Nemzeti Sport, 2015. november (113. évfolyam, 298-326. szám)

2015-11-02 / 298. szám

nemzetisport 2015. november 2., hétfő 1 !) Labdarúgás 3 MÁR A BL-RE IS GONDOLNI KELL, UGYANIS A HAZAI, OLYKOR SETALOS IRAM BECSAPÓS LEHET wmmmmmmmm PERCRŐL PERCRE 2. perc: Ramirez kapott átadást a balösszekötő helyén, majd az átvétel után hajszálpontosan tekerte a labdát Sesták fejére, a támadó pedig hét méterről, középről erősen a kapu bal oldalába fejelt. 1-0­3. perc: A középkezdés után Grúzhoz került a labda, de Sesták elvette tőle, majd a tizenhatoson be­lülre érve a jobbján érkező Bödéhez passzolt, aki pedig 15 méterről, jobbal egyből lőtt és a bal kapufát találta telibe. 23. perc: Bódé perdítette a labdát a tizenhatos bal sarkánál a nagy lendülettel érkező Ramirez elé, a szélső lefutotta védőjét, középre tálalt. Varga Roland pedig a jobb szélről indulva, nagy sprintet kivágva megelőzte védőjét, és hat méterről, futtából ballal egyből a léc alá lőtt. 2-0 26. perc: Varga Roland ívelt szabadrúgásból a kapu elé. A Vasas-védelem nem állt a helyzet magas­latán, hiszen a labda kétszer is lepattant, mielőtt a hosszú oldalon érkező Leandro másfél méterről térddel a hálóba segítette volna. 3-0 46. perc: Gera Zoltán vette át hosszan saját térfelének közepén a labdát, és hiába próbált becsúszva menteni, Vida megszerezte, majd továbbpasszolta. Ubiparip, az alig egy perce beálló támadó az átvétel után gyönyörűen helyezett húsz méterről a kapu bal alsó sarkába. 3- 1 63. perc: Sesták emelt kiváló ütemben a védők mögött a jobb oldalon kilépő Varga Rolandhoz aki egészen az ötös sarkáig tolta a labdát, majd higgadtan az elvetődő Nagy Gergő hasa alatt jobbal a kapu jobb oldalába helyezett. 1 4 - 1 81. perc: Badé kígyózott át a védelmen, de a lövését blokkolták, a labda Ramírezhez pattant, az ecuadori védő pedig az átvétel után balról, kissé kiszorított szögből, tíz méterről nagy erővel a bal sarokba bombázott 5- 1 90. perc: Szabadrúgáshoz jutott az FTC középről, húsz méterről, Leandro ballal elcsavarta a sorfal felett a labdát, amely a bal kapufán csattant, majd - a dermedt Nagy Gergő mögött - a gólvonalon végiggurulva ment oldalra. SZERENCSÉT HOZOTT A SAS: alig hagyta el a légteret a kabalaállat, máris gól született A mérkőzésről tudósított: Menetrend szerinti siker re v*fT­Q/ @' nbi-uTfordulós . forró: fjhssdDs sásijá lISsT. V FURCSA TALÁLAT A LEANDRO a Ferencváros védője „A gólom előtt nem is láttam, hogy hol jön a labda, mire pedig feleszméltem, már csak ezzel a furcsa mozdulattal tudtam beleérni. Nem emlékszem rá, hogy valaha lett volna már ilyen furcsa találatom, de persze nem bánom. Bezzeg a végén a szabadrúgást már bent láttam, az sokkal szebb gól lett volna.” VARGA ROLAND a Ferencváros játékosa „Hogy van-e ekkora különbség a két csapat között, azt nem tudom, de nem akarok mellébeszélni, úgy érzem, ezúttal egyértelműen jobbak voltunk a Vasasnál. Boldog vagyok, hogy két gólt szereztem ismét, ez azt jelzi, hogy jó úton járok. Most már a válogatottra koncentrálok, és bízom benne, hogy ott is sikeresek leszünk.” MESTERMÉRLEG: THOMAS DOLL a Ferencváros vezetőedzője SIMON ANTAL a Vasas vezetőedzője Altató lehet a teában ■ Újabb sima győzelem... Kiválóan