Nemzeti Sport, 2016. február (114. évfolyam, 31-55. szám)

2016-02-15 / 45. szám

101 Sportmix 1. BORZASZTÓAN KEZDTE A MÉRKŐZÉST A GYŐR, MÉGIS SIKERÜLT TALPRA ÁLLNIA - Minden idők legrövidebb ralivilág­bajnoki futamát tartották meg a hét végén Svédországban, mert a túlságosan jó időjárás miatt (az alapvetően havas, szöges gumikra tervezett viadalon nem mindenhol volt hó) a 21-ből kilenc gyorsasági szakaszt törölni kellett. Ez azonban a világbajnoki címvédő Sébastien Ogier-t (32) nem akadályozta meg abban, hogy harmadszor is megnyerje a svéd versenyt. SVÉD RALI, A VB 2. FUTAMA, KARLSTAD Abszolút végeredmény: 1. Sébas­tien Ogier, Julien Ingrassia (francia, Volkswagen Polo WRC) 1:59:47.4, 2. Paddon, Kennard (új-zélandi, Hyun­dai WRC) 29.8 mp h., 3. Östberg, Floene (norvég, Ford Fiesta WRC) 55.6 mp h. A vb állása. Pilóták: 1. Sébastien Ogier 56 pont, 2. Mikkelsen (norvég, Volkswagen Polo WRC) 33, 3. Östberg 27. Gyártók: 1. Volkswagen 54,2. Hyundai 49,3. Volkswagen II 30 CSELGÁNCS Másodikra vereség Egyetlen magyar dzsúdós lépett szőnyegre a hétvégi római női European Open versenyen. A 63 kilósok közt versenyző Szabó Fran­ciska egy győzelemmel és egy ve­reséggel zárt, s a legjobb tizenhat között búcsúzott a versenytől. EUROPEAN OPEN, RÓMA, NŐK Magyar érdekeltségű eredmé­nyek, 63 kg. 1. forduló: Szabó Fran­­ciska-Greci (olasz) 10:0.2. forduló:­­Bak Dzsi Jun (dél-koreai) 0:1 GYORSKORCSOLYA Dupla dupla A holland Jorien ter Mors (26) és az orosz Pavel Kulizsnyikov (21) is második aranyérmét szerezte a gyorskorcsolyázók távonkénti vi­lágbajnokságán az oroszországi Kolomnában. Miután szombaton nyertek 1000 méteren, Ter Mors női 1500-on győzött, míg Ku­lizsnyikov a férfiak 500 méteres számában. A vb-t záró tömeg­rajtos versenyben a férfiaknál a dél-koreai Li Szeung Hun (27), a nőknél a kanadai Ivanie Blondin (25) diadalmaskodott. PARASPORT Csapatsiker! Győzött a magyar női tőrcsapat az egri kerekes székes vívóvilág­kupán. A Krajnyák Zsuzsanna, Hajmási Éva, Dani Gyöngyi, Jurák Andrea összeállítású együttes­nek a nyolc között nem volt el­lenfele, az elődöntőben 45:36-ra bizonyult jobbnak az oroszoknál, majd a fináléban 45:42-re a kína­iaknál. A vasárnapi záró napon a Gergely István, Horváth Gábor, Mató Gyula, Süle József összeté­telű férfi párbajtőrcsapat a hete­dik helyen végzett. EREDMÉNY RÖPLABDA NBI, FÉRFIAK Szolnoki Főiskola RKSI-Pénzügyőr SE 3:0 (21,23,19). Az állás: 1. Fino- Kaposvár SE 48 pont, 2. Kecskeméti RC 43, 3. Vegyész-RC Kazincbarcika 41,4. Dági KSE 38,5. BME-MAFC 26, 6. Dunaújváros 25,7. Szolnok 18, 8. Pénzügyőr 17, 9. Sümegi RE 16,10. Pécs 13,11. Debreceni EAC 0 FÁRASZTÓ ZÁRKÓZÁS • ORBÁN ADRIENN a Győr jobbszélsője „Hullámzó volt a mérkőzés. Gyengén kezdtünk, de fel tudtunk zárkózni, sikerült fordítanunk is még az első félidőben. A második játékrész is úgy indult, hogy vissza kellett kapaszkodnunk, ami megint sikerült, a