Nemzeti Sport, 2015. október (113. évfolyam, 268-297. szám)

2015-10-01 / 268. szám

41 Labdarúgás • A DIÓSGYŐRIEK ÉS A SZOMBATHELYIEK IS BIZONYÍTOTTÁK, HOGY HAJTANI KELL EGÉSZEN A LEFÚJÁSIG 2015. október 1., csütörtök n mmxd­ísport DVTK-HALADÁS - VÉGJÁTÉKOK SOPRONI ALBÉRLET Izgalommentes hajrát­ NEM VÁRNÁK MEG, amíg egyszer csak valaki rosszul lesz az izgatottságtól, inkább gyorsan dűlőre vinnék a csatát Voleszák Gábor* Ha házi versenyt hirdetnének az élvonal füstölgői között, a DVTK és a Haladás játékosai, vala­mint edzői is nagy reményekkel pályázhatnának a nyertesnek járó díjra - éppen azért, mert legutóbb nem nyertek. A szom­bathelyiek a 88. percben kaptak gólt a Vasas elleni bajnokin, így odalett a győzelmük (1-1), Kispesten pedig a találkozó 92. percében került a diósgyőriek kapujába a­ labda (1-2), ezért Bekő Balázs együttesének az egy pontról is le kellett mondania. „Felettébb feldúltak voltunk emiatt, inkább nem idézném, milyen kifejezések röpködtek a lefújás után az öltözőben - mondta Barczi Dávid, a DVTK szélsője (és gólszerzője). - Most már higgadtan tudok beszélni a mérkőzésről, és úgy látom, hogy nem érdemeltünk vereséget. Él­vezetes mérkőzés volt, jól is ját­szottunk, sőt talán a szezon leg­jobb teljesítményét nyújtottuk, mégsem kaptunk érte pontot. Bánt, hogy így alakult. Csakis magunknak köszönhetjük, hogy a szurkolók nem tudják eldönte­ni, melyik az igazi arcunk. Hol a szebbiket, hol pedig a csúnyáb­bat mutatjuk, és eléggé kiszá­míthatatlan, mikor melyik jön. ” Ezzel szemben Szombathe­lyen az állandóság az új, Mé­szöly Géza csapata sorozatban a harmadik döntetlenjét érte el. „Az MTK kettő nullás hát­rányból állt fel, és egyenlített el­lenünk a harmadik fordulóban, de a Vasas elleni pontvesztés jobban fáj - értékelt Németh Márió, a vasiak középpályása. - Úgy tűnt, hiába próbálkoznak az angyalpidiek, nem tudnak gólt lőni, s miután nálunk volt az előny, bennünk volt, hogy a meccs is meglesz. Az utolsó öt­tíz percben viszont a vendégek nyomás alá helyeztek minket, és minden mindegy alapon nekünk is BARCZI DÁVID a kispesti vereségről Inkább nem idéz­ném, milyen kifeje­zések röpködtek a lefújás után az öltözőben, jöttek. Csapattársaim nevében is mondhatom, hogy a figyelmünk egy pillanatra sem lankadt, vé­gig kellően összpontosítottunk, a tizenegyes azonban sajnos ke­resztülhúzta a számításainkat." A szezonban immár har­madszor kapott gólt az utolsó tíz percben, a Haladás: a Vasas (88.) és az MTK (93.) előtt a Fra­di (95.) késztette hibára a vasi védekezést - ez utóbbi már nem osztott, nem szorzott, a többi ellenben értékes pontokba ke­rült. A diósgyőriek is többször a hajrára hagyták az izgalmakat, összesen négy gólt szereztek, valamint hatot kaptak a 80. perc után. „Csakugyan a fordulatos haj­rák csapata vagyunk - mondta a 100. NB I-es mérkőzésére ké­szülő Barczi Dávid. - A Videoton elleni hosszabbításbeli vereség hullámvölgybe taszította a társaságot, az Újpest elleni feltámadásunk viszont erőt, önbizalmat adott. A Puskás Akadémia ellen a kilencven­­kettedik percben győztünk, a Honvédtól ugyanakkor kaptunk gól. Nem hiszem azonban, hogy a vereség megtöri az együttest. Mert mint mondtam, a játékun­kat nem érhette kritika. Nem kívánok egyebet magamnak a századik bajnokim alkalmá­­­­ból, csak azt, hogy jó szájízzel s boldogsággal gondolhassak rá vissza. Ehhez az kell, hogy nyer­jünk, és ha lehet, a meccs vége már izgalommentes legyen. Ve­­zetőedzőnk, Bekő Balázs szokta mindig tréfásan megjegyezni, ha még sokáig folytatjuk ezt, egy­szer valaki rosszul lesz az izga­tottságtól. Csakhogy a vendég vasiak nem titkolt célja, hogy három pontot szerezzenek szombaton a DVTK otthonában. „A diósgyőriek ugyanúgy tud­nak győzni a hajrában, ahogy kikapni is-így Németh Márió. - Ezúttal tehát fokozottan is oda kell figyelnünk a végén. A ta­pasztalatok azt mutatják, főleg szabad- és szögletrúgá­sok után mentettek­­ pontot, pontokat,­­ ezért ezek hatásta­lanítására külön készülünk. A baj­nokik végén elhul­­lajtott pontok nagyon hiányoznak majd az összesí­tésnél, három iksz után tehát ildomos lenne ismét nyernünk. Az némileg enyhítené a bosszú­ságunkat. ” A Rohonci úti stadionépítés miatt a tavasz­­szal Sopronban játssza hazai mérkőzéseit a Haladás, a szombathelyi klub vezetősége szerdán kötött ez ügyben elvi megállapodást a város képviselő­ivel. Kézenfekvő megoldás született, a vasiak ugyanis a nyáron eleve­­ sportszakmai­­ együttműködést kötöttek a Soproni VSE-vel. A Haladás a DVTK, az Újpest, a Békéscsaba, a Vasas, a Debre­cen, valamint a Ferencváros elleni bajnokit rendezi albérletben, míg az edzéseit az Illés Akadémia pályáin tartja. Németh Márió­ szeretné, ha'­­ * -sorozatban három döntetlenje után ismét győzne a Haladás - ám ehhez a diósgyőrieknek is lesz egy-két szavuk FOTÓ: LENGYEL VIKTÓRIA, GRÉTA HIRDETÉS ---------— mm.m KÉPBE HOZZUK! tenyek.hu­­ /%