kezdtünk, gyorsan gólt szereztünk, de ezután is nyomás alatt tartottuk a Vasas kapuját, ráadásul szépen is futballoztunk, illetve szerencsére ma működött a helyzetkihasználásunk is. ■ Az sem zavarta csapatát, hogy az ellenfél három belső védővel állt fel. Megszoktuk már, hogy aki vendégként érkezik hoz­zánk, általában mélyen visszahúzódik. Mivel a Vasas öt hátvéddel és három középpályással próbálkozott, mi a széleken akartuk az ellenfelet megbontani, és azt hiszem, sikerült is. ■ Mi történt a második félidő elején? Még beszéltünk is arról az öltözőben, hogy figyelni­­ kell, mert mostanában akadtak gondok ebben a periódusban. Szóval kezdem lassan azt hinni, hogy a teában, amit a játékosok a pihenő során kapnak, van valami altató, mert a meccs egyetlen rossz időszaka a második játékrész elején volt... ! ■ Nem sokáig működött a három belső védős rendszer... Nem bizony, sajnos már a második percben fel­borult a taktikánk, ráadásul a korán bekapott gól következtében elveszítettük az önbizalmunkat és talán a hitünket is abban, hogy pontot szerezhe­tünk. • Van ekkora különbség a két csapat között? A Ferencvárosnak az első félidőben minden bejött, amit csak akart, mi nem tudtunk jelentős ellenállást kifejteni, így már három góllal elhú­zott. A második játékrész már jobban nézett ki, persze hozzá kell tenni, hogy ekkor a Fradi a biztos előnye tudatában már nyugodtan visszaállt, és átadta a területet. • Legalább Vojo Ubiparip remekül szállt be a meccsbe. Gyönyörű gólt szerzett, ez visszaadta valamelyest a hitünket. Sőt, úgy érzem, ebben a periódusban jól futballoztunk, szóval a csapat második félidei­ teljesítménye előtt le a kalappal. i\ Somogyi Zsolt, Schleinig Ádám , Thomas Doll, Ralf Zumdick és Máté Csaba alig fél órával a kez­dő sípszó előtt olyan kedélyesen dekázgatott hármasban a hazai térfél közepén, mintha csak sör­virsli meccsre készültek volna. Miközben nem sokkal később klubtörténeti pillanatnak lehet­tek tanúi a stadionban helyet foglalók: bajnokin először repült a Ferencváros kabalaállata, a va­lóban impozáns látványt nyújtó szirti sas. Hogy ettől zavarodott­­e meg a vendégegyüttes vagy valami mástól, nem tudni, de tény, mire az első „Hajrá, Vasas!” felhangzott volna a lelátón, már szinte padlón volt a csapat. „Tudtuk, hogy a Ferencváros jobb nálunk, de arra azért nem voltunk felkészülve, hogy már a második percben gólt kapunk - értékelt csalódottan a lefújás után Remili Mohamed, a Vasas csapatkapitánya. Pedig az FTC a szezon első hét fordulójából ötször is már az első tizenöt percben betalált, azóta azonban úgy tűnik, óvato­sabbak vele szer­ben az ellen­felek, hiszen szombat estig nem történt hasonló. Persze azt nem mondhatjuk, hogy Simon Antal nem kellőképpen óvatos takti­kával küldte csatába játékosait, ugyanis mélyen visszahúzódva, öt védővel próbálta megfékezni a hazai rohamokat. Igaz, arról aligha tehetett, hogy három bel­ső hátvédje légüres térben álldo­gált, Cristian Ramirez remetei magányban kapott labdát a szé­len, de középen is hiábavaló volt a megnövelt létszám, mert Sta­nislav Sesták közelében egyetlen angyalföldi sem volt, amikor a hálóba fejelt, megszerezve ezzel a szezon leggyorsabb Fradi-gól­­ját. A