végén viszont talán épp ettől fogyott el az energiánk. Gyorsabban kellett volna visszazárnunk, és több tiszta ziccert is kihagytunk." Papp Bálint: Az ember kellemesebb „rande­vúhelyszínt” is el tud képzelni Valentin-napon, mint a női kézi­labda Bajnokok Ligájában cím­védő montenegrói Buducsnoszt Podgorica otthona, a Moracsa­­csarnok. Márpedig a Győr vasárnap a félelmetes hangulatú arénában lépett pályára, ott, ahol legutóbb a CSM Bucuresti elleni tavaly novemberi BL-meccsen veszí­tett pontot a címvédő, amely az elitsorozatban legutóbb éppen a Győrtől kapott ki hazai pályán, még 2013. március 10-én. Finoman fogalmazva sem úgy kezdődött a meccs, hogy ez a majd’ hároméves sorozat megszakad. Bár a védelem egyik oszlopa, a beálló Szuzana La­­zovics sérülés miatt hiányzott a Podgoricából, így is roppant hatékonyan védekeztek a haza­iak. A győriek tehetetlenül és ta­nácstalanul támadtak, többször is gyermeteg hibát követtek el. Az első tíz perc két értékelhető támadása a jobbszélső Orbán Adriennhez köthető, aki előbb kiharcolt egy hétméterest, majd lőtt egy gólt. Kilátástalan­nak tűnt a Győr helyzete az első negyedórában, aztán szinte a semmiből kezdetét vette az Eduarda Amorim-show. Az ETO világbajnok brazil átlövője az első percekben támadásban és védekezés­ben elkövetett négy hibája után hátára vette csapatát, a szünetig berámolt négy gólt, a Győr pedig felzárkózott, majd a vezetést is átvette. Elképesz­tően hullámzó volt a meccs, a Buducsnoszt az első 14 percben 8-2-re meglépett, a következő 14 percet viszont az ETO nyerte meg 9-2-re... A példamutató akaratnak, az összeálló védelemnek és a nor­vég kapus, Kari Aalvik Grimsbö ■ gal PÁRBAJ «Ol­­g.|pODMil«» «6101 V^y bravúrjainak köszönhetően fel­állt a padlóról a magyar csapat, amely a 36. perctől viszont újra hullámvölgybe került. A horvát Marta Zderichez egyre gyakrab­­ ban „ragadt” a labda a pontatlan győri lövések után, a vérszemet kapó hazaiak pedig öt perc alatt 6-0-s rohamot produkáltak. Az utolsó kilenc percre ugyan ismét felzárkózott a Győr, de a hajrá hibáival, elkapkodott döntései­vel és a széleken nyújtott gyenge teljesítményével (védekezésben és támadásban egyaránt) bor­zasztóan nehéz pontot rabolni a Moracsából. Nem is sikerült. Győzelmével a Buduscsnoszt nagy lépést tett a csoportelsőség felé. BUDUCSNOSZT PODGORICA {montenegrói} GYŐRI AUDI ETO KC Podgorica, 5000 néző. V: Amtsen, Roen (norvégok) Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-0.14. p.: 8-2.21. p.: 8-6.27. p.: 9-10.36. p.: 14-14.43. p.: 20-14.51. p.: 21-20.57. p.: 23-20 Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3 MESTERMÉRLEG Ambros Martin: - Nem úgy kezdtük a meccset, ahogy szerettük volna, támadásban nem voltunk elég okosak, és ez hatással volt a védekezésünkre is. Amikor a pálya teljes szélességében, rendesen elkezdtük járatni a labdát, megtaláltuk a szélsőket és a beállót is, egyenlíteni