Nemzeti Sport, 2014. augusztus (112. évfolyam, 208-237. szám)

2014-08-01 / 208. szám

nemzetisport 2014. augusztus 1., péntek 1 Labdarúgás 13 TISZTA SZILVESZTER: ANTAL BOTOND ELBOTLOTT, ÁM AZ OROSZ JÁTÉKOS AZ ÜRES KAPU MELLÉ GURÍTOTT EURÓPA-LIGA - 3. SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS Hatalmas ez a kupapofon A MAGYAR FUTBALL ismét kapott egy kiadósat, hiszen bár a Krasznodar jobb csapat, semmi sem indokolta, hogy idegenben öt gólig jusson a szétesett Diósgyőr ellen A mérkőzésről tudósított: Bereczky Attila, Magyar­ Csaba , Tomiszlav Szivics tudja, az ap­róságokat is meg kell becsül­ni. A harmadik percben egy jó csapatvédekezést tapsolt meg a DVTK mestere, hátul mindenki a helyén volt, az oroszok játék­mestere, Jurij Gazinszkij nem talált szabad embert, így hosz­­szan előreívelte a labdát, kirú­gással jöhetett a Diósgyőr. Rész­siker, de ezúttal ez is fontos. Mint ahogy a DVTK meccsei­nek mostanság fontos velejáró­ja az Érik a szőlő kezdetű ma­gyar népdal a miskolci ultrák előadásában. Nem feltétlenül szükséges szurkolói megnyil­vánulások mögött mélyebb összefüggéseket kutatni, de ez az a dal, amelyben benne van a borsodi lét minden nehézsége, keserűsége, az előadás pedig magával ragadó. Négy hét leforgása alatt har­madszor kelt útra, s utazott oda-vissza kétszáz kilométert több ezer miskolci szurkoló, hogy hazai kupameccsen lát­hassa kedvenceit. Pedig a hó­nap végén már nehezebb elő­teremteni a meccsjegyre és az útiköltségre valót, azt mondják, jöttek volna sokkal többen is Debrecenbe szurkolni, de azért így is ötezernél több DVTK- szurkoló érkezett a Nagyerdei Stadionba, így a helyiekkel ki­egészülve hétezren összejöttek a lelátókon. Az már a kezdés előtt, az össze­állításokat látva egyértelmű volt, hogy a magyar együttes stabil védekezésből próbál meg épít­kezni. Bognár István és Mirosz­lav Grumics is kimaradt a kezdő tizenegyből, Tomiszlav Szivics a középpályássor védekezésének megszervezését szem előtt tartva ültette a kispadra a két támadó szellemű játékost. A tömörülő DVTK ellen hatalmas volt a ven­dégek labdabirtoklási fölénye, s helyzetei is voltak az FK Krasz­­nodarnak, de ezek­­ ekkor még­­ szerencsére kimaradtak. Kihúzta a Diósgyőr az első tizenöt percet, s úgy tűnt, a következő negyedórá­ban sem születik gól, amikor vil­lant az orosz együttes két brazilja. Joaozinho varázsolta a labdát honfitársa, Ari lábára, aki csodá­latos mozdulattal vette be Antal Botond kapuját. A vezető gól után sem vettek vissza a vendégek, s a 40. percben az 56-szoros üzbég válogatott Odil Ahmedov talála­tával növelték előnyüket. Ekkor gondoltunk arra, hogy az előző körben az észt Sillamäe Kalev együttesének összesen kilencet lőtt a Krasznodar... A második félidőre Tomisz­lav Szivics pályára küldte Gru­micsot és Bognárt. Két védővel kevesebb volt a pályán, így ter­mészetesen jóval nagyobb volt a kockázat, ám ha labdát szer­zett a Diósgyőr, veszélyt tudott teremteni a vendégek kapuja előtt. S láss csodát, két perc alatt kétszer is eredményes volt a miskolci csapat! Igaz, Mirosz­lav Grumics gólját les miatt nem adta meg a török játékvezető, aki hitt asszisztensének, peché­­re, mert a szerb csatár teljesen szabályos