünk kellett a félidei egálért. Na ja! Ez nem kövé­­rek-soványak meccs volt. Bár jobban kézi­­zett az Építők pazarul védett Alilovic, nem sikerült meglépnünk Még nem.... Aztán Ruesga csúsztatása becsorgott. Ám a máz­listák mégis a kieliek voltak Már vagy ötöd­ször tudtunk volna alaposabban meglépni, de nem sikerült. Sőt! A németek tipegtek el. Kettő oda. Chema kihagyja a ziccert, három oda. Nem hiszem el! Csak nem?Precízebbek, jobbak, elszántabbak, okosabbak voltak a németek. Ráadásul Sulicot - okkal - végleg kidobták a meccsből. Elment a hajó? Uram­­atyám! Mehettünk volna néggyel is, aztán meg... Hát mi van itt? Idő legalább még volt. A higgadt s egyben mázlista németek azon­ban éltek az ölükbe pottyant lehetőséggel. Kapkodás, összevisszaság a mieink oldalán, szervezettség, tudatosság, magabiztosság gólszüret a németeknél. Mínusz négy... Ma­gyar csapat ilyen helyzetből talán még soha­sem fordított. Nyert az esélytelenebb, nyert a Kiel. Van ilyen. Valami nem stimmelt ná­lunk Csak úgy... BUZGÓ JÓZSEF rovata A mérkőzésről tudósított: Somogyi Zsolt, Lapincs Attila . Különös évzáró volt. Egyrészt a csapatok miatt, az ETO- nak a csodánál is több kellett volna ahhoz, hogy bajnok legyen - ezért nem volt meglepő, hogy a klubépü­let asztalán az MLSZ illetékesei az ezüstérmeket rendezgették. A Mező­kövesd papíron kiesett, ám óvott, és a tabella idehaza bizony néha még a zárás után sem végleges. Végül, de nem utolsósorban a helyszín mi­att volt különleges az összecsapás, a kedves gyirmóti sporttelepen az ETO-stadion átépítése miatt 2007- ben már rendeztek NB I-es bajnokit, de az élvonal azért ritka vendég er­refelé. Gyönyörű naplemente, rózsaszín­re festett égbolt köszöntötte a csapa­tokat, az összeállításon is érződik a szezonvége hangulat, olyanok is szó­hoz jutottak, akik korábban alig vagy egyáltalán nem. A viszonylagos tétnélküliség érző­dött a találkozó iramán, az első húsz perc nem volt túlságosan izgalmas. Majd az ETO két beívelésből elren­dezte a meccset: előbb Lang Ádám, az immár válogatott védő sodorta a labdát a kapuba - ez volt az első NB I-es gólja majd Rafe Wolfe talált az újonc kapujába. Noha a vendégek élénken kezdtek, az első gól visszave­tette őket, s a második után végképp lekerült a béklyó az addig sem feszült győriek lábáról. Az ETO a félidő hát­ralévő részében nyugodtan passzol­­gatott, s a felesleges kockázatvállalás sem járt következményekkel. A Me­zőkövesd megpróbált előremenni, de egy esetet leszámítva komolyabb veszélyt nem tudott a hazai kapu előtt kialakítani. A második félidőtől, meglehet, a csapatok s a nézők is eltekintettek volna. A Mezőkövesd látszólag be­csülettel ment előre, nem volt azon­ban annyi benne, hogy reális esélye legyen a pontszerzésre. A győriek le­támadták az ellenfelüket, próbálták birtokolni a labdát, uralták a játékot, úgy festett, igyekeznek további gó­lokkal kiszolgálni a közönségüket. Csereként pályára lépett Illés Dávid, akit az egyik legígéretesebb győri te­hetségnek tartanak, majd az U19-es válogatott Mervó Bence is lehetősé­get kapott Horváth Ferenctől - jó öt­let, szokják csak az élvonal légkörét! A hangulatot az sem dobta fel iga­zán, hogy a Honvéd vezetést szerzett a Loki otthonában, mindenki tudta, sok kispesti, ráadásul még több győri gól kellene ahhoz, hogy ne a DVSC legyen a bajnok. A Mezőkövesd beletörődött a sorsába, így a házigazda különösebb megerőltetés nélkül szerezte újabb góljait, így a végére (is) nagy lett a kü­lönbség a két csapat között. Az ETO szurkolói összességében tehát derűlátóan várhatják a követ­kező szezont. Már csak azért is, mert a mostanit Horváth Ferenc csapata tizenegy veretlen mérkőzéssel zárta - ezüstérmes helyen. Ezüstérem - egységes csapatot alkotott tavasszal a Győr, az aranyért jövőre is harcba száll