Nemzeti Sport, 2014. június (112. évfolyam, 148-176. szám)

2014-06-01 / 148. szám

nemzet sport 2014. június 1., vasárnap 1 Labdarúgás 13 ó A TIZENÖTÖDIK FORDULÓBAN ÁLLT ÉLRE A DEBRECEN, ÉS AZÓTA NEM IS ADTA ÁT A HELYET 3 DVSC-TEVA BP. HONVÉD II DEBRECEN, NAGYERDEI STADION, 20 000 NÉZŐ­I HANGULAT A MECCS SZÍNVONALA SPORTSZERŰSÉG • ••••• ) 1 ) '­ GERE: Kulcsár T. helyett Mihelic (-) a 67, Mihelic helyett Dombi (-) a 78., Bouadla helyett Tisza (-) a 87 percben A TÁMADÓ FUTBALL EREJEI EDZŐ­­HÚZÁSOK • ••••••• 1 ) A MECCS EMBERE KEMENESSZABOLCS • ••••• ) ‡ ‹ ‹ MECCS INDEX» 6.50 GERE: Kapacina helyett Zsivanovics (4) a szünetben, Vemes helyett Lőrinczy (-) a 74., Holender helyett Bobál D. (-)a 86. percben A hangulatról any­­nyit, hogy a jegyeket már két héttel ezelőtt elkapkodták... Ennek megfelelően egy tűt sem lehetett leejteni a Nagyerdei Stadion lelá­tóján, és a VIP-szektor is dugig megtelt, Orbán Viktor miniszterelnök is a helyszínen nézte végig a találkozót. A drukkerek becsülettel buzdították az arany­érmes csapatot, és a mérkőzést követő ün­nepségen is - a hideg ellenére - felejthetet­len volt a hangulat. Az edzői húzások közé ez­úttal az élre kívánkozik, hogy a hazaiak győztes hadvezére, Kondás­­ Elemér ezúttal a le­­­­genda Dombi Tibort és­­ Bernáth Csabát is a­­ keretbe jelölte - sőt, s­s a villámgyors szélsőt pályára is küldte. A támadófutballt azért érheti kritika, mert a­­ Loki ugyan kidolgozta a helyzeteket, de sorra el is puskázta őket.­ ­ Gólszerző: Vernes (0-1) a 64., Lőrinczy (0-2) a 90. percben Sárgalap: Vernes (buktatta Mihelicet) a 70., Baráth (Mészáros Norbert­­ buktatásáért) a 73., Vécsei (időhúzásért) a 90. percben Vezette: Andó-Szabó Sándor 3 - Rossz döntéseivel belenyúlt a mér­kőzésbe, Szakály Pétert és Dombi Tibort is szabálytalanul szerelték a kispestiek a hajrában, de elmaradt a két tizenegyes. Asszisztensek: Tóth II Vencel, Búzás Balázs - Medovarszki János, Gaál Gyöngyi A mérkőzésről tudósított: vakért kár volt egy egész Honvéd­zenekart a stadionba csábítani. A felezővonalnál ekkor már ott tündökölt a bajnoki címért járó méretes trófea, egy elguruló lab­dánál a mindig mosolygós Ibra­­hima Sidibe barátságosan meg is simogatta, de magasba emelésé­vel ekkor még várnia kellett... Eközben odakint, a Nagyerdei Stadion melletti téren már ké­szülődött az emelvény, a késő éj­szakába nyúló buli sztárvendégei viszont ezúttal nem egy neves ze­nekar (stílszerűen a T­ankcsapda), hanem maguk a bajnoki aranyat kiharcoló debreceni futballisták voltak. A hazaiak kényelmes pozí­cióból várhatták az összecsapást, a győriekkel szemben a bajnoki aranyért folyó harc elvesztésé­nek nagyjából annyi esélye volt, mint hogy a következő idényben már nem a sikerkovács, Kondás Elemér ül a Loki kispadján - azaz semmi. A meccsnek sorozatban nyolc vereséggel nekifutó kispes­tiek aligha arról álmodtak, hogy a Borbola Bence, Magyari Csaba . A vereség ellenére megadták a módját a debreceniek. Egy órával a kezdés előtt már harminctagú fúvószenekar kö­rözött a pálya szélénél, a trom­bita harsogott, a fuvola visított, a dobverők peregtek. A banda üte­mesen húzta a nótát, igaz, erre mondták a kispestiek, igazán jól­esik a vendégszeretet, de a ked- Kispesti háromszáz Nemcsak a debreceniek ün­nepeltek szombaton este, a kispestieknél