Nemzeti Sport, 2015. május (113. évfolyam, 118-146. szám)

2015-05-02 / 118. szám

nemzéi sport 2015. május 2., szombat Labdarúgás 13 „Ha azt vesszük, hogy a Paks az élmezőny tagja, mi pedig a kiesés ellen harcolunk, jó eredménynek tűn­het az idegenben elért döntetlen, csak hát... A mi helyzetünkben az egy pont nem túl sok. Az azonban biztató, hogy nem kaptunk gólt, a csapat védekezése rendben volt, és ha a támadójátékunk is javul, akkor elér­hetjük a célunkat." M mm 1 A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT Mit szépítsük? Nagyon rossz mérkőzés volt. A hangulat sajnos olyan, amilyen­ kevés, a meccs nagy részében csendesen üldögélő néző... A kispestiek elszántságát legalább az mutatta, hogy az első félidőben három­szor sárga lappal kel­lett a játékvezetőnek megfékeznie a túlzott lelkesedést, de ettől függetlenül nem volt sportszerűtlen össze­csapás, durvaságot nem jegyeztünk fel. A támadófutball erejét sem tudtuk magasra osztályozni, helyzet ugyanis nem akadt ezen a bajnokin. A meccs embere címé­nek kiosztásakor jó­kora bajban voltunk, de Holender Filipé az érdem, a kispestiek tá­madója ment előre, az átlagnál lelkesebben futballozott, még cse­leket is bemutatott. PAKSI FC BP, HONVÉD PAKS, 1034 NÉZŐ CSERE: Kecskés helyett Hahn (-), Haraszti helyett Simon A. (-), mindkettő a 70..Tamási Zs. helyett Vági (-) a 81 percben Sárga lap: Youla (Tamási Zsolt lekönyökléséért) a 13.. Baráth (Haraszti megrúgásáért) a 30.. Ignjatovics (buktatta Balázs Zsoltot) a 43. Gévay (lekönyökölte Gazdagot) a 75. percben Játékvezető: Andó-Szabó Sándor 9 - Hiba nélkül vezette a találkozót, engedte a folyamatos játékot, segítőivel végig összhangban bíráskodott. Asszisztensek: Varga Zsolt, Bozó Zoltán - Oláh Gábor, Szőts Gergely EGY PONT KEVÉS... » KEMENES SZABOLCS a Honvéd kapusa • ••••• ! ) ) ) a támadó futballereje­­ EDZŐI HÚZÁSOK | A MECCS EMBERE HOLENDER FILIP MECCS INDEXE­I 3.67 Márto Rossi, a Honvéd eltiltott edzője elhűlve nézte a produkciót, pedig Haraszti Zsolt (fehérben) és Alekszandar Ignjatovics megpróbált küzdeni FOTÓK: KORPONAI TAMÁS • •••• • ·))) \lm I. NB1-26. FORDULÓ Pokoli rossz volt MI VOLT EZ?! Említést érdemlő helyzet, veszélyesnek mondható lövés nélküli futball kilencven percen át A mérkőzésről tudósított: Somogyi Zsolt, Rónai Gábor . A tabellán elfoglalt helyezések és a két csapat formája alapján sok reménye nem lehetett a pont­szerzésre Pakson a Honvédnak, legfeljebb a május elsejei dá­tumba kapaszkodhattak a kis­pestiek. A Paks ezen a napon két találkozót játszott az élvonalban, s egyiket sem nyerte meg: 2009- ben Nyíregyházán végzett 2-2-re az akkor még Gellei Imre edzette együttes, egy évvel később pedig saját közönsége előtt, már Kis Károly irányításával ért el 1-1-es döntetlent a Győrrel szemben. Érdekesség, hogy mindhárom paksi gólt Tököli Attila szerez­te, aki jelenleg a zöld-fehérek szakmai stábjának a tagja, s aki Csertői Auréllal egyetemben nyugodtan foglalhatta el helyét a kispadon, merthogy Paksi FC jól szerepel a bajnokságban, úgy tű­nik, az ötödik helyről se lefelé, se felfelé