HORVÁTH FERENC a Győri ETO vezetőedzője Úgy érzem, hogy ebben a szezonban az ETO volt a legjobb csapat idehaza, ám gratulálok a debrecenieknek az elsőséghez. A győri klub történelmének legjobb tavaszát pro­dukáltuk, a keretben mindenki hozzátette a magáét a sikerekhez, a következő szezonban ezen az úton megyünk tovább, s csak egy hellyel kell előrébb lépnünk. Pontért, illetve pontokért utaztunk Gyir­­mótra, ennek ellenére csak asszisztáltunk a Győr gólzáporos győzelméhez. Sajnálom, hogy néhány játékosom mentálisan összeroppant a bajnokság végére. A saját jövőmet, valamint a mezőkövesdi klub további céljait a jövő heti vezetőségi ülés­­ határozza meg. 2014. június 1., vasárnap nemxiszisport MÍG A MEZŐKÖVESD HITEHAGYOTT TÁRSASAG VOLT, A GYŐRIEK PARÁDÉZTAK NB1-30. FORDULÓ­ ­ A MECCS SZÍNVONALA • ••• 1 '‡)'‡)) HANGULAT • •••• ).})■‡} SPORTSZERŰSÉG • •••• ‡ ) ‡ ) :‡ A MECCS EMBERE ROKKRONAVETER • ••••• 1 > T MECCS INDEX» 5.5I Az első fél órában még eljutott néhány helyze­tig a vendégcsapat, azt­­ követően azonban már­­ csak a győriek tettek hozzá a találkozó szín- I vonalához. A gyirmóti I pályán kissé összezsúfo­ I­­ódó háromezer ember jó hangulatot teremtett a találkozón, amelyen az­­ ETO nagy fölényben ját­szott, valamint rugdosta szebbnél szebb góljait. Örömteli továbbá, hogy Horváth Ferenc ismét két feltörekvő fiatalnak­­ adhatott lehetőséget,­­ A találkozó embere a I győriek középpályása, I Rok Kronaveter volt, aki I a korábbi találkozókon I kevesebb lehetőséget I kapott, ám most bizot­t nyitotta, lehet rá számí­ t tani, hiszen az első két I­­ gólban nagy érdemeket szerzett, majd bomba­góljával tette fel a pon- I totazi-re. CSERE: Lang helyett Djordjevics (4) az 58., Dudás helyett ■ Illés D. (-) a 61. Andrics helyett Mervó (-) a 67. percben Gólszerző: Lang (1-0) a 79., Wolfe (2-0) a 35. Trajkovics (3-0) a 80., Djordjevics (4-0) a 83., Kronaveter (5-0) a 88. percben : Sárgalap: Takács P. (Dudás buktatásáért) a 20., Kamber (Harsányi­­ buktatásáért) a 25., Kronaveter (Gévay buktatásáért) a 28. percben Vezette: Erdős József 8 - Jogosan adta a sárga lapokat, végig­­ akciókörelben hozta meg az ítéleteit, és asszisztenseivel összhangban i­s bíráskodott. Asszisztensek: Viszokai László, Becséri Gergely - Berger József, Oláh I Gábor Ötös alat érő ötös BIZTATÓ SZEZONZÁRÁS: tizenegy veretlen összecsapással végzett Horváth Ferenc csapata, a bajnoki címvédésről azonban lemaradt ATÁMADÓFUTBALLEREJES EDZŐI HÚZÁSOK 1 • •••••• ) 1­0 mm hím DERE: Balajti helyett Menougong (3) a szünetben.■ív Melczer helyett Csirmaz (-) a 70., Veticzky helyett Szilvási (2) a 84. percben 0&10. GYŐRI ETO FC MEZŐKÖVESD-ZSÓRY GYÖR-GYIRMÓT, 3200 NÉZŐ0 ajffUvs, ,«■ •*' « Hit* * '»‘V'M '" A remekül játszó Rok Kronaveter (középen) boldogan fogadhatta társai gratulációját, elvégre a győriek szemre is tetszetős gólokat szereztek a gyirmóti albérletben, ám ez csak az ezüstre volt elegendő fotók. Árnák László MINDERRŐL VIDEÓ: nso.hu/etokovesd PERCRŐL PERCRE 29. perc: Kronaveter ívelt a kapu elé sza­badrúgásból a balösszekötő helyéről, 35 méterről, az érkező Kamber lövése a kive­tődő Horváth Tamásról Lang elé pattant, aki két méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0 35. perc: Ismét Kronaveter végzett el sza­badrúgást balról, beadása után a rövid saroknál lendületből érkező Wolfe hét méterről előrevetődve a bal alsó sarokba csúsztatott. 2-0 80. perc: Horváth Tamásról Trajkovics elé pattant a labda, aki öt méterről jobbal a kapu közepébe helyezett. 3- 0 83. perc: Völgyi ívelt a kapu elé jobbról, a rövid saroknál érkező Djordjevics pedig öt méterről ballal a bal alsó sarokba to­vábbított.4- 0 88. perc: A középen felzárkózó Krona­veter 32 méterről a kapujából kinn álló Horváth Tamás fölött nagy erővel lőtt a léc alá.5- 0