Nemzeti Sport, 2014. június (112. évfolyam, 148-176. szám)

2014-06-08 / 155. szám

11) nemzeti port 2014. június 8., vasárnap , Labdarúgás 13 KÓRHÁZBA KERÜLT PINTÉR ATTILA, A KAPITÁNY NEM ÜLHETETT A KISPADON, MEGOPERÁLTAK VÁLOGATOTT-FELKÉSZÜLÉS Lehet, lelket gyógyító siker A CÉLBATÖRŐBBEN futballozott a nemzeti csapat, igaz, a győzelemhez kellettek az ügyetlenkedő kazahok is A mérkőzésről tudósított: Galambos Dániel, Vajda György , Grosics Buzánszky, Lóránt, Lantos - Bozsik, Zakariás - Bu­dai II, Kocsis, Hidegkúti, Puskás, Czibor. Ez volt a Népstadion első hiva­talos válogatott összecsapásán a magyar válogatott összeállítása. Rózsa - Heffler, Korcsmár, Lang, Korhut - Zsidai - Nagy G., Vécsei - Gyurcsó, Priskin, Varga R. Ez pedig az azóta Puskás Ferenc Stadionnak keresztelt aréna utolsó, nemzetek közötti mérkőzésének magyar kezdő tizenegye. Mellbevágó időutazás, de volt ennél rosszabb hír is a Ka­zahsztán elleni mérkőzés előtt: Pintér Attila a rosszulléte miatt kórházba került, így a nemzeti csapat a szövetségi kapitánya nélkül érkezett meg a találkozó­ra. A szakember egészségi álla­potáról nehezen lehetett híreket szerezni, információnk szerint nyombélfekélyt diagnosztizál­tak az orvosok, s artroszkópos eljárással már a műtétre is sor került. Ami miatt a meccs kapcsán nem kellett idegeskedni, Szer­­gej Osztapenko nem utazott el Budapestre. Az Asztana csatára hat gólt szerzett eddig címeres mezben, ami ahhoz képest, hogy a kazah válogatott vb-selejtező­­csoportjában összesen hat gólig jutott el, korántsem legyinteni való szám. A nagy szám mégis az lett volna, ha a sosem látott össze­állításban gyepre ballagó hazai együttes győz, már csak azért is, mert a kezdő tizenegy hallatán volt, aki azt találta mondani, hogy , ,ez a csapat nem nyerné meg a magyar bajnokságot". Lehet, de azt is látni kellett, hogy nem kezdett rosszul. Mint­ha a játékosokban is tudatosult volna, hogy a korábban nyújtott produkciójuk meglehetősen harmatos volt, s igyekeztek vala­mivel dinamikusabb futballt be­mutatni. Vécsei Bálint mindjárt a mérkőzés elején a kazah kapuba bólinthatta volna a labdát. A magyar tizenegy a megle­hetősen szerény képességű el­lenfelével szemben dicséretes elszántsággal vetette magát a küzdelembe, és ha idővel alább is hagyott a lendülete, a huszon­hatodik percben gyümölcsözött az akarat: Varga Roland nagy­szerű szögletbeíveléséből Priskin Tamás fejelte a labdát a vendég­kapuba. A vezetés megszerzésén kívül történt még valami, ami eleddig ritkaságszámba ment: a magyar tábor a szövetségi kapitányt él­tette. És mennyire örültek volna a nézők, ha Varga Roland cente­­rezését eléri a becsúszó Priskin Tamás. Azonban így is előnnyel vonulhatott pihenőre az ellen­felénél kétségtelenül jobb, és az elmúlt négy meccsét tekintve a legélvezetesebb produkciójával ezen a szombat estén kirukkoló magyar csapat. A második felvonást agresz­­szívabb letámadással kezdte a vendéggárda, a magyarok nem is tudtak érvényesülni, képte­lenek voltak átjátszani a kazah középpályát. Beszállt Kovács István, akivel elméletben pasz­­szolósabbá válhatott a magyar fedezetsor, a Videoton karmes­tere mindjárt látványos csellel indított. S nem csak a megbízott edző, Farkas József váltott, a ka­zahok is: a második félidő első tíz percét követően ugyanazt az ötlettelen, halovány futballt pro­dukálták, amit az első negyvenöt perc nagy részében. Azért már csak becsületből is mentek előre, ami viszont esélyt kínált a mi­einknek a kontratámadásokra. Épp az egyik magyar ellencsa­pást megállítandó szabálytalan­kodott Korhut Mihállyal szem­ben Valerij Korobkin, mehetett zuhanyozni, a szabadrúgást a kazah kapus hathatós segítségé­vel lőtte a kapuba Varga Roland. A mérkőzés utolsó harmadá­ra az maradt a kérdés, a gyenge ellenfelével szemben növeli-e előnyét a magyar válogatott. Nos, egy komikusnak tűnő ön­góllal növelte, így meggyőző fö­lénnyel nyert. PERCRŐL PERCRE 8. perc: Gyurcsó adta be jobbról a labdát, Vécsei érkezett középen, és hét méterről csak centiméterekkel fejelte a labdát a jobb kapufa mellé. 