Simon Gábor is jubilált. A technikai igazgató háromszázadik bajnoki mérkő­zésén ült a Honvéd kispadján. Milyen a sors, tíz esztendővel ezelőtt első meccsén ugyancsak a Loki volt az ellenfél. Giovanni Trapattoni a Honvéd kis­­padján? Hihetetlenül hangzik, de az ötlet komolyan felvetődött az edzőt ke­reső kispesti klubnál, sőt George F. Hemingway egyesülete fel is vette a kapcsolatot a 75 éves olasz szak­emberrel. Hogy honnan tudjuk? Ma­gától a kiszemelttől, aki a szombat esti Olaszország-Írország válogatott mérkőzés előtt adott exkluzív inter­jút a Sportmediaset csatornának (az apropót az adta, hogy edzői pályafu­tása során mindkét csapatot irányí­totta). A riporter utolsó kérdésében a munkanélküli tréner tervei felől érdeklődött, megemlítve a Honvéd váratlannak nevezett érdeklődését. „A Honvéd megkeresése megle­pett, ugyanakkor megtiszteltetésnek vettem, hogy egy ilyen dicsőséges klubnál gondoltak rám - hangzott a válasz. - Meg kell mondanom azonban, hogy inkább válogatottak érdeklődésére várok. Meglátjuk, mit hoz a jövő.” Információink szerint az olasz vo­nalat régóta melegen tartó Honvéd vezetői Olaszországban keresték meg Trapattonit, vagyis vele nem ju­tottak el addig a szintig, mint néhány hete a Videoton Gennaro Gattusóval, aki a székesfehérváriak kiszemeltje­ként már helyszíni bejárást is tartott Magyarországon. A többek között BEK-, KEK-, világkupa- és háromszoros UEFA- kupa-győztes, valamint hétszeres olasz, illetve német, portugál és osztrák bajnok, Német Kupa- és kétszeres Olasz Kupa-nyertes edző valószínűleg nem köt ki hazánkban, ahol egyébként hivatalos minő­ségben legutóbb két évvel ezelőtt, a Magyarország-Írország (0-0) felkészülési mérkőzésen járt a ven­dégek szövetségi kapitányaként. Szerződését kölcsönös megegye­zéssel 2013 szeptemberében bon­tották fel, azóta „szabadúszó”, igaz, a közelmúltban kis híján rávették a marokkói válogatott irányítására. Lapunk olaszországi forrásból úgy értesült, ahogyan az elmúlt tíz évben, most is elsősorban külföldön keres munkát a szakember, amiben az is közrejátszik, hogy hazájában az élkluboknál már kissé idősnek tart­ják a vezetőedzői munkára. Fizetési igénye valószínűleg évi ötszázezer és egymillió euró között mozog, kérdés, a magyar futball és a Honvéd gazda­sági helyzetét ismerve reális-e itthon ilyen kategóriában gondolkodni. Egy biztos, a kapcsolatfelvétel megtörtént. Ezt onnan is tudhatjuk, hogy az említett interjú készítője, a Honvéd-szálat megemlítő riporter, Bruno Longhi régóta baráti viszonyt ápol Trapattonival. cs.p. W­. Giovanni Trapattonit akarja a Honvéd, ő inkább másra vár Giovanni Trapattoni örült, hogy híres csapat hívta, de aligha jön a Honvédhoz NB1-30. FORDULÓ Keserédes eza fieszta ARANYÉRMES a Loki, ám a vendégcsapat meglepte a bírói hibákkal tarkított meccsen kínos hajrá zárásaként az áldozati bárány szerepében kell tetszeleg­niük Debrecenben. Na de aztán alapos meglepték a hazaiakat... Míg a Löki a jobbnál jobb lehe­tőségeket is kihagyta, a második félidőben a Honvéd váratlanul megszerezte a vezetést. A hely­zetek alapján a debrecenieknek ekkor már minimum két-három góllal kellett volna vezetniük, de mint tudjuk, ilyen a futball, az elpuskázott lehetőségek sokszor megbosszulják magukat. Ezúttal is ez történt! A DVSC a vereség ellenére