Nemzeti Sport, 2015. november (113. évfolyam, 298-326. szám)

2015-11-02 / 298. szám

21 Labdarúgás THURY GÁBOR Családi körben Néhány nappal ezelőtt ezeken a hasábokon már írtunk az NB I második helyén álló paksi együttesről, s noha nem jelenthető ki biz­tonsággal, hogy a négy évvel ezelőtti sikere­ket most újratöltve látjuk viszont, a csapat nem tért le a megkezdett útról. Ne tagadjuk, a paksi focinak bája van. Manapság, amikor szinte mindenre rátenye­rel a globalizáció, jó ilyen klubról hallani. Nem mondom, kicsit magam is furcsának tartom, hogy a magukat profinak mondó, de elsősorban inkább a képzelő együttesek Jó ilyen klubról hallani közé befurakodik a Duna-parti csapat. Benne van ebben az egész magyar futball kritikája is, de erről leg­kevésbé éppen Pakson tehetnek. Már a négy évvel ezelőtti bajnoki ezüst és a nemzetközi szereplés kapcsán is az jött le, mindenki tudja, mi a feladata és teszi a dolgát. Valami azt súgja, nem minden a nagyüzemi futball. Legalábbis nálunk nem. Tény, a he­lyi stadionban valószínűleg sosem lesz több két-három ezer nézőnél, mégis érezhető a lokális kötődés. És azt se feledjük, amikor négy évvel ezelőtt dobogós volt a csapat, légiósok nélkül harcolta ki az ezüstérmet. Igaz, pénz se nagyon lett volna rájuk, az alacsony költségvetéssel működő csapat ha nem is vízzel, de hazai játékosokkal főz. A Puskás Akadémia ellen 4-2-es győzelmet elérő csapatban sem volt a pályán külföldi futballista, Papp Kristóf két gólt szerzett, mindkettőt Bertus Lajos beadásából, utób­bi a harmadik hazai gólban is aktív szerepet játszott. Ne szégyelljék magukat, ha nem ismerik őket, már csak azért sem, mert a hí­rekben sem bukkantak fel, hogy nem tudtak klubjukkal megegyezni, mint az a sehonnai légiósokkal rendre előfordul. A gólszerző talán életében először nyilatkozik, mégsem ragadja meg az alkalmat, hogy közölje, mi­nél előbb szeretne külföldön futballozni - mint ahogyan azt ügyeletes tehetségeink rendre megteszik. Egyébként éppen az egykor nagy tehetség­nek kikiáltott csatár, a Dortmundnál, az Ipswichnél is megforduló, nemrég Paksra szerződő Bajner Bálint mondta a győzelem után, hogy az elvégzett munka mellett a családias légkör, a baráti hangulat eredmé­nye a sikeres szereplés. Nem azt mondom, hogy erre megy a világ, de van ebben valami szimpatikus. PERCRŐL PERCRE 35. perc: Holender Filip lőtt szabadrúgást 30 méterről jobbról, jobb lábbal. A bal alsó sarok felé csavarodó labdát a vetődő Radosevic tolta szögletre. 93. perc: Kispesti kontra végén Vernes és Prosser vihették rá a labdát a hátráló Korhutra, ám a kapura lövésig sem jutottak el. A pontatlanságon múlt a győzelem ■ Nem így tervezték... Valóban nem úgy sikerült ez a mérkőzés, ahogy elterveztük. ■ Hogy látja, miért nem tudtak gólt szerezni? Jól zárt a vendégek védelme, és mi nem tudtuk feltörni. Amikor lett volna rá lehetőségünk, akkor pontatlanok voltunk. ■ Pedig ezúttal is támadószellemi csapatot küldött pályára. Sajnos mindhiába, nem voltunk elég kreatívak. A vendégek jól