tudtunk. A második félidőben egyéni hibák miatt lépett meg a Podgorica, támadásban és védekezésben is rontottunk. Az utolsó öt perc kivételével képesek voltunk tartani a lépést a hazaiakkal, ami a jövő szempontjából fontos. KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NŐK, KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 4. FORDULÓ Győri szeszélyiméni­ gyorihez­ KÉTSZER IS VISSZA TUDOTT kapaszkodni az ETO, de a hajrá hibái megpecsételték a sorsát SPORT I .­­ — A dán női liga hétfői­­ mérkőzésének nem a hazai pályán játszó Viborg az esélyese. J­uiborg­esbibm 1­1:­­52 X:S 2:13 Hatékony beállók 25/40(63%) M/IMs 22/38(58%) 16/36(42%) Védés/Tövés 15/40(38%) 4/5(80%) W/MtáS 1/1(100%) 4/5(80%) Gól/szél 5/9(56%) 6/16(38%) háltam 5/13(39%) 6/8(75%) Kimm 3/4(75%) 4/5(80%) SN/MMs 5/0(63%) 13 kcMUMhi 16 1/1(100%) fiét/Mtaétro 3/3(100%) 10 Kiállítás (pm)6 25/53(41%) GM/táwtis 22/54(48%) FOTÓ: NS-ARCHÍV ZDERIC GRIMSBÖ IRMÁN 4 Orbán Adrienn1 M. Knezsevics 3 Sulland 3(3) K. Bulatovics 5(1) 1 Groot3 CVIJICS 6 I H.Löké2 Neagu 2 E. AMORIM7 MEHMED0VICS 4 Kovacsics1 Csere: Nenezics Csere: BROCH 1, (kapus), Ramuszovics, j Alstad 1, Knedlíková 3 Byzdra, Jaukovics 1 j Edző: Edző: Dragán Adzsics 1 Ambros Martin KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NŐK, KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 4. FORDULÓ M­enekülés a munkába A VÉGÉN LEMARADTAK védekezésben az FTC játékosai, így a küzdés ezúttal csak egy pontot ért Végletekig kiélezett mérkőzé­sen rabolt el egy pontot (29-29) a mezőnyben addig egyedüli VÉLEMÉNY» Elképesztő mennyiségű labdát kapott vissza a Rosztov, főleg a második félidő második felében. Sok volt a számunkra kedvezőtlen játékvezetői ítélet, még akkor is, ha az utolsó két percet szinte végigtámadhattuk kompenzáció gya­nánt. Aki a pályára került tőlünk, az megdöglött a sikerért, elképesztő ener­giákat mozgósítottunk a győzelemért, mégsem sikerült kivívni. Maradt az egy pont, és az élet majd eldönti, hogy en­nek örülünk, vagy bánkódunk miatta. Egy Rosztov-szintű csapat ellen még na­gyobb összeszedettség szükséges, főleg a végjátékban, csapatként még hibátlan Rosz­­tov-Dontól a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligája kö­zépdöntőjében. Tény, a roppant masszív és összecsiszolt kézilab­dát mutató orosz bajnoki éllovas ellen nagy fegyvertény a pont­szerzés, a hajrában elúszó győze­lem miatt azonban kissé keserű volt a ferencvárosiak hangulata a találkozó után. „Nagyon vártuk a mérkőzést, és nagyon akartuk a győzelmet, ez szerintem látszott is a já­tékunkon. Közönségünkkel együtt győzelmet érdemeltünk volna - szögezte le Szamorán­­sky Piroska, az FTC beállója. - A hajrára viszont kissé elfáradtunk, elmaradtak az ütközések, pedig tudtuk, hogy mit fog játszani a Rosztov, melyik figura követ­kezik, de valaki mindig lemaradt tőlünk védekezésben, a másik pe­dig nem tudott