lehorgasztott fejjel közle­kedő Vasas-játékosok láttán érezhető volt, a korai gól lelkileg megviselte a kiesés ellen küz­dő vendégeket, akik akkor már esélyteleneknek tartották magu­kat. Noha a Fradi korábban néha fékezett előnye tudatában, most Varga Roland és Leandro révén növelte az előnyét. „Nyilván éreztük már a szü­netben, hogy ez a meccs elúszott, ezért azt beszéltük meg az öltöző­ben, hogy megpróbáljuk legalább a második félidőt megnyerni - nyilatkozta a vendégek kapu­sa, Nagy Gergely, aki csapata legjobbja volt, az első félidőben több nagy védést is bemutatott. -Borzasztó volt megélni, hogy fo­lyamatosan kapjuk a gólokat. ” Kétséges, a tükörsima győze­lem az újabb, menetrend sze­rinti három ponton túl mit ér a mai Ferencvárosnak. Thomas Doll együttese kinőtte az NB I-et, a bajnokik jelentős részén köze­pes teljesítménnyel sem ütköz­nek igazi ellenállásba. Olyanba, amely kellőképpen felkészítené a csapatot a jövő nyáron esedé­kes Bajnokok Ligája-selejtezőre. Bár jó lenne, ha a szakmai stáb majd a nemzetközi meccsek előtt is nyugodtan, kedélyesen dekázgathatna... HIRDETÉS • KÉNYELMES CIPŐBEN A SZURKOLÁS IS ÉLVEZETESEBB _ 1 You Tube Ü K bőség,­­»felsőt ész a normált# bővebb, magasabb lábfejre ajánlót* ­ A MECCS SZÍNVONALA •••••» m A MECCS EMBERE STANISLAV SESTÁK •••••• > > ) > MECCS INDEX» 6.10 Nem jött be a Vasas edzője, Simon Antal terve, amely szerint há­rom belső védővel és az ellenfél labdabirtok­lása esetén további két szélső­sekkel igyekszik megállítani a Ferenc­város támadóit, ugyan­is már a második perc­ben csődöt mondott a teljes hátsó alakzat. A meccs embere Stanis­lav Sesták lett, aki idei legjobb teljesítményét újfent fejes góllal és ragyogó gólpasszal koronázta meg. Sze­zon eleji formájához képest már fizikailag is kiváló állapotban van, az állóképessége és a robbanékonysága is hatalmasat javult. Igaz, a két gólpassza mellett gólt szerző Cris­tian Ramirez, és a két- 1 gólos Varga Roland is­­ megkaphatná a meccs I legjobbja címet... FERENCVÁROS VASAS Üllői ÚT, 6873 NÉZŐ GEHE: Nalepa helyett Pintér (-) a 74., Lamah helyett Busai (-) a 77., Gera Z. helyett Csukics (-) a 84. percben HANGULAT • ••••• ) † V) SPORTSZERŰSÉG • •••••• ) ‡ · 1—4—1—4—1 A TÁMADÓFUTBALL EREJE I • ••••••• ‡ ) EDZŐI HÚZÁSOK • •••• ) ‡ ) 1) ° Gibusz an­sita& 0* Nalepa Leálló Wm (4 | Lamah(6: Sell Int­e | Könyves% ■ Adamovits% Beretzm Vukaszovits | I A : Hangya% Debreceni Palotá I* 11 11 % Hagy 6. 1—5—3—2 ­SERE: Adamovics helyett Vida (3), Berea helyett . Ubiparip (4) mindkettő a szünetben. Könyves helyett Ádám (-) a 78. percben. Gram Sesták (1-0) a 7, Varga R. (2-0) a 23., Leandro (3-0) a 26.,­­ Ubiparip (3-1) a 46., Varga R. (4-1) a 63, Ramirez (5-1) a 81. percben­­ Sárgalap: Adamovics (Dilaver felrúgásáért) a 43., Grúz (Sesták visszarántá­­­­sáért) az 59., Sesták (kakaskodásért) az 59. Preklet (Sesták lerántásáért)­­ a 62., Debreceni (Bódé felrúgásáért) a 69., Ádám (durvaságért) a 80.­­ percben játékvezető: Farkas Ádám 9 - Hibátlanul dirigált a játékvezetői I szempontból nem túl nehéz mérkőzésen, a sárga lapok kiosztásánál is I rendre jól döntött Asszisztensek: Sémon Oszkár, Takács Gábor - Kulcsár Katalin, Szilasi I Szabolcs