is bajnok lett, de azért nem így kép­zelték el a záró fordulót, tegyük hozzá, Andó-Szabó Sándor játék­vezető alaposan belenyúlt a mér­kőzés alakulásába. De kit érdekelt ez fél órával később, amikor a já­tékosok a Nagyerdei Stadion lelá­tóján átvették az aranyérmeket! Ünnepre készültek a szurkolók, ünnep volt is, de a győzelem ezúttal elmaradt MINDERRŐL VIDEÓ: nso.hu/dvidHHivBd 12 . Lombard Pápa 30 9 6 15 32-50-18 33 13. Újpest 30 8 8 14 46-51 -5 32 14. Puskás Akadémia 30 8 7 15 36-51 -15 31 15 Mezőkövesd-Zsóry 30 6 6 18 27-52-25 24 16. Kaposvári Rákóczi 30 4 7 19 21-54-33 19 mestermérleg• KONDÁS ELEMÉR a DVSC-Teva­­vezetőedzője Jól indult a mérkőzés, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de kihagytuk őket, ráadásul Kemenes Szabolcs nagyon jól védett. A vereség ellenére megérdemeljük az ünneplést, bár az utolsó percben történt szabálytalan­ságot mindenki láthatta. Nemcsak a televízióban, hanem a stadionban lévő kivetítőn is. Sokat tettünk a győzelemért, s bár olykor a szerencse is segített, játé­kosaim minden dicséretet megér­demelnek. Ünneprontók voltunk, de nekünk a saját feladatunkra kellett koncentrálnunk. A győzelmet felesle­ges megmagyaráznunk, kis gyógyír a tavaszi idényben nyújtott gyengébb teljesítményre. SIMON MIKLÓS a Bp. Honvéd megbízott edzője Ja Így osztályozza a játékosokat a Extraklasszis: \\ Nemzetközi \\ A válogatott YY A magyar szintet jóval YY Az magyar futball VY A magyar futball szintjén Az eseménygazdagab­b VY Az átlagos magyar a nemzetközi T szinthez * A kerettagsághoz T, médiaiadé, a nemzetközi \\ szintjéhez mérten mir \\ az átlagosnál \ magyar \\ mezőnyjátékra összevetésben melle is ti megfelelő, ff szint átlagát megütő kiemelkedő teljesítmény, ff sokkal jobb ff mérkőzéseken ff jellemző, kenés is kimagasló ff klasszisteljesítmény ff kiemelkedően jó ff teljesítmény, gólokkal, // több szerzett góllal, ff teljesítmény, góllal, ff átlagos // szerepet váltaló teljesítmény // teljesítmény // gólpasszokkal színesítve// gólpasszal // gólpasszokkal // teljesítmény // teljesítmény | v Súlyos hibákat YY Kiállítás miatt elkövető, durva \\ 30 percnél kevesebb ■ játékkal jellemmezhető, ff játék, vagy abszolút ? már-már értékelhetetlen ff értékelhetetlen teljesítő teljesítmény mény, bundázás Kezdőként vagy eseteként 30 percnél kevesebb játék,­­ illetve kapus esetében ha a mérkőzésen jóformán nem volt védenivalója PERCRŐL PERCRE 1. perc: Bódi jobb oldali beadását követően Kemenes rossz helyre ütötte a labdát, majd Kulcsár Ta­más fejelhetett hat méterről, de a gólvonalról Ignjatovics mentett. 49. perc: Kulcsár Tamás tört be a tizenhatoson belülre a jobb ol­dalon, de nyolc méterről laposan leadott lövése után a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játék­teret. 64. perc: A felezővonal közelé­ből Vécsei ugratta ki a leshatáron Vernest, aki balról, kiszorított szögből, hét méterről, ballal a ve­tődő Novakovics lába között rúgta a labdát a bal alsó sarokba. 0—1 90. perc: Dombi buktatásáért el­maradt a jogos tizenegyes, a labda Kemeneshez került, aki kézből rúg­va indította Lőrinczyt. A debreceni térfél közepéig kifutó Novakovics, s a visszazáró Brkovics nem értette meg egymást, így Lőrinczy egyedül törhetett kapura, majd 15 méterről ballal az üresen maradt kapuba gurított. 0-2