körülmények között fejelt a kapuba. Igazából bosz­­szankodni sem volt idő, mivel Bacsa Patrik gólját már megad­ta a török, a DVTK csatárának találata volt az FK Krasznodar első kapott gólja az európai ku­paporondon. A szépítéstől alaposan belel­kesedett a közönség, a vendé­gek azonban hamar bebizto­sították magukat, az uruguayi Mauricio Pereyra lőtte ki a bal felső sarkot. A hátralévő időben is egyértelmű volt, hogy a Krasz­nodar jobb csapat, a DVTK küz­dött becsülettel, Antal Botond bemutatott fél tucat bravúrt, s a jó kapusnak szerencséje van igazságot is igazolta, amikor kapitális hibája után Bisztrov a tizenhatosról az üres kapu mellé gurított. Balszerencséjé­re ennél az esetnél megsérült a bokája, le kellett őt cserélni, így a Krasznodar negyedik és ötö­dik gólja után már Ivan Rados búslakodhatott, esélye sem volt védeni Joaozinho büntetőjét és Bisztrov ravasz emelését. öt gól, kiütés. Öt gól hazai pályán egy átlagos képességű rivális ellen, újabb hatalmas pofon a magyar futballnak. A diósgyőri szurkolók a kínos vereség ellenére ünnepeltek, csapatuk megmutatta magát Európában. A visszavágón pe­dig az lesz a tét, hogy elkerüli-e a Kalev sorsát a DVTK... A legendás Lakat Ká­roly edző mondta egy­koron: aki egész héten csak firkál, az hétvég­­­gén sem tud szépen írni. Lehet itt fogad­­­­kozni, meg hivatkozni, hogy így dolgozunk meg úgy dolgozunk,­­ egyelőre csak stadi­­­­onok tekintetében közelít a magyar lab­­­­darúgás a nemzetközi­­ szinthez. A kupákban induló csapataink kö­­­­zül eddig talán csak­­ a DVSC-nél fedezhet­­­­tünk föl némi javulást. [ A Fradinál, az ETO-nál­­ és a DVTK-nál to- I vábbra is magyaros munka folyik, amely a nemzetközi mezőny­ben értékelhetetlen.­­ A Diósgyőr egy euró­pai szinten igencsak­­ szerény teljesítményt­­ nyújtó orosz együttes­­­­től kapott ki úgy, hogy­­ a vendégek sokkal­­ gyorsabbak, sokkal­­ erősebbek, kreatívab­­­­bak voltak a DVTK­­ játékosainál. CSERE: Ari helyett Wanderson (3), Laborde helyett Bisztrov (5) mindkettő az 59., Pereyra­­ Pomerko (-) a 81. percben Góllszerző: Ari (0-1) 28., Ahmedov (0-2) a 40., Bacsa (1-2) a 49., Pereyra (1-3) az 51.. Joaozinho (11-esből, 1-4) a 87.. Bisztrov (1-5) a 90. percben Sárga lap: Gosztonyi (buktatta Bisztrovot) a 67 percben Játékvezető: Bülent Yildirim (török) 7­­ Hibázott a bíró, mert hitt partjelzőjének, aki a második félidő elején lesen látta Miroszlav Grumicsot. De azért ez nem volt eredményt befolyásoló hiba. Assisztensife Volkan Narine, Asim Yusuf Öz ■ Elek Ákos és a DVTK is elbotlott a harmadik selejtezőkörb­en. Igazából még a magyar csapat lehet elégedett, hogy csak ötig jutottak az oroszok... fotó: Jumbász Hédi DIÓSGYŐRI VTK FK KRASZNODAR (orosz) DEBRECEN, 7000 NÉZŐ­I HANGULAT • •••••• ) ) ‡ Eperjesi helyett Bognár I. (4), Debre­ceni helyett Grumics (4) mindkettő a szünet­ben, Antal helyett Rados (-) a 80. percbenL SPORTSZERŰSÉG | | N­M ¡■»■■■« 1-4-1-4-1jTM •••••• ) ) ) ) A TÁMADÓFUTBALL EREJE | EDZŐI HÚZÁSOK • ••••• )­­ ) ‡ A MECCS EMBERE ARI MECCS INDEX» 5.66 Kínos Dinamó-döntetlen Hiába játszott jól Dzsudzsák Balázs, hiába dolgozott ki több helyzetet csapata, a Dinamo Moszkva nem lehet elégedett, ugyanis csak döntet­lent játszott