nem tud már elmozdulni. A kispestiek vezetőedzője, a kispadtól eltiltott Marco Rossi ellenben nem tűnt ennyire nyu­­godtnak, ami nem csoda, hiszen a Honvédot erősen „csapkod­ja” a kiesés szele. Az olasz edző Debrecen elleni kirohanása, pontosabban pályára való be­­rohanása miatt csak a lelátóról szoríthatott övéinek. Ahhoz ké­pest, hogy a helyzetük nem volt túl biztató, egyáltalán nem vette kapkodásra a tempót a Honvéd, lelátón ülő edzőjük mondta is a magáét, ordított, integetett, olykor nagyokat csapott a leve­gőbe - mindhiába. Nem mintha a paksiak jól futballoztak volna - az első fél óra úgy pergett le, hogy egyetlen kapura lövést sem kellett feljegyeznünk. Nem lehet azt mondani, hogy ritmust váltottak a kispestiek, mindenesetre a második félidőt lendületesebben kezdték. Az első lehetőségféle mégis a Paks előtt adódott, Balázs Zsolt szöglet utáni fejesét azonban könnye­dén ölelte magához Kemenes Szabolcs. Aztán jó ideig semmi - nem véletlenül virított két nagy nulla az eredményjelzőn. Marco Rossi egy ideig még bosszanko­dott, kiabált, aztán csalódottan leült (most legalább látta, miért fizetnek azok, akik lelátói ma­gasságból nézik a meccseket), s percekig nem is mozdult. Arcát tenyerébe temetve talán már azon meditált, mit kellene kita­lálnia ahhoz, hogy a következő fordulóban az egyről a háromra lépjenek... A 26. FORDULÓ TOVÁBBI MŰSORA Május 3., vasárnap Újpest-Győri ETO* 16.30 Pécsi MFC-Ferencváros** 18.30 Élő közvetítés: *Duna World, **Sport2 Az alias 1. Videoton 2. Ferencváros 3. MTK Budapest 4 DVSC-Teva 5. Paksi FC 6. Kecskeméti TE 7. Újpest Diósgyőr 25 20 4 2516 5 2516 2 2513 7 2611 9 2510 7 25 9 9 25 60-9 +51 64 42-16 +26 53 36- 23 +13 50 33-16 +17 46 37- 25 +12 42 30-29 +1 37 98 8 9. Puskás Akadémia 25 9 5 11 10. Győri ETO 25 8 8 9 25 7 6 12 25 5 6 14 26 4 9 13 25 5 4 16 25 4 7 14 25 4 6 15 26-22 34-33 26-29 34-32 26-37 +4 36 +1 35 -3 32 +2 32 -11 27 12. Pécsi MFC 13 Bp.Honvéd 14. Haladás 15 Lombard Pápa 16 Dunaújváros­ 24-45 -21 21 21-34 -13 21 17-43 -26 19 13-43 -30 19 21-44 -23 17 *egy pont levonva PERCRŐL PERCRE 30. perc: Hazai támadás végén Balázs Zsolt tette vissza a labdát a tizenhatos előterébe, érkezett Kecskés, és húsz méterről futtá­ból, egyből nagy erővel lőtt jobb külsővel, a labda néhány centivel elkerülte a jobb felső sarkot. TÓTH IVÁN a Bp. Honvéd edzője CSERTŐI AURÉL ,a Paksi FC vezetőedzője MESTERMÉRLEG» Egy jó csel hiányzott - de az nagyon ■ Nem lehet elégedett... Hetek óta akadozik a játékunk, egyénileg nem tud­juk hozzátenni azokat a pluszokat, amelyek ahhoz kellenének, hogy az ilyen mérkőzéseket megnyer­jük. A masszivitásunk, a tartásunk megvan, de a győzelemhez sokkal több kell. ■ Az ötödik helyen áll a csapat, sokak szerint erőn felül teljesítettek eddig. Előadtak a végére? A Honvédból górcsőltek be négyen, nem gondolom, hogy mi fáradtunk volna el. Egyszerűen arról van szó, hogy bizonyos szituációkban rossz döntéseket hoztunk. Egy váratlan húzás, egy csel - csak ennyi kellett volna. ■ Nem játszik Rodenbücher István, Bálé Tamás, pedig eddig alapembernek számítottak. Mi