zárták le a szélső folyosókat, s a középen vezetett próbálkozásainkat is hatás­talanították. A szünetben is támadó felfogású játékosokat küldtem pályára, mégsem sikerült gólt szereznünk. ■ Gondolom, látatlanban kiegyezett volna az egy ponttal. Nagyon rossz időszakon vagyunk túl, most pedig egy roppant erős csapat ellen játszottunk. A DVSC a Fradi után talán a legjobb magyar gárda, jó minőséget képvisel, jó játékosai vannak, és remek az edzője. ■ Elégedett a védekezéssel? Játékosaim jó teljesítményt nyújtottak, betartot­ták, amit megbeszéltünk, így elégedett lehetek. Az elmúlt hetekben minden hibánkból gólt kaptunk, ennek kellett véget vetni. ■ Az sem bosszantja, hogy az utolsó percben ott volt a kezükben a győzelem lehetősége? Jó lett volna nyerni, de a döntetlen reális eredmény. így osztályozza a játékosokat a nemzeti­ sport Extraklasszis, a nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény nemzetközi szinthez mérve is klasszis teljesítmény kapus esetében, ha jóformán nincs védenivalója, mezőnyjátékos esetében, ha kezdőként 30 percnél kevesebbet tölt a pályán H­lnap írta a raperilmtól. 2015. november 2., hétfő nemző sport KONDÁS ELEMEN EGYÜTTESÉT SOSEM GYŐZTE LE MARCO ROSSI CSAPATA • SZAKÁLY PÉTER a DVSC-Teva középpályása Tudtuk, hogy olyan mérkőzésünk lesz, amelyen meg kell becsülnünk a lehetőségeinket. Sajnos, nem sikerült. A széleket jól zárta le a Honvéd, kevés átlövéssel próbálkoztunk, ezért nem voltunk eredményesek. Több mint két hónapot hagytam ki sérülés miatt, most fokozatosan kell adagolni a terhelést. Bereczky Attila: Minta megállt volna az idő a Nagyerdei Stadionban. A jel­zett hosszabbítás utolsó perce éppen elkezdődött, a Debrecen mindent egy lapra feltéve roha­mozott, amikor teljesen várat­lanul meccslabdához jutottak a kispestiek. Az éppen hazaindu­ló Loki-szurkolók is dermedten hagyták abba a maradék szo­­tyola elpakolását, érezték, hogy nagy a baj. Vemes Richárd és Prosser Dániel állt szemben a kiszolgáltatott helyzetben hátrá­ló Korhut Mihállyal. A Loki válo­gatott kerettag balhátvédje igye­kezett lezárni a passzfolyosókat, s egyben a labdát vezető támadó előtt a kapu felé vezető utat, de ez általában reménytelen vállal­kozás. Korhut mégis megoldot­ta, hiszen a piros-feketék lövő­helyzetig sem jutottak el... A Honvéd utolsó néhány he­téről sok mindent elárul, hogy az elhibázott lehetőség miatt igazából senki sem bosszan­kodott a vendégek közül. Kis­pesti oldalon ezúttal az volt a fontos, hogy megszakadjon a vereségsorozat, és még an­nak ellenére is tudtak örülni a fővárosiak az egy pontnak, hogy közben nem tört meg egy átok - Marco Rossi ugyan­is még sohasem tudta legyőz­ni Kondás Elemér csapatát. Talán ezért is tiszteli annyira az olasz mester a debreceniek szakvezetőjét. Amíg a kispestiek egy rossz sorozat lezárásának örültek, a Lokinál érthetően nem voltak boldogok, pedig a csapat az egymás utáni hetedik bajnokij­át vívta meg veretlenül, legutóbb augusztus 30-án, Székesfehér­váron hagyta el pont nélkül a pályát. A