segíteni. Összessé­gében a támadójátékunk jobb volt, mint legutóbb Nagybányán, a védekezésünk is működött ad­dig, amíg oda tudtunk figyelni és volt erőnk segíteni a másiknak." A négy gólt szerző válogatott já­tékos nagy harcot vívott az orosz védőfalban, de helyzeteit így is megbízhatóan értékesítette. „Elemeztük az oroszok já­tékát, az már a kinti mérkőzésen is feltűnt, hogy nem volt sok beállóhelyzet - mondta Szamoránsky. - Szóval úgy készültem a meccsre, hogy ami az én feladatom, azt megpróbálom fegyelmezetten megvalósítani. Igyekeztem sokat mozogni, hogy segítsek a társaimnak. Talán ennek is köszönhető, hogy több labdát kaptam. De boldogabb lennék, ha két pontot szereztünk volna.” A román HCM Baia Marétól elszenvedett 32-24-es zakó után a Fradi sokkal jobban játszott a Rosztov ellen és az egy pont el­lenére is jó eséllyel pályázik a má­sodik helyre - az viszont eldőlt, első helyen már nem juthat be a negyeddöntőbe. „Gödörben voltunk a múlt hé­ten, a legutóbbi fordulóban nem játszottunk jól Nagybányán, és Siófokon is nehezen szenvedtük ki a győzelmet a Magyar Kupában - tekintett vissza a beálló. - A Rosz­tov ellen küzdöttünk, hajtottunk. Olyan típusú játékos vagyok, aki vesztes meccs után a munkába menekül. Edzőnk, Elek Gábor is azt kérte tőlünk, hogy becsüle­tesen dolgozzunk, és ha ez meg­van, annak biztosan meglesz az eredménye. Most egy pontot si­került szereznünk, de nem állunk le. Semmi sincs veszve, hiszem, hogy a hét végén idegenben is le tudjuk győzni a Larvikot.” P.B. 4. forduló. További eredmények: Thüringer HC (német)-Larvik (nor­vég) 20-28 (11-13), Fleury Loiret Handball (francia)-HCM Baia Mare (román) 17-18 (8-8) ELEK GÁBOR az FTC edzője Szamoránsky Piroska szerint győzelmet érdemelt volna a Fradi fotó: veres Viktor AZ ÁLLÁS 1 Rosztov 871 -211-188 15 2. Fit 8422230-217 10 3 Lannik 84 -4213-204 8 4 Baia Mart 84 -4203-199 8 5 Fleury 8224203-214 6 6 TlwngnHI 8-17189-227 1 2016. február 15., hétfő szemze sport 1. Podgorica 8 6 1 1 213-164 13 2.GYŐR 8 5 1 2 196-182 11 3. Vardar Szkopje 7 4 - 3 185-171 8 4. CEI Bucuresti 7 3 1 3 167-162 7 5. Midtjylland 8 2 1 5 176-206 5 6. Savehof 8 1 - 7 173-225 2 ELSŐ KÉZBŐL A SIÓFOK Távozik a cseh A Siófok női csapata közös meg­egyezéssel szerződést bontott a cseh Michaela Hrbkovával (29), miután előző klubja, német a Göppingen bejelentkezett érte. A 2015 nyarán igazolt jobbátlövő az utóbbi hetek kevés játéklehetősé­ge miatt maga kezdeményezte a váltást, a balatoni klub a játékos érdekeit szem előtt tartva nem gördített akadályt a távozása elé. STRANDKÉZILABDA Budapesten a világelit Július 12. és 18. között a margitszi­geti Palatínus strand területén ke­rül sor a 7. strandkézilabda-világ­­bajnokságra, amelynek során női és férfiválogatottunk is éremért száll harcba. A viadal szervezőbi­zottsága már megkezdte az előké­születeket, ennek keretében mu­tatták be a vb hivatalos logóját is.