hazai pályán az izraeli Kirjat Smonával. A vezetést a vendé­gek szerezték meg Rodgers Kola révén, de nem sokkal később, a 71. perc­ben Dzsudzsák bal oldali beadását követően Kevin Kurányi áthámozta magát a védőkön (és az őt zavaró csapattársán, Alekszandr Kokorinon) kapura fordult és tizenkét méterről jobbal a jobb felső sarokba lőtt. „Természetesen csalódottak vagyunk, hiszen győzelmet érdemeltünk, nagyon sok helyzetet kihagytunk - értékelt a végig lendületesen fut­ballozó Dzsudzsák a Dinamo Moszkva Youtube-csatornájának élő adá­sában. - Kilencven percig domináltunk. Az utolsó percekben is adódtak helyzeteink, nyilván a hazai döntetlennel nem lehetünk elégedettek, de a legfontosabb, hogy nem kaptunk ki. Remélem, a jövő héten nem lesz probléma, és nyerünk. Cipruson rendezik a visszavágót, ami szerintem előnyösebb nekünk, azt hiszem, ott is többen szurkolnak értünk, mint az ellenfélért, így az a meccs is olyan lehet, mintha otthon játszanánk.” EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ Első mérkőzések Magyar érdekeltségű találkozók Dinamo Moszkva (orosz)-Kirjat Smona (izraeli) 1-1 (Dinamo: DZSUDZSÁK BALÁZS végig a pályán volt) Stjarnan (izlandi)-Lech Poznan (lengyel) 1-0 (Lech: LOVRENCSICS GERGŐT a 87. percben lecserélték) Vikingur (feröeri)-Rijeka (horvát) 1-5 (Vikingur, a kapus TÚRI GÉZA végig a pályán volt) Omonia (ciprus)-Metalurg Szkopje (macedón) 3-0 (Omonia, LEANDRO sérült) A visszavágókat augusztus hetedikén rendezik. □ MINDERRŐL VIDEÓ: nso.hu/dvtk TOMISZLAV SZIVICS a DVTK vezetőedzője _____ Nagy volt a különbség a két csapat között, de hát tudtuk meccs előtt is, hogy ez lesz. Mégis jól kezdtünk, aztán a semmiből kaptunk két gólt. Megpróbáltunk a szünetben változtatni a taktikán, s némi remény mu­tatkozott a második félidő elején, ám a végére újra kiütközött a minősé­gi különbség, és a végére az erő is elfogyott. Tanulságos mérkőzés volt, láthatjuk, hol tartunk. Nincs mese, készülünk a visszavágóra, no meg most már a bajnoki folytatásra. PERCRŐL PERCRE 28. perc: Joaozinho ívelt a kapu elé a jobb oldalról, Ari pedig ballal négy mé­terről a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 0- 1 40. perc: Gazinszkij tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, majd sarokkal középre passzolt, az érkező Ahmedov pedig jobbal nyolc méterről a kapu kö­zepébe rúgta a labdát. 0—2 48. perc: Grumics nagyszerű mozdulattal fejelte a labdát a hálóba, ám a játékvezető a partjelző intésére tévesen les miatt gól helyett szabadrúgást ítélt. 49. perc: Bognár István ívelte a labdát Bacsóhoz, a csatár kapásból jobbal 9 méterről a bal alsó sarokba lőtt.1- 2 51. perc: Pereyra kapott labdát a DVTK 16-osa előtt, majd jobbal hatalmas lövést küldött kapura, s a labda a bal oldali kapufáról védhetetlenül vágódott a hálóba. 1-3 87. perc: Gosztonyi buktatta Bisztrovot a 16-oson belül, a játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Joaozinho végezte el, és jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1-4 89. percben: Bisztrov iramodott meg a jobbösszekötő helyén, rávezette a labdát Kádárra, a válogatott védő nem tudta szerelni, majd az orosz támadó ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-5