debreceniek bánatára azonban a hetes sorozat idején csak a Békéscsabának lőtt hetes után örülhettek igazán, a meg­szerezhető huszonegy pontból mindössze tizenhármat gyűj­töttek be. Pedig a debreceni szakmai stáb ezúttal is igazán offenzív csapatot küldött pályára, s a második félidőre újabb táma­dó szellemű játékosok szálltak be, mindhiába... Sőt, ezúttal igazi ziccerekig sem jutott el a hétszeres bajnokcsapat. Marco Rossi ugyanis precí­zen megszervezte a fővárosiak hátsó alakzatát, a Honvéd le­zárta a széleket, megbecsülte a labdát, szinte megfojtotta a DVSC játékát. „Tudtuk, hogy nem lesz köny­­nyű dolgunk, s így is történt - mondta a találkozót követően Balogh Norbert, a debreceniek csatára. - A legutóbbi hazai mér­kőzésünkön, a Békéscsaba ellen minden sikerült, most semmi sem jött be. Vannak ilyen szeren­csétlen napok... ” S ha Nemes Richárd és Pros­ser Dániel lehetőségére gon­dolunk, debreceni szempont­ból alakulhatott volna még szerencsétlenebbül is a mér­ NB 1-14. FORDULÓ Az utolsó perc átáa NEM IS BOSSZANKODTAK a kispestiek, hogy a lefújás előtt óriási lehetőséget szalasztottak ki, az egy pontnak is örültek a DVSC ellen KEVÉS Átlövés A mérkőzésről tudósított. FOTÓ: KONCZ GYÖRGY Botka Endre megakasztotta Korhut Mihályt, a DVSC nem is tudta legyőzni a Honvédot kőzés...0 DVSC-TEVA HONVÉD DEBRECEN, NAGYERDEI STADION,2746 NÉZŐ, I Három bajnoki és egy I kupavereség után a kis­pestiek számára többet jelentett a döntetlen I kiharcolása egy pontnál. I Éppen ezért szervezte I * meg Marco Rossi ala­­j­posan a vendégek hátsó alakzatát, méghozzá I I eredményesen. A DVSC­­­I hiába kereste a rést a I várfalon, amikor pedig |­s megtalálta, nem tudott élni a lehetőséggel. A Honvédot félszáz szúr­­j­kóló kísérte el, s néhány I perces késéssel a hazai I ultrák is befutottak, ne­­­kik köszönhető, hogy volt I némi meccshangulat. A | sportszerű összecsapás­­ nem a támadófutball­­ ünnepeként vonul be­­ a futballtörténelembe,­­ kevés volt az igazi gól-­ helyzet. Mindkét oldalon­­ több átlagos produkciót­­ láthattunk, Tisza Tibort f­­­agilitása miatt emelhet­­j­tük ki. CSERE: Mészáros N. helyett Jovanovic (4) a szünetben, Zsidai helyett Szakály P. (4) a szünetben, Sidibe helyett Castillion (-) a 70. percben. Sárga lap: Korhut (Gazdag fejbe rúgásáért) a Szilágyi L. (Kulcsár T. buktatásáért a 11., Lovric (Balogh N. felrúgásáért) a 31., Nagy G. (Tisza lerántásáért) a 44. percben Játékvezető: Németh Ádám 8­­ Alig reklamáltak a szakvezetők, s ennél nagyobb dicséretet nem kaphat egy játékvezető. Kézben tartotta a mérkőzést, határozott volt, jogosan és idejében adott sárga lapokat Asszisztensek: Medovarszki János, Kormányos II Gábor - Radványi Ádám, Urbán Eszter 1 A MECCS SZÍNVONALA ••••• ) ) ) ) ) HANGULAT ••••• ) · ) :·­­ SPORTSZERŰSÉG •••••••• ) ) fatámadófutballereje •••• )))))) | EDZŐI Húzáson A MECCS EMBERE TISZA TIBOR •••• )))))) MECCS INDEX» 5.33 CSERE: Nagy G. helyett Csábi (-) a 68., Holender helyett­­ Vernes (-) a 71., Youla helyett Prosser (-) a 77. percben.