van velük? Semmi különös. Lenzsér Bence hamarosan elutazik a korosztályos világbajnokságra, neki most tudtam lehetőséget adni. Szabó János pedig nemrég épült fel súlyos sérüléséből, szüksége van a játékra. ■ Mostani helyzetükben mire lehet elég ez az egy pont? Minden pontot meg kell becsülnünk, így az itt megszerzett egyet is. Amúgy mi háromért jöttünk, hiszen mindig nyerni akarunk, de ezúttal kevés volt az átütőerő a játékunkban. A Paks szétrombolta a futballunkat. A hajrában beküldtünk két támadót, de ezúttal ez sem volt elég. • Marco Rossi sokat dühöngött lelátón, ön mit látott a kispadról? A védelmünk szerintem jól teljesített, hiszen kapott gól nélkül lehozta a találkozót. A középpályáról Holender Filip kiemelkedett, de Gazdag Dániel is jól játszott, sőt többeket is említhetnék még. ■ Hiányzott önnek a vezetőedző? Csak a meccs alatt nem volt mellettem, az edzé­sekről nem tiltották el, így egész héten dolgozhat­tunk, megbeszéltük a taktikát. Most ez egy pontot eredményezett. X így osztályozza a játékosokat a nemzetig Extraklasszis, a nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény­­ Nemzetközi szinthez mérve is klasszisteljesítmény A válogatott kerettagsághoz megfelelő, kiemelkedően jó teljesítmény A magyar szintet jóval meghaladó, a nemzetközi szint átlagát megütő teljesítmény, gólokkal, gólpasszokkal színesítve. A magyar futball szintjéhez mérten már­­ kiemelkedő teljesítmény, több szerzett góllal, gólpasszal ige üS©Oi A magyar futball szintjén­­ az átlagosnál sokkal jobb teljesítmény, góllal, gólpasszokkal Az eseménygazdagabb magyar mérkőzéseken átlagos teljesítmény Az átlagos magyart mezőnyjátékra jellemző, kevés szerepet vállaló teljesítmény Súlyos hibákat elkövető, duma­­­játékkal jellemezhető, s már-már értékelhetetlen teljesítmény VT kiállítás miatt Vh \\ 30 percnél kevesebb U­­­j játék, vagy abszolút )/ | ff értékelhetetlen teljesít­ ' , /f mény, bundázás // w$Vw ©«W8©# Bp. Honvéd 1-1 3-0 1-1 2-3 0-2 2-0 0-2 0-0 0-1 1-2 1-0 2-2 Diósgyőri VTK 2-1­­ 1-1 2-1 3-0 2-1 1-2 2-1 2-2 2-1 2-1 1-2 Dunaújváros 0-0 0-1 0-2 1-0 0-2 1-1 0-0 1-0 3-0 3-2 2-3 1-3 1-4 DVSC-Teva 4-0 1-0 2-0 2-2 1-0 0-0 2-1 2-0 5-0 0-2 2-0 0-0 Ferencváros 3-0 2-0 3-0 0-0 3-1 2-0 2-0 0-0 3-1 2-0 2-1 2-0 Győri ETO 3-1 1-1 4-3 0-1 0-1 1-1 0-0 1-2 2-2 2-3 1-0 0-0 2-2 Haladás 1-3, 1-1 2-0 0-3 0-2 3-1 2-0 0-3 1-3 1-1 0-1 0-2 Kecskemét 1-0 2-1 0-0 1-2 1-3 1-1 0-1 0-1 1-1 1-0 1-0 2-1 2-0 0-0 Lombard Pápa 1-1 0-0 1-0 0-2 1-0 0-0 2-2 3-2 0-1 0-1 0-1 0-0 0-5 MTK Budapest 2-0 0-2 2-0 1-0 2-1 2-1 3-0 3-1 2-0 3-2 0-1 0-1 Paksi FC 0-0 3-1 2-1 2-0 1-2 2-3 01- 3-0 1-1 2-0 2-1 0-0 Nyíregyháza 2-0 0-0 1-1 0-0 2-3 2-0 1-1 3-0 1-1 0-3 4-0 0-1 0-2 Pécsi MFC 2-1 1-2 0-0 0-3 2-1 1-2 1-2 0-4 1-1 0-1 1-1 0-2 Puskás Akadémia 1-1 1-0 3-2 0-1 1-2 2-1 1-0 3-0 0-1 1-1 2-2 0-0 Újpest 0-0 1-1 3-0 1-0 2-1 1-0 4-0 1-2 3-2 0-2 1-1 0-1 Videoton 1-0 2-1 3-0 1-2 0-0 3-2 7- 0 3-0 5-0 2-0 3-0 4-0 3-0 2-0 Kapus esetében, ha jóformán nincs védenivalója, mezőnyjátékos esetében, ha kezdőként 30 percnél kevesebbet tölt a pályán­­Ha sajátkos É Spmin­ Mten­dis!