26. perc: Varga Roland végzett el szögletet a jobb oldalról, a középen berobbanó Priskin pedig öt mé­terről előredőlve a kapu közepébe fejelte a labdát. 1-0 43. perc: Vécsei Indította a bal ol­dalon előretörő Varga Rolandot, aki lefutotta védőjét, majd az alapvo­nal közeléből a kapu elé gurított, ám a berobbanó Priskin, éppen csak lemaradt a labdáról. 62. perc: Korhut iramodott meg a bal oldalon, Korobkin azonban a ka­zah kaputól 25 méterre buktatta a balhátvédet. A játékvezető, jogosan sárga lapot adott a vendégjátékos­nak, s mert ez volt neki a második, így előkerült a piros is. 63. perc: A szabadrúgást Varga Roland végezte el, a nagy erővel meglőtt labda levágódott a kapus előtt, és Szigyelnyikov kezéről a gól­vonalon túlra csörgött. 2-0 91. perc: Simon Krisztián futott el a jobb oldalon, laposan középre adott, és a berobbanó Futács elől a menteni igyekvő Engel kotorta a saját hálójába a labdát. 3-0 A közönségen mármint azokon a szurkolókon, akik eljöttek szurkolni a nemzeti csapatnak - ezúttal sem múlt sem­mi, végig buzdította a csapatot. Talán éppen ennek a szimpátiának köszönhető, hogy töb­ben is nagy kedvvel futballoztak. Minden­képpen közéjük tarto­zik a győri ETO játéko­sa, Varga Roland, aki nemcsak gyorsan, de lendületesen is futbal­lozott, ráadásul döntő érdemeket vállalt az első gólból. Bizonysá­got adott önzetlensé­géről is, hiszen igazán nem rajta múlt, hogy passza után Priskin Ta­másnak nem sikerült a hálóba rúgnia a labdát. Végre azt gyakorolta a válogatott, amit egy nálánál szerényebb képességű ellenféllel szemben kell, azaz a labda birtoklását, a tá­madások vezetését és a játék feletti kontrollt.­­ Gólszerző: Priskin (1-0) a 26., Varga R. (2-0) a 63., Engel (öngól, 3-0) a 91. percben ! Sárga lap: Abdulin (visszahúzta Priskint) a 17., Korobkin (Nagy IG­­ buktatásáért) a 25. percben í Kiállítva: Korobkin a 62. percben Játékvezető: Alexandre Boucaut (belga) 7­­ A belga bíró­­ megpróbált eseménykörelben helyezkedni, ennek ellenére a­­ mezőnyben olykor-olykor hibázott, ám mérkőzést befolyásoló I tévedése nem volt. w 1 Asszisztensek: Yves De Neve, Rien Vanyzere (mindkettő belga) IMAGYARORSZÁGI KAZAHSZTÁN I PUSKÁS FERENC STADION, 9000 NÉZŐ | A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT SPORTSZERŰSÉG •••••• ) )­­ |A TÁMADÓFUTBALL MERESE| EDZŐI HÚZÁSOK 1 • ••• • ) ) ) ) A MECCS EMBERE VARGA ROLAND • •••• ) ) ) ) MECCS INDEX»­5.83 CSERE: Nagy I­. helyett Kovács I. (5) az 55., Gyurcsó helyett Simon K. H a 78., Vécsei helyett Kalmár Zs. (-) a 80., Priskin helyett Futács (-) a 82., Varga R. helyett Nikolics ■Ja 88. esetén 1—4—1—2—3 O, Rózsa 8­0 . (a­ ■ isj) Kom Lang Költ Kooyajet Koloi fPifii lin helyett Tagibergen (-) a 65., Hizsnyicsenko helyett gj-®® Scsetkin (-) a 70., Konyiszbajev helyett Lunyin (-) a 79.. MESTERMÉRLEG• FARKAS JÓZSEF a válogatott edzője Remélhetőleg a szurkolóink mellett Pintér Attilának is örömet szereztünk. Bár az eredmény remek, készülünk tovább az Európa-bajnoki selejte­zőre, mert ennek a csapatnak még rengeteget kell tanulnia. Ugyanakkor muszáj időt hagynunk a fiataloknak, hiszen ebben az összeállításban sé­rülések és klubkötelezettségek miatt kényszerűségből álltunk ki. Jó lenne, ha augusztusban játszhatnánk még egy tesztmérkőzést. JURIJ KRASZNOZSAN kazah szövetségi kapitány Nem kezdtünk rosszul, már az ellenfél térfelén próbáltunk labdát szerezni, de később kénytelenek voltunk visszaállni. A magyar válogatott lendületesebben futbal­lozott, ennek következtében több sárga lapot is begyűjtöttünk, és amikor emberhátrányba kerültünk, esélyünk sem maradt az egyen­lítésre. Rossz volt nézni, milyen gólokat kapunk. Tudta? ferazilMÁnia - Nemzeti Sport a­z idén megelőző Kei vuagodj­oki szerepiebe ai Kdimavai zen­ore Kiesen IMk a csoportkörben az elefántcsontparti együttes ifjy